Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 16, 2024, 13:03:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 171557 пъти)
 
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: декември 05, 2013, 14:32:39 »

Идеята на Карп е, че детето в началото се плаши от "стърчащите" ръце. Аз също мисля че повиването пречи на моториката, най-малкото доказано е, че е причина за луксация на тазобедрените стави (може за това svekarva  да е слагала парче между краката).
Аз, лично, оставам в болницата  да ми го повиват 3 дни и после почвам с дрешки.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #436 -: декември 05, 2013, 14:52:03 »

Да, то това е целта на парчето. Даже имах едни немски подложки, около които се нагъваше пелената, за да е по- дебело и да разпъва крачетата. Знаело се е още от времето на майка ми, че стегнатото повиване без парче може да доведе до луксация. Слинговете са модификация на цедилките, прегачите и другите наименования на препаски за бебета.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: декември 05, 2013, 16:02:52 »

Т.е. повиването е вместо обличането на дрешки и/или ползването на памперси?
Не знаех, че се практикува повиване в някои болници все още. В тази, в която аз ще раждам, им слагат дрешки веднага.
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: декември 05, 2013, 16:14:54 »

Здравейте момичета!

Отдавна не съм писала, защото имаме малко неприятности напоследък. Иначе ви следя активно през телефона, но не ми е удобно за писане и затова предимно чета.

flyin, стискам палци бебчето да се "отплете" и всичко да се развие по най-добрия възможен начин.
Thea, надявам се при прегледа всичко да е наред и с теб и с бебчето.
Scarlett, браво за мерките, да е здрав юнака и ти да си добре.
Маги, пази се, не се преуморявай и не подценявай болки, които те смушават. Свържи се с лекаря си, надявам се всичко да е наред.

Като цяло момичета, много се пазете и при притеснения търсете лекарите си, бъдете настоятелни и ако нещо ви съмнява, ходете при поне още един специалист. Казвам това не случайно.

Накратко ще ви опиша какво се случва с нас.
Получих силни болки в кръста и ниско долу. Бях в болница със съмнение за бъбречна криза или апандисит. Оказа се, че вероятно е било проблем с бъбреците но защо и какво.....нищо не се установи, защото резултатите ми бяха добри от изследванията. Изследвания, които правих и по каса и си плащах, защото тези по каса незнайно как ми бяха със сгрешени показатели. Добре, че лекарката ми се усъмни...иначе не ми се мисли. Както и да е...пуснаха ме от болницата, дадоха ми болничен и уж вече бях добре. В самата болница ми вливаха единствено обезболяващи.

За жалост болките се върнаха отново. Оказа се, че всички направления били свършили вече, но бях толкова ядосана, че си платих за изследванията и просто исках резултата, за да мога утре да го покажа на нефлоложката. Излязоха сега резултатите и съм в потрес. "Множество бактерии" Не мисля, че са коректни, защото досега всички урини ми бяха чисти, както и стерилната проба, която ми взеха в болницата миналата седмица. Ако имаше бактерии как така досега нямаше да ги открият  diablo Не знам вече на какво да вярвам. Утре сутрин ще нося проба в друга лаборатория, да видим там какви резултати ще излязат.
Разстроена съм и притеснена (извинявам се за обърканото писане), но просто ума ми не го побира дали е възможно ако действително има бактерии, в болницата да не са открили това и реално досега да съм стояла без лечение?? Надявам се утре да излезе, че не е така, защото ми е много притеснено за евентуални последици за бебето  cray
Записала съм си час при нефролог, ще занеса всички резултати, и тези които утре ще пусна и дано открият какво се случва с мен.

Пазете се много и ако нещо ви съмнява, искайте винаги и второ мнение!

Поздрави на всички и извинете са разбъркания пост, но имах нужда да споделя  girl_impossible
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #439 -: декември 05, 2013, 16:24:23 »

Seagirl стискаме палци всичко да е наред heart heart heart
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #440 -: декември 05, 2013, 18:56:50 »

Seagirl, съжалявам да чуя, че имаш такива неприятности и притеснения. Стискам ти много силно палци всичко с теб и бебо да е наред. Пиши какво като отидеш при нефролога!

Маги и тя май днес щеше да има преглед.Чакаме да се разпише с добри новини.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: декември 05, 2013, 19:06:06 »

Seagirl дано всичко да е наред.
Аз няколко пъти съм повивала когато имаха доста силни колики и вършеше работа.Само това помагаше в някой моменти.Криси в началото се плашеше от ръцете си много и също няколко пъти съм го повивала за да заспи.Не съм повивала стегнато а колкото да се успокоят.Така че няма нищо лошо в повиването момичета.Повивала съм ги с дрехите.В болницата не ги повиваха но а и раждах в частна болница.
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: декември 05, 2013, 20:36:23 »

Благодаря на всички за подкрепата, страхотни сте  Friend
Seagirl, стискам палци всичко да е наред с теб и бебчето! Дано е нещо незначително и да мине леко  good

Thea, мила, в Германия можеш да намериш и най-модерния продукт - Woombie. Много го хвалят в САЩ, материята е еластична и според мненията, които съм чела, еластичната материя не пречи на движенията на бебчо. Ето видео http://www.youtube.com/watch?v=GjC2MKWciWI&feature=player_embedded
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: декември 06, 2013, 07:00:37 »

Seavirl дано всичко се оправи при теб стискам палци.
Аз съм ОК, беба върви едра вече сме 1100 гр и отговаряме на 29 гс. Аз обаче съм сринала желязото и ми изписаха да пия след 20 дни контрола. Плацентата е на ръба но има още време да се довдигне та новините са повече добри smile

За повиването и аз съм чувала че когато са много нервни или плачат силно може да се повият за успокоение.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: декември 06, 2013, 11:34:33 »

Seagirl, съжалявам, че минаваш през всичко това. Ако трябва и с втори, и с трети специалист се консултирай. Стискам палци всичко да е наред. Пиши задължително след консултацията ти с нефролога какво става.

Маги,
расте девойката, не се шегува. Браво на мама, че добре си я гледа. Взимай мерки за желязото и хубави новини да има само до края.  good
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: декември 06, 2013, 20:41:15 »

Благодаря ви за подкрепата give_rose И в днешните изследвания се появиха бактерии, макар и не масово. Лекарката каза, че ако не съм била бременна, нямало да се налага лечение, но в това състояние бактерии в урината не били приемливи. В дясно имам много леко възпаление, което било често срещано при бременни. 5 дни ще пия Зинат и би трябвало след това всичко да е ок. Притесняваме приема на АБ, но лекарката ме увери, че било безопасно за бебето. Надявам се всичко да е ок.

Маги, все така да растете, пий желязото и всичко ще е наред.

Поздрави на всички и още веднъж благодаря за подкрепата.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: декември 09, 2013, 11:06:09 »

Здравейте, момичета!
Как сте понеделнишки?
Аз съм много много happy, защото тази седмица ми е последна на работа и от събота вече излизам в 45-дневния болничен преди термин. Вече ще съм свободен човек и спокойно ще се подготвя за появата на бебчо.  Bravo Толкова много задачки съм си подготвила, направо не знам как ще ми стигне времето. Дано бебчо си поседи повече време на топличко. Преди 15 януари хич да не е помислял да излиза.  blum (терминът ми е на 29 януари).
Тази нощ честно да си призная почти не съм спала, та днес малко стерео гледам на работа. Приспах баткото към 22 ч., събидух се в 24 ч. и като ме хванаха едни мисли за раждането...заспах пак чак в 6:15 ч. сутринта и в 8 ч. трябваше да ставам за работа, детски градини и т.н. Интересното е, че съзнанието ми услужливо е изтрило споменът за болката при раждането, но иначе като на лента ми се въртяха цяла нощ как си станах сама от магарето и си отидох в стаята, че пак се почнаха едни превръзки едни чудесии заради лохиите, как си гушках за първи път бебето и се опитвах да го кърмя, как една седмица трудно си сядах на дупето заради епизиотомията, как обикалях през нощта из родилното да ходя да го видя, как ни изписаха, какво според мен не направих както трябва и сега как мисля да поправя, какви неща да си взема в багажа за родилното...абе луда работа.  tease
Хормони, хормони... Wink
Хубав ден на всички!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: декември 09, 2013, 12:06:05 »

Scarlett, интересни мисли вече ти се въртят из главата.Браво за идващия 45 дневен и аз вече нямам търпение да си остана малко в къщи.Да видим сега дали ще е Козирог или Водолей твоя малък мъж smile

Ние до Коледа трябва да сме се пренесли, та офанзивата предстои при нас и ще е лека лудница, след това съм си обещала, да си седна на д-то, да си разгледам списъка, да видя какво имам от племенника и от приятелки и да преценя какво ще ми трябва още, за да почнем леко и постепенно да пазаруваме за бебе.
Иначе беба расте, рита, човърка, шовърка, всичко взето заедно.Много и се радвам на движенията но на моменти ми докарва сълзи от болка това малко девойче.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: декември 11, 2013, 10:35:44 »

Ох, бях решила преди къде да раждам, но сега започнах да се разубеждавам... Четох много добри мнения за д-р Валери Нецов, но попаднах на такива, които казваха, че ако е почивка, събота-неделя, празници, през нощта, имало голяма вероятност да не дойде. Е, честно - след предишното ми раждане не искам да ми се наложи да раждам при който се случи!  sad
Сега май трябва пак да се ровя и да си търся друг доктор...  sad
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: декември 11, 2013, 10:44:41 »

Здравейте мамита.
Аз си пия вече феро фолмагама, май така се пише, и трябва след 20 дни да направя контрола.
За раждането аз съм избрала отдавна, още като записах ЖК.Тук в Плевен има една държавна и две частни болници в който може да се ражда.Едната частна работи със ЗК, а и допълнителното ми здравно е там, така че оставаше само да се насоча към доктор, а това направих отдавна.Надявам се да не съм сбъркала, но това ще разберем като стане време за срещата с беба.

Мен взеха да ме болят бедрените стави особено лявата.Като полежа по-дълго на ляво и болката е ужасна.

Иначе другия вторник съм записала час за 4Д и за преглед съответно.Целта е таткото да е с нас и да си види щерката за последно на ехограф преди голямата среща smile Емоцията е голяма при него всеки път и гледам да му доставям такива малки радости smile
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines