Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 13, 2024, 16:10:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 3  (Прочетена 161398 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: октомври 29, 2008, 14:16:16 »

Gucci тези рецепти с телешко ли трябва да са задължително
Не е нужно да са с телешко.
Гучи може ли телешкото с талятели, че имам едни оризови и се чудя какво да ги правя. Може би ще стане интересно.
Телешко с Таятели

Сваряваш по указание таяталите.Важно е да не ги развариш.Телешкото го нарязнаш на малко жулиени като режеш напречно на жилките за да не стане сухо.След това месото го овалваш в брашно и го пържиш за малко колкото да си смени цвета в загрято олио. заждаш месото.В олиот в което си пържила месото слагаш една бутилка домат и ги запържваш.Доливаш половин бутилка вода.Връщаш месото вътре .Добяваш и една нарязана кисела краставичка.когато е почти готова слагаш отцедените таятели в тенджерата и една лъжица Универсална подправка на маги.Оставяш 5-10 минути да поври.С оризови таятели става даже по хубаво защото те не се разваряват.Ние много пъти сме прибавяли морковче или царевица.Дано ти хареса


Вчера бяхме на ябълки и зелева салатка.

тази вечер ще правя ябълкова салата.


Аз продължавам да търся рецептата за сладката спаначена торта с малини.
« Последна редакция: октомври 29, 2008, 14:18:24 от gucci » Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: октомври 29, 2008, 15:13:17 »

Гучи, много ти благодаря! Много ми хареса рецептата и определено ще я пробвам!
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: октомври 29, 2008, 16:23:22 »

Гучи това е единствената рецепта за нещо сладко със спанак, която успях да ти намеря до сега, на английски. Знам, че учиш английски, ама понеже не знам кое ниво, а и да не те мъча, ще ти я преведа
Спаначена торта
3 яйца
1 1/2 ч.ч. захар
около 500гр. спанак (пише още - с отрязани корени, измит и подсушен  tease  funnytooth )
1/2 ч.ч. студенопресован зехтин
2 с.л. лимонов сок
2 1/2 ч.ч. пресято брашно
1 ч.л. бакпулвер

за отгоре: 1 ч.ч. разбита сметана

Пюрирайте спанака в блендер и оставете на страни. Разбийте яйцата и захарта (в миксер или на ръка  sarcastic ) Добавете зехтина, лимоновия сок и пюрирания спанак и разбъркайте. След това добавете брашно и бакпулвер. Разбийте за няколко минути и изсипете в омазнена правоъгълна тавичка.
Сега тука запецнах - 375 по Фаренхайт  sad  на толкова се пече около 30 мин. Сега веселата част - проверява се с клечка и е опечено когато клечката излиза чиста (това за някой който пада от луната  laugh )
Оставете го да изтине. Отрежете краищата около 2,5 см и ги смелете в блендер на прах (аз си го представям трохи). Поставете кейка в сервирна чиния, намажете с разбита сметана отгоре и порасете с трохите. Нарежете и сервирайте!

Това е буквален превод на рецептата. Ако някой я пробва, моля да каже какво се е получило, че на мен ми стана много интересно.
Гучи, ти понеже знаеш как е изглеждало това с малините, дето си го яла, може би можеш да я дообработиш тази рецепта и да се получи каквото искаш. Успех и чакам отзиви!
А ето и картинката:


* IspanakliKek.jpg (20.87 KB, 320x240 - видяно 2342 пъти.)
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: октомври 29, 2008, 16:32:45 »

Мале, вие страшни кулинарки станахте щом и спаначена торта ще правите, но Гучи ме разби с това със спанака и малините!! аз съм яла сладкиш с моркови и много ми хареса, но нещо не мога да се наканя да направя...Успех!
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: октомври 29, 2008, 16:41:23 »

Чудна работа е този спанак с малини smile! Това само намерих - http://laylita.com/recipes/2008/01/31/spinach-raspberry-salad/

А на мен как са ми е прияло ориз с маслини smile.
« Последна редакция: октомври 29, 2008, 16:46:51 от danieIa » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #380 -: октомври 29, 2008, 16:46:23 »

Довечара мъжа ми ще прави паста със късчета месо.Така ,че  днес не съм се завъртяла даже из кухнята  yahoo
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: октомври 29, 2008, 16:57:15 »

На мен ми допадна бързата манджичка на danieIa и мисля да я направя и аз! Wink
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: октомври 29, 2008, 17:16:12 »

Ами ще се пробвам да я направя тази торта.ами беше зелена на цвят.То няма как да е друг цвят де.Блата беше разрязан на две и посредата имаш пюрарани малини с захар.Беше залята с сметана и кисело мляко по това което усетих като вкус.Абе мацки мисля да се пробвам да направя това което ми   даде svetli.Светли благодаря ти за превода.иначе на цвят беше доста по тъмна тортата но горе долу така изглеждаше с разликата че имаше плънка.Абе ще се пробвам най много да завърши в кофата.И ще споделя какво се е получило.Но по вкусно и интересно нещо не бях опитвала да ви кажа.
« Последна редакция: октомври 29, 2008, 17:18:51 от gucci » Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: октомври 29, 2008, 17:19:21 »

Герри, успех с тортата! А ти от къде би взела малини??? Аз търсих замразени горски плодове, но не намерих??
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: октомври 29, 2008, 18:12:35 »

Някой беше споменавал салата с кус-кус  smile
Може ли пак да каже рецептата ?
Гери,ако може рецептата за телешко с картофи?
Аз сега си идвам от вън и купила праз да правя твоята салата,но не съм разбрала за изцеденото кисело мляко и сега  angry се чудя какво да правя
« Последна редакция: октомври 29, 2008, 18:40:51 от Данитка » Активен
tea_75
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 230



Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: октомври 29, 2008, 19:25:58 »

.....Теа-75 благодаря! Харесах си чили кон карне и мисля и нея да я пробвам.

снимай какво се е получило и ако е сполучливо при следващото готвене ще сме ви на гости  danceg
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: октомври 29, 2008, 21:13:38 »

Някой беше споменавал салата с кус-кус  smile
Може ли пак да каже рецептата ?
Гери,ако може рецептата за телешко с картофи?
Аз сега си идвам от вън и купила праз да правя твоята салата,но не съм разбрала за изцеденото кисело мляко и сега  angry се чудя какво да правя

Аз съм правила салата с кус кус.сваряваш кус куса измиваш го със студена вода.След това слагаш по желание кисела краставичка царевичка печен пипер грах колбас кашкавал и каквото обичаш и слагаш майонеза и кисело мляко едн към едно.и заливаш салата.

Праза след като го изстудиш го смесваш с една лъжица майонеза и другото е цедено кисело мляко.По този начин ти си преценяваш колко гъста лии рядка искаш да е салатата.Ако решиш може и да пасираш преди това праза.

Мила обаче утре ще ти пиша за телешкото с картофи.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: октомври 29, 2008, 21:52:19 »


Аз сега си идвам от вън и купила праз да правя твоята салата,но не съм разбрала за изцеденото кисело мляко и сега  angry се чудя какво да правя

Ако имаш обикновено кисело мляко и марля<плат с дупки-аз му казвам цедилка,ти не знам как му викаш> и слагаш млякото в него и над мивката и е същото,като изтече водата и става цедено кисело мляко,а по принцип 1,5% е доста гъсто и става супер за цедене и е по евтино от готовото цедено мляко.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: октомври 29, 2008, 23:52:27 »

Майка така го цедеше -  с тензух и ставаше супер млякото, ама онзи ден търсих из къщи и не можах да намеря нищо подходящо sad и накрая пак си купих готово изцедено  мляко.
Наде, ти откъде я взе тази марля, в аптеките продават само малки smile, ако мога да си намеря нещо подобно, ще съм много доволна, ама няма. sad  blush
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #389 -: октомври 30, 2008, 07:55:45 »

Моята свекърва ми е ушила една малка торбичка от тензух и тя е изключително удобна за цедене на мляко.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines