Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 17, 2024, 02:20:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ" 2011  (Прочетена 119945 пъти)
 
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« -: ноември 20, 2010, 11:50:20 »

"Очаквани Бебчета ЯНУАРИ-ФЕВРУАРИ-МАРТ 7 "




Януарски мами

Zahira - 4 януари 2011
alben4ik - 13 януари 2011  stork-gurl
*mum to be* - 24 януари 2011  stork-boy
♥Сиси♥Петрова♥ - 27 януари 2011  stork-gurl
Inaxastra - 30 януари 2011 stork-gurl




Февруарски мами

Miri - 11 февруари 2011 stork-boy
sunray - 20 февруари 2011  stork-gurl
kokiche - 20 февруари 2011  stork-boy
elen4e13  - 24 февруари 2011




Мартенски мами
 
Svilena - 5 март 2011
preslava_82 - 9 март 2011
dodo23 - 13 март 2011  stork-gurl
pavla - 28 март 2011 stork-gurl
Anelly (armani_code) - 30 март 2011 stork-boy
« Последна редакция: декември 30, 2010, 14:35:26 от ˙·٠Butterfly™٠·˙ » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #1 -: ноември 20, 2010, 12:16:19 »

Отварям новата тема с малко полезна информация от нашия Пьрви групов курс за Подготовка, която си позволявам да копирам от края на старата тема, защото искам да споделя някои неща с вас.

Говорихме за напьването. Акушерката обясни, че в едно нормално раждане няма нужда от никакво напьване. Ведньж главата на детето ангажирана в таза благодарение на контракциите, няма логична причина процесьт да не продьлжи. Без да се напьва зверски следащите няколко контракции ще го изтласкат навьн.

Тя каза, че и за нея по време на нейното обучение това е било ужасно странен факт, защото обратното е така вкоренено в сьзнанието ни, че ни е почти невьзможно да повярваме, но в практиката си се е убедила, че точно така функционира природата и както каза тя "Докато всичко протича нормално, най-доброто, което можем да направим е да я оставим да си вьрши работата и да й се вьзхищаваме отстрани"

В края на самото раждане се усещат естествени напьни, които често са само 2 или 3 и които са като кихането-нито могат да бьдат задьржани, нито могат да бьдат предизвикани насила.

Имаше практическа част, която се сьстоеше в следното:
Всяка от нас трябваше да се качи на акушерското легло, да заеме класическа гинекологична поза да поеме вьздух и да напьва. Говорим за сьвсем леки напьни, подпомагащи контракциите, а не за зверското: "Напьвай, напьваааай....нищо не правиш".

Лично аз в класическата поза взех вьздух, задьржах и напьнах. Така не бива да се прави, защото се оказва перпендикулярен натиск вьрху перинеума и това го напряга силно и излишно без да помага на бебето.

Казах, че ми е невьзможно да напьвам при издишане. Тя застана отдолу и ме накара да я дьрпам за рьцете докато напьвам - сьщото. След това ме накара да си подпра рьцете на бедрата и....о чудо, без да искам при напьна издишах.

При другите от курса сьотвено работеха други положения и позиции.

В заключение: за всяка жена оптималната поза за напьване е различна и тя трябва да бьде намерена, така, че напьните да се осьществяват при издишане, а не при задьржане, за да бьдат ефикасни и за да се избегнат разкьсванията.

Пробвайте вкьщи и ще го видите сами.

Много важното нещо при дишането е, че за да не се напрягат лицето и врата, а да се напьва с корема, вдишването трябва да бьде коремно. За мен благодарение на йогата това не е проблем.

Жените, които не могат да дишат коремно трябва пьрво да изпуснат вьздуха (издишат), поемат и издишайки напьват. Това се прави, защото ведньж изпуснат целият вьздух тялото няма друг избор, освен да го поеме коремно, така, че от повьрхностно, автоматично се преминава на коремно дишане.

Имаше и много друга информация. Но това, което току що ви написах ми се видя наистина важно за споделяне, защото не се намира често (аз бях тьрсила много в интернет за дишането и напьните, но информацията е сьвсем оскьдна) така, че реших, че на някой може да е от полза.

Целувки на всички кьщурки
 gu6 gu6 gu6
   
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: ноември 20, 2010, 12:27:14 »

Айде и и аз да репостна от старата в новата...

ох незнам ще отида следобяд при кардиото и ще пиша после.

Надявам се всичко е ок!!!!!! give_rose give_rose give_rose

Хубави почивни дни на всички...Ние с таткото сме се наканили да ходим на шопинг тази неделя...уффф и двамата мразим магазини, но аз имам нужда от ботушки, че или крачката са ми надебелели или отекли. Не мога да разбера, но всички ботушки с цип са ми тесни...и така сега съм с едни гуменки и едни ботушки дето само се нахлуват, но толкова се пързалят, че съм като на кънки с тях...та така онзи ден и аз се записах в отбора на падналите...Основно за бебка ще е пазаруваме де, та се чудех шапка и ръкавички ли беше това с поверието?! Че имам само бегли спомени....

Ина, Албенчик, аз също ще раждам активно, но не успях да намеря курсове тук. Ако все пак решим да наемем дула, най-вероятно тя ще помага, въпреки че ми се искаше да отида и на лекции.

Аз не мисля, че ти трябват специални курсове или се бъркам?! Активното раждане е като естественото раждане с разликата, че в активното раждане ти участваш активно в процеса т.е. не лежиш с вирнати крака, а се опитваш да пригодиш тялото си към това което се случва с тебе...В тези зали за активно раждане затова има от онези големите топки, катерушки от тези едно време в залите по физическо ги имаше и различни видове хамаци...Идеята е –ТИ като родилка да намериш най-добрата позиция за теб...Нещото, което помага е йогата за бременни, защото се правят специални упражнения, които заздравяват мускулите на тазовото дъно(това са мускулите, които най-активно участват в родилният процес) и те учат на различни техники на дишане, което е едно от най-важните неща по време на раждането. Как дишаш как издишаш и т.н. къде отива въздуха и как да го контролираш...как да отваряш тази долна част на гърба, която ние не сме се научили да изпозваме....и тн. и т.н
Май доста дълго стана постчето....
Много гушки от мен give_rose give_rose give_rose give_rose give_rose


Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

Инка мерси...винаги са ти много яки постовете  heart
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: ноември 20, 2010, 12:40:21 »

Павла, поверието е за шапчица. Уж, за да се разположи с главичката надолу и да родиш по естествен път good Успешен шопниг ви пожелавам! smile
Прати лично съобщение да те впише някой от модераторите в списъка в началото на темичката, както и да ти сложат щъркелче с розово вързопче give_rose

Ние сме добре, бебка си е активна, когато реши, но най-вече когато има музика smile Снощи се събирахме с кума и жена му, която буквално всеки момент ще ражда - имаше контракции снощи на всеки 45 мин. Днес сигурно ще ни зарадват Girl_hide

И ние излизаме след малко на шопинг, но не за бебка този път. Иначе си имаме легълце, но половинката ще го досглоби днес и утре може би ще пусна снимки, много е хубаво Girl_hide

Ина, мерси много за полезната информация! give_rose

Хубав следобед на всички!
Активен
aprilka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 665



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: ноември 20, 2010, 13:16:49 »

sunray мерси  give_rose

Хихихихи музикална ще ви е принцесата  danceg  danceg  Elvis Хубав шопинг и на вас!    girl_wink   give_rose

Данитка благодаря ти  Flower Flower Flower
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: ноември 20, 2010, 17:30:47 »

Ина благодаря за поста и всичко , което ми изпрати. Винаги имаш много полезна информация за нас.

Мацки да ви питам, на мен пъпчето (което още не е изхвръкнало) ми е зачервено и кожата около него ме боли, а и самото то е чувствително на пиапне. Промих го с ракия снощи, защото ми се е свършила кислородната вода и му сложих малко крем с антибиотик. В понделник , ще отида да видя и лекараят какво ще каже. Иначе бебо си е добре и не се притеснявам , освен за това зачервяване, защото болката си добра и всъщност се оказва, че това е което ме придърпва и боли , когато става или съм изправена.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: ноември 21, 2010, 08:50:19 »

Здравейте мами!
Аз се въздържах от писане известно време,но ви чета най-редовно.
Сиси,много ме тревожи твоят учестен пулс. sad
Ина,много е интересно това,което си постнала.

Аз бях на ЖК в понеделник.Килограмите-добре,най-сетне възвърнах загубените от началото на бременността;кръвното-ниско,както винаги;мериха ми и коремчето със сантиметър blush -обиколка и "височината" на матката.
След това слушахме тоновете на бебка,които се оказаха много учестени.
Пратиха ме да се поразходя и да се върна пак за мерене.Пак бяха учестени.Поискаха на другия ден пак да отида и съответно ги мерихме още 2 пъти,като на последното мерене вече бяха нормални.
Аз се постреснах,че нещо може да не е наред и отидох на 4Д.
Според док,бебка си е съвсем добре  yahoo.Имаше нормален сърдечен ритъм,огледа сърцето и всички останали органи,броихме пръсти,кокалчета на пръстите,прешлените...Заключението беше "здраво и хубаво бебе".
Та след тези тревоги,пак спя нормално-само дето госпожицата започва да рита в 6 сутринта.
От около седмица ме е подгонил зверски апетит и хапвам почти постоянно.
Мога да се оплача само от болки в гърба,когато стоя повечко права.

Целувки на всички
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: ноември 21, 2010, 10:32:37 »

Додо,ама ти си имаш щъркелче  Girl_hide
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #8 -: ноември 21, 2010, 12:04:34 »

Здравейте майчета и бебковци,

Много ми липсваше връзката с вас heart.
Ние сме добре, мноооого, ама многооого ритаме мама, сякаш ми прави вътрешен масаж  smile.От миналата седмица бебчо много заякна и движенията му са изключително осезаеми и силни. Върти се нашия Ритко Шавливков та знае ли се. И вечер е така - това дете май не спи. И аз като mum to be си мисля - леле като се роди, ако е такова бясно  shok. За мен сънят нощем вече е голям лукс и мъжът ми покрай мен го отнася - пъшкам въртя се ...
Миналата седмица за първи път ми се случи да си чувствам корема като изтръпнал. Не го усещах и ме болеше кръста като при цикъл. Дали това са били контракции? Или нещо друго?
Моят хемоглобин е 100 и докторката ми изписа допълнително желязо.

Прегръщам ви мили момичета  give_rose give_rose give_rose и галки по коремчетата  kiss
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: ноември 21, 2010, 14:01:47 »

Ина благодаря за полезното инфо което ни даваш.
аз ходих на лекция за безболезнено раждане, но всичко беше голяма пародия. изчетоха ни един текст който го намираш навсякъде, и после рекламираха разни храни, шипета и бла -бла. общо взето загубено време.
Кокиче, похапвай цвекло, препоръчват го за ниския хемоглобин.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: ноември 21, 2010, 16:16:10 »

Додо,ама ти си имаш щъркелче  Girl_hide
Видях Дани-за това ти писах за да ти благодаря,че си намерила време и си се ровила за да разбереш за пола,а не си чакала аз да пиша. blum give_rose
Активен
preslava_82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 634



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: ноември 21, 2010, 18:08:56 »

Хммм май само аз си нямам щъркелче,но сега ще си дам заявката  Wink
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: ноември 21, 2010, 18:26:17 »

Кокиче, моят този път е изненадващо нисък - 109. Но предполагам лекарства няма да ми предпише доки, като му знам подхода. Свеки ми каза да ям червени меса и варени яйца (жълтъка задължително). За яйцата няма проблем, ама пустите му меса, не съм фен - освен на пилешко и риба.

И нашата Ели заякна явно, защото вече доста осезаемо ме ръчка smile Едни вълнички по корема, едно чудо blum А за спането нощем - не стига, че и без това будувам до към 3-4 през нощта, ами и като легна или ме боли гърба, или ходя през 30-40 мин до тоалетна huhhuh.gif Бебка като си легна да спя, не ме буди обикновено. Болките в гърба при мен, за разлика от Додо, са когато не се раздвижвам. Разкърша ли се, съм ок. Гледам всеки ден да ходя пеша и така.

Готови сме с покупките на дрешки и тем подобни. Ще пусна линк в съответната тема. Остана само едно одеялце, което харесах, за изписването. Половинката сглоби снощи и легълцето, много добре се получи, снимала съм и него Girl_hide

Вече си чакам срядата заради прегледа с нетърпение Girl_hide

Хубава вечер на всички!
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: ноември 21, 2010, 19:09:25 »

Дани,много са ви хубави покупките!
Искам да те питам за цената на кошарката,ако е удачно тук да я коментираме?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: ноември 21, 2010, 22:25:21 »

Мисля, че с едно изречение няма да оспамим темата blush

Взехме я от Dizain baby (имат и сайт), цената и е 340лв good Води се модел Деси Макси (цвят крем).
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines