Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 07, 2024, 06:11:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Роднини и сватба - как да опазим вълка сит и агнето цяло  (Прочетена 146852 пъти)
 
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #75 -: май 22, 2009, 15:31:54 »

Честито!!!

Браво за такитката!!! Много е добра! Имаш си две фенки в мое лице и в това на сестра ми!
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: май 22, 2009, 16:09:09 »

Чета, чета и така ясно ми изплуваха моите притеснения преди сватбата...
На никой роднините не са с ореоли и крилца .Знам, че има такива,които са непоносими, направо отвратителни  и се молите или да не дойдат или ако дойдат да ги забутате в някой ъгъл и да забравите, че присъстват.
Цялата паника в главата ви се върти около това, че въпросните хора по някое време ще се самоизяват  и ще станат център на внимание.А всички сме наясно, че винаги сред гостите има  "доброжелатели", които само това чакат, за да нахранят не присъствалите с малко клюки и да се "зарадват" каква излагация и цирк е станало.
Родителите, разбира се, че винаги сме на различни мнения, няма как да е иначе...
...и т.н
Подобна главоблъсканица изживях и аз.
В деня на сватбата обаче нищо от това, което очаквах не се случи.
Всичко мина като по мед.
Денят беше слънчев, въпреки обилните дъждове 2 седмици по ред. Всичко гости бяха налице.Нямаше изцепки или поне аз не съм забелязала. И това наистина беше най-приказния ден в живота ми, досега.

Моят съвет е да не се настройвате предварително, че ще се случи това или онова.Няма смисъ, така губите от тръпката и хубава емоция. Аз също загубих доста нерви да се самонавивам.
Желая на всички безпроблемна и незабравима сватба!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: май 23, 2009, 16:31:27 »

Да кажа и аз няколко думи

1.Не разбирам защо хора достигнали зряла възраст на поне 23-24 - 25 години решават да сключат брак и защо някой друг освен самите тях трябва да им финансира сватбата.

2.Пак не разбирам защо и как след като други хора поемат разходите в един момент булката да каже : "Аз съм булката и искам тази и тази рокля",или "Не ми харесва третата братовчедка ,защото е скандалджийка и не ми се иска тя да е на сватбата ".Ами не сте ли чували поговорката Който плаща ,той поръчва музиката.

3.Ако по някаква причина сте убедени ,че друг трябв ада поеме разходите ,а вие да определяте условията ,то тогава ги определяйте  заедно със половинката си ,интелигентно и настойчиво.

4.Не виждам защо и от кого трябва да се срамуваме ако чичо ви се напие ,съблече се гол и започне да се търкаля на пода примерно.Ами да той е вашата кръв ,роднина ,потекло и най-вече ваш гост.Не виждам защо в един момент трябва да се отречем от всичко което сме и да си извадим лъскотиите на показ ,а всичко привидно неугледно да замажем.Тези хора ги има в нашият живот или ги е имало и вие сте избрали те да бъдат на вашата сватба и да споделят с вас този момент.Не разбирам защо точно сега трябва да се срамуваме от тези гости.Сигурна съм също така ,че някои от тези ,които тук наричате пияници,интриганти или луди ви поднесат плик с някоя хилядарка ,чинно много от вас ще понесат всичките им изцепки и лудости.


Бъдете толерантни към хората и не толкова егоцентрични ,моля ви!

Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: май 23, 2009, 16:46:03 »

fiibi,чета поста ти и се сещам за друг,в който се говореше за роднините и приятелите.За това колко са важни роднините и как трябва да се СЪОБРАЗЯВАМЕ с тяхното мнение,техния вкус и техните прищевки.

Аз мисля,че човек не може да избира роднините си-ражда се и умира с тяхната кръв.

Аз искам да избирам приятелите си,според своята ценностна система.
Знам,че на моя най-хубав ден някой от тях ще се напият зверски,но това са хората които са ме изслушвали и подкрепяли,които са ми давали пари в нужда не защото са ми роднини и не могат да ми откажат,а защото знаят че имам нужда от тях.
Не се отказвам от роднините си,защото нося част от тях,обаче сред гостите ми ще има такива които не са ми подавали ръка.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #79 -: май 23, 2009, 17:05:40 »



4.Не виждам защо и от кого трябва да се срамуваме ако чичо ви се напие ,съблече се гол и започне да се търкаля на пода примерно.Ами да той е вашата кръв ,роднина ,потекло и най-вече ваш гост.Не виждам защо в един момент трябва да се отречем от всичко което сме и да си извадим лъскотиите на показ ,а всичко привидно неугледно да замажем.Тези хора ги има в нашият живот или ги е имало и вие сте избрали те да бъдат на вашата сватба и да споделят с вас този момент.Не разбирам защо точно сега трябва да се срамуваме от тези гости.Сигурна съм също така ,че някои от тези ,които тук наричате пияници,интриганти или луди ви поднесат плик с някоя хилядарка ,чинно много от вас ще понесат всичките им изцепки и лудости.


Бъдете толерантни към хората и не толкова егоцентрични ,моля ви!



Не виждам абсолютно никаква логика в това, че като някой ми се пада чичо аз не мога да се срамувам от него!!! Може и да ми се пада такъв, но аз НЕ съм такава и не приемам някой да се напие и да се въргаля. Може и да сме роднини, но не сме еднакви нито по възпитание, нито по ценностна система, нито по образование и култура, така че е съвсем нормално да иммае притеснения за поведението на роднините ни. още повече, че не са много хората, закоито лелята, чичото или пък 19-тата братовчедка са наай-близките хора на тоя свят и едва ли не на тях всичко да дължим. При мен, примерно, не съм имала почти никаква връзка с леля ми и семейството и и ще я поканя само заради баща ми. И дали ще ми донесе плик с пари или не не ме интересува. А за поведението им ще съдя, както ми идва отвътре!

Ние избираме приятелите си, не роднините си и ако по нещо може да се съди кой какъв е, то определено са приятелите. не мога дори да си представя някой да види чичо ми пиян и да реши, че и аз съм същата стока, защото ми се пише от родата  crazy Абсурдно е!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: май 23, 2009, 17:11:02 »

Amelia ако не е достоен да ти бъде роднина и да бъде част от твоят живот Не го кани на сватбата си

3.Ако по някаква причина сте убедени ,че друг трябв ада поеме разходите ,а вие да определяте условията ,то тогава ги определяйте  заедно със половинката си ,интелигентно и настойчиво.

4..Ами да той е вашата кръв ,роднина ,потекло и най-вече ваш гост.


Ако си ми следила правилно мисълта тя продължава логично,просто си прочела половината ,а си цитирала цялото изречение.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #81 -: май 23, 2009, 17:19:25 »

Когато става дума за сватба, не винаги има възможност да се съобразяваме единствено с нашите желания. А и не ми се водят безкрайни спорове защо не искам да присъстват и т.н. По-леко ще е да треперя за възможните изцепки, отколкото да водя тази епична битка, която ще доведе до влошаване на много отношения.
Предполагам това не е само моето положение.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: май 23, 2009, 17:48:15 »

Amelia,всеки средно-интелигентен човек е наясно,че ти не си родила,отгледала и възпитала чичо си.
Неговото поведение или на който и да е друг от родата ти не е определящо за това какъв човек си ти.
Бъди сигурна,че новото ти семейство вече те е претеглило като човек.
Зареди се с повече оптимизъм!
Активен
tsvety_t
Сватбар
***
Публикации: 172


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: май 23, 2009, 18:36:22 »

"Не разбирам защо хора достигнали зряла възраст на поне 23-24 - 25 години решават да сключат брак и защо някой друг освен самите тях трябва да им финансира сватбата"

Тук не си права, да хора в зряла възраст сме и създаваме собствено семейство, поемайки всички отговорности оттук насетне, но обикновено до този момент сме се занимавали с обучението си и начални стъпки в кариерата, т.е. предполага се, че нямаме кой знае какви спестявания, за да финансираме сватбата си. Ако родителите ни имат възможност да поемат разходите, без това да ги затрудни, не виждам защо да не го направят вместо ние да затъваме в дългове и заеми. Пък и да не забравяме, че това е голям празник и за всеки родител. И мисля, че те трябва, въпреки това , да се съобразят с твойте изисквания, та това е вашият ден, те са минали по този път и ако искат да ти доставят радост и удовлетворение ще ти угодят. Разбира се винаги остават въпроси, при които да се търси комромис и от двете страни.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: май 23, 2009, 19:14:46 »

Ние искахме да си платим сватбата сами,с цената на това тя не се състои тази година,а другата,но ни беше отказано категорично.Един месец преди сватбата се оказа,че идеята ни не е билатолкова лоша,но вече беше късно,хората бяха поканени,т.е.ние бяхме заблудени.Никъде не съм казала,че някой е длъжен да ми помага,казвам,че някой трябва да си спазва обещанията,особено,когато става въпрос за толкова голямо събитие.  А и мисля,че на почти всички в поканите ни пише:...Ние и нашите родители имаме удоволствието да Ви поканим..."
Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: май 24, 2009, 02:41:15 »


1.Не разбирам защо хора достигнали зряла възраст на поне 23-24 - 25 години решават да сключат брак и защо някой друг освен самите тях трябва да им финансира сватбата.

Едва ли има много млади хора в България, които на тази възраст биха могли да си позволят, без заеми, 10,000-15,000лв за сватба, след като са или все още студенти, или туко-що завършили. Пък и не само в България, това важи навсякъде. И какви са тези родители, които ако имат възможност, няма да платят за сватбата на децата си... (вярно е, че не всеки има възможност, ясна ни е каква е българската действителност)... но според мен за повечето от тези, които могат да го направят, това би било голяма радост.

А колкото до въпроса с гостите, на нашата сватба сме поканили 80% приятели и колеги и 20% роднини. Не мислихме, че има смисъл да каним хора, които не сме виждали от 10 или 20 години примерно. И родителите ни бяха напълно съгласни да поканим само най-близките, тези с които се събираме всяка година по празници например. И ако знам, че ще има хора, които биха направили циркове, изобщо не бих ги поканила, особено ако става въпрос за някакви си далечни роднини...
А ако някой си направи устата, че не е поканен, просто кажете, че правите малка сватба с най-близките и толкова... Според мен никой не трябва да се чувства длъжен да кани родата до 9то коляно  pardon
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: май 24, 2009, 10:06:34 »

Съгласна съм, че на 23 ти е рано да имаш излишни 7 000 и половинката ти толкова за да си направите сватба. Обаче, в наши дни не е задължително да сте женени за да бъдете заедно. Нашите кумове, като разбраха, че ще си имат бебче си подписаха със свидетелите и родителите, половин година след това си купиха жилище, смениха му дограмата, купуват си мебели и си гледат бебчето. И са убедени, че по-нататък ще си направят купона. Има примери за момичета, тук, от форума, които си правят сватбата с 10-тина годишни деца, защото сега е дошъл моментът, в който те сами ще си я финансират. Съгласна съм, че това е една много хубава глезотийка, която всяка жена заслужава да си позволи, но, има много по-важни неща от  нея и си е глезотийка в нашата действителност.
 Да, мама и тати, обикновено, държат да има сватба и тя да е подобаваща, няма да се излагаме, колко пъти ще се жени детето!, но всеки трябва да си прецени дали ще се чувства комфортно да позволи на  родителите си подобно нещо. Аз бих поискала за да си купим жилище, но не и за сватба.
 Обаче за обещанията съм твърдо съгласна. Когато си казал нещо - изпълняваш, каквото и да ти струва. Да си си мерил приказките!
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: май 24, 2009, 11:12:21 »

Ми момичета,това май е и мал шанс.
През ноември ще навърша 24г.
Преди няколко години една приятелка ме убеди да работя в един огромен хотел в Сл.бряг.
Не съм си представяла,че могат да се правят такива пари. Oh my ...
Като сервитьорка съм си ходила със 100лв бакшиш на смяна.Работата е невероятно изтощтителна,отслабвам с 5-7кг през първия месец.
В края на сезона,(след като живея на квартира и се храня само по заведения и пътувам през 2 дни)имам 10 хил.лв като спестявания.


С родителите ще си поделим разходите,но не на три равни части.
Ние ще платим украсата,поканите,халките,дреболиите.
Тяхна основна грижа са ресторанта,фотото,ди-джея,нашето облекло.
За тях е удоволствие да сбъднат една мечта,която е и тяхна!
Активен
LOSHKA
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: май 24, 2009, 11:57:32 »

Не мисля, че родителите са длъжни да финансират сватбата на децата си.Не всички имат възможност да помагат.След като си решил да си самостоятелна семейна единица трябва и да можеш да носиш отговорност.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: май 24, 2009, 12:58:34 »

Не мисля, че родителите са длъжни да финансират сватбата на децата си.Не всички имат възможност да помагат.След като си решил да си самостоятелна семейна единица трябва и да можеш да носиш отговорност.
Напълно съм съгласна с теб. give_rose

Смятам,че съм самостоятелна семейна единица,която работи за да плаща образованието си с надеждата,че няма да съм сервитьорка цял живот.Работя за да обзаведа жилището си така както искам;за да купя дърва и да ми е топло през зимата.Работя за да не се оплаквам като братовчедка ми,че нямам пари за обувки.
Бях твърде глупава да се обвържа твърде рано  и през последните години правя всичко по силите си за да докажа,че мога да бъда самостоятелна семейна единица,която може да носи отговорност.
Мисля,че ако родителите ни трябваше да потъват в дългове заради сватбата ми,нямаше да им го позволя.Просто нямаше да има сватба.
Мисля,че бих потънала в дългове за да направя празника на детето ми по-красив,за да остане един спомен по-наситен,по-контрастен.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines