Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 03:16:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата ? - част 4  (Прочетена 171313 пъти)
 
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #60 -: март 12, 2013, 09:57:41 »

Katence , да Ви е живо и здраво бебенцето  heart Пожелавам само радости да Ви носи. А по другата част - много добре правиш, като не обръщаш внимание на свекървата. Може би някой ден тя сама ще се усети какво е пропуснала... Wink
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: март 16, 2013, 21:22:46 »

И аз да се включа по темата. С родителите на мъжа ми се виждаме рядко, защото са от друг град.
Свекито е готина обаче се усеща, че ме има за чужд човек. Не ме познава, трудно е да хванем някоя тема да си говорим, въпреки че се опитвам, но става едно измъчено такова  pardon Когато сме на гости почва едно суетене, което не би го имало ако ме имаха за свой човек , от семейството. Не знам дали разбирате какво имам предвид. Малко ми е странно това положение, защото мъжа ми е много близък с моите родители, говорят си даже по телефона постоянно, нашите се държат с него като със син. Та надявам се и аз някой ден да се опознаем, да се успокоят и да не се чувствам като случаен гост в къщата..
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: март 18, 2013, 16:55:30 »

С родителите на бъдещия ми мъж се виждаме според зависи кога ние имаме възможност да пътуваме, но се стараем да е поне веднъж в месеца.
Майка му е много разбрана и добра жена. Не е конфликтна личност, стреми се на всички да им е добре и винаги се е отнасяла много добре към мен.
През седмицата се обажда да се чуем просто ей така.
Много се радвам, че случих на такива свекъри!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: март 29, 2013, 12:06:25 »

Реших и аз да споделя едно от последните си преживявания със свекърва ми.
Ние горе-долу редовно се виждаме, не че мъжа ми много държи да я вижда, но гледаме 1 път месечно поне /живеем в един град/.
Миналата събота на Тодоров ден /брата на мъжа ми и дядо му се казват Тодор/ отидохме ние на гости на бабата и дядото и естествено и тя е там. Изчака момента мъжа ми да отиде до колата и аз да остана сама с нея, за да поиска да си покани гости на сватбата- принципно нямам против, мойте родители също си викат приятели, но аз познавам техните. А тя иска да си покани шефката с малкото дети, защото детето никога не било ходило на сватба   angry , е нямам против, ама ние и двамата не я познаваме тая жена и тя не идва заради нас, а за да си забавлява детето на нашия ден.
Както и да е въпроса е, че понеже мъжа ми вече няколко пъти я отряза като й каза, че не иска еди кой си тя да го кани и тя го направи зад гърба му, без да му казва, нарочно изчака него да го няма, за да ме пита, а аз понеже неможах да откажа....
След това като му казах и заради нея на мен си го изкарва, че не ги иска тия там!
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #64 -: март 29, 2013, 12:12:37 »

Ами тъпо е, ама пък и я разбирам. Първо, че става въпрос за шефката и не се знае каква е и какви ще са последствията. Второ, че е питала теб с надеждата да й влезеш в положение, защото синът явно я реже. Не го разбирам точно като "зад гърба", очаквала е поне от теб разбиране smile Отделно ти сама каза, че и твоите родители ще си канят приятели. Все пак това, че вие не сте се виждали с тях, не означава, че не се умажават. Всеки сам си избира честотата на срещите, ама надали е очаквала в бъдеще това да е критерий кой ще се кани и кой не. А относно заплащане как стои въпроса? Т.е. кой ще плати за тези гости - вие или те, защото ако те плащат за сватбата, още повече нямате никакво право да се сърдите кой ще поканят girl_wink Това е празник и за тях, колкото и да не искате да го приемете blum
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: март 29, 2013, 12:19:13 »

И аз съм на това мнение, че празникът е и техен и те също имат право да си поканят приятелите. Сватбата ще я плащат тя и моите родители. Аз я разбирам и на него се опитах отдавна да го обясня, че не може чоите родители да си поканят 10човека, а той на нея 1 да й позволи, но той каза че няма протиф да си покани, но да са хора които познава и с които подържат отношения повече от бал/сватба веднъж на 15години/така беше с едни които тя искаше да викне/. Каза че за наще няма против тези, които канят, защото тях ги познава всичките и ги вижда сравнително често.
Това, коете мен ме издразни е че знае, че ние решаваме заедно всичка, а тя ме накара да аз да го направя през него и естествено той после мен държи отговорна, че съм се съгласила.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #66 -: март 29, 2013, 12:36:31 »

Аз не мисля, че е целяла да решиш през него, а да се опиташ да му повлияеш на решението girl_wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: март 29, 2013, 12:39:45 »

Тя най-добре знае, че когато той каже НЕ и е сериозен, това значи НЕ!
Няма значение, така или иначе ще ги поканим въпросните хора, в което няма лошо. Това, за което ме е яд е че е няма да са там, защото ни познават и искат са ни се радват, а защото им се ходи на сватба, няма значение на кого е.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #68 -: март 29, 2013, 12:45:19 »

Ами какво да ти кажа. В края на краищата те плащат, остана да дадат един куп пари и да не поканят, който искат...ами тъпо е girl_impossible
Активен
ra_di
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 367



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: март 29, 2013, 12:55:33 »

С риск да не съм по темата и да я разводня,ще подкрепя Скай.При нас плащаха родителите и всеки си покани тези хора,които те решаха (естествено се консултираха и с нас).Но например аз също не познавах хора,които свекърва ми беше поканила,нито пък мъжа ми някои от гостите от моята страна,но има една поговорка "Който плаща,той поръчва музиката".Не е хубаво обаче да се стига до такива конфликти като при вас.Трябва да има толерантност от двете страни.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #70 -: март 29, 2013, 13:11:21 »

То е ясно, че няма проблем да си поканят който искат /стига да има места, че както е тръгнало/, проблема е че тя го прави така.
Нашите още преди да търсим ресторант седнаха с нас и казаха искаме тия, тия и тия и ние ги включихме в бройката.
Аз нямам проблем, за това че си е поканила няколко човека, все пак празникът е и нейн, проблема е че, за да се спести тя разправийте със сена й, аз излизам виновна. И това не е еднократен случай, преди няколко месеца след като нещо не разбра някой негова шега ми каза "Еми, ти си му мълчи и си го трай, то явно никой друг не може!"  shok
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #71 -: март 29, 2013, 13:16:48 »

То е ясно, че няма проблем да си поканят който искат /стига да има места, че както е тръгнало/, проблема е че тя го прави така.
Не си права и ти го казвам чисто приятелски, така че се надявам да не се разсърдиш girl_wink Тя е опитала по друг начин, ама не й е било позволено и понеже е в правото си е пробвала и другия. Тя е свекърва, ама и майка. Просто мога да кажа със сигурност, че женските майки са превилегировани, защото в повечето случаи мъжете не се вълнуват много от тези неща, а жената като каже искам и съответно и родителите си урежда girl_wink За това моя съвет е - влез в положението на жената, колкото едната има принос за твоето развитие, толкова и другата за неговото girl_wink Според мен това е пътя към бъдещо разбирателство smile


Сега с риск да съм  Offtopic Ще споделя ние какво направихме. Понеже нашата както казах не е в БГ и само пращаше спонсорство, уж сами си правихме сватбата...както и да е (просто като не можехме да си позволим нещо и се спирахме на не толкова добро, тя все някак си разбираше и ни го даваше като подарък...) и като си дойде за сватбата я хванахме с нас. Един ден, просто да види, че и нейното мнение е важно. То почти всичко беше готово, но пък да поразгледа, да види кое как е, ние какво сме направили. Ами жената си остана много доволна да ти кажа girl_wink Аз съм на мнение, че каквото е едната, такава и другата smile
« Последна редакция: март 29, 2013, 13:24:36 от casky » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: март 29, 2013, 13:50:15 »

Благодаря за съвета! Изобщо не се обиждам, всяко нещо има много гледни точки и понякога е по-лесно някой от страни да ти каже как изглеждат нещата.
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: март 29, 2013, 13:57:44 »

 Да се включа и аз, извинявам се, че така навлизам в темата, но се зачетох и ми стана интересно. Ratatui и аз съм съгласна с Casky, че тя просто е търсела разбиране при теб, след като не го е срещнала от страна на сина й, ме мисля, че е "зад гърба му". Повярвай ми, на сватбата мъжа ти дори няма да обърне внимание, че един човек който не познава е там. И на нашата сватба свекърва ми си покани две нейни колежки зъболекарки, дори с мъжете им, от начало си викам та аз не ги познавам, но какво, то и тя не познава приятелите на нашите. И това наистина е така " Които плаща, той поръчва музиката", ние делихме сватбата си на половина, не на нашите и вашите, и аз като сметнах имах 100 гости, мъж ми и майка му 40, баща ми си каза аз поемам кувертите на всички, ти каквото си дала до тук, все пак си сама жена, но тя се запъна и каза не всичко делим по равно. Аз съм майка и това е празника вече на двете ми деца:)
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #74 -: март 29, 2013, 14:47:47 »

Всъщност сега се сетих нещо, което не поясних горе - от чутото мога даже да кажа, че свекито ти си го бива blum Даже спечели симпатиите ми и от това, което прочетох (не съм я виждала) мисля, че даже доста те уважава и мнението ти след като търси помощ от теб (а аз почти никога не греша с хората, имам голям тренинг girl_wink ). Така че според мен даже имаш повод да си щастлива, защото такива "демони" има, че на нейно място щяха да направят цирк Балкански да се почувстват смешни biggrin girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines