Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 04, 2024, 18:43:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетно празнични бебчета Април,Май,Юни-2  (Прочетена 110393 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: февруари 28, 2013, 09:03:35 »

Аз пия 300 гр магнезии което е доста малко.Притеснявам се от контракции и от скъсяване на шийката на матката и някакси искам да се презастраховам и по възможност да избегна тези неприятни моменти преди да са настъпили,защото вероятността от такива усложнения  и преждевременно раждане при близнаци са по големи.Сигурно звуча параноично ,но все пак смятам да говоря с лекарката на какво мнение е.
А иначе аз витамини не пия.Засега се надявам и с желязото да се размина.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: февруари 28, 2013, 09:16:25 »

Гери ти от подготвителните контракции не можеш да избягаш. И мен много ме беше притеснило разширението на шийката на матката, но в крайна сметка то зависи от мускулатурата на матката, а не от контракциите. Е ако се повече от нормалния брой, може да се получи скъсяване, но нормалния брой е 10 на ден.
Ти имаш ли контракции? На мен ми се появиха към края на 6ти месец.
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: февруари 28, 2013, 09:35:36 »

Лелеее колко сте изписали аз докато се включа... за желязото не мога да помагам, за сега хемоглобина ми макар и по нисък малко не е страшен  tease

Иначе и на мен ми предписаха магнезиии макар, че не съм имала контракции според мен, но и аз като Гери не съм сигурна, че ще ги разпозная  sad

Отделно миналата седмица имах кафяво зацапване и ходих по спешност при Доки и тя каза, че плацентата е ок...и остава да следим шийката на матката, тъй като каза, че това са двете възможни причини, та днес пак ще ходя....надявам се всичко да си е наред...че ме е страх от скъсяване...макар, че от понеделника излизам болничен и ако има проблем просто ще крепя леглото и така  pardon
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #33 -: февруари 28, 2013, 10:42:34 »

Гери, аз като ветеран с контракции от началото на 5тия месец и заради които лежа,  важно е не само магнезия, но както е писала Пънки и много течности. Контракции се получават и от обезводняване.

Подготвителни най-вероятно ще имаш, но важното е да не са повече от 10 на ден и да не са болезнени.

Аз имах скъсяване на шийката на матката и разкритие, но контракциите бяха болезнени и на всеки 3мин. Тези нямат объркване Wink,но сега всичко е наред. Проверяват шийката всеки месец и не ми дават много много да ходя, както и никакъв градски транспорт или кола. Аз много говорих по въпроса с моята лекарка и тя каза, че изцяло зависи от морфологията на жената. Има момичета с много контракции и такива, които нямат никакви. Божа работа общо взето. Като са взети мерки на време няма страшно. Само не се стресирай.
И аз съм на преглед на 5 март като теб, да видим колко е голямо човечето нямам търпение вече yahoo

Ради, много ще ти се радваме в темата smile

Цвети стискам палци зацапването да спре, пиши как ти е минал прегледа после
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: февруари 28, 2013, 10:51:54 »

Цвети, Гери аз доколкото съм чела скъсяването не е толкова страшно, особенно ако се хване навреме. Просто се променя режима на майката.
Цвети винаги съм мислила, че самото скъсяване на шийката минава без симптоми. За първи път чувам, че може да има кървене. Но дано при теб всичко да е наред. Още един ден и след това почивка! Мислиш ли да се връщаш на работа след болничния или вече ще си в къщи?
Dinna не знаех, че си имала такива проблеми. Радвам се, че сега нещата са добре.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 28, 2013, 11:12:29 »

Ами да ти кажа аз незнам дали бих различила контракциите.Това за което чета че представляват не съм го имала.Лекарката също не ми е казвала като съм била на преглед че има проблем с контракции и скъсяване .Ще говоря с нея да видим какво е положението.Аз след около месец спира мвече да работя.
Dinna с течностите нямам проблем пия минимум 2,5-3 л на ден и това само вода.Момичета какво представляват контракциите-мен досега не ме е стягал корема,не ме е болял кръста.Понякога съм имала болки ниско долу но това е като съм се заседяла повечко и като се раздвижа преминава.Един два пъти съм имала болки като съм прекалявала с разходките-цял ден на крак и в движение.
« Последна редакция: февруари 28, 2013, 11:16:10 от gucci » Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: февруари 28, 2013, 11:25:44 »

При мен се получават като се застоя някъде и след това изведнъж стана или рязко мръдна. И не е болка а просто едно леко присвиване, даже по скоро опъване, на корема и става по твърд от обикновенно. Но не е нещо което ми сковава вниманието, просто ако му обърна внимание се усеща. Даже по едно време се бях стреснала, че може да имам повече от 10 на ден, но да не им обръщам внимание.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #37 -: февруари 28, 2013, 11:31:49 »

Точно ей това втвърдяване на корема са контракциите. Поне на мен така ми беше обяснено, че и аз като Гери не можех да разбера какво е blum И като ходех на консултации и той все ми викаше - много твърд, много твърд и се мръщеше nea А аз нищо не чувствах blum

Гери аз много ходех и от това ходене ми се получаваха. После понамалих обиколките.
« Последна редакция: февруари 28, 2013, 11:39:01 от casky » Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 28, 2013, 11:33:55 »

Dinna мерси мила то зацапването беше еднократно и слава богу нямаше повече  give_rose

Иначе аз имам повякога такива едни болки странни, но корема никога не ми е ставал твърд както съм чела, че става като имаш контракции.. а иначе Доки ми обясни, че контракциите била все едно ти се свива и отпуска стомаха...а аз поне за сега такова нещо не съм имала.

Пънки при мен аз подозирам, че това зацапване изобщо не е свързано с бебка, а е по-скоро от една раничка, която имам и която тъкмо бях решила да махам когато разбрах за бебка и така тя си остана там и се надявам да не ми създаде проблем при раждането. Доки каза, че е опасна, но ще ходя да ми я махнах веднага щом се възстановя от раждането, за да съм спокойна.
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #39 -: февруари 28, 2013, 11:35:53 »

При мен усещането е като стягане на корема, става твърд като топка и понякога заема странна форма. Ако са болезнени ги засичам, ако не са не им обръщам внимание.

Много често се получава при смяна на позицията, рязко ставане, след тоалет и сутрин.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: февруари 28, 2013, 11:55:07 »

Цвети и на мен една докторка ми беше казала, че имам раничка, няколко месеца преди да забременея. Аз обаче реших, че просто иска да си прибере парички от някоя пътека и така и не отидох на лечение. В последствие моята доки каза, че няма нищо такова.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: февруари 28, 2013, 12:04:30 »

Цвети и аз по едно време имах зацапване - еднократно и пуснахме микробиология и се оказа ,че имам стрептококи.Така че може и това да е.
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: февруари 28, 2013, 13:56:28 »

Какви контракции какво чудо...моят корем се стяга постоянно, и като лежа, и като седя, и като ходя...постоянно.И става наистина твърд, още не са станали болезнени тези контракции, но...все пак чувството е неприятно и като е толкова често, още повече. Вече май ми става все по-трудно движението, вчера с мъжа до магазина бяхме, хем с колата ходихме, но...дори обиколката на магазина ме измори жестоко, явно трябва да си седя или да лежа. Вече почна да ми става и трудно дишането...а бе ако продължа да се оплаквам сигурно ще ви отегча. Та по повод хапчетата, които пия мисля, че и те не помагат особено много, нито облекчават, нито намаляват.
Гери щом се притесняваш говори си както казваш с доки тя ще знае най-добре, ние не можем да гадаем smile
Цвети да кажеш какво е станало на прегледа.
Активен
Tonkata9222
Регистриран

Публикации: 2



« Отговор #43 -: февруари 28, 2013, 15:44:54 »

Здравейте !!! Ако позволите и аз да се включа термина ми е на 1 юни.  smile smile smile Хубаво е че има такава тема и много помагате Благодаря!!!
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: февруари 28, 2013, 16:31:18 »

Момичета бях при Доки и каза, че положението не е много хубаво...за сега шийката е все още в норма, но се скъсява и Доки каза никакво ходене и известно време ще трябва да пазя леглото...ако продължи да се скъсява ще ме приемат в болница и така, но аз се надявам да не мърда повече и да не се стига до болници  sad

Tonkata9222 добре дошла  give_rose

Фийби аз си пусках микробиология преди една седмица и е ок  give_rose

Пънки при мен от двама различни лекари е установена тази раничка така, че си е там и не е никак малка и според двамата доктори  pardon
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines