Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 22, 2024, 15:28:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Готвенето - част 14  (Прочетена 209598 пъти)
 
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: март 04, 2012, 20:32:09 »

Аз най-накрая приготвих тиквената супа и искам да кажа , СТАНА СУПЕР, особено като се има в предвид че по-нискокалорична не може и да бъде. Още един добър пример за това, че една диета може да бъде вкусна  Bravo yahoo
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: март 04, 2012, 20:45:36 »

Рецептата за тройният крем ,дами smilesmile

http://yoli-www.blogspot.com/2009/05/blog-post_27.html

Gucci страхотно изглежда !
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: март 04, 2012, 23:07:27 »

Аз най-накрая приготвих тиквената супа и искам да кажа , СТАНА СУПЕР, особено като се има в предвид че по-нискокалорична не може и да бъде. Още един добър пример за това, че една диета може да бъде вкусна  Bravo yahoo
Радвам се,че ти е харесала.Много е ароматна и изобщо не си личи липсата на мазнина.Жалко,че сезонът на тиквата свърши,не мога да открия никъде. sad Наумила съм си да пробвам крем супа от тиквички с копър и чесън,да видим какво ще стане.Щом с ориз ми харесват,значи трябва и така да стане.Ще добавя в края малко обезмаслено прясно мляко.С малки хитринки се избягват излишните калории от мазнините.Идва сезонът на марулите и понеже салата от маруля без олио не върви,добавям кисело мляко и става супер. girl_wink
Гучи,от ориза с дробчета ми потекоха лигите... tease  blum
Аз днес сготвих пиле с ориз,нищо особено. smile
« Последна редакция: март 04, 2012, 23:17:48 от carlyangel » Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #198 -: март 05, 2012, 11:38:50 »

Момичета, ще правя торта с дулсе де лече, и си купих да пробвам от магазините Берьозка сгущенка или сгушеное молоко в консерва. Моля кажете ми, ако някой е правил, да варя ли консервата или то си у готов млечен карамел и направо слагам в тортата?
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #199 -: март 05, 2012, 11:48:51 »

Момичета, ще правя торта с дулсе де лече, и си купих да пробвам от магазините Берьозка сгущенка или сгушеное молоко в консерва. Моля кажете ми, ако някой е правил, да варя ли консервата или то си у готов млечен карамел и направо слагам в тортата?
Ето една торта от този сайт с дулсе де лече http://yoli-www.blogspot.com/2010/06/3-1.html
тя не го е варила,но предполагам ,че зависи от рецептата,аз не съм правила нищо с този крем
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #200 -: март 05, 2012, 13:55:47 »

Мерси, Жужка, още довечера отварям консервите, няма да ги варя, пък каквото ще да става, и ще я направя така. Ще видим какво ще излезе.   
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #201 -: март 05, 2012, 14:38:28 »

Ти все пак потърси инфо в нета,дане се окажа виновна за някой провал аз blum
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: март 05, 2012, 15:03:23 »

Лелеее, какви вкусотийки съм пропуснала...

Аз прабих отново фалафелите и карфиолчетата в панировката с куркумата и имам две неща да кажа, за който иска да ги прави: фалафелите стават толкова по-ароматни и меки ако им се сложи малко водичка в сместа и ако се оставят да престоят за около 40 мин. преди да се направят топчетата! Освен това този път ги направих само с нахут от консерва, без сух - чудно!!! Разликата е огромна.  goodПанираните карфиолчета стават също много по-меки и вкусът е напълно различен ако сместта за панировката се остави да престои в хладилник 24 часа, както е по рецепта. Аз преди не го направих, а сега да и разликата е огромна! Та това са ми наблюденията.

Как ми се ядат такива дробчета gucci, но няма откъде да си ги купя...  nea

rozovka, за руското със сигурност знам, че не се вари.

Мира, много обичам лесни спагетки, понякога дори са ми по-вкусни от тежките сосове.

Туити, нямам думи, не знам откъде да почна, страхотни неща просто... Рецепта за скалидките? Помня, че беше доста лесно, но отдавна не съм правила и хапвала и нямам вече рецептата.

Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: март 05, 2012, 21:16:46 »

Ариел, казах ти аз, че с консерва ще стане най-добре, хем бързо, хем лесно smile
Сега за скаличките какво да ти кажа..аз ги направих на око, общо взето тези мъфини, които ги правих със сладко вътре ги бях издълбала и вътрешността я използвах за скаличките, сложих захар, мед, масло, натрошени бисквити, мартини малко овалях и полях после с шоколад и кокос. Не е специална рецепта, предполагам не е и оригиналната smile така че съм чела каквото искаш може да си сложиш. А и орехи сложих на едро натрошени. Може да експериментираш.
Активен
krasart
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #204 -: март 05, 2012, 23:48:12 »

Включвам се набързо (и май по- добре че само на пръв поглед като видях снимките ви се пооблизах и ми се дояде от всичко, пък къде ти време да готвя такива завъртяни манджи)

Бързите спагети на Miravarna  задължително ще пробвам. Моят вариант на бърза паста е сварени тортелини, объркани със сушени предварително накиснати домати, риган, босилек, зехтин и много пармезан

Днес се стегнах и правих десерт за една гостенка и стана разкошен- крем карамел и кекс в едно (ЙАДИЙ КАДИР).Много ми хареса, направих го в едни малки формички подобни на тези за мъфини.

 рецептата взех от тук, има и видео ка се прави: http://bnt.bg/bg/productions/93/edition/20691/byrzo_lesno_vkusno_jadij_kadir_i_patladjan_s_oriz_i_kajma_na_furna

Нужните продукти:
За карамела:
500 мл прясно мляко
5 яйца
1 ч.ч. захар
2 ванилии

За кекса:
яйце
1/2 ч.ч. олио
100 мл прясно мляко
1 ч.ч. брашно
1 бакпулвер
2 с.л. какао

Начин на приготвяне:
1. Сложете около 7-8 с.л. захар да се карамелизират в тиган на котлона.
2. Направете класическа смес за крем карамел като в купа смесите яйца, захар, разбъркате с миксер до пухкава смес, добавите прясно мляко на тънка струйка и ванилия.
3. Разстелете по дъното на форма за кекс карамелизираната захар и отгоре изсипете сместа за крем карамел.
4. Направете тестото за кекса като смесете в купа яйце, 1/2 ч.ч . олио, прясно мляко и брашно. Разбъркайте с миксер на ниска скорост, добавете бакпулвер и какао. Отново разбъркайте и налейте сместа на тънка струя върху сместа за крем карамела, за да не се пресече.
5. Сложете формата в тава и изпечете на водна баня на 200º за около 40 мин.


 
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: март 06, 2012, 02:02:10 »

Ето и моето предложение за салатка ( бебешки листа спанак,авокадо,зелена ябълка,маслини,смлени фъстъци,копър,лимонов сок и зехтин ).

Ариел,Красарт радвам се,че моите спагетки са ви допаднали!
Аз напоследък не съм на вълна сладко,нещо не ми се яде,но пък за сметка на това мога да си хапвам ежадневно нарязан на шайби домат,поръсен със босилек и риган и подправен с лимонов сок и зехтин.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #206 -: март 06, 2012, 10:42:46 »

Момичета бяхте ми казали какво трябва да бъде авокадото ,на външен вид за да е хубаво,обаче съм забравила,може ли да повторите искам да го пробвам за салата blush
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: март 06, 2012, 10:50:34 »

Хубавото авокадо е тъмно зелено на цвят, тт не е почнало да покафенява и на пипане е меко, тези които са твърди да още зелени и не са хубави за ядене. узрялото авокадо се бели много лесно с ръка излиза цялата обелка, ако е по-зелено се бели с нож.
 напоследък правя много салата с авокадо, както и разновидности на гуакамоле и е много вкусно, явно трябва да знаеш как да го приготвяш, защото преди години не знаех и ми се струваше много гадно.
« Последна редакция: март 06, 2012, 10:52:17 от roumyana » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #208 -: март 06, 2012, 11:11:26 »

Значи тъмно зелено,в Лидъл до нас има такива ,вчера ги гледах,мерси
Активен
tweety bird
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 908



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: март 06, 2012, 12:40:53 »

Съгласна съм с Руми, но и трябва да се има предвид, че понякога и светло зелените са ок за ядене, те са различни видове, трябва просто да са мекички. Намирала съм и почти кафеникави, но зелен вътре и твърди.
Общо взето трябва да си ги пипнеш.
За Carlyangel, понеже яде здравословно, както и аз правя в по-голямата част да кажа, че авокадото е пълно с мазнини и от него се пълнее, това го забелязах когато започнах да го ям почти всеки ден в Америка. Открих, че е от него. Така че внимавайте с него ако сте на режим. Хубавото авокадо си излиза с лъжица цялото ако го отделяш така от обелката.
Както се вижда една чаша авокадо има 77% мазнини.
http://nutritiondata.self.com/facts/fruits-and-fruit-juices/1844/2
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines