Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 05, 2024, 06:20:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Според вас  (Гласуването приключено: април 03, 2008, 15:14:22 )
Да, с удоволствие - 3 (16.7%)
Може би да, може би не - 5 (27.8%)
Зависи от цената на курса - 1 (5.6%)
Не, няма нужда от подобно нещо - 9 (50%)
Общ брой гласове: 18

Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бихте ли посетили курсове за младоженци  (Прочетена 11283 пъти)
 
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« -: март 20, 2008, 15:14:22 »

Наскоро се досетих за подобно нещо, покрай Училищата за родители, та от там се записах защо няма Училища за младоженци.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: март 20, 2008, 17:49:29 »

Аз честно казано не си представям какво биха могли да ме научат там. Ти какво си представяш, че представляват?
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #2 -: март 20, 2008, 17:56:49 »

Може би ще е свързано с разговори сред психолози, нещо като групи от двойки, които ще говорят за различни "ежедневни" и "битови" проблеми и ще поставят казуси ... семейни  pleasantry, които не рядко са причината за разклатените отношения ..... тук имам предвид многото хора, които виждаме на по 35-40-45 и нагоре години, за които брака е "измислица" и "отживелица"... ама го измислих ....
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: март 20, 2008, 18:17:22 »

Наскоро се досетих за подобно нещо, покрай Училищата за родители, та от там се записах защо няма Училища за младоженци.
може би няма защото няма да има желаещи blush аз не бих се записала...за мен курс е именно живеенето заедно преди брака поне два-три ,а и повече месеци...пак казвам за мен това би било 'курс'
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: март 21, 2008, 02:13:57 »

Курсове за обучение. Част от курса е възможно хора да се учат. За психолога е добра идеята.
Разбира се това, което мисля може да не се случи, но като идея.
Активен
renka_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 486


Най-чакания месец Април


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: март 21, 2008, 08:35:30 »

Аз съм на мнението на Наденцето-не бих се записала на курс.Ние с мацото живеем заедно от доста време,така че това смятам е най-добрия курс,който полага основите на едно здраво семейно гнездо pleasantry
Активен
mileto_stoianova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 82



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: март 21, 2008, 08:44:09 »

Аз също честно казано не виждам какъв по-голям курс може да съществува,освен житейския.Самото съжителство с даден човек би ни научило на необходимото за една здрава и стабилна връзка.Макар че подкрепям мнението за психолога.Лично мое мнение е,че контакта и самото напасване към човека-бъдещ партньор е най-добрия курс. blum
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: март 21, 2008, 12:30:21 »

За курс точно не си го представям, но консултация с психолог и там какъвто брачен съветник или специалист се казва може би да. Въпреки житейския курс мисля, че е друго, когато някой друг ни гледа отстрани. Но аз лично трябва да имам много сериозен проблем за да посетя един такъв "курс"
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: март 21, 2008, 12:44:14 »

Аз си мисля, че един в такъв курс за младоженци може да се обясняват примерно как точно да протекат организационните неща по самата сватба - какво да търсим и какви да са ни изискванията към определените хора или фирми, които наемаме (фото, видео, DJ и т.н.), на кое да се наблегне и да не се пропусне, как протича самата сватба с всички ритуали за съответния регион, където ще е тя, зщото има доста младоженци, които не са наясно въобще какво се прави на една сватба преди да се стигне в ресторанта например, а и там си има ритуали, без които не може!  pardon Дори и самия ритуал в гражданското и/или църквата - в какво се състои и какво се очаква от тях и от кумовете им, какви документи за съответния град се изискват и разни такива организационни неща, които ако не си наблюдавал организацията от близо на някой близък и не четеш форуми като нашия  tease няма как да знаеш и след сватбата може да съжаляват, че са пропуснали някои забавни моменти!  pardon
Така поне си мисля аз, защото и тук някои момичета като почнат да пишат незнаят какво точно се прави и колко неща има по организирането на една сватба!  Girl_hide
Аз май съм готова да преподавам на такива курсове след толкова сватби тук!  tease
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 21, 2008, 12:50:24 »

Мария, не мислиш ли че това може да се поеме от агенциите за организиране, т.е. да им обяснят всичките тези неща, за които говориш. Нещо като консултация.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 21, 2008, 12:51:42 »

Съгласна съм с казаното от Мария!!! good

... Аз май съм готова да преподавам на такива курсове след толкова сватби тук!  tease

Май и аз така!!! blush Bravo yahoo

Мария, не мислиш ли че това може да се поеме от агенциите за организиране, т.е. да им обяснят всичките тези неща, за които говориш. Нещо като консултация.

Аз мисля, че е по-добре да се комуникира с хора минали по този път - като нас , а не с конкретни агенции на такъв курс!!!
« Последна редакция: март 21, 2008, 12:58:16 от Bulechka » Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: март 21, 2008, 13:06:24 »

Ами ето ви нова идея, която може да се съчетае и проведе на т.нар. форумски срещи. Вашия опит наистина е много ценен.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #12 -: март 21, 2008, 13:06:40 »

Браво  maria_lakova  Bravo Bravo Bravo определено внесе яснота по въпроса  Bravo Bravo
Защото преди това само "гадаехме" какво би могло да се включи в такъв курс.

А мога да ви кажа, че семейното консултиране е нещо страхотно, защото точно през този период, много двойки са "разбрали", че всъщност не са един за друг  pleasantry и така навреме се "освобождават" един друг. Това нещо се практикува отдавна. Темата е много обширна обаче и не е за тук ....
 
 Offtopicnina_nikole, за съжаление, на форумските срещи, но които аз съм била, не идват бъдещи булки  pardon Само Гери до сега и била в тази позиция.    Offtopic
« Последна редакция: март 21, 2008, 13:09:54 от Katitka » Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: март 21, 2008, 13:07:23 »

Мария, не мислиш ли че това може да се поеме от агенциите за организиране, т.е. да им обяснят всичките тези неща, за които говориш. Нещо като консултация.
Ами аз примерно никога не съм искала да наемам агенция да ми организира сватбата и има доста момичета, които предпочитат сами да си я организират. Друг е въпроса, че от самите агенции могат да предложат такива курсове просто като информация за младоженците, но пък си мисля, че те са много пристрастни към хората, с които работят и ще препоръчват точно определени и може да не са толкова безпристрастни, знам ли  crazy
В общи линии за мен тези курсове трябва да са за самата сватба, а не толкова за това как ще се развива живота ни после, за съвместното съжителство и т.н., макар че е хубаво да се поговори и на тези теми, но да не са основните неща в курса!  good
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 21, 2008, 13:11:59 »

Аз почвам да говоря сериозно, наистина може към svatbata.bg да се организират подобни неща. Примерно веднъж месечно да има нещо като "лекция" (май думата не  е подходяща) на която булките преминали по този път да отговарят на зададени въпроси на бъдещи булки и да дават разяснения как протича една сватба и как да се приготвим за нея.
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines