Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 07, 2024, 05:32:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Роднини и сватба - как да опазим вълка сит и агнето цяло  (Прочетена 146852 пъти)
 
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: февруари 26, 2011, 22:08:52 »

Бъди оптимист!
Пожелавам ти всичко да се подреди и ти да изживееш най-красивият и запомнящ се ден в живота ти!
Мн, мн усмивки ти пожелавам!
Активен
panteryx
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 518



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: февруари 26, 2011, 22:12:57 »

Бъди оптимист!
Пожелавам ти всичко да се подреди и ти да изживееш най-красивият и запомнящ се ден в живота ти!
Мн, мн усмивки ти пожелавам!

Благодаря ти posum сигурна съм ,че ще бъде такъв.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #302 -: март 09, 2011, 17:21:24 »

Да се оплача и аз тук... diablo Роднините от страна на мъжлето изведнъж почнаха да не бъдат много сигурни, че ще дойдат! Имайте предвид, че каним само най-близките и тези хора са в наясно от една година вече, че ще се женим на тази дата!  angry И то причините им са "убийствени" - едните нямали паспорти (идват от чужбина, но разстоянието е 180км), на другите синът им бил на изпит в тоя ден!  shok Искам да крещяяяя!  diablo Третите пък щели да кажат дали ще дойдат 5 дни преди сватбата!  shok АМАН!
Активен
franzelkata
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #303 -: март 09, 2011, 17:33:29 »

Не се ядосвай, моите роднини казаха, че ако татко дойде, те няма да дойдат, защото ги било срам, баща ми е алкохолик,а те са му майка и сестра. Не че аз държа баща ми да идва, ама традиция, така, че.. smile
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #304 -: март 09, 2011, 17:39:07 »

Е не мога да си обясня как е възможно да поставяш условия в деня, в който ти не си най-важен, а най-важни са младоженците?? crazy Какво ще стане ако малко преглътне човек хилядите си изисквания и направи всичко възможно да осигури душевен комфорт на младоженците?  diablo
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #305 -: март 09, 2011, 17:41:50 »

Mariaadi,
това с идването 5 дни преди сватбата е безумно, нама да дондуркаш гости седмица преди сватбата...само до това ще ти е...  diablo Пък и ако трябва да им плащаш нощувките за тез 5 дни вече е нагло....
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #306 -: март 09, 2011, 17:47:16 »

Ааа не не, не си ме разбрала...те ще кажат 5 дни преди сватбата дали ще присъстват на нея.  beating
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #307 -: март 09, 2011, 17:59:25 »

Mariadi,

Ахххххххххххх знаят от една година и 5 дни преди това ще решат....  beating

Въобще не им пука,че за вас е важна бройката,че давате пари за това.... aggressive

Търпение мила.......
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #308 -: март 09, 2011, 18:03:21 »

Хич не ми дреме, който потвърди до края на месеца - има стая, който не - да спи на гарата!  beating
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: март 09, 2011, 18:38:57 »

Хич не ми дреме, който потвърди до края на месеца - има стая, който не - да спи на гарата!  beating
Точно така!  diablo Никой не трябва да търпи да му танцуват по нервните клетки! Такт, търпение, разбиране....ама всеки си има граница!
Активен
lilkada
Ентусиаст
**
Публикации: 147



« Отговор #310 -: март 09, 2011, 18:45:51 »

Уф... много неприятно! И при нас създават проблеми роднините от страната на мъжа ми, още не могат да кажат дали ще идват половината, а братовчед му (който е доста неприятен) иска да води текущата си приятелка (която естествено не познаваме)... Абе  beating И най-тъпото е, че баща му и мащехата искат да "помагат" за сватбата и съответно да дойдат няколко дни по-рано....  diablo просто не знам как да ги откажа от намерението им... с гости вкъщи ще полудея направо, каква ти помощ...
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #311 -: март 09, 2011, 18:53:41 »

Тъпото е, че става въпрос за 10-12 човека от тяхна страна...и на фона на нашата сватба с 65 човека си е доста голяма групичка... NO
Активен
Hekseskud
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 357



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: март 09, 2011, 19:05:22 »

Ох, да, много ги мразя тия изпълнения.  NO  NO  NO На моята сватба имаше хора, които до 5 дни преди сватбата не ми бяха потвърдили и ми бяха опънали нервите подобаващо. Не го разбирам, наистина! Всеки има горе-долу някаква идея колко е напрегнато да се организира сватба с всичките му детайли итн...И да не забравяме, че всеки знае, че това е свързано и с пари. Какво им пречи да се държат нормално?
Аз силно подозирам същите изпълнения след като се очерта още един ритуал за нас двамата - църковен през май. Отсега зълва ми ми изтърси следното нагло изречение:''Къде ще ни настанявате у вас за сватбата?'' Аз й отговорих, че у нас място едва ли ще се намери, тъй като се предполага, че аз на деня ще се подготвям в моята стая и по-добре за тях би било да се запази хотел. Имаше отговор:''Е, ама да сме заедно, как така! Пък и ти не можеш ли да се оправиш в хотелска стая''  crazy  crazy  crazy Да се оправям в хотелска стая, а не в родния си дом???  Oh my ... Ще я взривя тая кукувица, само още веднъж да подхване темата!  bomb
Активен
sonja
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167



« Отговор #313 -: март 09, 2011, 21:22:25 »

Ужас ужас, ама какви са тея откачалници бе??? Момичета я си правете сватбите както си искате и хич да не ви пука от никой!! Който каквото ще да приказва, от едното да влиза, през другото да излиза и въобщее теглете им по една майна и толкоз..!!!
Mariaid, без да ти мигне окото ги махаш от списъка като не искат да идват с тъпите им оправдания! Аз така правя и даже добре дошло който се откаже, защото и без това няма хотели в Павликени, къде ще ги слагам да спят всички ако дойдат?? Който ми отговаря уклончиво директно го зачерквам и хич не ми дреме, ако ще да е бащата на папата.. В края на краищата е само един ден и толкова бързо ще мине, че никой няма да ми липсва, стига младоженеца да е там smile
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #314 -: март 14, 2011, 05:00:06 »

Здравейте момичета! Тази вечер съм доста сантиментално настроена, до сега си поплаквах и най-накрая реших да ви пиша и да ви помоля за съвет.
Както се вижда и от заглавието - става дума за баща ми. Няма да се впускам в разкази, свързани с него, понеже не им е тук мястото, но в крайна сметка - не желая той да присъства на сватбата ми. Той живее с майка ми (аз не живея с тях), но често ходя на гости. Напоследък отношението му към семейството съвсем се е влошило - вече не крие факта, че има любовница, както и обичта, която изпитва към нейните деца (тя е разведена). В последният ни разговор по този въпрос ми каза нещо от рода, че любовта се печелела, не следвала от факта, че си една кръв с някой. И ако чуждите хора могат да я спечелят, аз да съм си правила сама изводите... Оффф, хем не исках да разказвам, хем пак не мога да си спра пръстите по клавиатурата.
Както и да е. Въпросът не е кой прав, кой крив, ами мислите ли, че е рационално да му кажа направо, че не го желая на сватбата си. Все пак поддържаме някакви хладни отношения, не сме се скарали тотално, пък и той живее с майка ми. (Знам, че сега всеки се пита, как така хем си има любовница, хем не са се развели - ами майка ми го помоли да пуснат молба за развод по взаимно съгласие, той обаче каза, че НИКОГА няма да й даде развод и тя реши, че не иска да поема по трудния път да делят всяка чашка и чинийка в къщи, да се изкарва цялата семейна драма пред съда, да се викат свидетели - комшии, който да разправят как живеят двамата и т.н. - все неща, които неизменно съпътстват един развод, при който единия не иска да се развежда).
Говорих с майка ми и й казах, че не желая той да идва, тя ме подкрепи, но също така ми каза, че той много се зарадвал на новината за сватбата ми (аз съм едно дете) и със сигурност никога не би ми простил, ако не го поканя. Много ми е объркано, знам, че изпитвам страшна ненавист към него, но също така знам, че все пак ми е баща. Вие какво бихте ме посъветвали. Наистина, всякакви мнения и коментари биха ми били от огромна полза.
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines