Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 03, 2024, 13:18:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2016г. - 4-та част  (Прочетена 205775 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #330 -: юни 17, 2016, 09:51:53 »

Рататуй, радвам се, че се обади и то с хубави новини good
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: юни 17, 2016, 13:56:46 »

marta, дано по-скоро се обърне бебчо и да си спокойна за раждането. Все така да си расте  heart

ratatui, много се радвам за хубавите новини и скоро съвсем да нямаш болешки  Bravo

Лоли, вие сериозен ремонт сте подхванали, дано върви по план и да няма изненади от майсторите.

Фери, честити ви покупки и вие да приключвате бързо ремонта.

Вчера и ние бяхме на преглед - късна ФМ. Добре си е момчето, развива се и наддава. От вчера е 1560 гр. Върви с около 1 седмица напред. Най-хубавото е, че шийката ми е 32мм и от вчера вече мога да излизам  danceg Вчера и днес си направих кратка разходка по магазините и купих някои нещица - ама мнооогооо е хубаво, направо не мога да повярвам, че е такова удоволствие да пазаруваш за малкото човече heart Въпреки това не смея да се отпускам в много покупки, че не зная какво ще ми е от полза, а и намаленията тепърва започват  Wink

Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: юни 17, 2016, 14:40:26 »

Машка, много се радвам за хубавите новини.  Bravo Разхождай се, макар че пък сега е много топло.
 Удоволствието от покупките наистина е много голямо.  heart Като почнеш, няма спиране. Аз постоянно гледам в интернет, като мина покрай някой магазин нямам търпение да вляза да разгледам.
Всеки повтаря да не се купуват много неща, защото не се знае кой какво ще ти подари, но аз не мога да разчитам на някой си. Опитвам се да мисля все пак практично и кое наистина би ми било от полза.
Какво купи ти? Дрешки ли?
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: юни 17, 2016, 19:52:07 »

Да, дрешки купих - различни бодита ( с къс ръкав, без ръкав, с дълъг ръкав), гащеризончета, чорапки, за изписването взех нещо. Планувала съм и в понеделник да мина през още един магазин, в който има бебешки неща - имам ваучер и ще си го ползвам  Wink  Харесах и няколко комплекта чаршафи и одеалце, но тях ще взема след време.
Все още не съм се заглеждала по шишета, помпа и такива неща. Тях сигурно последно ще взема, но поне да се ориентирам  smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #334 -: юни 17, 2016, 21:53:20 »

О, и аз не съм се отпускала много в покупки, защото и на мен разни хора са ми приготвили (уж) да ми дадат, ама се изкушавам и аз от малките дрешки, много са милички и сладички  heart Чудех се вчера само дали да ѝ взема най-малкия размер (50), ама не посмях и взех следващия - 56, че не сме от ниските и не знам колко ще излезе госпожицата  blum

Днес ходих на лекция за кърменето в Мега Мол, първо ни спамиха 1 час за продукти на Томи Типи, ама поне дадоха по едно шише да не си говорим празни приказки  pardon
Да ви кажа какво ме озадачи, на което досега не бях попадала - да се цедим преди кърмене, за да облекчаваме гърдите, после като се наяде бебето пак да се доизцедим  huhhuh.gif Досега винаги съм чела/слушала, че първо е бебето  smile Другото ново, което може би е по-разпространено - ако са много напрегнати гърдите, за облекчаване се налагат със зелеви листа (по време на сън или през деня за известно време).
И по въпроса с цеденето като цяло - навсякъде го обясняват като нещо едва ли не задължително, а моята приятелка, която наскоро роди докато се цедеше имаше супер много кърма, прекалено и беше нещо страшно, спря да се цеди (въпреки препоръките на лекарите) и стана по-добре положението, регулира си се естествено и бебето вече не се дави, а пък тя се чувства много по-добре smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: юни 17, 2016, 22:11:15 »

Фери, добре че шише си взела, че да не си си загубила съвсем времето.

Това на шега, но съвсем сериозно те съветвам да забравиш всичко това, което разказа току що, като информация за кърменето от днешния курс. smile
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: юни 17, 2016, 22:37:30 »

Фери, направо ме шокира с тази информация  huhhuh.gif
Досега всеки, с който съм коментирала тази тема, а и тук във форума, ми обяснява как помпата е нужда само първите няколко дни, докато се нагодят нещата с бебето. При някои ситуации дори не е нужна. Интересно защо са ви поднесли такава информация. Мари, добре, че се включваш  smile

Относно дрешките, и аз не съм вземала от р-р 50, най-малките, които купих са р-р 56, даже от бодитата с дълъг ръкав взех и 62/68, които предполагам ще ми трябват есента (цената беше добра и не се стърпях  pardon).
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #337 -: юни 18, 2016, 01:53:34 »

Хоп, цоп и аз тук... знам, че не ми е навик, но с малък змей не спим и се поддържам будна с четене наред.

За кърменето съм съгласна с Мари, забравете я тази лекция, защото просто са ви наговорили разни неща, които биха могли да бъдат колкото полезни толкова и вредни, зависи от случая.  Ще коментирам на базата на прочетено и собствен опит и опит на познати, общо взето имам преки наблюдения по най-различни сценарии.

За цеденето преди кърмене - при някои жени гърдите са твърде напрегнати и пълни, често и с неоформено добре зърно и всички тези фактори възпрепятстват малкото бебе да засуче добре. Леко изцеждане в началото би могло да е от полза за по-добро засукване.

Да изцедиш повече от колкото има нужда обикновено води до хиперлактация, малко разсейване и сте готови с мастит. Та ако млекопроизводството ви е природен талант, не цедете след кърмене. Ако сте от другата порода крави, които не се отглеждат за млекодобив и много ви се иска да имате достатъчно кърма, то цеденето след кърмене в първия месец ще ви помогне да достигнете необходимото ниво на производство и дори в някои източници се препоръчва да цедите, ако "млекодобива" е около 500-600 мл на ден.

Зелето облекчава при напрежения и болки свързани с хиперлактация.

Бебетата и техните сукателни умения изобщо пък не сме ги коментирали. Сиреч имаме неизвестно.

На базата на изписаното до тук ви съветвам просто да прочетете от/до една сериозна книга по темата, за да си изясните основни положения преди да родите и като разберете кой сценарий е вашия просто да си правите справка по съмнителни въпроси. После вероятно няма да имате време за голямото четене, тъй ме подгответе се. В някои болници кърменето не е приоритет, е този случай безценен ще ви е телефонът на консултант по кърмене, проучете си читав, не като днешната лекция.

Последно... кърменето е полезно, но ако пък толкова не ви се получава не е болка, чудесни деца се отглеждат и на АМ. Да родите естествено или да кърмите до 5 години не ви осигурява шампионска титла по майчинство, тъй че наслаждавайте се на бебето и не влизайте във филми.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #338 -: юни 18, 2016, 07:36:48 »

Да, намирането на читав консултант е най- добрата инвестиция в кърменето. Когато търсите, нека е такъв, който има успешни и неуспешни случаи good
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: юни 18, 2016, 10:28:53 »

Аз препоръчвам да прегледате блога на Хедра,в частта му с общите статии. Тя е консултант с много опит, не говори празни приказки и всичко, което пише и съветва, е свързано с българската практика и действителност.
Има много книги с хубаво съдържание по темата, обаче повечето са ориентирани към други практики и лично мен това ме тревожеше, когато бях в България и се сблъсквах с този въпрос за първи път.

Разговорите с консултант са много полезни, но в тези първи дни много майки са възпрепятствани по едни или други причини да потърсят такава помощ.
В блога могат да се задават персонални въпроси и комуникацията върви относително бързо.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #340 -: юни 18, 2016, 10:56:16 »

Благодаря ви, че споделяте малко здрав разум smile
Аз не взимам всичко за чиста монета, но просто ми се видяха доста странни тези методи, затова зачекнах темата, да не би да има други бъдещи мами с подобна заблуждаваща информация Wink Хедра ми е в отметките на браузъра и честно казано и аз я намирам за най-логична и полезна  good
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: юни 18, 2016, 11:17:42 »

Фери, ако не с полезна информация, поне не си с празни ръце  Wink
Машка, браво за добрите новини и за позволението за разходки! Честити покупки, сега ще можеш да обиколиш магазините.
Ако не ме лъже паметта панди, беше ходила на лекция на Хедра и беше доволна.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #342 -: юни 20, 2016, 10:07:48 »

Хедра прави и домашни посещения, платени. Та ако стигнете до проблеми пробвайте директно с нея и домашно посещение, естествено за нея е по-важно да ви помогне отколкото да ви вземе парите, финансовата част я слага на заден план.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: юни 20, 2016, 10:27:50 »

 Машка, много се радвам, че щъкаш вече

Фери, ако си била на лекция на една къдрева акушерка, и мен ме бяха втрещили съветите и.  Виж блога на Хедра или поне лекцията й дето ви постнах. И ако идваш пак до Люлин обади се да се видим Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: юни 20, 2016, 10:43:19 »

Машка, браво за покупките.  Bravo

И ние купуваме, каквото харесаме. Важните неща вече са налице. Има още някои по-дребни иии багажа за болницата тази седмица мисля да стягам.  smile
Ние купуваме главно 56 размер. От най-малкия нямаме много, надявам се Беб да се е метнал на баща си.  heart

За кърменето имам още да чета, като Хедра и на мен ми е в списъка.

Много я мисля тази помпа. В началото се бях засилила да купувам, ама сега се чудя дали ще ми трябва.

И на мен вече ми се подуват краката. Не знам дали е от жегата, но в четвъртък съм на ЖК и ще питам дали да не ми пуснат пак изследвания. Даже халката махнах, колкото и да не ми се искаше. По-добре така, от колкото после да се налага да я режа.
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines