Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 04, 2024, 16:29:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Divanetata - 17.07.2010  (Прочетена 37213 пъти)
 
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юни 15, 2010, 14:22:05 »

Мименце, мерси, но не ми се отваря тази страница за цветята  crazy
А решихме да е във Варна, защото аз съм от Варна и искам милото да ме вземе от вкъщи. Освен това този град за мен е и винаги ще бъде най - хубавият в целия свят  girl_in_love А и милото също много харесва Варна. Освен това той е от Перник, така че при алтернативата Варна или Перник .... мисля, че няма какво повече да обяснявам  funnytooth
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #16 -: юни 15, 2010, 14:29:27 »

Нещо се е объркало, ето сайта да разгледаш красотите girl_wink
http://www.floris.bg/
А, честно казано за мен като варненка, от Варна по - хубаво няма girl_wink
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юни 15, 2010, 14:34:57 »

Благодаря  give_rose
Ще проверя какво могат да направят по моя въпрос  Wink
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юни 17, 2010, 17:08:21 »

Честита темичка и спокойствие на финалните метри ти пожелавам!
Ако има нещо, питай, ще помагаме Wink

За тези неща, които ти остават - еми, питите и погачите е една добра задача да оставиш на майка си. Тя нали е от тук, ще знае къде - какво - що. Най-малкото има кого да попита. Моите свекърва ми ги беше поръчвала от някаква пекарна зад училище Дебелянов - това с буквичките до вашия хотел. Добри бяха. За виното - не знам, нашето го взе свекъра - пак идейка, Хан Крум нещо си от избата.
 И поздравления за завършването, макар и само семестриално Bravo
Активен
_Roxy_
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114


Love is in the air...


« Отговор #19 -: юни 17, 2010, 18:01:31 »

Честита темичка и от мен!  give_rose Честито и за завършването!  Bravo
Напълно те разбирам как се чувстваш. И аз съм малко назад с подготовката, че в края на месеца ще се явявам на Държавен изпит.
За прическа мога да ти дам инфо за 2 салона:
единият е Grand Style (намира се точно до входа на Мартини Бара). Преди 2 седмици бях на сватба и си правих прическа там. Останах доволна от изпълнението. Фризьорката се казва Теди. Само малко ме изнерви факта, че не ме взе навреме и закъснях за ритуала. Но си мисля, че като е за булка няма да имаш този проблем.
Другия салон е Paradise - адреса е Ген.Столипин24 (пресечка е на Цар Асен). Там фризьорката е Поли.

За питката - има хубава фурна на Адвокатската градинка срещу Амазония.

За цветята - Мимоза имат много голям избор и страхотни аранжировки и май сами си внасят цветята (+ саксийни). Но цените им са малко по-високи от другите.
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юни 22, 2010, 15:53:51 »

Честита темичка и от мен blum
Пожелавам ти в оставащите последни метри до големия ден да нямаш никакви ядове и да успееш да се насладиш на подготовката максимално smile
Активен
Rossito
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 212



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юни 23, 2010, 19:56:45 »

Здравей  divanetata  smile, тъй като прочетох последните ти постове  из всичките темички реших да ти пиша тук  Girl_hide. Не, че си ме питала, ама аз да си кажа  Xixixi
Разгледах снимките в галерията. Не знам ти към коя прическа клониш, всичките са прекрасни и най-важното е, че ти отиват, но третата е моят фаворит  pullpigtails Невероятна е  girl_in_love
Бижутата са  много красиви, от къде ги купи. Май ти беше повдигала темата за истинските, култивираните и пластмасовите перли  crazy. Много ми харесват висящите обеци.
Относно цветята, в по-горни постове Мименцето ти беше посочила една фирма. Не знам дали си питала там за орхидеите, но аз мисля че можеш да се довериш на техния отговор.
За нашата сватба исках за украсата и моя букет  да са от бели лалета, но разбира се голямо значение имаше цената  и затова, когато уточнавахме нещата не беше много ясно дали ще са белите лалета или ще ги заместим с нещо друго, освен това се надявахме да има БГ лалета по това време.
Тъй като много ги исках тези лалета реших все пак да попитам и друг флорист и отидох точно там. Отговорът беше: Български бели лалета по това време няма да намерите или поне не голяма бройка. Само внос от Холандия - цената на 1 лале - 1,50. Точно така и стана, а ми дадоха този отговор около месец и половина преди сватбата.  Много се отплеснах с обясненията си, но мисълта ми беше, че се оказаха прави, без да са  поемали какъвто и да било ангажимент към мен.
Пробай и в Мимоза, ако все още не си проверила  smile, но най-добре е да се застраховаш, за да нямаш неприятни изненади в последния момент.
Какво стана с виното?
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юни 24, 2010, 15:28:36 »

Rossito, благодаря ти  give_rose
За пореден път се убеждавам, че с теб имаме подобен вкус за доста неща  tease
Висящите обеци ги купих от едно малко магазинче на центъра. Казва се Нефертити и е едно от белите алуминиеви магазинчета преди Тера Нова. Момичето ми обясни, че истинските перли (макар и култивирани) могат да се различат от пластмасовите като ги захапеш със зъби. Истинските задират, а по другите зъбът се плъзга  Wink Другите неща ги купих от едно магазинче на Владислав - Дорина нещо си. И аз като че ли засега клоня към белите, но ще видим какво ще реша в последния момент като се облека с роклята, като съм с прическата, грима и т.н.
За виното още сме доникъде. Най - вероятно ще го купим малко преди сватбата. Ние не мислим да вземаме много от него, защото все пак е лято и червеното вино не е толкова предпочитана напитка. Все пак, ако някой има предложения, ще съм му благодарна.
Относно цветята ходих до магазина, който препоръча Мименцето. Там жената се обади по телефона на някакъв мъж, с който говорих. Той ми обясни, че било сложно и т.н. Пое ангажимент да провери и да ми се обади с конкретен отговор. Засега не се е обадил, пък да видим. В Мимоза не съм проверявала, но проверих на няколко други места и получих много противоречиви отговори както за това дали изобщо може да се намери орхидея по това време, така и за цената. Именно поради тази причина търся резервен вариант  pardon
Най - после успяхме да купим и подаръчета за гостите. Ще ги покажа като измисля как да ги опаковаме  smile
Също така накупих сатен, панделки и разни такива неща и от другата седмица трябва да запрятам ръкавите и да направя книгата, кутията, цветчетата за гостите, кошничките, възглавничката за халките, чашите, шампанското, жартиера  angry
Усилено ходим на уроци за първия танц, но установявам, че колкото повече наближава, толкова по - невъзприемчиви ставаме  sarcastic
Имаме още доста задачки и започвам "леко" да се панирам  cray
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юни 25, 2010, 16:12:39 »

Divanetatа, не се шашкай, напълно постижимо е. Украсата на чашите, свещите, както и на кошничката и кутията си, включително и късметите си ги направих точно за два дни (по няколко часа на ден) при положение, че имаш всички материали! А и е голям кеф, наслаждавай се!
Активен
spzd
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #24 -: юни 26, 2010, 19:30:07 »

Здравей и в твоята темичка, няма страшно не се панирай - всичко ще бъде прекрасно и ще мине гладко. Имаш време чак на 17 ти е, моята е на 29ти и още кой знае какво не съм свършила, повечето неща си организирам сама,ти поне мъжка подкрепа имаш, а аз всичко се налага да правя сама. Важното е на този ден да си щастлива от избора си, всичко останало са незабележими детайли.
Постарайте се на вас да ви е хубаво, гостите не ги мислете, ако вие сте усмихнати и щастливи - това ще направи сватбата ви красива.
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юни 29, 2010, 19:22:29 »

Spzd, много ти благодаря, мила, за хубавите думи  give_rose Старая се да не се панирам, но всъщност вече съм се вцепенила и не мога нито да мисля адекватно, нито да върша нещата адекватно. Ти знаеш за моя случай с прическите и колебанията ми там. За притеснението ми допълнително допринася фактът, че още не съм си взела роклята  cray Когато я капарирах ми бяха дали краен срок 30 юни. Миналата седмица се обадих в салона да напомня за себе си  pardon и след няколко обаждания, при които все не беше подходящо да говорим  angry, накрая ме увериха, че до 30 юни ще е в БГ и ще ми се обадят да ида за проба. Утре е 30 юни и се надявам да са коректни и да ми звъннат.
Още сме наникъде с дреболийките, за които споменах преди няколко дни. Едва вчера започнахме да правим перцата за гостите, защото в събота се пренасяхме в ново жилище и съответно петък, събота и неделя бяхме ангажирани изцяло с това. Снощи успяхме да направим 14 перца, а имаме "само" още около 70  angry плюс другите дреболийки. На всичкото отгоре един познат на милото, който общо взето си изпроси покана за него и за гаджето му, което не познаваме, каза, че щял да дойде сам, а ние вече сме им резервирали двойна стая в хотела, а пък друг приятел на милото и неговата приятелка нямали да могат да дойдат, защото той бил паднал и трябвало 15 дни да е на легло, а нея я пускат в неплатен отпуск за 2-3 месеца, като разбира се и за тях вече сме резервирали хотел, при това за 2 вечери. Мен това за резервираните стаи ме притеснява, защото баща ми намери познат, който има хотел и прави отстъпки за гостите, но човекът беше помолил да сме коректни, защото все пак е сезона и да знае колко стаи ще са му заети и колко може да дава на други гости, а по този начин му се блокира двойна стая за 2 нощувки, а няма да бъде платена. Хайде за другата стая просто ще кажем на момчето да си я плати двойна, защото ние като искахме потвърждение от гостите за хотела 1000 пъти ги предупредихме, че трябва да са сигурни, за да не се срамим ние после пред този познат. Направо вече ми писна ...
Активен
spzd
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #26 -: юни 29, 2010, 20:01:30 »

Не се притеснявай, това са толкова дребни проблеми че не си струва да си хабиш нервите.
Е за роклята, разбирам притесненията ти и аз бих се притеснявала.
Но най-важното е пламъка в очите ви този ден- запазете го и не се тревожете за дреболии.
Който дошъл, дошъл.
Аз поканих на сватбата ни само семействата ни, кръстниците и 2 приятелки-  общо сме 20 души.
Всички останали ще дойдат само на ритуала, няма сърдити- а и да има - слабо ме вълнува, важното е уважението към родителите, всичко друго е емоцията помежду ни- ние двамата сме си достатъчни. Така че не се тревожи за гостите, не бива това да те изнервя и разваля момента.
Хайде ще чакаме снимки вече с роклята.
Колко часа ви е ритуала?
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юни 29, 2010, 23:30:26 »

Може би не се изразих добре. Мен изобщо не ме притеснява това, че въпросните персони няма да дойдат, защото гаджето на въпросния приятел, който си изпроси поканата, с милото не сме я виждали никога, а самото момче аз съм виждала само един път, а пък другите двамата на мен лично не са ми близки. Притеснява ме това, че заради тях ние проявяваме некоректност към въпросния познат на баща ми, който ни направи услуга като направи 50 % отстъпка за нощувките на нашите гости.
За роклята много се надявам утре да ми се обадят и всичко да е ОК  smile
Часът ни за гражданското е 14:40  smile Надявам се битовият ритуал да ни хареса, че един приятел на милото преди около месец е бил на сватба във Варна и ритуалът е бил битов и той каза, че доста го претупали  angry
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юни 30, 2010, 12:35:19 »

divanetata, много добре разбирам как се чувстваш, до последно всичко е сигурно и накрая от сигурното - ами няма да идваме. После ходи обяснявай на вашия познат, че гостите ви са некоректни. Много кофти. Ако можете да ги замените с други гости? Но моя приятелка ми каза, че винаги накрая отпадат гости, при всяко положение, колкото и да са били сигурни в началото.  angry
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юни 30, 2010, 14:31:23 »

divanetata, все нещо става като ти отворя темичката и не мога да се включа pardon
Сега пак ще съм кратка, но ти пожелавам най-вече спокойствие в последните дни подготовка, без значение как се развиват събитията  air_kiss
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines