Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 04, 2024, 01:24:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Photoshop за начинаещи!  (Прочетена 106155 пъти)
 
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #30 -: февруари 03, 2008, 10:33:01 »

Еха, откога чакам такава тема! Аз се боря с Фотошоп от 2 години,но напоследък съм го занемарила...Правила съм такива неща последно:




Първото- десатурирах снимката, после със специални четки сложих елементите. За начинаещите искам да кажа винаги да си правят Duplicate layer на бекграунд-а. good А второто се прави като си отвориш всички снимки в отделни прозорци, ги слагаш в един канвас- като отвориш Фотошоп-а отваряш нов празен документ /може с прозрачен фон, може с цвят/, отиваш на желаната картинка, Ctrl+A /така се селектира цялата картинка/, после Ctrl+C /КОПИРАНЕ/, отиваш в канвас-а и даваш Ctr+V /пействане/. И после ако ви е голяма/малка- Free transform и си оправяте размера. За да наместите- move tool /една стрелкичка с +/. И после с разни четки си цапотите.  pardon
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: февруари 03, 2008, 10:54:57 »

Тук мога да ви помагам колкото искате.  Wink


Ivet за 3-тата снимка - малка грешка. Нужно е да маркираш полето от снимката, което смяташ да завъртиш и направиш на нов слой, след което като се върнеш на основния слой (с цел да го направиш черно-бял) размаркираш селекцията с ctrl+D и тогава правиш слоя черно бял (има много начини: най-бърз ctrl+shift+U, десотурация)
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: февруари 03, 2008, 11:21:08 »

:offtopic:аз съм с CS3 на лаптопа blush обаче утре ще отворя фотошопа и ще дам пример как се слага снимка във вече готова рамка
Кажи ми как е слагаш снимката в готова рамка като при мен не се получава снимката ми е много по голяма от рамката и се получава разтягане на лицето нещо не мога да се справя моляте помогни  cray
или си я намалявам или когато съм върху нея натискам CTRL+T<но трябва лаптопа да отворя,че там по инерция го правя blush> и то ти дава да си я намалиш колкото искаш<и откъдето искаш-отстрани,от горе и т.н.>
ето на мен как ми го обясни,едно момиче от един друг форум и от тогава нямам проблем
- отваряш рамката
- кликваш 2 пъти на малкото прозорче отстрани на което пише Background
- излиза New Layer - даваш му ОК
- с Мagic Wand Tool кликваш на бялото поле в рамката
- натискаш Delete от клавиатурата
- бялото поле вътре в рамката вече трябва да е станало шахматно
- деселектираш (Ctrl+D)
- отваряш снимката, която искаш да поставиш вътре в рамката
- кликваш на бутона Move Tool
- влачиш с мишката снимката към рамката
- може снимката да е по-голяма - тогава преди да я метнеш към рамката я намали
или обратното - ако е по-малка я увеличи (Image-Image Size)
- поставяш снимката на рамката
- ако снимката стои върху рамката отиваш отстрани където пише Layer 1 и Layer 0 и им разменяш местата с влачене
  т.е. малкото прозорче със снимката трябва да бъде под малкото прозорче с рамката
- за да дооправиш снимката да бъде точно в рамката - поне аз така правя - натискаш Ctrl+Т и донагласяваш снимката
- натискаш някой от бутоните (например Move Tool) и те пита Apply the tr... даваш му Apply
- и е готово

това ми е първият опит и имам грешка,но сега я виждам,тогава 'не' tease кламерчето не е запълнено и вместо снимка вътре в него има бяло поле tease


* indefx.php.jpg (42.11 KB, 295x439 - видяно 3422 пъти.)
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: февруари 03, 2008, 14:10:03 »

ето ме и мен.  Bravo Добре инсталирах си програмата, но не ми даде да си инсталирам бг пакета, т.е. само на английски ми е. И сега ми е много трудно, защото нищо не му разбирам. Та сега чета уроците за ползване на програмата в сайтовете, които сте посочили.  Така че съм съвсем в началото.  pardon Надявам се да ми помагате, ако не разбера нещо!  Wink
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: февруари 03, 2008, 15:13:00 »

Само да ви покажа какво направих докато разгадавах програмата!  yahoo


* Untitled-1.jpg (48.97 KB, 200x200 - видяно 3347 пъти.)
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 03, 2008, 21:55:57 »

Май и аз ще се присъединя в редиците на обучаващите се..утре ще сваля програмката и на работата да си я имам и ще видим какво ще сътворя... Wink..по едно време здраво се бях зарибила с разни сайтове за обработка на снимки, но Photoshop някак си ме респектира... Wink...май е време да му се престраша... huhhuh.gif
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: февруари 04, 2008, 09:35:00 »

Тук мога да ви помагам колкото искате.  Wink
Тео в такъв случай, ако има възможност разбира се, ще те помоля да бъдеш нещо като наш учител щом като си навътр в нещата yahoo yahoo yahoo
Ей, момичета ама много се радвам, че не съм само аз зарибената.
Нещо не ми работи копчето на клавиатурата "Print Screen" за да мога ясно да показвам какво и как го правя аз. Ето снимка в рамка, като снимката е от две снимки -ясно е, че не се подписват и двамата младоженци, всичко си правя както аз си реша - още съм гола вода:

Тази също е две снимка станали една  blum:

Аз лично никак не съм наясно с рамри и прочие, все ги режа както свяра -нищо незнам за пиксели и см  blush
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: февруари 04, 2008, 09:37:49 »

ето ме и мен.  Bravo Добре инсталирах си програмата, но не ми даде да си инсталирам бг пакета, т.е. само на английски ми е. И сега ми е много трудно, защото нищо не му разбирам. Та сега чета уроците за ползване на програмата в сайтовете, които сте посочили.  Така че съм съвсем в началото.  pardon Надявам се да ми помагате, ако не разбера нещо!  Wink
Натали, на английки дори е по-добре защото в повечето уроци инструментите се назовават на английски  good но ако все пка искаш БГ прочети във самия торент откъдето го изтегли -там е обяснено как се инасталира.
А като за разгадаване мн добре мила.
Аз го имах от лятото тоя ФШ и нищо не схващах докато някох не ми каза две думи.
Сега нямам време но после ще пусна някой урочета  smile
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 04, 2008, 17:49:34 »

Така ето нещо полезно и то мен, искам да отблежа от къде съм го взела - мамите в бг.мама са доста напраед и аз често си помагам от техните уроци  blum

Това са някои от клавишните комбинации подредени по азбучен ред (английски).
Така наречените "шорткътове":

A: Инструмент за избиране на пътечки
B: Четката
C: Инструмент за изрязване
D: Настройва първия цвят да е черен а 2рия бял.
E: Гума
F: Сменя режимите - Full Screen - Normal
G: Инструмент за преливки
H: Инструмент за местене
I: Пипетка - взема цвят
J: Четка
K: Инструмент за рязане на картинката
L: Ласо
M: Инструментите за правене на селекции
N: Инструмент за коментари
O: Изсветляване/Прогаряне/Обезцветяване
P: Pen Tool - инструмента химикал /използва се за изрязване на обекти/
Q: Quick Mask - активиране и деактивиране на режима
R: Замазване/Изостряне/Размазващото пръсче
S: Инструмент за клониране на части от картинката
T: Инструмент за писане на текст
U: Инструмента за Custom Shape Tool
V: Инструмент-а за меснете на обекти
W: Магическата пръчица - селекции
X: Разменя първия с втория цвят
Y: Четката - History Brush
Z: Инструмент за приближаване
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: февруари 04, 2008, 17:51:18 »

А ето какво сътворих аз днес:

Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: февруари 04, 2008, 18:52:12 »

Вероника браво мацка Bravo

Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: февруари 04, 2008, 18:53:50 »

суперски са мила  :bravo:сякаш на маслинчето булото идва и на моята глава много нежно изглежда  @}->--все едно ме закриля браво Вяра
Активен
papirus4e
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



« Отговор #42 -: февруари 05, 2008, 09:49:58 »

В този сайт също има полезни уроци

http://www.photoshop-bg.com/index.php?nav=home&cat=1&scat=2

Но според мен не всички са обяснени много добре, защото аз почти нищо не разбирам и не мога да рабера как стават някой неща pardon  Ще следвам Вашите уроци и знам, че ще науча доста неща Wink

Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: февруари 05, 2008, 09:56:59 »

Втпроса е, че сме до никъде с уроците. Сега ще излизаме, но после като се върна ще публикувам как се прави рамка и как аз правя тези колажи - което не е особено трудно. Аз се надявах в темичката да се включат и по-компетентни за да се учим.
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #44 -: февруари 05, 2008, 10:16:58 »

Ами..аз не съм от свръхкомпетентните blush ,но някои неща ги поназнайвам. blush Може би ще е по-лесно,ако някой пита нещо конкретно- иначе така не знам какво да пиша и показвам. pardon Повечето ми знания са от точно тези сайтове,които сте показали, даже в някои съм пускала 1-2 преведени от мен уроци blush Но някои неща от уроците може би не са особено ясни за един начинаещ. pardon
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines