Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 06:06:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Есенно зимни бебета Октомври ,Ноември ,Декември  (Прочетена 147449 пъти)
 
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: юли 02, 2013, 19:29:56 »

Така е. Просто споделих мнението на проф. Кременски. Мисля че то е най-показателно Естествено, че всеки сам решава. Според него е важен първия скрининг заради големината на НТ, която в тези седмици е най-показателна.
Останалото е въпрос на избор. Лекари всякакви. То има и такива, за които всичко е бизнес и те карат да правих задължително и двата БХС, че да напечелят. Но те не са за пример.
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: юли 02, 2013, 20:03:31 »

Така е Весе smile За тези дето са  го обърнали на бизнес няма да говорим, че примери много smile
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: юли 03, 2013, 07:28:29 »

Весе, втория БХС не се прави 16-17г.с. а от 15-19г.с. когато решиш и може спокойно да се съчетае с втората ФМ която е от 18-22г.с. ако реши да отиде човек по-раничко на нея...но е факт че тя е най-показателна след 20г.с. smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #153 -: юли 03, 2013, 08:59:49 »

Аз не съм правила нито един БХС. На фетална отидох в 19 седмица и дни. Доц. Малинова гледа доста неща освен органите - брой артерии, фаланги на пръсти, кост на носа и тн, за да се отхвърли синдром на Даун. По всички показатели нашия бебок се развива нормално. Весе, ако ще ходиш в Пловдив, имай предвид, че ще ти отнеме около седмица от записването на час до прегледа. Другото е, че лекарите искат да се пие много вода преди прегледа, за да има добър контраст.
Али, браво за хубавите новини  give_rose
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: юли 03, 2013, 09:37:52 »

Както и да е. Не ми се спори. То всичко може, но си има най-подходящо време. Всеки прави избор...
Весе, ако ще ходиш в Пловдив, имай предвид, че ще ти отнеме около седмица от записването на час до прегледа. Другото е, че лекарите искат да се пие много вода преди прегледа, за да има добър контраст.

Това за мен ли беше? Не го разбрах.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #155 -: юли 03, 2013, 09:51:42 »

Имах предвид Валя, ама нещо съм омотала пръсчетата  tease Извинявам се!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: юли 03, 2013, 12:21:18 »

Влизам само да доуточня ,че Весето е права.Проф.Кременски е единственият човек,който истински разбира от БХС.Синдром на Даун не може да се отхвърли само с ФМ.А втората ФМ е най-добре да се направи от 19 до 21 седмица.Другото ,което е ако някой има повишен риск за Даун след първото БХС,се препоръчва второ ,ако след второто ,което се изчислява комбинирано с първото има пак повишен риск за Даун или някое от другите заболявания се препоръчва по ранна втора ФМ ,с цел да се направи амниосцентеза.Но определено след добри ехографски данни на първа ФМ и нормален риск от БХС 1 ,всякакви други изследвания свързани със синдром на Даун са почти излишни.Все пак не забравяйте ,че всичко е математика smile.

Успех на всички
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #157 -: юли 03, 2013, 12:26:34 »

Разбира се едното изследване не изключва другото, а само може да го допълни. Плюс това 100% сигурност за Даун и др. подобни симптоми не могат да се дадат. Както fiibi казва, всичко е математическа вероятност. Това, което доц. Малинова на мен ми обясни е, че при Даун има явни (видни на 4Д) изменения в тялото. Според мен си е най-добре да се отиде в средата на посочените периоди. Изненада за мен самата беше, че ме викнаха по-рано на 4Д.  pardon
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: юли 03, 2013, 12:30:43 »

Съгласна съм Али,но не случайно на листа под ехографското изследване /поне на моето от Фемина/ пише ,че ехографските резулати не отхвърлят на 100 % възможността от генетични заболявания или нещо подобно беше  Girl_hide.

Не искам да ви шашкам ,просто е хубаво човек да е добре информиран .за да звучи сериозно.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: юли 03, 2013, 13:37:22 »

Фийби е казала всичко, което исках, но както винаги много културно и премерено.  Bravo
И само да вметна нещо за 4Д. Това е чисто шоу за родителите, няма медицинска тежест. Всички важни маркери се мерят на обикновен 2Д ехограф. Та 4 Д има едва от няколко години. Скринингът съществува по-отдавна. И не го казвам, за да споря. Това просто е медицински факт, не е измислено от мен.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: юли 03, 2013, 13:50:21 »

Да,съгласна!Даже незнам дали имате инфо ,но ако случайно отидете на първо БХС направо в Майчин дом,там могат да ви направят и узи преди това,да ви снемат параметрите на НГ и дали има наличие на носни костици ,както и размерите на плода.Това се прави там,в Майчин дом на най-обикновен 2Д ехограф.Голямо удобство е ,аз точно така направих и не съм ходила на друг ехограф ,а всичко на едно място.
4 Д единствено е ,за да се види обемно личицето на бебето и също така диагностицира други вродени малоформации като например "заешка устна" ,което на обикновен ехограф не може да се види.

Тук може някой да не ми повярва,но аз като видях Явор на 4Д още тогава им казах на всички ,че ще прилича на баща си.Разбира се никой не ми повярва ,а като се роди всички видяха ,че му е одрал кожата:).Много е приятно гледането на 4 Д особено на третата фетална морфология,когато плода има достатъчно мастна тъкан и вече има даже и бузки.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #161 -: юли 03, 2013, 14:01:40 »

Абсолютно съм съгласна с вас good Една приятелка наскоро спореше, че на 4Д всичко се виждало. Обясних й, че такъв филм все още не съществува. На нас даже полът не ни е сигурен, защото бебето се беше свило до една от стените на плацентата и нищо не се виждаше.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #162 -: юли 03, 2013, 14:12:06 »

Понеже навсякъде чета различни информации, някъде пишат, че втората ФМ се прави до 21-ва седмица, някъде - до 23-та, в крайна сметка ако "прескочиш" седмицата, това как повлиява изследването, на някоя казали ли са? Защото ми се струва, че моята лекарка, дето иска да комбинира и консултацията, и ФМ, в един ден, ще ме гледа по-късно от препоръчвания срок?

И втори въпрос, някоя от вас вече ориентирала ли се е към място за раждане? Аз нямам някаква супер позната утвърдена лекарка, тази, която ми води ЖК, я познавам едва откакто научих за бременността и ми се иска да си изградя някакво мнение за възможните места, преди тя да ме е насочила.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: юли 03, 2013, 14:19:12 »

Дени,малко злочвещо звучи ,но е по добре ФМ да е между 19 и 21 седмица с цел ,ако има някаква аномалия на плода ,несъвместима с живота ,бременността д абъд епрекъсната възможно най-рано.От друга страна трябва да се изчака съзряването на структурите ,т.е не трябва да е преди 18 седмица .
Също така както писах по долу с цел амниосцентеза също е хубаво да се направи макс до 21 седмица ,защото това май беше и максималният срок за амнио-то.
Разбира се,никакъв проблем не е да се направи и в 23 седмица smile.
Тя защо твоята лекарка държи да ти прави ФМ?Има си доказани специалисти в тази област.
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: юли 03, 2013, 14:26:14 »

Понеже навсякъде чета различни информации, някъде пишат, че втората ФМ се прави до 21-ва седмица, някъде - до 23-та, в крайна сметка ако "прескочиш" седмицата, това как повлиява изследването, на някоя казали ли са? Защото ми се струва, че моята лекарка, дето иска да комбинира и консултацията, и ФМ, в един ден, ще ме гледа по-късно от препоръчвания срок?
Деница, на мен докторът, който ме посъветва да си направя ФМ в 21 седмица, ми обясни, че има връзка с амниоцентезата. Ако трябва да се насрочи такава, да има време да се реагира.
И втори въпрос, някоя от вас вече ориентирала ли се е към място за раждане? Аз нямам някаква супер позната утвърдена лекарка, тази, която ми води ЖК, я познавам едва откакто научих за бременността и ми се иска да си изградя някакво мнение за възможните места, преди тя да ме е насочила.
За сега съм се спряла на Окръжна болница "Св. Анна" по съвет на моя позната, която е раждала там. Докторът, който ми води ЖК също ми я препоръча, но мисля другия месец да отида на място, та поне за условията да съм наясно.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines