Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 10, 2024, 05:10:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУЛЧИНСКИЯ БУКЕТ!!!!! ЧАСТ 8  (Прочетена 223311 пъти)
 
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: декември 11, 2012, 15:36:38 »

Добре един може би глупав въпрос, но кога се купува букета на булката ако е от естествени цветя- имам предвид кога ще го вземе кумата ( нали тя го носи на булката в деня на сватбата или поне аз така знам ) на предният ден нали така- че сега една приятелка ми спори че трябвало да се вземе в деня на сватбата иначе щял да увехне едва ли не - ама това е лудост къде ще ми тича кумата в 8-9 сутринта да и правят букета.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: декември 11, 2012, 15:48:51 »

Добре един може би глупав въпрос, но кога се купува букета на булката ако е от естествени цветя- имам предвид кога ще го вземе кумата ( нали тя го носи на булката в деня на сватбата или поне аз така знам ) на предният ден нали така- че сега една приятелка ми спори че трябвало да се вземе в деня на сватбата иначе щял да увехне едва ли не - ама това е лудост къде ще ми тича кумата в 8-9 сутринта да и правят букета.
по принцип ако е специално поръчан булченски, те си го правят от предишния ден даже, щото си има гъба отдолу която си го поддържа. Така че не бери грижа. аз понеже си го правих сама, го правих сутринта на сватбения ден и пак смогнах. Следователно дори в деня на сватбата да иде да ти го вземе, ще има време, не го мисли.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #272 -: декември 11, 2012, 16:02:11 »

Моят букет го правиха сутринта  в деня на сватбата, нямаше гъба. Кумата го взима в деня на сватбата. Ако го направят предния ден няма да е много свеж, ако е с по неиздръжливи цветя.
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: декември 11, 2012, 17:43:24 »

Еми няма да е от неиздържливи цветя- от бели рози ще е - с малко зеленийка и бяла органза, като микрофон. Еми значи може и двете с кумата да го направим на предната вечер и ще го сложим във вода - сега се сетих един трик - слагаш 1 капачка концентрат - един цветар ми беше казал най- добре водка във водата и розите остават свежи дълго време( на осемнайстият ми рожден ден ми подариха огромен букет с рози и тогава с този трик ми издържаха 3 седмици близо ).
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: декември 11, 2012, 18:58:39 »

Еми няма да е от неиздържливи цветя- от бели рози ще е - с малко зеленийка и бяла органза, като микрофон. Еми значи може и двете с кумата да го направим на предната вечер и ще го сложим във вода - сега се сетих един трик - слагаш 1 капачка концентрат - един цветар ми беше казал най- добре водка във водата и розите остават свежи дълго време( на осемнайстият ми рожден ден ми подариха огромен букет с рози и тогава с този трик ми издържаха 3 седмици близо ).
Ако букетът ти е на микрофон с гъба, трудно ще остане свеж 2 дни. Гъбата трябва да е много напоена с вода, а тогава има опасност да се изцапаш. А ако си правиш букета сама на микрофон, трябва да си доста сръчна и веща в цветарството. Ако само набучкате стръкчетата, ще изпадат. Когато се прави букет на микрофон, цветята се привързват с корда и цветарска тел. Според мен е най-добре да си го поръчаш.
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: декември 11, 2012, 20:21:42 »

мерси за съвета не знаех че е толкова сложно - ще го обмислим с кумата give_rose
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #276 -: декември 13, 2012, 14:47:26 »

мерси за съвета не знаех че е толкова сложно - ще го обмислим с кумата give_rose
о да..ma6ka_ е права - изглежда лесно да си сглобиш сама букета на микрофон, но цветята лесно падат, ако не са закрепени добре  nea същото важи и за украсата на колата  NO
може да си купиш цветята и да ги занесеш на флористката само да ги "сглоби"
ако ти се експериментира - опитай с цветята по масите за гости  smile не си стоят на едно място и няма опастност да се развалят  Wink
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: декември 13, 2012, 15:17:28 »

Аз успешно се справих с украсата на колата - не мисля, че е нещо сложно.Ако имате достатъчно желание, всичко може. Оставих букета да ми го направят в магазин, защото не ми се занимаваше в поръчката на лалета и божури. Всичко останало сама го декорирах и не беше никак трудно.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #278 -: декември 13, 2012, 18:33:25 »

В деня на сватбата мъжът ми мина да ми вземе букета и аранжировката за колата от магазина. Просто сватбата тръгна от родителите му, а магазинът беше наблизо. После само го е дал на кумата и тя официално си ми го връчи. Не е нужно да се размотават хората напред-назад, а може някой да го вземе и после при взимането на кумовете да й го даде.

Иначе си ме предупредиха да няма много друсане на букета, заради микрофона. Той не мръдна цяла вечер, но все пак от магазина се застраховаха  Wink
Активен
Dark_ButterFly
Ентусиаст
**
Публикации: 132



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: декември 16, 2012, 13:05:25 »


Ето това ще бъде моят букет smile Много го харесах още в мига, в който го видях smile
Ще ми го правят в деня преди сватбата, т.к. ще се изработва в София, а сватбата ще е в Стара Загора. Много се надявам да оцелее smile
Активен
illane
Ентусиаст
**
Публикации: 89



« Отговор #280 -: декември 16, 2012, 13:25:24 »

Страхотен е! Толкова нежен и така добре изпипан! good
Активен
Trapchinki
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 29


Бъдеща булка мечтател


« Отговор #281 -: декември 18, 2012, 02:20:16 »

Аз също замислях да си правя сама букета, най вече защото ми харесват малко по нестандартни букети, по естествени от най различни цветя, и знам че цветарките трудно биха ме разбрали, а като се каже че е за сватба и....  crazy

Много ми харесват естествените градински рози, особено тези по развъфналите а такива при цветарките няма, също обичам карамфили, и далии, по принцип много ефтини цветя. Така че ако си набера малко рози от градския парк  blush  нищо няма да им стане за две три големи рози нали... и да не е от парка може да ида до някое село хаха и да купя малко други цветя които ми харесват на броика че букета да ми излезне 20 лева максимум... на всичкото отгоре не искам микрофон а просто завързан със дантела и някакъв плат.  Нещо подобно на това http://pinterest.com/pin/148548487680023375/ или това http://pinterest.com/pin/148548487680025616/ самоче тук цветята са различни.

Сватбата ще е края на Юни а цветовете на букета, ще са бяло, циклама, розово в най различни нюанси.

Аз хубаво съм го измислила но има един проблем... кумата иска да ми купува букета... тя и прическата ще ми прави с това се занимава, и ноктите... как мислите, ако и откажа букета дали ще е проблем, какво мога да и дам като друг вариант.
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: декември 18, 2012, 08:29:37 »

Trapchinki надали ще е проблем, че няма да ти вземе букета, има толкова други неща- чаши, свещи, бокал...
Активен
Dark_ButterFly
Ентусиаст
**
Публикации: 132



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: декември 18, 2012, 14:31:25 »

Моят букет също няма да го купува кумата. Ние дори свещите и чашите си взехме без да се усетим, че това е нейно задължение. Но пък ние не искаме по никакъв начин да ги натоварваме. Може само букета за хвърляне тя да вземе, все пак да запазим част от традицията
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: декември 18, 2012, 20:17:15 »

Цитат на: Trapchinki  link=topic=32874.msg569060#msg569060 date=1355790016
Много ми харесват естествените градински рози, особено тези по развъфналите а такива при цветарките няма, също обичам карамфили, и далии, по принцип много ефтини цветя. Така че ако си набера малко рози от градския парк  blush  нищо няма да им стане за две три големи рози нали... и да не е от парка може да ида до някое село хаха и да купя малко други цветя които ми харесват на броика че букета да ми излезне 20 лева максимум... на всичкото отгоре не искам микрофон а просто завързан със дантела и някакъв плат.  Нещо подобно на това http://pinterest.com/pin/148548487680023375/ или това http://pinterest.com/pin/148548487680025616/ самоче тук цветята са различни.

Сватбата ще е края на Юни а цветовете на букета, ще са бяло, циклама, розово в най различни нюанси.

Аз хубаво съм го измислила но има един проблем... кумата иска да ми купува букета... тя и прическата ще ми прави с това се занимава, и ноктите... как мислите, ако и откажа букета дали ще е проблем, какво мога да и дам като друг вариант.
Trapchinki, страхотни букети си харесала, според мен идеята ти е много добра  good Само ако купуваш от някъде цветята, не казвай, че са за сватба Wink Аз за фотосесията (беше след сватбата) купих от една баба три големи бели далии, левче или два бройката, отидох в един цветарски магазин и помолих да ми направят букет от тях и от малко зеленина и мини рози. Не можех сама да си направя букет, тъй като съм малко с две леви ръце smile Всичко май ми излезе около 15 лв и изглеждаше много симпатично. Ето снимка:


* 2nd bouquet.jpg (16.55 KB, 310x252 - видяно 3698 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines