Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 13, 2024, 17:04:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 3  (Прочетена 161400 пъти)
 
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #225 -: октомври 20, 2008, 13:54:19 »

Abii, покажи снимки на твоите товрения, да ни стане по ясно  smile
Аз моето авокадо го сложих на зелена салата. Направих салатата от марули и зелен лук и добавих нарязаното на кубчета авокадо, краставици, маслини, подправих със зехтин и изцеден сок от лимон. За дресинг разбърках кисело мляко и майонеза.
Активен
Бебче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 914



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: октомври 20, 2008, 14:18:26 »

Аз през уикенда правих една пица от моята, която си правя с хляб. И салатки хапвахме, а снощи ме беше обзело вдъхновението и направих един полу-измислен и лесен сладкиш с ябълки. Много хубаво миришеше докато се печеше днес ще разбера дали и на вкус съм го докарала pleasantry
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: октомври 20, 2008, 14:58:17 »

Аз днес ще направя пиле с ориз и картофи на фурна,че свеки е направила супа и с останалата част от пилето-аз ще готвя.Писето,пък си е накиснал едни долни бутчета в марина/трябвало да престоят 12 часа/и довечера ще ги пържи,така,че вечерята е готова!Имаме и баница,а свеки и пита щяла да прави,така,че за днес няма да има какво толкова да му мислим! blum
juji ,какво е това с яйцата-изглежда страхотно? pardon
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #228 -: октомври 20, 2008, 15:05:54 »

juji ,какво е това с яйцата-изглежда страхотно? pardon
[/quote]
Ами това си е една измишльотина на мъжа ми значи, сложил беше в една чиния майонеза по мое настояване я беше разредил с кисело млеко /за да не става много тежко и холестеролно  blum
/.Овкусяваш майонезата с каквито  подправки  обичаш и отгоре нарязваш твърдо сварени яйца.Това е не е нещо специално
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: октомври 20, 2008, 15:13:32 »

Аз довечера за първи път ще правя кисело зеле с ориз! Много обичам, но не съм правила, рецептата е на баба и ще пиша утре как е станало! А събота и неделя ще правя щрудел с готови кори!
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: октомври 20, 2008, 15:19:00 »

Аз от чудене вижте каква рецепта си харесах за довечера - хич не е диетична.... но аз много не го гледам това:

http://www.menumag.bg/recipes/view/607

Много интересни неща има в това сипсание, но още не съм успяла да си взема есенния брой.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: октомври 20, 2008, 15:24:50 »

juji , а тези краставички при мезетата, какво имат отгоре - майонеза ли?
Стори ми се много оригинално - като хапки!  Bravo
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: октомври 20, 2008, 15:54:15 »

Светли, рецептата е страшна, отдавна се чудя как да направя такива макарони!! И аз хапвам всички останали форми, но не и спагетите!! Събота и неделя ще направя!!И ние обожаваме паста!
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: октомври 20, 2008, 16:12:18 »

Ще споделя и аз моята любима рецепта smile
Аз обичам да импровизирам и винаги слагам нещо от себе си, но тази всеки път я правя една и съща (но може да се каже, че почти сама съм си измислила smile ..
много обичаме това ястие и с времето се утвърди като любимото ни.....
А ето и продуктите:
500гр мариновани пилешки гърди
500гр пресни гъби
1 кисело мляко
1 с.л масло
100гр. пушено сирене
100гр. синъо сирене /но внимавайте с него!зависи от вида, някой са отвратителни и развалят ястието.Става и без него..../
ако има нужда и една чаша вода или половин

Зависи за колко хора се прави дозата може да се увеличи....

В йенска тенджера първо се слагат месото, гъбите и маслото за 15 мин да се задушат.След това се слага всичко останало.Поставя се капакът и от време на време се разбърква. Няма нужда от никакви подправки, защото месото (или поне това, което аз използвам) и много силно подправено, дори пикантно.

Ако някой от вас реши да си го приготви, ще чакам отзиви Wink
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #234 -: октомври 20, 2008, 16:50:12 »

juji , а тези краставички при мезетата, какво имат отгоре - майонеза ли?
Стори ми се много оригинално - като хапки!  Bravo

Краставичките ги отрязах по диагонал издълбах вътрешността и напърних със  смес от сирене много малко майонеза и много ситно нарязана червена чушка.Моята чушка беше суха /изсушена на слънце /
и сложих подправки.Да доста интересно е и е приятно за окото и на вкус.Просто нямах много време да се подготвя и това беше по оригинално
« Последна редакция: октомври 20, 2008, 16:52:08 от juji » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: октомври 20, 2008, 16:58:11 »

Ние снощи бяхме на картофена крем супа и пиле с ориз на фурна.Ама да ви кажа го яде милото два дни това че аз хич не ям тези дни и само на сокове карам.
До правенето на мъфини не стигнах поради редица причини.
svetli рецептата ти с морските дарове много ми допада и мисля да се запася с морски дарове от метро и да я пробвам задължително.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #236 -: октомври 20, 2008, 18:09:20 »

Гучи,днес в един търговски център имаше толкова разнообразни силиконови форми 6 бр за мъфини с формата на роза струваха 3,99 евро,та веднага сесетих за теб
Активен
блясъчко
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 415

щастлива звездичка


Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: октомври 20, 2008, 18:13:01 »

Agent T, непременно ще пробвам тази рецепта, много ми е по вкуса smile а аз тази вечер подготвям пиле с ананас, пак е с пилешки гърди
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: октомври 20, 2008, 18:48:30 »

Ами тука така и не намерих.Но най вероятно ще си поръчам някой да ми купи от някъде или по нета ще си поръчам.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: октомври 21, 2008, 15:57:44 »

Ще споделя и аз моята любима рецепта smile
Аз обичам да импровизирам и винаги слагам нещо от себе си, но тази всеки път я правя една и съща (но може да се каже, че почти сама съм си измислила smile ..
много обичаме това ястие и с времето се утвърди като любимото ни.....
А ето и продуктите:
500гр мариновани пилешки гърди
500гр пресни гъби
1 кисело мляко
1 с.л масло
100гр. пушено сирене
100гр. синъо сирене /но внимавайте с него!зависи от вида, някой са отвратителни и развалят ястието.Става и без него..../
ако има нужда и една чаша вода или половин

Зависи за колко хора се прави дозата може да се увеличи....

В йенска тенджера първо се слагат месото, гъбите и маслото за 15 мин да се задушат.След това се слага всичко останало.Поставя се капакът и от време на време се разбърква. Няма нужда от никакви подправки, защото месото (или поне това, което аз използвам) и много силно подправено, дори пикантно.

Ако някой от вас реши да си го приготви, ще чакам отзиви Wink
тази вечер ще пробвам това.разликата е че аз ще използам пилешки пържолко от бут и няма да слага м синьо сирене а ще сложа повечко топено сирене.Ще направя и снимки.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines