Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 04, 2024, 18:44:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бебето в самостоятелна стая - за и против  (Прочетена 57986 пъти)
 
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: август 15, 2012, 20:23:27 »

Фиби, варианти колкото искаш - малко легълце, кошара или просто коша за спане от количката, има и легла/кошове които се прикрепват на това на родителите. При нас беше най-лесния вариант - просто спеше в нашето легло. Сложихме една ограда, за да сме сигурни, че няма да имаме инциденти, когато не е между нас и така.
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: август 15, 2012, 21:49:43 »

Фийби, наистина варианти много, но аз мисля, че е по-добре да си вземеш легълце за бебчо, в което да си спи и впоследствие като си има собствена стая да си го преместиш там.
Виждам, че има привърженици на идеята детето да спи в леглото при родителите или пък таткото изобщо да е в друга стая... аз съм още в началото на майчинството и нямам идея какво ще ми дойде на главата, но това не пречи ли на интимността между родителите  crazy Не че това е най-важно, но все пак... а и се чудя после как отвиква детето да спи само, не е ли по-трудно? Аз мисля моето да го отделя в друга стая в момента, в който спре да се храни на 3 часа и спи по цяла нощ, дано успея!
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: август 15, 2012, 23:11:58 »

Lawyer, освен да ти пожелая скоро да започне да спи по цяла нощ. Че ще спре да се храни на 3 часа, ще спре в един момент. Ама за спането през цялата нощ - има такива дечица, разбира се, но са доста по-малко от другите. Благородно завиждам на такива родителии blum

Сега тая надежда просто до края на втората годинка да избиват и останалите зъби, та дано тогава се поуспокои.

За интимността - пак колкото хора, толкова и гледни точки. На мен не ми е неудобно да кажа, че спим отделно. Основно аз с Ели, а понякога половинката спи при нея, за да мога аз да почина. Има много обстоятелства, които наклониха везните в тази посока - стресиращата му работа, ставане сутрин в 5.30 и други. Преценихме дружно, че така ще е най-разумно за всички. Ели се буди много често. Просто си спинка неспокойно, а като я замъчат поредните зъби е направо трудно sad Откакто се е родила имаме 1-2 нощи без будения. Иначе в добрите случаи се буди по 2-3 пъти на нощ. Като я болят зъбки - не ги броя...
Аз вярвам, че интимния живот не се крепи на спането в едно легло. Или поне при нас. Общуването, отдадеността сплотяват семейството. Секса, гушкането не е нужно да се случват само в леглото.
А и почти съм сигурна, че нередовния сексуален живот пак щеше да го има просто заради натрупаната хронична умора, недоспиване и тичане по задачи.
За да завърша и без това оф топик поста си - все някога нещата пак ще се нормализират smile heart
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: август 16, 2012, 09:47:39 »

sunray именно поради причините описани в поста ти ми се искаше да направя така ,че да сме по-гъвкави в местото на спане на бебчо.Иска ми се хем да осигурим спокойствие на таткото ,хем и малкия човек да усеща моята близост и да не е сам.Затова започвам да се задържам на мнението на стая с детско легълце за мен и него ,а може би кошче за спалнята да спим тримата ,когато имаме възможност.Знам,че всичко ще си дойде на мястото с времето ,но ми се искаше да си направя някакви планове относно покупките ,а и нали така и така все мисля за дните ,в които ще сме заедно.Понеже и най-вероятно ще съм работеща мама искам да си има самостоятелна стая ,за да може майка ми да е по-спокойна там ,когато са евентуално със съпруга ми вкъщи.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: август 16, 2012, 13:10:33 »

Много хубаво си го намислила, по мое мнение. Нека има поне 2 варианта как да се случват нещата - тогава няма да има нужда от натъкмяване в движение good
А за майкат ти е много правилно - и на нея така ще й е спокойно, и мъжът ти ще се чувства както когато сте си само вие. И вълкът сит, и агнето цяло smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #65 -: август 16, 2012, 14:27:14 »

fiibi_bg good много добре си го решила, щом има и баба, която би оставала да спи при вас. Брат ми си купиха едно доста голямо легълце / почти кошче, но от плат с повдигащо се дъно/, което има и колелца и сменяеми плазове за люлеене. Брат ми е лекар, дава дежурства и местенето на бебето от една в зруга стая за спане беше наложително. И те имат баба, която остава и през нощта по за 2-3 дни. Бебето го местеха много лесно. Към легълцето може да се монтира повивалник. В детската стая има нормално легло за баба или мама и сега кошарка за детето. То вече е над 2 години и спи само, ако няма гости. Дано ви е широка спалнята, за да можеш вечер да събираш кошчето.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: август 16, 2012, 14:54:28 »

Свекърва ,спалнята ни е много широка .Има място в нея.И аз днес го коментирах със съпруга и си мисля,че кошарка сгъваема ако вземем даже ще е по-добре,защото впоследствие ще я ползваме за пътувания и за гости при мама ,при баба.Беше ми важно да си изясня ,за да може след месец два ,когато ще е по-свободен съпруга евентуално да освежим стаята и да купим поне кресло за мени други дреболии.Нещата за бебчо ще се купуват към края или след появата му на бял свят.
Благодаря на всички за съветите,определено ми помогнахте да си подредя мислите в главата. smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #67 -: август 16, 2012, 15:42:50 »

 Offtopic То това, за което говоря е сгъваемо. Хаха, като го купиха, помислих, че са стикове за голф. Гледам, има и мрежа  nea и попитах брат ми, какъв спорт пак си е измислил. Той премина през разни спортове:бокс, гребане, ски, волейбол, плуване, тенис и сега е на някакви бойни изкуства. Чудесно решение!
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: август 18, 2012, 19:34:21 »

Фийби, това което ние направихме е подготвихме една стая като поставихме там маста за повиване и подредихме дрешките му в скрина и дрешника. Първите 6 месеца спеше в нашата стая. След което заминах за България за около месец и половина и след като се върнахме преместихме креватчето в стаята му и той започна да си спи самостоятелно. Будеше се веднъж през ноща за хранене, но след месец отказа и нощното хранене. В интерес на истината, когато спи при нас , а това се случва рядко, не спи спокойно и се буди поне 2-3 пъти през ноща, но в неговото си легълце и стая е спокоен и не се буди въобще. Освен ако не съм чула бебефона, но е малко вероятно, защото спя леко. Аз съм "за" децата да се научат да спят в тяхната си стая.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: август 19, 2012, 13:34:24 »

Мири, не се ли буди от зъбки? При нас това е основната причина да не опитвам дори да я оставя сама да спи. Много често се буди просто. Ще изчакам до към 2-годишна възраст и тогава.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #70 -: август 20, 2012, 14:46:04 »

sunray , и Влади много рядко се будеше от зъбки или от каквото и да е било. Ако не се лъжа и при нас някъде след 6ия месец вече бяха доста спокойни нощите (е като изключим тези, когато е имало някаква ситуация). Все пак ние още не сме го преместили в отделна стая. Сега ще тепърва ще я подреждаме да става поне за игра и ще преценим вече сега ли да го преместим да спи там или след като мине и тази зима.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: август 20, 2012, 14:56:24 »

Съвсем благородно ви завиждам.

Аз всъщност мога само да предполагам дали от зъбки се буди или просто е/ ще бъде/ от неспокойно спящите дечица. Дано е първото, че поне ще отмине...

Влади на колко годинки е, че нямаш лентичка smile

При нас е сложно със самостоятелната стая. Пространство и квадратура - бол, ама рационализация при строителството - нула. Ще го мислим напролет...
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: август 20, 2012, 16:49:11 »

Sunray, само веднъж се е будил, когато му избиваха предкътниците и кучешките, едновременно. Тогава 2 дни спа при нас. Но иначе не сме имали проблеми с растежа на зъбите. Нашата стая е точно до неговата и фактически леглото му се пада залепено до стената от моята страна. И през деня, ако си почивам, го чувам  и без бебефон. Предполагм , че и през ноща бих го чула , ако нямах бебефон, тъй като спя леко, но аз си го пускам за всеки случай.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #73 -: август 20, 2012, 17:00:21 »

 sunray, Влади е на 2 год. и 2 месеца точно  girl_wink. (Ще се поправя за лентичката, мислех, че имам хич не съм обърнала внимание  blush).
Мисля си, че при вас е от зъбките , за сега не съм чувала за деца, които без нищо да се будят.
Хубаво е, че поне имате пространство и квадратура в един момент и това е нещо. Нашия апартамент има спалня, детска, хол - отделни, но като квадратура е супер малък чак ме е яд на строителите и на всичкото отгоре почти всички стени са ни носещи  crazy. Но каквото това е за сега.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: август 20, 2012, 22:29:24 »

Мири, значи просто сте извадили късмет с безболезнено избиване на зъбките!

Малинка, и вашето, и нашето не е приятно. Ние пак не можем да обособим детска и да си помислим за второ дете. Дълга и широка, но да сме живи и здрави само! Може би след някоя годинка ще го сменим, или преобразим из основи.
Дано си права, че е от зъбите, че не помня да сме се наспивали без минимум 1-2 събуждания, което е най-добрия вариант на този етап.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines