Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 04, 2024, 07:20:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Според вас - Дневна или вечерна сватба?
Дневна
Вечерна
Нямам мнение по въпроса

Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дневна или вечерна сватба?  (Прочетена 236218 пъти)
 
estlar
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



« Отговор #285 -: юни 14, 2012, 12:34:24 »

Благодаря ти, еми. Четейки из форума попаднах на доста булки, които настаняват гостите си и реших, че така се прави. Явно не е златно правило. Мисля, че във варианта, на който съм се спряла, с приключване към 22 - 24, ще е ок за работещите от София на следващия ден, те си знаят най-добре. А гостите извън София са основно семействата ни, моите родители са пенсионирани, а тези на годеника ми, вярвам, ще искат да са с нас и предния ден, така че ще си предвидят отпуск. Така предполагам, де  blush
Активен
Maria681
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



« Отговор #286 -: август 23, 2012, 21:05:21 »

Здравейте! Ние с милото решихме да правим дневна сватба в неделя. Датата е много важна за нас и се оказа просто щастливо съвпадение, че се пада неделя. Та понеже виждам, че има и специалисти, които се изказват тук - можете ли да ме посъветвате какъв час да избера за да няма вероятност да наместят друга сватба след нас и да ни изгонят рано-рано от ресторанта. Аз си мисля за 14 часа........ Wink scratch one-s head
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: август 24, 2012, 08:40:08 »

Здравейте! Ние с милото решихме да правим дневна сватба в неделя. Датата е много важна за нас и се оказа просто щастливо съвпадение, че се пада неделя. Та понеже виждам, че има и специалисти, които се изказват тук - можете ли да ме посъветвате какъв час да избера за да няма вероятност да наместят друга сватба след нас и да ни изгонят рано-рано от ресторанта. Аз си мисля за 14 часа........ Wink scratch one-s head
мисля даже че и 15.00 е ок  good
Ние примерно сме вечерна и сме от 17.00 в гражданското
Активен
Maria681
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



« Отговор #288 -: август 24, 2012, 09:04:48 »

 good Аз принципно също винаги съм искала вечерна сватба, но имаме няколко баби и дядовци в не много добро здравословно състояние и трябва да се съобразим с тях. А и 20-ина от гостите ни са от Враца и трябва да имат възможност да се приберат навреме, понеже в понеделник са на работа.... Иначе ние и двамата с милото не сме от най-ранобудните... oversleep
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: август 24, 2012, 10:09:11 »

good Аз принципно също винаги съм искала вечерна сватба, но имаме няколко баби и дядовци в не много добро здравословно състояние и трябва да се съобразим с тях. А и 20-ина от гостите ни са от Враца и трябва да имат възможност да се приберат навреме, понеже в понеделник са на работа.... Иначе ние и двамата с милото не сме от най-ранобудните... oversleep
права си, но ние този проблем го решихме с бабите така- след гражданското съм осигурила кой да ги върне в къщи, в ресторанта няма да издържат... А после съм осигурила в кутии 2 куверт да им се занесат. Избрах ресторант наблизо до тях, точно затова. good
Активен
Maria681
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



« Отговор #290 -: август 24, 2012, 10:18:45 »

права си, но ние този проблем го решихме с бабите така- след гражданското съм осигурила кой да ги върне в къщи, в ресторанта няма да издържат... А после съм осигурила в кутии 2 куверт да им се занесат. Избрах ресторант наблизо до тях, точно затова. good

Много добро решение си измислила  good Може и аз да прибегна до твоя вариант за едната ми баба, ако продължи да мрънка, че вече е много стара да се показва пред хора crazy Нея още не съм сигурна, че ще успея да я убедя да дойде... А много ми се иска да бъде с нас в този ден....
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #291 -: август 24, 2012, 16:09:07 »

Защо не поставиш като условие в ресторанта да няма друга сватба? Това си е твое право, а има и достатъчно конкуренция на пазара.  smile
Активен
Maria681
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 69



« Отговор #292 -: август 24, 2012, 16:38:29 »

Аз ще поставя условие, разбира се, но ми се иска да се застраховам и по друг начин, защото съм се наслушала как обащават едно, после става съвсем друго. Затова ми се ще някъде към 14-15 часа да отидем в ресторанта. Тогава задължителние 5 часа ще приключат в 19 и съответно 20 часа, когато вече е малко вероятно да вместят вечерна сватба, особено пък в неделя. Поне аз така разсъждавам, не знам съм права....  blush
Активен
cv
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: август 27, 2012, 09:11:30 »

здравейте,
Когато отидохме да разглеждаме ресторанти,, първия в който влязохме беще Берлин и ни направи впечатление за много слънчев и красив ресторант.
Обаче решихме да направим сватбата през ноември.
И снощи се замислих че ноевмри месец се стъмва много рано, и имаме 2 проблема.
Първия е, че ако е вечерна сватба, ще сме почти през цялото време на сумрачно/тъмно и ресторанта няма да е такъв какъвто го видяхме.А втория е че не знам как да организирам гражданско и църква че фотососията да стане на светло
Към колко часа е нормално да се поканят гостите в ресторанта при вечерна и при дневна сватба?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #294 -: август 27, 2012, 14:54:19 »

cv, нашата сватба ще е вечерна и ще е октомври. Проблемът е горе-долу същият. При нас ще има изнесен ритуал - в смисъл, че от гражданското ще идват в ресторанта да подпишем. Затова уточнихме с ресторанта, че ни трябва хубаво осветление за навън. При нас часът за подписване е 18:30, след това всеки си налива чаша от фонтана с шампанското, минава да ни поздрави, да подари подаръци и влиза вътре. Някъде около 18 до 19 часа е нормално за вечерна сватба да влязат гостите.  smile
За самата фотосесия сме измислили - идват да ме вземат мен и оттам тичаме да се снимаме, после имаме църква и после в ресторанта подписването. Ще има около 1-1:30 часа време от взимането ми до църквата, но затова пък не задължаваме никой да минава по целия канален ред. Някои могат да дойдат в църквата, а някои - направо в ресторанта.  smile
Активен
cv
Ентусиаст
**
Публикации: 117



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: август 27, 2012, 17:16:18 »

хмм, защо не се сетих че може фотосесията да е преди гражданския брак Wink Така се решават доста проблеми - хем няма да караме гостите да ни чакат докато се наснимаме, хем и снимките ще са по светло и дай боже слънчево време. Alichka мерси за идеята
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #296 -: август 28, 2012, 09:13:48 »

cv, да ти кажа и ние не се сетихме в първия момент scratch one-s head Идеята ни я даде видеооператорът. При нас притеснението беше да не ни чакат 150 човека 1 час. Обаче Венци ни каза една хубава приказка - Това е вашият ден и всички гости ще се съобразят с него. На който не му се чака, а идва в ресторанта  good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: август 28, 2012, 09:17:44 »

аз искам да споделя че гостите ни си намериха начина, щом имаше желание да чакат- един час са си пили кафе в кафенцето на хотела, казаха че е имало страхотна гледка на слънцето което се скрива и са си починали тамън от жегата. Някои дори бяха използвали времето за да се преоблекат. Така че не ги мислете, ако ви обичат и имат желание- има начини хиляда. Сватбата беше вечерна, сутринта мъжът ми си поспа, аз просто не можах, но иначе имах тази възможност поне до 10.30 ч.
Активен
kafe
Любопитен
*
Публикации: 34


« Отговор #298 -: август 28, 2012, 12:19:39 »

И нашите гости ще ни чакат в ресторанта близо час време докато се наснимане . Алкохолът , мезетата и салатите ще са сервирани , а DJ ще си ги забавлява междувременно . Не мисля , че ще е проблем изобщо за някого , но ще споделя като мине - тази събота  yahoo
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #299 -: септември 03, 2012, 12:27:22 »

И нашите гости ще ни чакат в ресторанта близо час време докато се наснимане . Алкохолът , мезетата и салатите ще са сервирани , а DJ ще си ги забавлява междувременно . Не мисля , че ще е проблем изобщо за някого , но ще споделя като мине - тази събота  yahoo
Според мен не е много редно дж-я да забавлява гостите преди да са дошли младоженците. Това означава, сватбата да започне без тях. Най вероятно ще пусне някаква лека и неангажираща музика за фон, до като пристигнат младоженците.  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines