Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 04, 2024, 10:59:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бебето в самостоятелна стая - за и против  (Прочетена 57982 пъти)
 
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: януари 29, 2012, 03:34:13 »

пак има нощи в които се буди по 6 пъти.
Имаме детска стая,но дреб спи при нас в спалнята,защото си мисля ,че както става всеки час или два,това значи аз почти цяла вечер да съм при него в детската.Ако спеше по цяла нощ е ясно,но с тези чести събуждания-незнам как да стане.

И ние сме така. При нас буденията, почти 100% сигурно, са заради зъбите. Абсурд е да я оставя сама в стаята й. Буди се много - в най-добрия случай 2-3 пъти на нощ; в най-лошия - 5-6, че и повече, знам ли, спрях да ги броя. Тя си спинка неспокойно от мъничка - върти се, обикаля кошарата, става, ляга, сяда...Дълга и широка. Не се храни през нощта от двумесечна, сама си спря, не съм я притискала за това. Така че не се буди за храна със сигурност. Но покрай зъбоникненето има изревавания със ставане в леглото и надничане дали няма кой да я гушне. Е, не мога да я оставя в тези ситуации, които се повтарят почти всяка нощ.
Друга причина - двете спални, тоест нейната бебешка стая, и нашата спалня, са доста отдалечени, освен с широк коридор, и с 3 стълби. Не ми се мисли през нощта как се преминава от едната в другата. Тотално ще се разсънваме сигурно blum
Та, мисля да поизчакам още малко. И това ще стане един ден smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: август 15, 2012, 07:47:00 »

Момичета ,намесвам се в темичката ни в клин ,ни в ръкав ,но искам да попитам подготвяхте ли самостоятелна стая за новороденото си бебе и какво мислите по въпроса?
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: август 15, 2012, 11:42:52 »

Фийби,аз съм против оставянето на новородено и изобщо на бебе в самостоятелна стая.
Ако имах свободна стая и свободни средства,по-скоро бих подредила една стая за мама и бебе.Бих сложила удобно кресло,в което да мога да кърмя;маса на която да си вдигна краката;кът за бебето,с консумативи за него.
На мен ми беше неудобно да кърмя на спалнята(често пречех и на половинката),а обстановката в хола ми омръзваше и ме натоварваше.
Ако планираш да кърмиш,самостоятелната стая ще ти донесе неудобства.
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: август 15, 2012, 12:03:49 »

Зависи дали смяташ детето да спи при вас или не.
Аз не подготвях такава стая и като цяло купих само отделно легло в което инвестирах известна сума, но което се оказа напълно безполезно.
Но и виждането ми за отделната стая и отделното легло се промениха коренно с раждането. Сега от позицията на гърмян заек мога да кажа, че детето ми имаше нужда особено в първите месеци от близост, контакт, закрила и съответно от това да споделя леглото си с нас.
Боян е вече на 1г и 2 м и положението не се е променило - слагаме го да спи в леглото му, което е залепено за нашето и по някое време през нощта, когато иска да суче идва на нашето и така до разсъмване.
Това положение нас ни устройва идеално най-вече, защото детето е спокойно, а ние си спим непробудно - просто като му се суче, си суче, а аз даже не се и будя или поне имам много мътни спомени на сутринта.

Преди раждането бих използвала времето (защото после е лудница) да направя самостоятелна стая за игра - да е удобна, функционална и да може да си играе в нея на воля.

Сега видях коментара на dodo23 - съгласна съм. Бях забравила този аспект с кърменето през деня и колко е важно да си имаш удобно и уютно място за това.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: август 15, 2012, 12:30:50 »

Аз съм на мнението на Додо good
Бих опитала да науча Ели да спи в отделна стая, когато й избият всички зъби. Сега е просто немислимо и мъчително.
А близостта, топлината и това да усеща, че си някъде на една ръка разстояние - нищо не може да ги замени heart
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: август 15, 2012, 12:47:12 »

Фийби, аз също исках малката да е в отделна стая и продължавам да мисля в тази насока, но не и през първите месеци. Подготвяме стая, но ще я отделя (живот и здраве), когато започне да спи цяла нощ и пропуска нощното хранене. Сега просто е невъзможно! Самото бебе ще ти подскаже кога е настъпил този момент, защото при всеки е различно, но в началото като яде на 3 часа примерно, няма как... най- малкото като я нахраня малката и я оставя в леглото, след това я чакам да заспи дълбоко и тогава заспивам аз, защото често се случва я да върне мляко, я нещо друго да я мъчи.
Иначе, от първия ден започнах да я свиквам да заспива сама, като я нахраня я оставям в леглото без дундуркане и заспиване в мен. Е, има някои дни, когато мрънка, но като види, че не минава номера и заспива smile мисля, че това е важно, за да може после и по-лесно да я отделиш в самостоятелна стая smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #51 -: август 15, 2012, 13:02:06 »

fiibi_bg , погледни и в темата За и против бебето в самостоятелна стая, там има доста мнения.
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,12955.0.html
« Последна редакция: август 15, 2012, 13:04:35 от svekarva » Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: август 15, 2012, 13:06:29 »

fiibi_bg в първите месеци и според мен е много важно също бебчо да чувства близостта на майката. По този начин ще се чувства сигурен и защитен. Освен това и за твое удобство е, през първия месец се събуждах инстинктивно всеки един час вечер да проверявам дали е добре бебка, дали не е върнала случайно мляко, освен това ако се събуди и започне да плаче, като я погаля по главикчата се успокоява веднага и много често й държа ръчичката или я галя докато се унесе, след като се е наяла, и ако това е през няколко часа, както при нас, със сигурност ще искаш поне да си легнала и ти, иначе ще е много изморително да ходиш до друга стая. Първите 2 месеца ползвах кошничка до леглото ми, сега сложихме легълце пак до моето и смятам, поне до годинка да е в нашата стая. След това със сигурност ще я отделя, за да свиква да е самостоятелна.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: август 15, 2012, 13:10:51 »

Благодаря ви момичета.Всяко мнение е супер полезно за мен.Със сигурност бебето няма да спи само ,просто имам една отделна свободна стая в жилището ,което е готова за използване ,даже боядисана ,но празна и ми се искаше да я използвам ,за да не е всичко в спалнята ни.Всъщност единственото ,което имаме в тази стая е моето легло от тийнейджърските ми години smile.Идеята на dodo  ми хареса за стола ,даже веднага разгледах в нета за люлеещ се стол.Можем да прекарваме дните си там ,а може и нощите ,за да оставяме таткото да спи,въпреки че съм почти сигурна ,че той ще иска да е с нас.Сега обмислям варианта за легълце във въпросната стая ,но това означава ,че трябва да спя там постоянно и започвам да се обърквам.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: август 15, 2012, 13:17:25 »

Фиби, можеш да го направиш и по др начин- ние сме купили голямо легло което е до 17 години, отстрани с място за повивалник, то седи в стаята на малкия. Там е и скрина с дрешките му. През деня а и нощно време там го преобличаме и сменяме памперса. там съм си купила органайзер и на едно шкафче сум подредила всички необходими неща за бебчо, да са ми подръка при смяната на памперси. Купила съм си и кресло,което смятам да преместя там,за сега е в хола. Така стаята ни не е празна и ни е в помощ,защото не може всичко да ни е в спалнята. Там седи само кошарката на малкият, която при нужда  я местя с колелцата навсякъде из апартамента.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: август 15, 2012, 13:21:53 »

Приятелски съвет от мен - не се настройвайте  и не правете планове, защощо на практика става съвсем друго. Аз също мислех след годинката да се пробваме, но пък никненето на зъбките я буди много често, често и проплаква, та се оказа невъзможно.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: август 15, 2012, 13:32:52 »

Ели ,благодаря ти за идеята ,тепърва ще ги обсъждаме със съпруга тези неща,но ми се искаше да му изляза с няколко предложения ,които да коментираме.
sunray съвсем не се настройвам ,но нали така или иначе денонощно мисля за малкото същество в мен и ми се искаше просто да бъда по рационална.Още повече ,че имаме въпросната стая и е на две крачки от спалнята и на една от банята smile.
Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #57 -: август 15, 2012, 17:04:34 »

Фийби,аз също имам свободна стая и тя е приготвена за бебчето,купихме легло,което се трансформира и сега сме в процес на поръчване на шкаф и гардероб,ще взема за там и стол за кърмене.Идеята ми е да задържа бебето при мен първите няколко месеца,а след това да я преместя окончателно.До тогава в нейната стая ще спи през деня и там ще я къпем в началото и ще я преобличаме.А и като се замисли човек няма как в една нормална по размери спалня да събереш и целия багаж на бебо smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: август 15, 2012, 17:18:39 »

Аз продължавам с тъпите въпроси:).Понеже и аз имам идея подобна на Katence ,ако спи там през деня и въобще прекарва повечето си време там ,а решаваме примерно да спим тримата в спалнята означава ,че трябва да купя и някаква люлка или кошарка за спалнята пък.
Активен
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: август 15, 2012, 17:47:41 »

И аз да си кажа  smile То по принцип е ясно, че колкото хора, толкова и различни мнения, затова всеки си преценява сам... Та, при нас ситуацията е такава, че двете мъничета спинкат в нашата стая и нямам намерение скоро да ги премествам в друга. На тях им е добре така, на мен - два пъти повече  smile Не мисля, че бих могла да спя отделена от тях. Сиана се пробужда нощем и само промрънква "мамо, мамо", аз само се обаждам, без значение какво казвам и тя продължава да спи, а пък Елена спи до мен, на спалнята. Иначе има спалня и за тях, но когато почувствам, че е дошло времето - тогава!
На първия етаж, точно до кухнята и дневната имаме една стая, която по принцип се води трапезария, но понеже ние се храним в дневната и тази стая сме я превърнали изцяло в стая за игри на децата. Е, Лени не може още много да си играе, но има бебешко пространство за нея  blum
И сега за последната питанка на Ваня -понеже през по-голямата част от деня сме на долния етаж, още когато се роди Сиана ни се наложи да помислим и в какво ще спи тя през деня. Решението, което взехме тогава, се оказа супер удачно - мойсеева кошница - Сиана я обожаваше, Елена също! Ние взехме такава, на която основата не се люлее, но ако решиш да е това има и люлеещи се основи. Много са уютни и според мен са много подходящи за новородено  good
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines