Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 08, 2024, 11:58:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 56   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Декември 2015г. - Новата година чука на вра  (Прочетена 198687 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #585 -: декември 17, 2015, 17:26:57 »

хихих, Лоли, като дойдеш на гости тук ще те водим на вечеря у Румънско, че ни е на 2 ч. път Букурещ  blum
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #586 -: декември 17, 2015, 17:37:09 »

Адашке (Лоли), много си ми миличка  heart Не предполагах, че македонците имат вкусна кухня...мислех си, че е нещо като нашата  pardon Само за сръбско знам, че можеш да се разцепиш от ядене за малко пари, а пък за Румъния съвсем нищо не знам за яденето  blush

Оооооох стана ми свтабено паааааак  heart Не знам дали помните, че от видеото ни изпратиха бонусна фотографка, която снима успоредно  с нашата иииии от толкова много чакане да ги получим вече ги бях отписала  blush Сега ми се обадиха, че са ги пратили на имейла и са ги качили в сайта   danceg По-малко са, нормално, но са мнооооого по-детайлни и си личи, че се е постарала доста в обработката  smile Отивам в моята тема малко да я раздвижа и на който не са му писнали моите снимки, може да им хвърли едно очо  tease
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #587 -: декември 17, 2015, 17:52:41 »

Цяяял ден скиторихме навън с мама и немога да смогна да ви изчета. blush

Убедена съм,че успяхме да си навъртим поне едно 2-3км градско вървейки.Купихме си една пуйка за Коледа и малко джунджорийки,пообиколихме магазините и сега бързам да опаковам подаръка за свеки,че то време не остана,а аз още се мотам по хавлия. girl_impossible

Чери,украсата наистина е много хубава.Много обичам лампички и всякакви Коледни украси,но след таз годишния ми инцидент малко ме е страх да ги включвам и все трябва да чакам ММ да се прибере и да ги включи. cray Иначе и нашите плюшковци са наредени и строени,но под елхата. christmoose

Тони,картичката е много красива и адски мила,браво на детенцето.Ние едно време си разменяхме картички в училище и дори все още си ги пазя.Много обичам да получавам и подарявам картички. danceg
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #588 -: декември 17, 2015, 17:56:23 »

Лоли, много си сладка. girl_in_love
То май и аз не знам нищо за македонската кухня.  nea Ето, тъкмо после ще споделиш.  Wink

От толкова говорене миналата седмица, дойде ред за моята леща. Дано само да не стане като с боба. pardon

Роси, ако не е тайна ти какво си избрала за свекърва си?

Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #589 -: декември 17, 2015, 18:02:15 »

Защо да е тайна? blum

Отдавна има мерак на фритюрник и решихме да й купим за Рожденния ден,както и една хубава Коледна покривка.Много се надявам да й харесат. blush
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #590 -: декември 17, 2015, 20:41:46 »

Лоли, я да питам мъжа ти от къде е, че има приятели от Силистра.. Моят Илиянчо е от там  blum
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #591 -: декември 18, 2015, 02:55:57 »

Фани идваме на гости  Bravo  blum Никога не съм ходила в Румъния,нашите приятели тази вечер ни разказваха и установихме,че навсякъде има ред и закони,само тук не.Ето една Македония не може да си хвърлиш хартийка на улицата,щото глобата е 50евро,ма истинска глоба,,,,,,ще си те глобят ,като нищо.И хората си знаят и си спазват реда.В ресторантите не се пуши,няма празник делник-Не.Така е защото се спазват законите,а тук има закони,ма ги спазва........никой.
Тони моя мъж  си е от София,с тези наши приятели се запознахме ,като ходихме в Кипър преди години.ММ работеше там осем месеца,аз пък му отидох на гости и понеже нямаше хубави условия в квартирата му-отседнахме при тях.Те имаха отделен апартамент,много хубав,типичния кипърски стил,,с красиви веранди до морето,,красота,,,А те двамката без да ме познават ме приеха в дома си,все едно сме били цял живот заедно (момчето познаваше ММ от три месеца,а момичето ни виждаше двамата за първи път ).В  началото ми беше много странно,понеже бях чувала,че хората в чужбина много са си напатили от българи и за това са малко скептични към нас,,,но не и те.Приеха ни в дома си,все едно сме им най-близките приятели....Човек като си е добър си е добър просто.Сега имат бебче на 5 месеца и искаха малко да си починат,та ги поканихме при нас.Не бяхме успяли да се реваншираме след Кипър и сега много се постарахме да ги поразсеем и да си релаксират малко,въпреки,че бебчето много им липсваше smile
Хриси  и  Мими хич не искам да ви говоря за храна,но ще ви кажа: македонската кухня е същата като сръбската.От всичко и по много,особено скара и салати..и един боб с подправки печен..и едни хлебчетас подправки,,.чудно..ако ви се прияде идвайте на гости,както сме почнали приемаме всички Wink  Sunshine
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #592 -: декември 18, 2015, 08:33:43 »

Добрутро! Хахахаха накрая да не излезем в тоя форум роднина, милиционер, роднина, милиционер!!!! А пък Тони как го рекна: Моят Илиянчо. Все едно ти е дете... А пък и аз имам един Илиянчо от с.Здравец. От моя клас - вече са 12-ти кл. Що нерви изхабих с него! Ама то детето не е виновно - зарязано от майка и баща, много го гледа баба му, много се старае, ама друго си е да имаш родители. А са били живи, ама незнайно къде... Идваше жената в петък/има пазар или веднъж в месеца/когато се подписва в бюрото по труда/ и казваше: Кажи сега, другарко, за моят Илиянчо... Ей ви на - селска история.
Четох ви размислите за живота в селото и преразказаните спомени на други хора и да знаете, че живота на село вече не е какъвто беше едно време. Такива хубави къщи и коли са си накупували из наше село. Но повечето е правено с парички припечелени в чужбина. Не ги е срам хорицата да си казват какво са работили там, защото са го правили с достойнство, а не като някои тук подлизурковци на партии и местни дерибеи за някакви си мизерни "постчета". Та макар и неуки хората от село са много по-истински в много отношения от хората от големия град. Да, дразнят на моменти и то много, обаче никога не са си позволили да ми повишат тон или да подронят авторитета ми на учител. Даже напротив: Същата тая баба на Илиян ми е давала пълен карт бланш да се разправям с него както счета за добре вкл. и бой! Познавате ме добре и знаете, че никога не бих прибегнала до това, хахаха, ама все пак мога да го заведа в хранилището на някой по-кибритлия колега да си "поговорят по мъжки"...
Ей да не ни докладвате в Закрила на Детето. Пък там какви парадокси, акъла ти да зайде... Ще разправям някой път.
А Румънската храна си я бива. Особено кебапчето им - Мич се нарича е мммммм. А да не говорим, че в Англия са ни помагали /на мен и приятелката ми от БГ/ предимно румънци, защото сме съседи и "приетени". А в Румъния какви красавици съм виждала, уж българките сме най-красиви  girl_impossible
А и дълбоко се съмнявам, че някога Румъния е била по-зле от нас. Единствено когато са убили Чаушеску може би. Смешно ми е като видя заглавие в пресата: Кога ни изпревариха румънците? Че ако ги видите как живеят т.нар. мамалигари ще ви хване срам! Баба ми е родена в Румънско. М/у наше село и селото на баба е била границата когато Добруджа е била румънска. Учила е до 3 кл. румънски. Та говореше румънски по-добре от български. А името Добруджа идва от корена на добър и турската наставка -джа. Всеки да си го тълкува както си иска. Тъй че по-добре си вземете Човек за съпруг пък, нека да е от село  tease това да му е кусура дет се вика.
Пък Кари снощи ми разсъждава: Когато Кико стане на годинка, трябва да му купим буДалка. Аз: Какво, каквоооо? Тя: Будалка бе мамоооо, нали няма да иска да седи в количката, хахаха, светна ми че става въпрос за буталка... Отивам да приспя Кико, че баба in-law нещо не се справя! Хахах, сега му пее :Солнечний Круг...
Ще ви пиша пак как ядох китайски манджи вчера  bad
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #593 -: декември 18, 2015, 08:49:26 »

Добро утро smile

Фан-фан, казвам му Илиянчо, защото когато казвам Илиян, значи на кавга отиват работата.  beating
Като кажа Илиянчо, значи се умилквам  heart
Лелел колко много ми се спи, ако знаете...  girl_impossible

Когато ходихме с Илиян в Букурещ, това беше първото ни съвместно пътуване извън България.. Той никога не беше ходил, а от Силистра е на 200км някъде макс. crazy Не си спомням нищо, кой знае колко вкусно да съм яла.. В Сърбия пък беше голямото ми разочарование.. Отиваме в Ниш, Дяволския град и нз си още къде за един мой рожден ден.. Нямаше 1 читав ресторант, кръчма.. Бляяяк  bad Друго си е Београд  Wink Но знаете всички, че на мен Италианската кухня ми е топ оф дъ топ!!! Харесвам и гръцката и турската, обаче  Wink Това да ям крем сума от турска червена леща ..МмммМм....  Girl_hide Или пък да си купя питка с риба от кея  срещу Галата в Истанбул са ми сред топ храните, колкото и простички да са  heart

Ох, ще огладнея рано с тия яденете  beating

Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #594 -: декември 18, 2015, 09:00:04 »

Хихихи, сега заради теб трябва да обядвам в турския ресторант. Добре, че лещата им струва 2-3 лв. Може и да заведа Лиу, че трябва да я водя до банката да си внесе парички за банкова гаранция. Стояли вчера с шефа 2 часа в Миграция, а ония ми ти служителки чупят ръце и се чудят. То не бе звънене до китайското посолство, до банката, до централна дирекция Миграция, НАП. Горкото девойче, сигурно си помисли, че ще му слагат белезници и качват в самолета за Пекин.   girl_impossible
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #595 -: декември 18, 2015, 09:53:33 »

Добро утро! Аз пак не съм в час със стомаха sad Поне да се бях наяла преди 4 дена кат за последно преди Коледа. Сега съм на яка диета, дето да иска човек не може да я спазва. Wink Засега съм само минус 1 кг.
Фани, то къщи и палати имаме и из тукашните села. Около Пловдив се нароиха доста такива. Някои се превърнаха в Ориндж Каунти, други бегли подобия. Въпросът е в онези села, които останаха далеч от големите градове. Там вече е страшно, защото няма и приток на млади хора. Какво да правят в дивата пустош pardon
Аз така и в Румъния не съм ходила. Идем ли в Русе и се разчекваме да обикаляме и да разглеждаме, ама не сме минавали с мъжо прословутия мост blush Мен по- мерак ми е да го кача по корабите, само да хвана удобен момент. Мноооого ми е любимо това усещане heart Пък колко е интересно вътре. Още като дете с такива очи съм разглеждала shok
За сръбска кухня няма да говоря, че ми се дояжда плескавица.... И телешко от турски ресторант може да ям... Ама друг път - с на Иванчо колелото Wink
Фани, ти като каза за твоя Илиянчо се сетих за едно от предаванията на Наталия Симеонова. Аз не гледам по начало нейни неща, обаче един път хванах "Предай нататък". Една даскалица pleasantry от Севлиево беше помолила Наталия да облекат 4-5 момчета от нейния клас за бала им. Повечето бяха сираци или полусираци, а едното точно бабата и дядото го изгледали. Майката и таткото никой ги не знае къде са по света. Беше много интересно как ги заведоха в София и момчетата си избраха костюми, обувки... Всеки според вкуса и стила си. Едни мислеха да са уникални, други - да могат да си носят и след това дрехите.
На Фери снимките започнах вчера да ги гледам - днес ще продължа chee
Ох, имам доста работа из къщи. Отивам да взимам превозното средство witch
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #596 -: декември 18, 2015, 10:14:36 »

Али , ти ще си обратно на всички по празниците да отслабваш  blum

И ние не сме ходили в Румъния, защото стигнем ли до тази част от България все има какво друго да се види  smile Бяхме се засилили тази пролет ама живот и здраве всичко да е наред, не знам как ще ми се отрази  huhhuh.gif

И моят мъж понеже не е имало кой да му купи костюм за бала, негови съученички са го завели в някакъв бутик (мисля, че на майката на някоя от тях) само със супер скъпи дрехи (той е учил в Италианския лицей и всички са били захранени със сребърна лъжичка) и са го обзавели с Кавали, дето само сакото струва около 5000 лв  Oh my ... Ама да ви кажа от самолет си личи, че е скъпа дреха  smile

Не ме изкушават сръбските плескавици  nea От турската кухня съм яла едно нещо като пица с кайма отгоре ама много вкусно - Лахмаджун  smile Иначе от тия чуждестранните много ми допада индийската и мароканска, италианската даже няма нужда да я коментирам  blum
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #597 -: декември 18, 2015, 10:21:33 »

Добро утро!
Ние снощи до късно играхме играта, ама аз по принцип хич не съм стратег, та си ме би ММ като стой та гледай.
Фани, майка ми тогава го беше казала в изблик на това,че ѝ се е натрупало много за жена, която не живее на село и се опитва да угоди на свекърите си,макар и да не ги разбира.Баща ми нищо,че е селянин и от доста граждани е по-чист и спретнат за мъж.Той не си позволява да стъпне с обувки вътре вкъщи.Веднага след като се прибере си пере чорапите,избръсва се и тогава влиза вече по стаите.Да не говорим,че готви и помага на майка във всичко. Бабите по квартала бяха пуснали клюка,че е главен инженер в завода,в който работеше...само по външен вид хаха.Той и затова на 14 год е излязъл от село и не е поискал да се върне-видял някакъв софиянец -лекар на едната година дошъл с бял костюм в селото и започнал там да живее,на другата не се различавал по нищо от местните и баща ми решил,че иска да е с бял костюм.Та аз нямам нищо против хората от село и най-хубавите си лета съм ги изживяла там и много момчета съм си харесвала-та не съм ѝ приела съвета присърце.
На мен ми липсва селото от онова време-със сушилните за тютюн,с бабините сборове всяка вечер,с аромата на хляб от фурната, с нашите смехове..Сега моите набори са или по чужбина,или вече женени,та не е същото,но пак обожавам да съм там.
Иначе за съвета на майка за селяните не знам,но най-интересното е, че аз не съм имала гадже от Пловдив-все такава ми беше съдбата-от София, от Варна,македонец от Велес и пак от София.Баба и до днес ми казва за теб в цял Пловдив не се намери хахах.
Турската храна и на мен ми е любима,въобще всичко що е екзотично е за мен и за ММ. На него много му се е приходило на индийско пак,ама сигурно след Нова година. За македонската и сръбската само съм слушала,ама не съм опитвала.Ох,много се отплеснах в обяснения.
Фани, тоя китайски не е ли мъка ? Тези дето даже азбуката им не разбирам ми се струва като свръхпостижение да се наубат,та ти се възхищавам,че си се наела.
Айде хубав ви петък!
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #598 -: декември 18, 2015, 11:31:47 »

Здравейте  bye

Никъде не съм си показвала ръбатото носле извън България. Та нито за румънско, нито за сръбско мога да кажа нещо.

А пък селото си е нещо дето винаги ще си обичам.  LOVING Като бях малка и все питах мама: "Мамо, защо има деца дето нямат села?" Много ми беше странно, защото бях приела, че всеки трябва да има една градска и една селска баба. biggrin


Снощи моя мил мъж: Любима, а ти какво искаш от Санта Теодор за Коледа?
Аз: Ааа изненадай ме.
Той: Е не е честно! Даже децата пишат писма, а не чакат да ги изненадват.

Имам още милион тъпи въпроси от колегите ми вчера и от Джон, ама после ще ви кажа, да се посмеете, че сега ме мързи.
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #599 -: декември 18, 2015, 11:36:48 »

Май отдавна не съм черпила сутрeшната напитка, та ми е ред smile

Активен
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 56   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines