Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 02, 2024, 17:45:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко, което ни интересува за новородено  (Прочетена 217099 пъти)
 
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: юни 30, 2009, 09:47:37 »

Ели, акото много се променя от пюретата и може всеки ден да е различен цват в зависимост от това, което е яла!  good От тиквата и морковите например е много оранжево, а от броколи, тиквички е зелено.  tease
Да ви кажа за пъпчето - не слагайте антибиотична пудра.
Ел, добре е да кажеш защо да не се слага, обоснови се какво са ти обяснили.  pardon
На мен в болницата също ми казаха, че е по-добре да не слагам ако не се налага, а само със спирт да почиствам, за да не го натоварвам с антибиотика.  good
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: юни 30, 2009, 12:13:10 »

И нашата педи препоръча само със спирт, но пък нашето пъпче падна още в болницата. Но педи каза, че само ако има нужда можем да слагаме топоцин, иначе само със спирт да почиствам  pardon
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: юни 30, 2009, 13:12:22 »

 Мария, паметта ми се губи, откакто забремнях, но до колкото си спомням антибиотичната пудра изсушаваше мястото, аз също бях купила, но педито каза да не слагаме.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: юни 30, 2009, 21:33:41 »

Мария, паметта ми се губи, откакто забремнях,
Оправдана си, значи!  tease laugh
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: юли 01, 2009, 12:48:27 »

Мамчета,да ви попитам вашите дечковци имат ли си предпочитана страна ,ка която си обръщат главичката *crazy*Забелязах,че Хана предимно на дясно -това лошо ли е...
Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: юли 01, 2009, 18:26:50 »

Maj4e и Веско спи на дясно в резултат на което главичката ни се е поизкривила. Докторката каза да го въртя и на ляво и дори ако се наложи да го подпра с възглавничка. Мисля, че трябва да се въртят бебоците, въпреки, че те като започнат да сядат главичките ще им се пооформят тъй като няма да има натиск постоянен, защото сега те прекарват цялото си време в лежане  give_rose
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: юли 01, 2009, 18:27:31 »

А защо да не слагаме Топоцин,на нас пък нашата докторка ни каза да слагаме прахче и спирт след къпане huhhuh.gif
Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: юли 01, 2009, 18:42:19 »

jasmine  good и аз слагах на Веско спиртче и топоцин
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: юли 01, 2009, 18:57:50 »

Няма нищо страшно ако слагате Топоцин или някаква друга пудра, просто някои лекари препоръчвт да не се слага, защото си е антибиотик, но не мисля, че ще навреди по някакъв начин.  good Всъщност тези, които са родили секцио и се пръскат с Бивацин могат да го ползват също за пъпчето. Аз пръсках и на Жорко няколко пъти.  good
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #339 -: юли 01, 2009, 21:52:38 »

За спането на една страна и на нас ни казаха, че бебешките главички се деформират лесно и трябва да се въртят, както и че при повечето формата се оправяла, но не при всички. По тази причина от доста скоро последните препоръки в Швеция са бебетата да спят на високи и меки възглавници, така, че главичките им направо да потъват във възглавницата. Аз изрових целия интернет, за да намеря точно такива възглавници, каквито ни показаха на курса и като пристигнаха  girl_impossible, ми те по високи от моята. Мисля да ги пробвам в началото, но съм малко скептична, че с тия препоръки дето ги менят постоянно...до вчера спрескана глава, от утре изкривено вратле  girl_impossible
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: юли 01, 2009, 22:04:15 »

KlaraFina - как се поставя бебето на тази възглавница - главичка и част от тялото или само главичката? пусни снимка, ако има онлайн.  crazy
подобни на тези ли са?
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #341 -: юли 01, 2009, 23:17:50 »

да Anichka, точно главичката и част от тялото или по-точно раменцата. Работата е, че за сега съм купила малкия размер за детската количка и кошчето и не ми е съвсем ясно как да ще се поберат раменцата върху възглавничката. Големи са само 28 на 35 см.
 


* varnakudde_vagn.jpg (4.76 KB, 170x119 - видяно 1816 пъти.)
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: юли 02, 2009, 00:06:17 »

до вчера спрескана глава, от утре изкривено вратле  girl_impossible
хм - аз си го представях наистина по-различно, а ти много точно си го написала - изкривено вратле.
не си го представям как ще е удобно на новородено, което не може да си държи главичката. но сигурно имам по-лоша фантазия от дизайнера на тази възглавничка.  crazy
Активен
zlatomira__
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 457


Обичаме те малко Мишленце


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: юли 02, 2009, 07:31:28 »

Моята лекарка каза, че 3 месец не слагат никакви възглавници.Спеше само на калъфката си прегъната на две. дори и сега понякога го слагам да спи без възглавница
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: юли 02, 2009, 07:38:11 »

Ние още спим без възглавница. Има само една пелена под главичката. smile
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines