Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 10, 2024, 09:33:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БУЛЧИНСКИЯ БУКЕТ!!!!! ЧАСТ 8  (Прочетена 223317 пъти)
 
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: юни 21, 2012, 21:11:34 »

nelka_86  Ама и снимка искаме  blush
Активен
nelka_86
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #46 -: юни 21, 2012, 21:53:47 »

Оказва се, че нямам снимка, на която да се вижда идеално, но се надявам да придобиете представа от това, което предоставям smile


* IMG_3098.jpg (42.44 KB, 299x503 - видяно 312 пъти.)
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #47 -: юни 21, 2012, 22:35:41 »

Момичета, идеално ви хващам миналите сватбарки  - какво направихте с букета след сватбата? Аз четох, че се хвърля в река, до река ще ходя в неделя (на първата ни месечинка и после кой знае кога). Рано ли е да го хвърля тогава, късно ли е?

Ще споделите ли вие какво знаете smile Благодаря!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: юни 22, 2012, 07:54:33 »

Момичета, идеално ви хващам миналите сватбарки  - какво направихте с букета след сватбата? Аз четох, че се хвърля в река, до река ще ходя в неделя (на първата ни месечинка и после кой знае кога). Рано ли е да го хвърля тогава, късно ли е?

Ще споделите ли вие какво знаете smile Благодаря!
Абе Кивчо той букета какво прави в теб.Ти не го ли даде на момичето дето го е хванала.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #49 -: юни 22, 2012, 08:21:32 »

Нееее, това с хвърлянето понеже не е българска традиция аз реших да не го хвърлям моя си, а поръчах едно мини букетче, което е в сестра ми smile А нейния и той ли в реката?
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: юни 22, 2012, 08:24:22 »

Киви, може да ме линчуват, ама аз моя го изхвърлих!  blum Така замириса, че не си представях как ще живея цяла година с него под един покрив!  bad А това за водата не го бях чувала, следователно не съм го направила.
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: юни 22, 2012, 08:30:15 »

Аз моя букет го хвърлях и момичето, което го хвана  Flower се омъжи.  weddingday
Бях чела, че се откупувал букета впоследствие, но не съм го правила.
Сега се сетих, че свещите на 1-вата година се палели в храм и се оставяли, а на други места пише, че се палели на големи семейни празници. Ние си ги пазим.  girl_wink
« Последна редакция: юни 22, 2012, 08:32:39 от lunno momiche » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: юни 22, 2012, 08:40:53 »

Кивчо аз хвърлих един малък и после на кумата подарих големия защото тя го хвана и от там нататък не съм мислила за него и незнам какво се е случило с него.Ела към Варна и ще го засилиш в морето,ама от толкова туристи може да не стигне до водата.
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: юни 22, 2012, 08:47:30 »

Аз си хвърлих моя си букет, падна се на шаферката и на нея си го дадох. Какво е станало? Трябва да я питам. Но и да е отишъл славно в някоя кофа, все тая, защото си свърши най-важната работа - беше най-красивият ми аксесоар през целия ден.
Активен
nelka_86
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #54 -: юни 22, 2012, 14:09:10 »

Бутик за цветя "Гардения" smile (така се казва и страницата им във фейсбук).
Колкото до букета след сватбата - аз го хвърлих в кофата, след като на сутринта го открих увяхнал. Но съм чувала това за пускането му в течаща вода.
Активен
Zeke
Новак
*
Публикации: 14



« Отговор #55 -: юни 23, 2012, 22:34:45 »

Здравейте момичета!

Вчера в един сватбен магазин продавачката ме убеждаваше да си купя изкуствен букет за хвърляне, защото трябва да остане в момичето, което го хване, нали букетът бил символ. Аз й казах, че ще хвърлям умалено копие от живи цветя на моя букет, а тя направо ми се скара, че не се правело така.

Вие знаете ли за такива поверия, традиции.... според мен всеки си прави нещата както му харесва и според традициите, които той знае, но все пак да питам smile
Активен
mari_m
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 216



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: юни 24, 2012, 15:42:55 »

първоначалната ми идея беше букета да е от бели и розови цветя...без значение какъв тип цветя...обаче тъй като не си избрах бяла рокля, а екрю това ми желание няма как да стане! И сега съм в чуденка какъв цвят да ми е букета, хем да изпъква, но не и да е в червено, хем и да е семпло, но и да не се губи  crazy
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: юни 24, 2012, 15:49:22 »

 с кремави рози  не ти ли харесва?
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: юни 24, 2012, 16:30:21 »

Аз бих добавила в зелено, може и в съчетание с кремави рози или пък само нежно  виолетово.
Активен
nelka_86
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #59 -: юни 25, 2012, 10:54:52 »

Zeke, моят букет беше от естествени цветя, но този който хвърлях, си го направих от изкуствени. Не заради някакви традиции, поверия и т.н., а защото исках да ми остане за спомен. Традицията е булката да си го откупи от хваналото го момиче. Но мисля, че преди всичко е въпрос на това какво искаш ти.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines