Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 10, 2024, 20:11:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Халките - 11-част  (Прочетена 156649 пъти)
 
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: март 21, 2013, 06:39:29 »

виви и аз харесах тези дамските,които са рязани и камака е защипан, нашият златар е професионалист във всяко отношение, арменец и човека ми каза ,не си вземай такава, камака само е прихванат не е застопорен, ще закачиш халката и камак ще слагаме и ще я изправяме....така, че момичета,мислете практично, не гледайте само красотата... снощи избрахме моделчето,но сега съм на тема халки,така че още гледкам smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: март 21, 2013, 08:44:25 »

Vivi20, аз много харесвам такава халка със защипан камък, но прецених, че прекалено много ще и треперя, а и няма да е много подходяща за домакинска работа. Затова се спрях на изчистения вариант, а такъв пръстен може да си направя по-натам за някои хубав повод.

ratatui, уникална е тази комбинация, дано ви ги направят също толкова красиви.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #407 -: март 21, 2013, 09:43:16 »

Благодаря за съветите: ) знам, че не е практичен, но по много лични причини исках такъв, но ще си взема такъв с по малък камък и с цяла среда - пак ще е хубаво. А и ще е еднакъв с мъжката халка smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: март 21, 2013, 10:09:48 »

Благодаря!
А някой може ли да препоръча добър златар или ако сте виждали някъде по наситено розово злато споделете къде, защото в сватбен център розовото почти нямаше разлика с жълтото.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: март 21, 2013, 11:32:38 »

Благодаря!
А някой може ли да препоръча добър златар или ако сте виждали някъде по наситено розово злато споделете къде, защото в сватбен център розовото почти нямаше разлика с жълтото.
дала съм назад Диддо, момичетата даже бяха дали линк към страницата им. smile
http://novobiju.com/
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: март 21, 2013, 12:24:04 »

Ако още някой се е насочил към розово или червено злато ето 2 статий по въпроса, за да не ви хвърлят прах в очите, като ви обясняват, че червено злато няма.

Червено злато - http://www.zlato-bg.com/redgold.html
Розово злато - http://www.zlato-bg.com/pinkgold.html
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: март 21, 2013, 13:03:23 »

Момичета, вчера поръчахме и капарирахме халките! Много се вълнувам и ги чакам с такова нетърпение. На моя човек ще е комбинация от бяло и жълто злато - много ми харесва моделът. Моята ще следва извивката на годежния ми пръстен и ще е от бяло злато.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: март 21, 2013, 13:10:20 »

Честито! Ще споделиш ли къде ги поръчахте и колко време ще им трябва за изработката?
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: март 21, 2013, 13:23:22 »

Честито! Ще споделиш ли къде ги поръчахте и колко време ще им трябва за изработката?
От Sofia Antwerpen Diamonds (намират се в лобито на Радисън Сас хотел - на пл. Народно Събрание) - от където ми е годежният пръстен. Ние имаме доста време до сватбата и за това им казахме, че за 17 май ги искаме. Иначе по-бързо щяха, но все пак прочвихме разбиране, че има и по-ранни сватбари и за това им казахме да не си дават зор. smile Иначе първо сме на восъчна проба по-рано - да видя как ще ми пасне, дали размерът е все пак този, който искам и т.н.
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: март 22, 2013, 10:14:10 »

Вчера бях в едно ателие и доста подробно ми обясниха за халките.
Казаха, че тези с камъни не ги препоръчват, защото камъните може да паднат. Другия по-основен проблем е, че ако се наложи корекция на размера (свиване или разширяване) гнездата на камъните също се изменяли и не можело да се ползва същия камък. Трябва да се сложи друг камък, който например е по-голям и тогава се нарушава естетиката на пръстена, тъй като стърчи по-напред. Вие знаете ли дали наистина го има този проблем? Аз не виждам защо ще ме лъжат, но все пак....

Относно бялото злато. Имаше модели за които ми обясниха, че бялото злато остава бяло, а имаше и такива, които след време ще пожълтеят. Явно зависи от метода на изработка. Тези които пожълтяват са с покритие, което след известно време пада. Така, че за по-сигурно трябва да се попита на място и то по-скоро майстора, защото в повечето случай продавачите не са на ясно.
Това разбрах аз, мисля, че не съм се заблудила за нещо  pleasantry
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: март 22, 2013, 10:26:58 »

Вчера бях в едно ателие и доста подробно ми обясниха за халките.
Казаха, че тези с камъни не ги препоръчват, защото камъните може да паднат. Другия по-основен проблем е, че ако се наложи корекция на размера (свиване или разширяване) гнездата на камъните също се изменяли и не можело да се ползва същия камък. Трябва да се сложи друг камък, който например е по-голям и тогава се нарушава естетиката на пръстена, тъй като стърчи по-напред. Вие знаете ли дали наистина го има този проблем? Аз не виждам защо ще ме лъжат, но все пак....

Относно бялото злато. Имаше модели за които ми обясниха, че бялото злато остава бяло, а имаше и такива, които след време ще пожълтеят. Явно зависи от метода на изработка. Тези които пожълтяват са с покритие, което след известно време пада. Така, че за по-сигурно трябва да се попита на място и то по-скоро майстора, защото в повечето случай продавачите не са на ясно.
Това разбрах аз, мисля, че не съм се заблудила за нещо  pleasantry
това с разширяването ми се струва логично, за това аз съм се спряла на варианта да има камъчета само отпред. На мен ми казаха, че, когато е с камъни трябва да се пази много повече, особено ако златото е 18 карата, което е по-меко. Аз съм готова на това, тъй като и сега супер много си пазя годежния, а ще ги нося на една и съща ръка...

Ако с камъни е това, което харесваш - недей да се отказваш. това е моето мнение.

За бялото злато - няма бяло злято - има злато с роидиева баня, която трябва да се освежава (т.е. да се подновява) на определен период от време. В зависимост от това колко е качествено златото и слатаря, зависи колко бързо ще ти пожълтеее пръстенчето.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #416 -: март 22, 2013, 10:37:51 »

Относно камъните, това абсолютно не е вярно, че могат да паднат говорила съм в 4 различни държави с големи и малки ателиета, когато камъните са сложени с един специален вид инкрустация, нямат падане. Ако пръстена трябва да се променя на големина трябва да се извадят всички камъни и да се излее наново метала, именно заради отпускането на хватките на камъните при разтягане на материала, при нас това удоволствие струва около 400 бг лв, което на фона на цената на халките си е нищо.
И накрая бялото злато според всички ателиета в които ние бяхме пожълтява рано или късно, защото не е чист материал а сплав.
« Последна редакция: март 22, 2013, 11:01:45 от Мрявка » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: март 22, 2013, 10:38:37 »

Ето една статия за бялото злато, дано да е полезна на някой - http://www.zlato-bg.com/whitegold.html
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: март 22, 2013, 10:55:50 »

Е, значи да съм сигурна, че всичките ми пръстени всъщност за златни, защото леко пожълтяха, няма как smile
А ако не пожълтеят, както се кълнят някой майстори-златари, означава ли че са излъгали? Например вместо злато са сложили сребро или някакъв друг метал?

Ако пръстена трябва да се променя на големина трябва да се извадят всички камъни и да се излее наново метала, при нас това удоволствие струва около 400 бг лв, което на фона на цената на халките си е нищо.
И накрая бялото злато според всички ателиета в които ние бяхме пожълтява рано или късно, защото не е чист материал а сплав.
Имаш в предвид, може би да се изработи на ново, т.е. все едно си купуваш друг пръстен, но даваш злато. Вероятно се доплаща за изработка и ако се наложи да се добави материал. И на мен ми стана странно, как така не може?!? Няма не може, всичко може biggrin
« Последна редакция: март 22, 2013, 10:58:30 от Lillly » Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #419 -: март 22, 2013, 10:59:32 »

Е, значи да съм сигурна, че всичките ми пръстени всъщност за златни, защото леко пожълтяха, няма как smile
А ако не пожълтеят, както се кълнят някой майстори-златари, означава ли че са излъгали? Например вместо злато са сложили сребро или някакъв друг метал?

Ако е сребро ще почернее Лили :-), а и среброто е доста бялп едва ли няма да разбереш ако ти сложат сребро вместо злато.
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines