Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 10, 2024, 14:54:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко ?- III -та част  (Прочетена 148503 пъти)
 
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #315 -: юли 24, 2013, 10:33:39 »

Мариола,
Бих си позволил да коментирам, че ми прави впечатление следното - Голяма част от младоженците, дали защото обичат или от притеснение но следят за тези неща - ЛИЧНО. Това разбира се се отразява и на тяхното раздвояване по отношение на купона и следене на ситуацията. Разбира се по време на партито, младоженците трябва само и единствено да се веселят, но за да се случи това е необходимо предварително всичко да се организира правилно. Затова и понякога хората които имат поглед върху нещата дават и повечко подробности. Според мен това не е излишно, дори напротив дава повече яснота на бъдещите младоженци относно подготовката и организацията на подобно събитие.
Хубаво е всеки да има поглед и яснота за детайлите, а до колко те ще бъдат ползвани е индивидуално решение.
Когато наемате агенция, тя е запозната с детайлите (за съжаление не всичките ) и знае какво да изисква от подизпълнителите, но когато младоженците сами си организират събитието трябва да са запознати лично с детайлите за да могат да имат точна и ясна концепция.
« Последна редакция: юли 24, 2013, 10:59:47 от DjNick Mc » Активен
mariola85
Гост
« Отговор #316 -: юли 24, 2013, 10:52:58 »

аз напълно разбирам вашите притеснения, можеби случихме на прекасен ресторант с перфектно обслужване и се доверихме изцяло на тях с това нещо и не съм се замисляла повече от минута за нещата които обсъждате. Затова е много важно да се избере ресторант с сватбарски опит и положителни мнения, защото прават сватба всяка седмица и можете да бъдете спокойни през целия ден.

« Последна редакция: юли 24, 2013, 11:27:25 от mariola85 » Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #317 -: юли 24, 2013, 11:18:25 »

Младоженците на сватбата трябва да си празнуват и да не мислят за други неща. Това е техният ден. В моята практика имах един случай, преди 6-7 години, който не мога да забравя, а именно - прекрасна сватба (през моя поглед, а и видеото стана супер). След известно време булката беше напълнила черните списъци (става въпрос за друг форум) и беше недоволна от доста хора, работили по сватбата й. Слава Богу, към мен нямаше сериозни забележки. Не знам защо понякога, но така се получава, може би е от самите хора, знам ли? Затова - празнувайте, танцувайте, веселете се, не мислете за странични неща по време на сватбения ви ден!
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #318 -: юли 24, 2013, 17:22:16 »

Затова е много важно да се избере ресторант с сватбарски опит и положителни мнения, защото прават сватба всяка седмица и можете да бъдете спокойни през целия ден.

Или несватбарски ресторант, с перфектно облужване, така че да не мислиш за организационни въпроси грам. Нашият беше такъв и го избрахме точно заради цялостното удобство на гостите и за да не мислим кой ял и пил навреме, а направо да сме сигурни в това.

Иначе и аз съм била на сватба, дето чакахме младоженците над един час и то пред ресторанта, защото не ни пуснаха да влезем, в най-горещия ден от годината, никак не беше приятно, съответно след влизането всички набиваха здраво на манджа. То не че някой отива на сватба, за да се отяде, ама като си няколко часа на крак, тия работи развалят комфорта. Ние със съпруга затова тотално махнахме всякакви сценарии, за да могат гостите ни да се чувстват максимално удобно, без процедури и часове. Но все пак страхотно отсяхме и гостите преди това, та можехме да си позволим да ни е приятно на всички, а не да следваме правила.  girl_wink

И друго си мисля. Всички сме свикнали, че сватби се правят по определени правила, но понякога точно те досаждат най-много. Една сватба може да е организирана и изцяло по ваш вкус и пак ще си е сватба, така че по-добре да е съобразена с характерите на младоженците, отколкото да се прави по инерция и списание.
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: юли 27, 2013, 14:19:23 »

Здравейте,досега плана за сватбата беше 11ч подписване в гражданското, след което 2ч фотосесия и 14.30 да сме в ресторанта. Обаче вчера решихме да направим сега църковен брак и той започва в 12.30. Чудя се дали 1-да изместя фотосесията и ресторанта за по-късно
2-фотосесията да е след ресторанта,защото в това време по обяд ще е много топло, но се притеснявам,че ще сме изморени
3-фотосесията да е в отделен ден?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #320 -: юли 27, 2013, 15:00:09 »

Давай в отделен ден, наистина е много топло по това време good
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #321 -: юли 27, 2013, 20:16:18 »


 Къде сте планирали фотосесията?

Освен, че е жега, ако искате снимки на открито слънцето е прекалено силно - наистина не е подходящо...След ресторанта е по -подходящо за " trash-the dress" - прическата ти ще е поразвалена, роклята поизцапана, грипа -поразмазан...Но пък може и да се получи интересно  smile

 Ако може да се организирате, може да си направите една по-малка фотосесия преди гражданското, така че да имате и класически сватбени снимки!

Фотосесията в отделен ден също има своите предимства и ако прецените, че напражението ще ви дойде в повече, наистина по-добре да я отложите!
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #322 -: юли 28, 2013, 00:08:30 »

Аз пък си мисля, че на този въпрос би трябвало да отговори фотографа нает от девойката. Аз бих се подразнил ако някой наш клиент има някакви въпроси или проблеми и не ни уведоми, а вземе решение на база съвети от някъде другаде.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #323 -: юли 29, 2013, 15:52:22 »

Имам едно въпросче. В момента се чудим дали на сватбата да имаме официална част, където минаваме да се поздравяваме с гостите. На мен лично не ми е любима и ми се искаше да го пропуснем, защото преди няколко години ходих на сватба, където шаферките ходеха заедно с мадоженците по масите и събираха пликове ... едно такова неприятно ми се струва, сякаш входна такса ще ми взимат. За това си мислехме да сложим кутия за картички/пликове и маса за подаръци и да нямаме официална обиколка на масите, а просто по време на тържестжовото да си говорим с гостите? Но пък така се опасявам, че може или да не обърнем внимание на някого или някой да се разсърди, че не е можал лично да си даде подаръка. Някакви съвети по въпроса?
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #324 -: юли 29, 2013, 16:25:31 »

И на нашата сватба разкарахме всички официалности, за да не робуваме на очаквания и разни скучни неща, но минаването през гостите си го направихме. Те си знаят, че има такова, подготвени са и ако не се направи така, почват да те подпитват ще минаваш ли по масите, кога да ти дават подаръците, какво ще се прави и разни подобни. Нашите подаръци бяха обемни и направо си ги носехме в една голяма подаръчна торба и от там вадех да им ги давам. Не сме имали обявяване на тая работа, просто тръгнахме между хората. И тъкмо наблюдавахме и реакциите за подаръците, защото те си бяха с хумор направени. Wink На мен не ми е приличало на входна такса, защото сами с младоженеца си давахме всичко и се получи естествено - ние подарявахме и на нас подаряваха. Когато сте близки хора и приятели на сватбата, хората не мислят за подаръците като за такса, тъй че не го мисли. А и така спокойно човек прави наздравици с всички.

Може би това да важи само за по-малка сватба обаче, ние не сме имали шаферки, кошници, някакви такива  много официални неща, пък и си обиколихме гостите за двайсетина мунути, барабар с лафовете и смешките. Това ми беше един от най-приятните моменти на сватбата, защото ние не бяхме пожалили пари за подаръци и с кеф минахме да си ги подарим. smile

То просто всичките моменти по едно такова тържество трябва да са съобразени с характера на събитието и с това дали ще е по-непринудено като цяло, или по-официално.
Активен
ros4e
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: август 06, 2013, 07:48:55 »

Здравейте и от мен... Аз имам малко въпросчета и нужда от съвети...много се извинявам, ако не са за правилната тема blush

Ще имаме изнесен ритуал на място ( където ще продължи после и тържеството). Казаха ни, че продължителността му е 20мин. Т.е ще започнем в 14:30 до около 14:50... после ще посрещнем гостите до към 15:30-15:40.... и всъщност частта с DJ започва в 16ч... Притеснява ме, че това е време за следобедна закуска huhhuh.gif Така ми казват всички...  huhhuh.gif
Проблемът е, че мястото ни е само до 22-22:30ч ( градина е и сме предупредени)  cray и няма как да продължи след това, а не искам да почне в 17:30-18, че то не остава време за нищо sad
Та...има ли някой представа и идеи, ако започне в 16ч как да се случат нещата- може би не върви да седнат да вечерят със салата следобяд. Много съм с ошашкала и само се напрягам

( пак се извинявам, ако пиша в грешна тема...  Girl_hide ако е така- моля да ме препратите smile )
Активен
flora_8
Любопитен
*
Публикации: 23


« Отговор #326 -: август 06, 2013, 07:59:18 »

Ros4e, моето мнение е, че може и да е време за следобедна закуска, но тъй като всеки се приготвя и пътува до мястото, то едва ли преди това ще се е наобядвал сериозно, така че не се напрягай чак толкова  smile
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: август 06, 2013, 08:05:51 »

да и аз така мился.Като  сте на крак от  сутринта и след  цялото  търчане  със  сигурност ще искаш  да  си отвориш  биричка или да  си  налееш  една  ракийка  за да отпуснеш:))А  и  всичко си  зависи от  вас.Ако  вие  не  създадете настроение и да  забавлявате  гостите,то  тогава няма да с е получи  следобедна  закуска.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #328 -: август 06, 2013, 08:52:44 »

Моя колежка прави сватба по такова време. След изнесения ритуал имало лека почерпка със сладки и шоколадов фонтан и кафе, фрапе и някакви сладки коктейли, поставени като "сладка маса" в залата на ресторанта и всеки се самообслужвал. Сервирането започнало чак към 18ч., след посрещането, захранването, първия танц и хорото.
Както го решите, все ще е добре. И с ракийка и салатка става good
Активен
ros4e
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: август 06, 2013, 09:12:17 »

Многоооо ви благодаря!  Flower да, може би е вариант с напитки и тази сладка маса... а сервирането да започне към 17:30-18... оф , с тия 5 часа сватба- за никъде и нищо не стигат sad  smile
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines