Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 21:24:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 3  (Прочетена 161350 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: октомври 17, 2008, 12:53:43 »

Дани,ако са с повече сос дробчетата според мен по-добрият вариант е ориз pleasantry
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: октомври 17, 2008, 13:42:47 »

Дааа  smile но да видим какво ще излезе. Притеснява ме факта, че моят гювеч е висок (обикновенно в него правя капама, но сега като се замисля и постен гювеч съм правила) и незная ако излиза много пара близо до реотаните какво ще се получи crazy Затова като си правя капама, го запечатвам с брашно и вода smile Но ще рискувам и после ще разказвам smile
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: октомври 17, 2008, 14:19:40 »

Момичета благодаря  good
Гери,а като нямам гювече в иенско става ли,то пак ми е с капак и кръгло  ? crazy
Тука имам и едно пакетче такова готово картофено пюре,но никога не съм правила и дали ще ми стигне за 4 човека  pardon взела съм го от Билата и е на Клевър (ако някой е ползвал да каже)....Май така най-лесно ще станат нещата наистина
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: октомври 17, 2008, 14:36:30 »

Аз от готовите ползвам картофено пюре на Белла , много бързо и вкусно става. Изсипвам го в прясно мляко и бъркам докато се сгъсти  после слагам маргарин, подправки и го претоплям в микровълновата.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: октомври 17, 2008, 15:15:24 »

Дааа  smile но да видим какво ще излезе. Притеснява ме факта, че моят гювеч е висок (обикновенно в него правя капама, но сега като се замисля и постен гювеч съм правила) и незная ако излиза много пара близо до реотаните какво ще се получи crazy Затова като си правя капама, го запечатвам с брашно и вода smile Но ще рискувам и после ще разказвам smile
мила боба се пече на 150 градуса и освен това ще е затворен и не се притеснявай няма да му стане нищо моя е почти до реотаните и той и няма проблме.Айде и пусни една снимка после че аз моя не го снимах.Няма нужда от запечатване защото той по скоро къкри отколкото да ври.


Дани може и в такава тенджерка.Иначе от готовите ползвам на Белла и аз.Ама мила виж за Клевър кой го е произвел.
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: октомври 17, 2008, 16:25:19 »

Pisetata, кажи какво стана с млякото, че нали и аз правих, абе и аз уж спазвах пропорцията и стана рядко, но във фризера за 2 часа се стегна супер! Ти какви плодове сложи?? Яла съм го и с бизквитки отдолу, но аз не сложих. Аз разбих накрая сместта с миксера, за да няма буци и тогава го сложиз да се охлажда!
Ами,да ти кажа,че и аз го бях сложила в фризера и след това стегна!Писето много го хареса,аз само опитахи беше много леко кремчето. Wink Междудругото аз го направих с банани,но може да се експериментира с всякакви  плодове и бисквитки и сладко дори! blum
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: октомври 17, 2008, 17:03:48 »

Момичета сега минах през супера и взех едни гъби - кладница. Дайте някакви идеи за приготвянето им.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: октомври 17, 2008, 17:11:18 »

Ами панирана е много хубава ..... Кипваш 15 мин и после панираш с панировка по вкус  good
Иначе можеш и да ги запечеш на фурна с картофки в йенска тенджерка,така гъбките се задушават и омекват и после подправяш само със сол и черен пипер  smile
Стават и само запечени,тоест задушени пак в йенската  с маслооо и чесън  ..... pardon
« Последна редакция: октомври 17, 2008, 17:13:58 от Данитка » Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: октомври 17, 2008, 17:15:32 »

Мила Vanilly,забравих да ти кажа относно ориза!Аз си купих един на Крина мисля,че беше и е разделен на три пакетчета.Много по удобно е,защото наливаш си водичка в една тенджерка и пускаш едното пакетче и след 15-20 мин е готова. Bravo Вадиш,отваряш плика и ориза е готв за консумация! blum
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: октомври 17, 2008, 20:03:17 »

Гери, помощ! Кажи как се прави пататник! На гости ни е най-добрият приятел на моя съпруг и страшно харесва българската кухня, особено таратор. Искаше ми се да приготвя нещо по-традиционно.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: октомври 17, 2008, 20:22:49 »

Гери, помощ! Кажи как се прави пататник! На гости ни е най-добрият приятел на моя съпруг и страшно харесва българската кухня, особено таратор. Искаше ми се да приготвя нещо по-традиционно.
Единия пататник е в тава другия в тиган.Настъргват се сурови картофи около килограм.Смесват се със 1 лъжица брашно малко масло или олио сирене и някакво месце а може и само със сирене.Слагаш джоджен сушен копър и хубаво объркваш.Варинта в тиган е следния -загряваш олио и разстилаш картофената смес да е дебела около 1-2 см.Отгоре захлупваш с капак.Като се запържи от едната страна обръщаш от другата.А за този в тава ти трябват две тави с различен диаметър защото се обръща.малката тава се намазва с олио и се слага точена кора като за баница.кората трябва да излиза от тавата.като сложиш картофената смес завиваш хубаво с кората и печеш като се запече се обръща с по голямата тава и се запича и от другата страна.За да прегаря много кората се маже от време на време със масло да не е твърда и да не изгори.Да не забравя за пататника в тиган най лесно се обръща с чиния за да не се разкъса.Много е вкусно.Дано госта ти да е доволен.
Zahira аз кладницата я обожавам панирана.Ама преди това не я кипвамИзмивам я и я топа първо в яйце и после в галета и после пак в яйце и пържа в горещо олио.Преди това малко я посолявам и я оставям да поседи че иначе ми става безсолна.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: октомври 17, 2008, 20:29:50 »

Gucci Господ здраве да ти дава и пълна къща на която да готвиш!! smile Боба стана фантастичен! От сега нататък само така ще го готвя. А как ухае цялата къща....  good Bravo
За съжаление няма с какво да го снимам, защото още лятото си загубих фотоапарата и все не ни остава време да си изберем нов.
А ти намери ли формите за Мъфини?
Miri успех с пататника и да кажеш как е станало!
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #207 -: октомври 17, 2008, 21:43:31 »

crazy пък аз си мисля-не е ли по-добре карт.пюре с дробчетата? Особено ако са по селски?!

Не, мила! Картофите не вървят много на дробчета!  pardon Най-много им "тича" оризът! DANCE
Е, всеки си има различен вкус, разбира се! good
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: октомври 17, 2008, 22:36:38 »

Момичета,тази вечер правих експеримент с киселото мляко с желатина.Този път натроших шоколадови бисквитки и сладко от горски плодове-стана божествено и писето отново много го хареса! yahoo Благодаря ти,elfina! give_rose
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: октомври 18, 2008, 07:59:08 »

Направих кладницата както Дани ми каза  - в йенски съд на фурна заедно с картофки, копър, чесън и зехтин и стана невероятно вкусно. Направо не съм предполагала, че има такава вкусна  гъба. Мъжът ми каза пак да взема и да му сготвя понеже много му харесало.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines