Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 16, 2024, 10:28:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Всичко около кърменето - 3 "  (Прочетена 177511 пъти)
 
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: март 27, 2012, 17:21:42 »

 Offtopic Поли, това със зрънчото и на мен ми се случи като бях в България (не че тук не си хранят децата с боклуци, но поне не ми дават неискани съвети ) една мама да ме попита , дали давам на детето си вече зрънчо. Крис беше на 7 месеца. Аз казах не и тя отиде и му купи един пакет, който аз не отворих , ами му го дадох да си играе с него. За протокола, детето й беше доста едро за възрастта си . Аз , когато излизам по градинките нося с мен плодове и както Додо е казала , моето дете не набива в количката, а изучава света.

Додо, моят опит, когато спрях да кърмя е, че дори и когато кърмата спря напълно, което отне около месец, 1-2 месеца след това все още , ако си стиснех зърното се появяваше малко коластра. Предлагаха ми някакви лекарства , за да спре напълно, но аз отказах.
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: март 27, 2012, 18:25:09 »

Отдавна не съм ви навестявала, момичета, интересна дискусия сте заформили гледам.
Хайде и аз барабар Петко с "дъртите кърмачки".  blum

Положението при нас - цокаме и нямам намерение да отбивам. На въпросите до кога, отговарям "до първи клас", последващ въпрос  обикновено няма. Дразня се и аз на подмятания на близки (майка ми основно, която твърди, че това е причината за капризите при приемането на твърда храна от сина ми, както и от един семеен приятел, който все ми навира в лицето колко той боледувал, а бил кърмен, пък съпругата му един път не била кихнала за цял живот, а не била кърмена, и как детето било голямо и това било неестествено, ми щом е неестествено, природата си знае работата и сама ще си спре процеса, аз ли съм тази, дето трябва да го насилва). Кърменето е моята специална връзка със сина ми, която засяга единствено нас двамата, така че данък обществено мнение не плащам. Гордея се, че кърмя детето си и че успявам вече толкова време, предвид трудното ни начало, да го правя. Доставя ми и безкрайно удовлетворение факта да го гледам как се смее с глас, когато идва ред за млякото, сам ляга на леглото в позиция за кърмене или ми бърника в блузата да провери как е положението. Очевидно правя нещо, от което се чувства добре, затова нямам никакво намерение да го прекратявам.

Кърмим се обикновено сутрин малко към 6 ч., после той продължава да спи, на обяд се прибирам от работа почти всеки ден и го приспивам на гърда, вечер също - за заспиване. Рядко се буди през нощта вече и ако го направи (1-2 пъти на седмица), то е за 2-минутно цокване. Спим заедно, откакто тръгнах на работа, беше на 7 месеца, защото тогава се будеше много често нощем и ми писна да ставам по сто пъти.    Кърмата в последно време и при мен намаля (последния месец), даже в едната гърда изобщо не чувствам напрежение, ако не кърмя от нея и по два дни. В другата още има, но усещания за слизане на млякото никога не съм имала. Пипам я на плътност, така си преценявам доколко е пълна, пък и го чувам, че гълта, това е най-ясното доказателство.  След годинка на детето кърмата не следва да е основната храна, и при нас не е, но залъгалка не ползваме, така че аз върша тази работа и нямам нищо против.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #287 -: март 27, 2012, 20:12:14 »

Колко е прекрасно това, което си описала  heart heart heart

При нас лошото е, че кьрмата все още й е основната храна и почвам вече малко да се притеснявам. Повече от 4 чаени льжички не яде, независимо дали е сладко, солено, кисело и прочие  pardon
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: март 27, 2012, 22:06:26 »

dodo Отбиването беше постепенно при нас. Първо започна да пропуска сутрешното кърмене горе долу през ден, два. Остана само вечерното за няколко месеца. След това изкарахме още няколко месеца само с вечерно. От там нататък като видях, че вече не ме търси особено, започнах през ден за около две седмици или малко повече, десетина дни - през два дни вечер, след това се кърмихме още няколко пъти по моя инициатива, защото усещах напрежение в гърдите, като последният интервал беше шест дни. От тогава е минал почти месец и не изпитвам нужда да цедя и не усещам нищо особено в гърдите си. Сега като повдигна въпроса, проверих  и като стиснах се появиха капки. Чела съм, че може и година и повече след приключване на кърменето да се случва, но не създава проблем и не усещам нищо особено.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: април 03, 2012, 09:51:41 »

Моята кърмаческа кариера приключи  sad 1 г 9 м и 11 дни
В близките месеци, ще ми се налага често да пътувам и реших, че така е по-добре. Мъчно ми е , че така неочаквано стана.
Имам доста кърма все още. Първите 3 дни ми се налагаше и сутрин и вечер да цедя по малко. Сега през 2 дни , че много ме заболяват гърдите. Предполагам, че още седмица- две и ще спре.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #290 -: април 03, 2012, 12:42:08 »

 Friend Friend Friend

Знам, че ти е по-трудно, отколкото на него. Тежьк е този момент, но неизбежен.

Прегрьщам те силно и ти пожелавам края на кьрменето да бьде начало на нещо ново и прекрасно (макар и различно) вьв вашите отношения.

Ти винаги ще си му майка и той винаги ще е твоят мальк син.

Имахте чудесно и много дьлго кьрмене, остава ви един прекрасен спомен за цял живот, който си е ваш и никой не може да ви го отнеме !
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: април 03, 2012, 13:11:29 »

inaxastra ,
Благодаря за разбирането  smile
И на него не му е леко- въпреки че 6 дни ме нямаше, още първата вечер като се върнах, в съня си искаше да суче . Продължава да си ме пита- "Ам ам ???" - И аз обяснявам, че вече няма там ам-ам , свършило е. И той си надига раменете и казва "съшиии" . Понякога ме поглежда и пита направо - "съши ?" и аз казвам- да, свърши , и той "мииии дата" (превод: ами водата да му дам  smile ) И така като се приспиваме , изпива 1 бутилка вода милия  sad
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: април 03, 2012, 20:13:40 »

Защо ще е свършила? Ами за второ smile (не ми отговаряй!)

Много умилително си го описала - прекрасно! Голям сладур е Никола - да ти е жив и здрав!
Ако успея да постигна, това, което ти си направила, ще съм късметлийка.  good
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: април 03, 2012, 20:44:21 »

minalina кой каквото и да ти говори - кърменето зависи основно от теб! Така че ще постигнеш всичко, което желаеш!  give_rose

leni_beni_ Напълно те разбирам. На мен все още ми е доста носталгична тема - след месец и отгоре... Предполагам, че основната причина е, че така осъзнавам колко е пораснал и че никога вече няма да е онова мъничко безпомощно бебче... Но пък трябва да гледаме напред и да мислим за многото нови хубави моменти, които ни предстоят!  kiss2
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: април 06, 2012, 16:39:45 »

Лени,прегръдка и от мен за морална подкрепа!
Много ми домиля Никола,с неговото "съшииии".
1г и 9м е чудесен стаж!Не тъжи,че вече не се кърмите,а се радвай,че ви се е случило и сте се наслаждавали на това удоволствие завидно дълго! give_rose
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: април 09, 2012, 23:16:47 »

Friend Friend Friend

Знам, че ти е по-трудно, отколкото на него. Тежьк е този момент, но неизбежен.

Прегрьщам те силно и ти пожелавам края на кьрменето да бьде начало на нещо ново и прекрасно (макар и различно) вьв вашите отношения.

Ти винаги ще си му майка и той винаги ще е твоят мальк син.

Имахте чудесно и много дьлго кьрмене, остава ви един прекрасен спомен за цял живот, който си е ваш и никой не може да ви го отнеме !


Нямам какво повече да добавя! Прегръдки, leni_beni_, ти си една прекрасна майка!
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: април 10, 2012, 08:53:48 »

Момичета , благодаря Ви за подкрепата  give_rose
Просълзихте ме чак  cray
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: юни 20, 2012, 17:43:35 »

Какво правите, млади и стари кърмачки, нещо се загубихте. smile
Или си останах сама в тази тема?!  tease
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: юни 20, 2012, 18:00:34 »

Scarlett, ние не сме с вашия стаж, но си сме изцяло на кърма вече 10.5 месеца  heart Моята бухтичка обожава да цока и винаги ме уважава. Като я сложа на спалнята и започва да се смее с глас и да рита с крачета heart heart heart
Обаче нямаше никакъв ред с нейните 10+ цокания през нощта и от петък й спрях кранчето за през нощта. Спят с татко й, а той милия не пуска  angry В 6 сутринта като вляза в стаята и ме чака и се смее  Wink

Лени, сега прочетох, че си приключила тази кърмаческа кариера. Ти си кърмачка за пример. Искрено ти пожелавам скоро да не тъжите и двамата.
« Последна редакция: юни 20, 2012, 18:12:27 от Anichka » Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: юни 20, 2012, 19:44:01 »

Аaaa, и аз съм тук и тъкмо исках да питам майките с по-голям стаж как процедираха след годинката на детето?
Чух, че вече мога да му давам само сутрин и вечер и да си спестявам цеденето на обяд, но ме е страх да не намалee кърмата.
Чудя се дали да рискувам ии да изчакам още.

От друга страна ми се очертават командировки в чужбина тази есен (Боян ще е на 1год и 5 месеца) за по седмица. И там се чудя дали да приема (трябва отсега да дам отговор).
Ако отида съм намислила да цедя сутрин и вечер, но не знам дали ще е досатъчно, за да поддържам нужната лактация.

Изобщо всякакви мнения и съвети ще са ми от полза!!!

Ани,
аз пък съм на обратната вълна - радвам се, че суче нощем, защото през деня не мога да му давам. Но пък спя като пън biggrin - и десет пъти да суче пак ще съм прекарала чудесна нощ;
« Последна редакция: юни 20, 2012, 20:20:36 от minalina » Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines