Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 23:17:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко около кърменето - част 4  (Прочетена 203029 пъти)
 
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: юни 10, 2013, 16:42:38 »

Ако операцията е сутринта, а кърменето вечерта, не мисля, че ще е проблем. Попитай лекаря каква упойка ще ти сложи и провери в интернет. Друг е въпроса ти дали ще си в състояние да кърмиш след операция. При всички случаи щом сте въвели прясното мляко, ще се справите. Друго решение е да изцедиш и да им оставиш, но при едногодишно дете сукането не е заради млякото толкова. Аз родих без упойка, но като ми шиеха епизиотомията, са ме приспали напълно, че даже и две упойки ми бяха хакнали. Дадоха ми бебчо за кърмене някъде 8 часа по-късно. Не го мисли толкова. Всичко да ти мине успешно!
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: юни 11, 2013, 10:34:38 »

Anichka, Scarlett много благодаря за изказаните мнения и съвети.  good Май сте прави, че прекалено много го мисля. За съжаление нямам представа каква ще е упойката, ще разбера малко преди операцията. Иначе и на мен преди няколко месеца ми вадиха два пъти мъдреци с местна упойка, казаха ми, че няма проблем да кърмя без да прекъсвам. Но сега ще е пълна и се чудех, понеже не ми се е случвало да прекъсвам кърмене досега. Физически със сигурност ще мога да си я кърмя след операцията и както казвате да й дам за вечеря прясно мляко или аз ще се опитам да изцедя преди това. Пък за нощното, по-скоро е ранно сутрешно при нас сигурно няма да е проблем, ще са минали към 16-18 часа след операцията. Също така ще трябва и да вземам силно болкоуспокояващо (аулин) най-вероятно няколко дена, което пак ме притеснява, че ще отива в кърмата, но ако успея (надявам се) да го карам на парацетамол, ще е добре.
« Последна редакция: юни 11, 2013, 10:36:15 от Princess_of_the_Dawn » Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: юни 11, 2013, 11:22:30 »

Принцеске, пак опит от моето раждане - даваха ми някакви свещички за болкоуспокояване вечерта след раждането, че епизиотомията много ме болеше. Вече се бяхме закърмили с бебо и казаха, че само това може. Виж аулин не бих вземала, дори да не кърмех, много е силно това лекарство и в доста държави дори е забранено. Парацетамолите са разрешени до три на ден. Проучи всички опции и успех на операцията!
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: юни 14, 2013, 12:26:51 »

Благодаря ти Scarlett. Много си права за аулина, че се води вреден. Пия го много рядко, защото това е единственото силно болкоуспокояващо, което ми помага в есктремни случаи. Но ще разуча всички опции и ще попитам за тези свещички. Надявам се, че няма да ме боли толкова, колкото ми обясняват, след едно раждане без упойка, трудно могат да ме стреснат с болка, дано не се окажат прави.  smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: август 05, 2013, 13:23:07 »

Да попитам тук, че не знам къде да потърся отговори. Понеже от бременността ми остана ужасен целулит, а след месец ще ходим на море и не искам да развявам целулит по плажа ме интересува дали ако се мажа с антицелулитни кремове, това ще окаже влияние на кърмата?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #80 -: август 05, 2013, 14:54:36 »

Пънки, антицелулитна терапия много лесно се прави с утайка от кафе - просто масажираш. Хем е като пилинг, хем изравнява леко тена, а и с времето целулитът намалява драстично.
Относно кремовете - има една марка "Кокона" - техните неща са специализирани за бременни и кърмещи. Провери дали нямат нещо подходящо за целта.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: август 05, 2013, 16:10:59 »

Аличка положението е много лошол Пробвах с кафе, ама кафето е за по-леки случай.
Но аз се консултирах с гинеколог и не е препоръчително да се мажа с такива кремове понеже се предеват в кърмата.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: септември 29, 2013, 10:30:36 »

Здравейте момичета,
Отдавна не съм писала в тази темичка, но сега се включвам с питане за съвет.  give_rose
До преди месец и половина Вероника се будеше 1 път през нощта за кърмене и след това сутрин между 6-8 часа, като е имало доста вечери, в които дори не се е будила през нощта. Даже (съвсем наивно) си мислех, че най-вероятно и това кърмене ще отпадне с времето. Обаче от месец и половина насам, тя започна да се буди много често, понякога и през час, като ме ползва за биберон. Или е зъбки, или се събужда от многото преживявания през деня това е ясно. Но първо, че започнах да се притеснявам дали няма да се отрази зле на зъбките и да започнат кариеси, а понякога признавам си: много ми идва това будене, по-скоро не заради самото будене, а заради това, че ме ползва като биберон.  blush По принцип сме с 1-2 кърмения на денонощие, само през нощта и рано сутринта. И много се чудя дали не е време да я отбия заради нощното кърмене, или да махна нощното и само това сутринта да остане. Но това, което ми казват други майки е, че не може да не й давам през нощта, като иска, пък да й давам сутрин, защото тя се дразни, като знае, че мога да й дам, а не й давам, тоест или трябва напълно да я отбия или така да карам. Също ме притеснява това, че ако я отбия, няма гаранция, че няма да се буди през нощта пак, което ще прави може би по-сложно успокояваето и приспиването й, защото тя не ползва биберон и не обича да пие мляко или заместител от шише вечер или през нощта. Знам, че решението трябва да си е мое и как аз го чувствам, но искам да попитам вие как сте процедирали (ако сте били в подобно положение) или как бихте процедирали на мое място.  
« Последна редакция: септември 29, 2013, 10:41:13 от Princess_of_the_Dawn » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #83 -: септември 29, 2013, 11:14:50 »

Аз спрях нощното и кьрмих още няколко месеца сутрин и през деня след това.

Пьрвата нощ беше трудно, после го прие. Казвах й, че през нощта не се яде, а се спи и като стане светло навьнка ще й дам.
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: септември 29, 2013, 13:48:02 »

Благодаря ти Ина за отговора.  smile
На каква възраст беше Марта като й спря нощното? Питам, защото мисля, че Вероника е още малка да ме разбере, ако й обяснявам защо няма да има мляко през нощта. Но може би ще изчакам още няколко месеца. Точно това се чудя в момента какво да правя. Не ми пречи да я кърмя примерно вечер и сутрин, но това че ме ползва за биберон по цяла нощ последния месец не ми се нрави хич. Не знам ако не й давам през нощта дали ще продължи да се буди. Но това едва ли някой знае.  smile
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: септември 29, 2013, 17:30:16 »

Принцесо, имаме приятелско дете, което никога не е било кърмено, но се будеше до три годишна възраст. Съседчето над нас е кърмено до годинката, сега е на година и 7 месеца, буди се всяка нощ. Моето спря да се буди нощем на около две години и малко, кърмих го до третия рожден ден. Никога не съм ограничавала нощните кърмения. Мисълта ми е, че си е до дете, не е задължително причината да е в кърменето. Ние също никога не сме ползвали биберони или залъгалки. Но както го чувстваш - ако някой в кърмаческата двойка вече е готов за отбиване, действайте. Детето ти е достатъчно голямо. Ако имаш сили за още, просто си повтаряй, че това е период и ще отмине. Аз така правех. Както и не давах ухо на подмятания, че мине ли детето годинка и трябва вече да се разделяме с кърменето. smile А това с кариесите ми е любимия мит за нощното кърмене. smile Зъбките се развалят от захари, бонбонки, лоша хигиена и наследствена обремененост, не от кърма. Спомням си, че на около година и половина моето дете имаше известен регрес, т.е. връщане към по-бебешко поведение, включително и за нощните кърмения, но и това мина. И други приятели са споделяли за такъв период в развитието на децата им на тази възраст, може пък да минавате през нещо такова, кой знае.
« Последна редакция: септември 29, 2013, 17:35:33 от Scarlett » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #86 -: септември 29, 2013, 21:53:14 »

Марта се буди и до ден днешен. Спрях нощното преди 2 години, но сьс сигурност по-голяма от Вероника. Спрях го, защото имаше кариеси и мит или не, не исках да се чувствам виновна за тях.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: септември 29, 2013, 22:57:35 »

Само споделям какво се случи при нас, макар да мисля че ти казах като се видяхме. Мони се будеше много от 4-ти месец, на моменти по 10 пъти на нощ и ме ползваше за биберон със сигурност, въпреки че познаваше силиконовия. Не посмях да спра кърменето защото знаех че буденето може да продължи и тогава щеше да е още разбуждащо за мен- да я успокоявам, нося, милвам, шшт-кам. Отбих я когато разбрах че съм бременна. 2-3 вечери я гушвах , тя се успокояваше, заспиваше , след 5 мин заплакваше и пак и пак. после, обаче започнах да и давам биберон. Не помня как ми хрумна да я пристрастя към биберона и дали е можело и без него, но е факт че всички спим, когато на Мони не и избива зъб.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: септември 30, 2013, 10:22:08 »

Ето една статия (всъщност са поредица от четири, но ще се ориентирате) за кърменето и кариесите.
http://xedra.wordpress.com/2013/04/19/bf-caries/

Нас за щастие засега ни подминават.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #89 -: септември 30, 2013, 11:47:45 »

Аз сьм чела научни изследвания, според които кьрмата е даже анти-кариегенна, но като сьм изпьлнена сьс сьмнения, предпочетох да махна нощното, за да не ми идват чувства на вина, а тя беше почти на две така че не беше толкова зависима от него. Ако беше по-малка, не знам какво бих решила.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines