Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 13, 2024, 07:59:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Събиране на подаръците от младоженците - II-р  (Прочетена 60049 пъти)
 
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: март 22, 2012, 16:25:59 »

И аз искам да разчупя идеята с кутията, но по груби сметки ще имаме около 40 плика...Едва ли мога да ги побера в дамска чанта, а пък в торбичка за подаръци ми се струва грубо  pardon
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: март 22, 2012, 16:30:06 »

говорих с шаферката, каза че има нещо подобно  и ще го вземе :


ако е мека материя, ще събере и 40 според мен  good
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: март 22, 2012, 16:38:18 »

Незнам, но е мноого идейно.. Мога да поръчам да ми ушият, нещо от супер разтеглива материя...ще му сложа картон да стои като плик иии ще го връча на шаферкатаааа  yahoo Много ми хареса, благодаря Еми  give_rose
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: март 22, 2012, 16:51:21 »

Най-добре е да ви ушият плик от плата на вашата рокля или ако шаферката ще я държи да е като нейната рокля. 40 плика съвсем спокойно се събират с плик с тазмери 25-15 примерно. Ще му направят по-дълбок преден капак, за да позволи да се издува....Може да му сложат и дълга презрамка за през рамо, изобщо вариации много.
Някак си по-дамско, по-дискретно и по-лично ми изглежда от голямата ръбеста кутия.

Още повече, че пликовете сега са супер актуални.
Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #64 -: март 22, 2012, 16:54:01 »

Ми кво да направя обичам да разсмивам smile  Bravo Пък го казвам и от личен опит добре айде ДЕСЕТКИ пликове пак си е неудобно, всеки както намери за добре. Никой от моите гости няма да се почувства, като на благотворителна вечеря в това съм убедена!   smile   Но и това което ти си показала е идейно  Wink
Активен
Kalama
Сватбар
***
Публикации: 265



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: март 22, 2012, 17:00:00 »













Активен
yara
Сватбар
***
Публикации: 263



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: април 08, 2012, 07:54:47 »

Ние ще имаме кутия, много стилна с украса от дантела.

Просто няма вариант къде другаде да се съберат 40-50 плика. Колкото и на мен да ми е тъпо това цялото обикаляне, за момента нямаме по-добър измислен начин, защото няма да имаме коктейл преди сватбата.
А и всички гости очакват да се мине за наздравица по масите.

Другото, което обаче със сигурност няма да имаме са цветя. Абсолютна безсмислица е според мен е да получа 50 букета, които да се чудя къде да сложа - първо в коя кола, после в ресторанта 5-6 вази, после вкъщи. Да не говорим, че съм алергична към някой, например лилиуми и ще настане голям майтап, а и напоследък ги увиват в едни цветни хартии, които боядисват. Кошмар, ако роклята ми се изцапа.
Както писах била съм на 12 сватби последните 5 години - навсякъде без една цветята бяха голям проблем, грам не забелязваш кой какво ти дава, защото в Ритуалната се изреждат 100 човека да ти честитят и само предаваш букетите от госта, на булката, в някой шафер и на някаква маса след това. Едните вечерта след сватбата ги сложиха във ваната им за една вечер и изхвърлиха почти всички на другия ден, защото успяха да намерят само 2 вази и 2 кофи, за да ги сложат.
Освен това нито запомняш от кого са, нито имаш време да им се насладиш. Булките си взеха и голяма част от цветята от украсата в ресторанта и какво правиш с 60-70букета? А и това са средно по 10лв на букет - 500лв-600лв на вятъра, гостите може да си ги използват за такси например.
Едно е да получиш 5-6 букета за рожден ден, на които да се насладиш, друго са 50.
Всичките ми гости знаят, че не искам цветя и честно голямата част се зарадваха, едно нещо по-малко да мислят и да се чудят къде да държат. Дори баба ми, каза че съм абсолютно права.

Бях на една сватба в Испания преди 4 години - няма такива неща, дори гостите предварително си изпращат подаръците - голяма част са пари по банков път, а тези които са предмети ги получават по пощата преди сватбата. Така спокойно може да им се зарадваш, да видиш от кого са, да прочетеш картичките. Няма я цялата тази суматоха, няма цветя, всичко е толкова спокойно и насочено към празнуването, а не да мислиш за дребни детайли. Пак минават да си кажат наздравица с всеки, но няма чудене къде да слагат подаръци и цветя.
От тогава, на нито една сватба не купувам и не подарявам букети.
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: април 09, 2012, 06:20:00 »

Ние ще имаме къщичка за птици, на която пликът се пуска , през една вратичка на покрива. Идеята е, че сме младо семейство, което събира парички, за да си свие гнездо.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: април 09, 2012, 07:42:12 »

И ни еще имаме кутия. Нищо по-идейно не измислих.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: април 09, 2012, 13:10:51 »

аз пък поръчах лилава чантичка от минипри, да слагаме вътре пликовете,ама ни вопъл ни стон.... sad
уж пишели мейл като обработят поръчката- е вече 5 дни и нямам... само уведомителен в който пише че пак ще ми пишат и оттогава вече щяло да тече 10 дневен срок...
тамън ще ги видя стават ли , да знаете и вие.
« Последна редакция: април 09, 2012, 13:12:30 от emmmmmy » Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #70 -: май 04, 2012, 09:41:32 »

Ние ще имаме кутия. В нея ще сложа подаръците за гостите. За всеки ще изваждам подаръчето от кутията, а после ще прибирам плика там. Така няма да изглежда все едно събираме дарения  tease
Активен
jenifer
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



« Отговор #71 -: май 05, 2012, 20:56:29 »

И ние ще имаме кутия. Нищо по-идейно не измислих.

И ние ще сме с кутия, още не сме купили, но ще я опаковам и украся с хартия и панделка. Малката шаферка ще я държи, а ние ще раздаваме подаръците на гостите лично. Така няма да се чувстваме все едно събираме помощи. biggrin
Активен
semantika
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55



« Отговор #72 -: май 16, 2012, 14:45:11 »

Момичета, от къде си взимахте пликовете? (тези за парите, които се слагат на масата). Поръчвахте ли ги от някъде, или сами си ги правихте? 
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #73 -: май 16, 2012, 14:48:44 »

 blush Тези пликове не си ли ги носят гостите от вкъщи?
Активен
semantika
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55



« Отговор #74 -: май 16, 2012, 14:51:39 »

Хм...не.. На последните 3 сватби на които съм била, пликовете бяха до всяка чиния с прибори на масата, пред всеки гост, и бяха в цветовата гама на сватбата.  pardon
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines