Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 17, 2024, 20:31:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Захранване на бебетата - 4 "  (Прочетена 158743 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« -: ноември 01, 2011, 08:26:45 »


Постове от рода запис и т.н. не се толерират!Трия веднага!
« Последна редакция: януари 07, 2012, 21:04:51 от Данитка » Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: ноември 01, 2011, 10:26:49 »

Аз малко ще си повторя въпроса, но искам да дам конкретен пример и да ми кажете дали е така, за да съм сигурна. Аз мисля да започна захранването на 5 месеца и половина, т.е. правя така:

5м15д- тиква
Въвеждам го за 7-10 дни, като го давам постепенно докато достигна количество от 150 гр. Докато стигна до това количество добавям кърма, за да стане едно цяло ядене.
От 5м25д до 5м28д правя почивка и следя за алергични реакции
5м29д- картоф
Отново въвеждам го за 7-10 дни, като го давам постепенно докато достигна количество от 150 гр. Докато стигна до това количество добавям кърма, за да стане едно цяло ядене.

И така процедирам нататък и с останалите зеленчуци. Това ли е  реда?

« Последна редакция: ноември 01, 2011, 10:38:56 от Капризче » Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: ноември 01, 2011, 10:42:37 »

Капризче , да,  долу-горе така  smile Всяка следваща храна можеш да смесваш с вече въведена. А постепенно можеш и да намаляш времето за въвеждане- на 3-4 дни примерно .
Това е принципа общо взето  good
Аз въобще не съм процедирала така де, да си кажа  smile
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #3 -: ноември 01, 2011, 11:15:28 »

Момичета, поради новата тема ми е трудно да отговоря персонално на всеки затова така  give_rose
В магазините за здравословни храни има ръжени сухари и ръжени бисквитки с кърма или АМ - така може да се захрани бебчо с ръж.
Капризче, планът, който си начертала не е лош и ти пожелавам да можете да го осъществите good, но само от опит искам да споделя, че захранването е хубаво да започне, когато детето е готово.
Активен
titikaka
Новак
*
Публикации: 9



« Отговор #4 -: ноември 01, 2011, 11:16:49 »

Аз малко ще си повторя въпроса, но искам да дам конкретен пример и да ми кажете дали е така, за да съм сигурна. Аз мисля да започна захранването на 5 месеца и половина, т.е. правя така:

5м15д- тиква
Въвеждам го за 7-10 дни, като го давам постепенно докато достигна количество от 150 гр. Докато стигна до това количество добавям кърма, за да стане едно цяло ядене.
От 5м25д до 5м28д правя почивка и следя за алергични реакции
5м29д- картоф
Отново въвеждам го за 7-10 дни, като го давам постепенно докато достигна количество от 150 гр. Докато стигна до това количество добавям кърма, за да стане едно цяло ядене.

И така процедирам нататък и с останалите зеленчуци. Това ли е  реда?


започваш да следиш за реакции още от първата лъжица.Ще ти дам пример:
5м и 15 дни-даваш 2-3 л.тиква, после кърма докато се наяде
5м.16дни,4-5 л.тиква -пак кърма
5м,17  дни 10 л.тиква+кърма
това за тиквата ти е достатъчно-видяла си че няма реакции -може да я смесваш със всичко.стигнала си до 10 лъжици твърда храна(съответно грамажи)
5м.18д-картоф-2-3л+тиква +кърма
5м,19д-картоф4-5л+тиква+ кърма
5м.20дни-картоф-10л+тиква+ кърма
и така за всеки следващ зеленчук  good

нНо според мен ти е рано за захранване , поне на 5 навършени започни,а в най- добрия случай на 6 мес.
« Последна редакция: ноември 01, 2011, 11:18:22 от alex3 » Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: ноември 01, 2011, 15:02:49 »

Капризче, според мен няма нужда от дните почивка, но ти най-добре ще прецениш по реакциите на детето  give_rose
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: ноември 01, 2011, 16:22:15 »

В магазините за здравословни храни има ръжени сухари и ръжени бисквитки с кърма или АМ - така може да се захрани бебчо с ръж.

Благодаря! Аз питах за ръжта, ще проверя give_rose
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: ноември 01, 2011, 16:51:49 »

Момичета, благодаря за мненията и съветите. Знам че ни е рано захранването. За това и написах че мисля на 5 месеца и половина да пробвам. Ако не иска разбира се че няма да го тормозя.

 leni_beni_ ти как процедира със захранването?
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #8 -: ноември 01, 2011, 17:06:42 »

Аз също не съм процедирала така  smile. Стискам ти палци да ти протече така идеално и гладко захранването, но мисля, че само по учебниците бебчовците толкова харесват храната, че за седмица почват да изяждат по 150 грама пюре. Особено пък от еднокомпонентен зеленчук... просто не си представям как ще изяде 150 грама зелена тиквичка или карфиол примерно.

Аз въвеждах няколко лъжички от зеленчука, после дохранвах с кърма/мляко. Някои зеленчуци ги въвеждах с вече въведени - например картоф въведох с моркови, след като вече бях въвела морковите. Някои зеленчуци се харесваха, други категорично се отхвърлиха, като зелената тиквичка, и от тях никога не успях да дам големи количества, просто отпаднаха от менюто и толкова. Количеството пюре увеличавах постепенно, според апетита на детето, докато отпадна млякото. 

Но при нас вървеше бавничко в началото, заместихме обедното хранене с пюре за около месец, може и малко повече. Аз също не насилвах, давах му мляко колкото иска.

Според мен също няма нужда от дни за почивка, то ако има нещо, за тези няколко дни на въвеждането ще се прояви, пък и много дълго ще стане така.
« Последна редакция: ноември 01, 2011, 17:09:17 от rozovka » Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: ноември 01, 2011, 17:08:06 »

Аз захранвах по метода Baby led-weaning - Захранване водено от бебето. Никакви пюрирани храни, каши и кремчета не съм давала .
Идеята е бебето самО да избира храните , които иска и самО да ги яде.
Марта на inaxtra и тя е захранена така. Ако ти е интересно ми пиши да ти дам материал за четене, да се запознаеш с метода. Може да ти допадне и да го приложиш.
А е и много по-лесно отколкото класическото захранване.
Но всъщност май за теб няма да е подходящо, защото до колкото си спомням ти май искаше скоро да заместваш хранене.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: ноември 01, 2011, 17:46:16 »

Евелин на ellie_belie сьщо е захранена на този принцип.
И на мен ми допада метода и мисля и Леа да я захраня така.
Ето малко инфо: http://zabliznacite.wordpress.com/baby-led-weaning/

Книгата: http://www.amazon.com/Baby-Led-Weaning-Essential-Introducing-Confident/dp/161519021X/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1320162345&sr=1-1
« Последна редакция: ноември 01, 2011, 21:39:23 от Anichka » Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: ноември 01, 2011, 18:05:44 »

Ами аз искам да се върна на 1 годинка като стане дребен на работа, така че трябва да го захраня до тогава... За това се интересувам толкова много от това захранване и се мъча да намеря най-лесния и бърз начин да стане. Сигурно няма да стане по моя план, но все трябва да имам някакъв план, по който да се ръководя иначе съвсем ще се объркам и нищо няма да направя smile
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: ноември 01, 2011, 18:13:00 »

Капризче,знаеш "моето" захранване как протича общо взето.
По това,което си написала:много дълго е според мен да даваш 10 дни един и същи зеленчук.На теб ще ти омръзне,а за детето да не говорим.Това,заедно с дългите паузи е препоръчително за деца с фамилна обремененост към алергиите.
Аз бих дала първите 2 дни по-малко количество,ако се приеме добре,на третия ден бих дала цялото пюреили 2/3 от него(май малките бяха 125гр).

И от мен два въпроса:защо в повечето теория за захранването пише плодовете/зеленчуците да са сварени?Аз давам сурови ябълка,круша...пюрирани.Това проблем ли е?

На каква възраст смятате за удачно да се предложат на детето тестени храни като питка например?
Активен
bejkite
Сватбар
***
Публикации: 252



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: ноември 01, 2011, 18:30:01 »

Leni_beni_ , аз бих искала материал за Baby led-weaning.

В момента съм на етап четене относно захранването. Не мисля да започна преди 6 навършени месеца.

Мерси предварително smile
Активен
titikaka
Новак
*
Публикации: 9



« Отговор #14 -: ноември 01, 2011, 19:10:44 »

Бейби лед е мн интересно захранване,аз също мислех да захранвам по  него.Единственото което ме спря е , че доста , да не кажа почти всички деца захранени по метода изяждат символични грамчета до към първата година  и ядат избрани храни.Да не кажа че някой полезни храни , ако не ги харесат няма как да ги дадеш , а иначе просто месиш и готово.Много витамини не успяват да поемат, а каквото и да си говори,кърменето не може да даде всичко ,дава много , но не  всичко необходимо за този толкова важен период на разтеж.Другото което е сметнах , че плавното вкарване на пюрирани храни  , за да свикне детето с новата храна , после парченца и т.н. е по- удачен вариант.
Но пък предимство е ,че по бързо се научават да си хапват парчета,нооооо  при захранването има голям риск от задавяне.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines