Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 13, 2024, 22:09:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 3  (Прочетена 161403 пъти)
 
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #210 -: октомври 18, 2008, 08:49:12 »

А аз съм доволна ,че е събота защото през уикенда аз не готвя.Оставям мъжа ми да ми готви. danceg :danceg:Е той изявява желание де.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: октомври 18, 2008, 09:52:36 »

Gucci Господ здраве да ти дава и пълна къща на която да готвиш!! smile Боба стана фантастичен! От сега нататък само така ще го готвя. А как ухае цялата къща....  good Bravo
За съжаление няма с какво да го снимам, защото още лятото си загубих фотоапарата и все не ни остава време да си изберем нов.
А ти намери ли формите за Мъфини?
Miri успех с пататника и да кажеш как е станало!
Не успях да си намеря силиконови формички.Но не съм се отказала да направя мъфини и мисля пак да ги правя във формичките за крем карамел и да сложа хартия за печене преди това в тях.Ще се опитам да направя и снимки.Вчера правих тиквеничета с мед и захар за вечеря защото не ми се готвеше.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #212 -: октомври 18, 2008, 23:03:46 »

Гери, силиконови формчки има в Big Shop, но не съм сигурна какви точно форми има. Аз от там съм си купила силиконова форма за кекс.
Днес си купих авокадо и се чудя какво да го правя. Яла съм го на салата и сигурно нещо подобно ще спретна и аз  pardon
Активен
radinka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 221


Няма невъзможни неща,има пропуснати възможности


Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: октомври 19, 2008, 13:26:22 »

момичета дайте ми една рецепта за мекици blum
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #214 -: октомври 19, 2008, 13:43:02 »

Мекици

1 кг брашно
1 кофичка кисело мляко
1/2 кофичка вода
1 ч.л. сода

Замесва се тесто и се пържат в загрята мазнина  girl_wink

Така ги правя аз  pleasantry
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: октомври 19, 2008, 13:58:18 »

Аз да ви се оплача от вчера ....от дробчетата ми по селски ....не станаха много добре,нооо все пак всички си ги хапнаха,малко тъпо се почувствах,ама какво да се прави  girl_impossible
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: октомври 19, 2008, 14:10:08 »

Дани нали всички са си ги хапнали ... тогава няма проблем  girl_wink Значи са били вкусни  give_rose
Активен
radinka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 221


Няма невъзможни неща,има пропуснати възможности


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: октомври 19, 2008, 14:57:50 »

Мекици

1 кг брашно
1 кофичка кисело мляко
1/2 кофичка вода
1 ч.л. сода

Замесва се тесто и се пържат в загрята мазнина  girl_wink

Така ги правя аз  pleasantry

благодаря ти за рецептата  Bravo yahoo girl_wink
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: октомври 19, 2008, 14:59:50 »

Аз пък готвих кюфтенца с доматен сос!Свеки е на гости и тя прави същата гозба,но нали аз ям без мазнина и се наложи да правиме две еднакви манджи!Станаха много вкусни,даже нейната почти вече свърши! smile
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #219 -: октомври 19, 2008, 22:07:55 »

А аз тъкмо се бях подготвила да не готвя и да мързелувам в събота и неделя,мъжа ми ми развали плановете като ми се обади да ми каже ,че едни наши приятели ще донесът заек и ще се съберем в къщи да го хапнем .Аз не го готвих де мъжа ми го приготви но от мен бяха салатите със подръчни материяли ,не се бях готвила за гости ето и снимки любимата ми салата с рукола ,валеряна и куп други треви  blum

и няколко набързо скалъпени ордьовърчета
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #220 -: октомври 19, 2008, 22:29:07 »

Момичета и аз вчера правих ордьовар стана много вкусно яйца с заливка
нужни продукти :
1майонеза
1с,л сметана
3-4 ч.л.кр.масло растопено
2 настъргани моркова
1 глава лук настъргана
половин изциден лимон
1-2 скилидки чесън счукан или настърган
4 ореха смлени
къри
сместа се обърква и с нея се заливат  предварително сварени яйца и нарязани на половинки
Става много апетитно въпреки ,че като започнах да е правя доста се притесних от продуктите но се получи много вкусно

А основното беше паун от пилешко бутче но ще ми е трудно май да ви обесня тук Много е практичен защото става толкова оргинално и красиво ,че гостите почти не го пипат развалят на половинките си и ядът от  една чиния  и после остава за цяла седмица манджа  laugh DANCE funnytooth
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: октомври 20, 2008, 09:45:24 »

Да ви се обясня, аз каква я забърках снощи. За почитателите на пастата (у нас сме и двамата такива) и морските дарове.
Относно пастата, аз предпочитам различните форми макарони, а не спагетите, че се ядат по-лесно  blum
Та рецепта за Паста с морски дарове
За две големи порции са необходими:
половин пакет макарони по избор
половин пакет микс морски дарове - около 250гр.
1 глава кромид лук
1 малка кофичка заквасена сметана
около 150гр. кашкавал
олио, сол, бял пипер (може и черен), чубрица
Макароните се сваряват, в тиган се приготвя соса - в малко олио зе запържва леко лука, слагат се замразените морски дарове за няколко минути, добавя се сметаната и същото количество вода. Слагат се и подправките. Вари се няколко минути до готовност на морските дарове. В соса се слагат макароните и се обърква заедно с настъргания кашкавал.
Супер бързо и лесно се получава, а дори моя скептичен мъж го хареса  girl_wink
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: октомври 20, 2008, 10:22:02 »

Светли и ние двамата сме фенове на морските дарове и звучи наистина много вкусно  good
Аз да питам какви са тези морски дарове и от къде мога да ги взема ?
Гучи аз видях вчера в един магазин при нас формички за мъфини,но бяха хартиени но такива твърди,те май са за еднократна употреба  pardon Сещаш ли се?
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: октомври 20, 2008, 10:39:41 »

Аз вчера правих ябълков сладкиш с орехи, стана супер *YAHOO*Някой ако иска ще дам рецепта.

За днес имаме боб със зеле за мен,  а за милото кюфтенца , че той не обича боб със зеле...
Ще му направя и едни яйца ,които много обича. Яйцата ги сварявам , разбивам с пасатора майноеза , кисело мялко, чесън и копър, нарязвам яйцата на филийки и ги заливам със сместа! Става много вкусно предястие, опитайте! girl_wink
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: октомври 20, 2008, 12:18:09 »

Дани Морските дарове ги бях купила в пристъп на вдъхновение от Метро. Те са едни замръзени смеси - калмари, скариди, миди и ролца от раци, в опаковка от половин килограм. Сигурно ги има и в други варианти. Предполагам, че и само с ролца от раци пак ще стане хубаво.
Аз между другото много ги уважавам ролцата. Нищо, че в тях няма раци  tease. Правя ги панирани - както са замръзени - в яйце, брашно и пак яйце - стават бързо и са супер за предястие (макар, че аз си ги хапвам и за основно ястие)  girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines