Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 06, 2024, 11:37:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на V_e_S_i -17.09.2011г.  (Прочетена 62587 пъти)
 
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: август 23, 2011, 11:08:22 »

Благодаря ви за отговорите, милички give_rose Сега да ви кажа какъв е моят проблем и защо ме ядоса свекърва ми angry В началото като решихме да се женим и родителите ни се разбраха, че ще си делят разходите според гостите си, а пък свекърва ми каза,че ТРАДИЦИЯТА е ТЕ да ме "облекат" мен, а моите родители младоженеца. До тук добре, само дето аз ли криво разбирам нещата, те ли криво ги разбират, но за мен под обличане се разбира всичко от.... до .... за "завършения" вид а булката, ако мога така да се изкажа. Проблемът е, че онзи ден като повдигнах въпроса за фризьор и гримьор и тя каза,че до сега на била чувала някой да плаща тези неща на булката  ANGRY Не знам, може и да е така, но аз например знам,че ако нашите си ми купуваха всичко, то щеше да включва прическа и грим, нали все пак това е част от тоалета (  в смисъл - визията на булката като цяло) pardon Много се ядосах, защото в самото начало тя сама ми каза да си направя сметка за това, какво ще ми трябва, за да знае тя колко пари да си отдели.Аз й бях казала колко пари ще ми трябват горе-долу с рокля, обувки, бижута, аксесоари за коса и прическа и тя ми каза "ок", ама сега не била чувала  lacnl8 gthouh bqsnasym Аз се вместих в сумата даже на половина почти, а тя дори има 3 тоалета за сватбата, защото все нещо не й харесва при предния и си купува нов diablo diablo А аз дори на пробна прическа и грим няма да ходя  Mad girl  Казах на младоженеца, той се ядоса много, каза, че съжалявал изобщо, че се е съгласил те да ни плащат сватбата  angry angry angry И така ние едва не се скарахме за това battle Както и да е, аз съм положителен човек, реших, че няма да се тормозя с тези неща, отделихме си още от сега 100 лв за това и вече не ме интересува нищо. Яд ме е само, че ТЯ беше тази, която каза: НЕ! ТАКАВА Е ТРАДИЦИЯТА - НИЕ КУПУВАМЕ ЗА БУЛКАТА, ВИЕ ЗА МЛАДОЖЕНЕЦА!" На моите родители им беше все тая и не възразиха, ама сега и мама се ядосва с мен!

Та...това ми беше мисълта - за грима и прическата. Кажете, как мислите вие?

Активен
mimi1809
Професор
****
Публикации: 481


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: август 23, 2011, 11:18:36 »

Веси не се ядосвай излишно е слагаш напрежение на себе си и от там се карате и с половинката .Аз лично съм на мнение че трябва за цялата визия да се погрижат след като са се "хванали на хорото" .Ние си плащахме всичко сами и ние сме си се обличали с младоженеца за да няма той каза това ония каза така и да няма напрежение.Успех с оставащите неща и ще следя какво се случва около теб защото ми е позната тази ситуация.
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #47 -: август 23, 2011, 11:19:02 »

Веси, дано не ти докривее още повече, но моето мнение е, че е съвсем нормално ти да си платиш грим и прическа. Вероятно грешката и на двете ви е, че предварително не сте уточнили дали става въпрос и за грим и прическа, които все пак не спадат в графа "Обличане" и е нормално свекърва ти да не ги брои тях. Така поне мисля аз.  pardon
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #48 -: август 23, 2011, 12:53:51 »

Сладур хич не си разваляй настроението. По мои разсъждения в миналото тези гримове и прически са липсвали. Приятелките на момичето са я сплитали и това й е била сватбената прическа ( доколкото имам спомени) и може би затова не е чувала, че по ТРАДИЦИЯ трябва да поеме и тези неща. Според мен щом е настоявала тя да облече теб трябва да поеме всичко. Чудно ми стана защо е настояла да те облича, след като облеклото за мъжа е много по-ефтино, а сега се дърпа за прическа. Може да не е лош човек бъдещата ти свекърва, ама по такива събития направо не са на себе си. Затова хич не й обръщай внимание.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #49 -: август 23, 2011, 13:54:42 »

V_e_S_i, ти този проблем вече си го решила, без значение е какво мислим ние  good. Препоръчвам ти още един път да погледнете нещата за плащане, че да не сте забравили нещо, което отново да стане повод за неприятности. Н сватбата на брат ми, така се беше случило, че жена му беше говорила  с музикантите и тя беше уточнявала цени. Хората пяха и свириха, кръстосаха дето се вика града, докато вземат кумове и булка и съвсем естествено, след хорото пред дома на булката си поискаха парите. Ама като никой не се беше сетил, че ще трябват пари......Гостите сватбари се качиха по колите, майка ми /свекървата/ също и младоженецът остана с отворена уста  pardon, понеже нямаше такава сума. Хубаво, че снахата даде парите от обувката си, та не успяхме да се изложим съвсем. Иначе музиката, цветята за закичване и украсата на колите са 100% задължение на мъжката страна и тази традиция все още се спазва.
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: август 23, 2011, 21:59:44 »

Веси, ще ти кажа само, че тези неща се избягват само като въобще не се коментират. Иначе проблем винаги ще се появи. То и да не ви плащат те сватбата или там, каквото сте решили, пак ще има разминавания! Т.е. от разни такива неща няма отърване. Ти най-добре въобще не слушай, прави се на приятно разсеяна постоянно и не обръщай внимание. Иначе все ще има за какво да се ядосваш. Моята свеки уж не се меси, а току изцепи нещо. Например, че трябвало да има греяна ракия в бъклицата!  shok Ама, че синът й не иска да има греяна ракия, а нещо което той си избере, тя въобще не чува. Е, важното е, че тя си говори, а керванът си върви и винаги става нашето. Та така направете и вие и не се ядосвайте за глупости!  good
Активен
lina_bs
Сватбар
***
Публикации: 210



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: август 24, 2011, 07:12:53 »

Аз за себе си открих вярната стратегия. Казвам :"Да , добре" и си правя каквото си искам  diablo
Активен
pink_panther
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 350



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: август 24, 2011, 09:09:12 »

Ааа, Веси, изобщо да не се тормозиш за такива неща. Понеже ние се разбрахме родителите да си поделят разходите за сватбата и досега всичко обсъждах с тях, вече обаче съм на друга стратегия. Правя си го както си искам и после само казвам кой колко трябва да даде. Така си мисля, че е най-добре. Хем си го правя както аз смятам за добре, хем не занимавам никой с капризите ми!  danceg Да видим само, дали ще подейства  pardon
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: август 24, 2011, 10:02:33 »

Еххх, момичета, ако знаете как ми помагате като ви чета.  kiss2 kiss2 kiss2 kiss2

Аз за себе си открих вярната стратегия. Казвам :"Да , добре" и си правя каквото си искам  diablo


Линче, Моника, това е и моята стратегия от както живеем заедно с младоженеца в къщата на неговите родители sarcastic sarcastic Ние сме в различни къщи, но в един двор и все пак има такива изцепки, като например "дрхите се простират еди как си...., първо краставицата се реже в салатата..." GROAN GROAN GROAN Такива "железни" правила има в това семейство, само дето аз не ги спазвам banana banana banana
И все пак - това не може да ми помрачи настроението и еуфорията покрай сватбата girl_wink Само ме хвана яд, че говорим едно  в началото, а после се правим на луди diablo Аз пари за грим и прическа си имам, принципен е въпроса, но ....... минало!

Последно да ви  се похваля - в неделя ходих до Илиенци и си купих гребенче с камъчета, с което смятам да захвана воала, защото той има две като ушички и те ще влезнат в зъбчетата на гребенчето и ще се закрепи. Точно, каквото исках yahoo yahoo yahoo Ето това е, само че сребристо и камъчетата са два реда: . Струва 1.50 лв Oh my ... И фуркети, намерих цяла кутийка 24 бр. за 6.80 Oh my ... Ето такива са:
, не от най-малкото камъче, а от средната големина. Момичета, казвам ви най-добре да отидете до там, ако търсите такива неща. Най-евтините фуркети, които намерих са тези, а ако искате само няколко бройки имаше в друг магазин по 0.60 лв. Иначе в един от магазините в началото на Илиенци един го продаваше по 4 лв/бр!!!! Oh my ... Oh my ... Oh my ... Купих си и ветрило, както си бях наумила още отдавна, но ще го снимам и ще ви го покажа, че не намирам снимки в нета. Друго, друго......а, да - купих си и бижута! Много хубав комплект с камъчета и едни цветчета с подобна форма като тези на бюстието. Знаете ли, много се радвам, че успявам да си намеря нещата и да си направя точно това, каквото съм искала да бъде в самото начало и то без огромни усилия, нерви и обикаляне danceg

Знаете ли какво...... замислих се как темата "Сватбата на...." се превръща в нещо като дневник на булката, само дето получава разбиране и подкрепа от съфорумките и един ден като влезна тук примерно след 5 години, ще чета и ще си припомням всички тези емоции покрай сватбата. За това, няма смисъл да си пълня темата с отрицателни емоции и нерви. Един ден само хубавото ще помня и ще ми прави кеф да си чета и да си припомням Girl_hide
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #54 -: август 24, 2011, 10:23:19 »

Пожелавам ти всичко, което искаш да ти се случва все така от първия път!  Offtopic Правилата на простирането и реда за рязане на салата са ми до болка познати, но от майка ми и баба ми  Wink и спазването им ми спестява доста допълнителна работа. Моята стратегия, на базата на опита от годините, се промени на: Питай и слушай, но взимай само най- доброто!
Активен
fabolous
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: август 24, 2011, 12:49:00 »

Радвам се, че си намираш нещата, които си си представяла и така разочарованието отпада  Bravo искам да те питам за украсата в ресторанта ( че ние сме седмица след вас и не ни остана много време) какво се разбрахте с управителката, аз си спомням, че каза, че балоните и украсата на нашата маса са комплимент от тях, но petia_vj  ми каза, че тя си е купувала балони и съвсем се обърках....  huhhuh.gif
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: август 24, 2011, 13:32:38 »

fabolous, знам че сте след нас. Първо да ти кажа - сестра ми беше там на сватба сега в събота и каза, че е било хубаво, храната е била добре, не е било много жега - климатиците са работели нормално. Иначе за украсата - само нашата маса ще е украсена, а за балоните - не са казали, че ще са от тях, а само ще ни ги декорират и надуят, ако им ги занесем ние. Само помолиха, ако имаме някакво компресорче за надуване да им занесем, че иначе на сервитьорите им се завивало свят  star sarcastic Иначе друга украса ние май няма да имаме, защото няма да ни стигнат парите, май  pardon
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: август 24, 2011, 13:52:41 »

Vesi, сега разгледах снимки на този ресторант, в който сте вие, много ми хареса! И с украса и без smile Столовете, например, са хубави и могат да останат и без калъфи. Аз понеже винаги съм свикнала да оглеждам тавани, стени и подове, защото ако те не са както трябва, каквато и украса да сложиш няма да е красиво. Но тук, определено всичко е много свежо и много добре направено, за което поздравления. От снимките, които видях имаше сватби в розово и кафяво, в лилаво, в зелено, праскова, общо взето универсален ресторант, който можеш да украсиш във всички цветове, а това е мнооого важно (поне за мен). Терасата също е супер- голяма, просторна, можете да си направите чудесен изнесен ритуал smile Пожелавам ти едно весело изкарване на празника и остава само обслужването да е на ниво и тогава всичко ще е 6.
Активен
fabolous
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: август 24, 2011, 15:36:18 »

axa мерси,  Веси,  аз нещо пак не съм разбрала явно  badgirl значи ще си купя балоните и от бала ми остана една помпа за надуване ще им я дам  give_rose give_rose give_rose
Активен
luce
Любопитен
*
Публикации: 35


« Отговор #59 -: август 24, 2011, 17:03:42 »

момичета, и ние сме в този ресторант, но през октомври. Както бях писала, там ни беше едно фирмено парти и бях седнала да "младоженската" маса, но беше доста топло. ИНаче като "слезеш" и беше добре. Ние поръчахме панделките на столовете. Аз за "украса" съм измислила картончетата с номерата на масите, ще занесем свещи с живи цветя залепени на тях, вчера пробвах и става  yahoo и свитъци стихотворения, които ще сложим пред всеки. И, разбира се, тейбъл картичките. 
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines