Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 16, 2024, 07:41:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Предпразнична февруарска седмица 04 - 10.02.2013  (Прочетена 41531 пъти)
 
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: февруари 08, 2013, 15:01:58 »

Радвам се, че петъчния танц ви забавлява - това беше целта kiss2
Мариелка, ще очаквам вашата сватба с голямо нетърпение! give_rose
Иве, радвам се, че се появи, все те мисля .. Много често ми се иска да се съберем всички муцунки тук и да се видим на живо и да си приказваме ли приказваме ... представям си го ... ще бъде един прекрасен ден, преминаващ в дълга безсънна вечер, изпълнена със смях и топлина в душите heart
Еми, и аз имам една такава папка не само с котета, а всякакви забавни снимчици и от време на време си я преглеждам - много весело става blum Между другото и аз отначало много се дразнех на такива остарели схващания, че щом ще се женим или вече сме семейство, трябва задължително жената да е бременна или много сериозно да се работи по въпроса. За това ли се женят хората? А аз си мислех, че е върховен символ на любовта между двама души, които искат да споделят живота си заедно heart Слава богу, вече не ни задават въпроси от тоя род, само кумовете ни понякога се бъзикат с нас, но то е защото знаят каква е ситуацията при нас(аз съм шубе) и като едни духовни водачи на младото семейство /както се изрази попа/ ни показват пътя хихи blum blum blum Представям си обаче как ли се чувстват млади хора, които са установили, че има някакъв проблем и в същото време отстрани просташко им се подмята "Айде бе, какво чакате още?" diablo
Пфуу пак се разфилософствах grandpa
Пънки, при всички положения ще минат 2-3 месеца докато се преместим в новото жилище ... Днес реших да нахвърлям на един списък какво ще ни трябва ... свят ми се зави! star
Киви, страхотно кафе smile Трябва обаче да го сверим - остават 3 часа до края на работния ден danceg
Хехе, Цвете, какво ти пречи да се кълчеш - пускай една песничка и започвай! В петък следобед не се работи chee
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #136 -: февруари 08, 2013, 15:08:41 »

Следобеден поздрав и от мен!  smile
Котешкият танц и целуващите котета са страхотни!! Определено почетохме котаците тази седмица, да се готвят "Шаровците"  Wink
Що се отнася до тактичността, относно бебешката тема (и не само) при някои хора си е направо дефицит, но не си заслужава ядосването. Липсващото възпитание или дребнодушието трудно се променят и не си заслужава човек да се ядосва. 
Тук вече се появи и слънчице, така че - усмихнат и хубав следобед на всички!!  smile 
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: февруари 08, 2013, 15:13:22 »

Това с бебетата и при нас почна откакто решихме да се женим (имаше коментари, че щом сме тръгнали да се женим, значи съм бременна). Накрая и моите родители, и  неговите почнаха: ама не се притеснявайте, ние ще помагаме и т.н. глупости. Сега, естествено, се говори и за второ - ама като спомена за осиновяване, никой не иска и да чуе. Така или иначе не сме готови за второ още.

А за петъка - досега от понеделник бях в болнични заради малката - не бих го нарекла почивка, по-скоро обратното. В събота и неделя съм на работа - та чак до сряда. Почивка за мен няма.  sad
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #138 -: февруари 08, 2013, 15:34:22 »

Ами така де ... женени сте, вече ви е позволено да се опознаете  Girl_hide  Децата са естествено продължение на опознавателния процес.... smile Логика проста!

В този ред на мисли една сръчна баба след сватбата лятото почнала да плете бебешки терлички, понеже не смеят да ме питат мен, питали майка ми какъв  цвят предпочитам! Хората си плетат, аз докато ви занимавам тук с терзания що е това майчинство и има ли почва у нас.

А докато организираме сватбата, дежурният въпрос беше... ама ти да не си ...... не съм... дежурният отговор... Аха... Е имаше и няколко озадачени от сорта на - И като не си,  за какво ви е да се жените smile
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: февруари 08, 2013, 16:13:42 »

kiwi, тази реплика: "От какъв зор се жените тогава?" и аз чух преди сватбата.  pardon
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #140 -: февруари 08, 2013, 16:36:28 »

Аз пък се замислих за тактична формулировка на бебешко питане към младоженци smile

- Какви са бъдещите ви творчески планове?
- Обмисляте ли нови мащабни проекти след сватбата?
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #141 -: февруари 08, 2013, 16:41:53 »

Добър ден give_rose

Виждам, че бебешката и котешката тема са още актуални blum

По повод тези въпроси - кога ще имате бебе, на мен лично са ми много смешни biggrin Аз понякога ги задавам на най-близките ми приятелки и то защото знам, че те знаят аз какво мисля затова и го правя майтап да става biggrin Иначе това е един от най-глупавите въпроси, които можеш да зададеш и на, който разкарването ти е гарантирано biggrin

А относно това дали двама нямат още бебе, без значение с проба или без проба аз съм на мнение, че всяко нещо с времето си. Няма нищо случайно в тоя живот, така че даже и да искат и да не се е случило си има причина, като му дойде времето ще стане heart

А ситуации с клюкарски подбуди по въпроса ние имахме седната - като получихме снимките от сватбата установих, че на почти всички мъжа ми ме е хванал за корема...викам му - мило ей сега всички ще рeшат, че съм пак бременна. Нямаше ли къде другаде да ме хванеш biggrin Нямаше отзиви, ама явно след като мина периода, в който ако имаше нещо, вече щеше си има признаците почнаха да подпитват, няма ли да има второ. На въпрос отговарям или -" трябва ли?" и те си млъкват, или казвам, че ще имаме когато малкия стане първи клас и съответно си оставям три години, в които да не ни закачат  pleasantry
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: февруари 08, 2013, 19:58:38 »

Муунче ако имаш нужда от помощ с обзавеждането...питай. Все пак имаме ориентир и за цени, и за обзавеждане.
По темата с бебетата...Нас лично не се сещам някой да ни е питал. Но аз така или иначе искам бебе от както станах на 21. Но мъжа ми е възпитан в традиционно семейство и искаше сватба преди това. Да си призная аз съм от тези хора, които дават зор на познатите си за бебета. Но като си говорим с нашите познати, за мен причините им са старнни. Знам че е нетактично, но от егоистична гледна точка, не искам да съм единственото мамче в компанията и само за бебета да говоря. И накрая да почнат да ме избягват, защото сме на различен етап от живота си.
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: февруари 08, 2013, 20:07:49 »

И при нас беше така, всички почти ни питаха дали съм бременна , когато обявихме ,че ще се женим, въпреки че бяхме сгодени 2 години и отгоре, преди да се решим на 100% да подпишем. Ама както е казано "Разни хора, разни идеали!".Но най смешното ми се случи на втората ЖК, на която ходих и занесохме на доки кутия бонбони и вино и тя ми вика: "А да не сте се оженили?"- моят отговор беше- "Ние се оженихме по любов преди бебето!"(нищо,че то дойде в първата брачна нощ, хихихих, но все пак...) погледа беше неразбиращ, но в края на краищата наистина се оженихме по любов smile
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: февруари 08, 2013, 20:24:51 »

Мои съученички също ме питаха да не съм бременна pardon И аз им казах, че ако бях нямаше да правим сватба, защото нямаше да мога да подскачам като луда и да си пийвам biggrin

Ние също сме на етап обзавеждане, защото искам преди сватбата поне малко да пооправим етажа на къщата (ще живеем с неговите родители,но на друг етаж). За мебели съм се ориентирала, но проблемът ми е с паркета. Та ще помоля, ако някоя пловдивска съфорумка знае къде има паркет на изгодни цени (някакъв склад например), да ми пише на ЛС  give_rose
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: февруари 08, 2013, 21:57:24 »

Обзавеждането е друга моя любима тема Bravo И тъй като през уикенда сме по-малко активни /нормално, време за почивка/, предлагам да я продължим другата седмица smile
Приятна вечер от мен и прекрасен уикенд give_rose /аз няма да мога да се включа през тези два дни, заминаваме извън града на гости на нашите, че не сме се виждали тази година/
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: февруари 08, 2013, 22:55:56 »

аз съм гроги след работа (даже не ми беше по вода, ядосах се и се скарах с `любимата ми ` колежка, за която и др. път съм писала  bad bad bad )
Ама се опитвам да пия повечко от Сироп `майната му`  tease и да продължавам напред  good good Слушам музика и си почивам малко  smile Прочетох на две на три темите днес, явно съм от щастливките, които не са ги питали такива неща (поне за сега), ама баба ми последно ме подканяше да не се замислям (стига с това учене)  blum Честно казано, на моменти ми писва малко тая тема (напоследък доста чета и дълбая в нея), на работа с едни колежки (ама тоз път готини, не за тая горе споменатата) си говорихме също за това... и се чудя... Като милото ми каже нещо за това очите ми стават доста големи (от страх)  Girl_hide Girl_hide определено искам да се махна за малко (на почивка) и да забравя всичко (имама нужда от един голям рефреш, защ. докато повечето почваха новата година, аз имах доста трудни мигове и просто се чувствам натоварена и имам нужда от тази почивка и откъсване от света); искрено се надявам скоро да можем да идем някъде да си починем истински  Sunshine
благодаря за палчетата, но времето ще покаже дали е имало ефект, вярвам и ще продължа да вярвам и дано вс. е наред bigthanx
(инлов, ранобудна съм защ. бях на работа и ставам към 6ч, но иначе хич не ми се става рано и обикновено спя до 9-10, а даже и 12ч  Bravo  Добре, че е страхотния ми мъж, който ме търпи всякаква - гневна и уморена от работа понякога, неготвеща често, обичаща мн. да спи и т.н. но пък мн. обичаща го  tease tease)
хубава вечер!!!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: февруари 09, 2013, 09:42:17 »

я да ви събудя с няколко неща:
Стая -Мечта insane


и статия за най-грозните сватбени рокли bad
http://svejite.com/2013/01/%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B3%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%BB%D0%B8/
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: февруари 09, 2013, 10:38:41 »

айде да сложа и едно кафе, докато гледате хубавите обувки  good Wink

Добро утро!
Ние днес се чудим къде да се разходим, вън не е мн.топло, но пък ми се излиза  smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #149 -: февруари 09, 2013, 10:48:37 »

хАХАХА, доста еднотипни обувки, повече ми прилича на магазин! Роклите са супер, де да имах такъв бюст.... Wink. Ние живеем много близко до църква и често виждам сватби. Все са с красиви тоалети всички. Обаче сме близко и до циганската махала, там какво съм виждала....Те сменят по три тоалета, като роклите им са под наем. Задължително са с руси перуки, много набелени. Роклите са....абе нямам думи за кич и грозота, но на тях си им харесва.
Аз съм казвала, че три години след брака нямахме възможност /не искахме/ деца и също много се дразнех, ако някой ми дадаваше подпитващи въпроси. Защо съм се дразнела, не мога да обясня. По принцип на никого от по- далечните роднини не му пука, дали двойката ще има или няма да има, пита така, колкото да каже нещо.
За мое очудване, в Америка също питали и било съвсем нормално да дадеш отговор, че не планираш деца в скоро време, или че изобщо не планираш, а когато стане. На мен, без да засягам темата, ми казаха, че ще се замислят по- сероизно тази година. Ако ме касае нещо, то е все пак финансовата страна и не върви да преобзавеждам примерно апартамент, вместо да насоча в друга посока спестяванията си. Както и не върви да планирам екскурзия в Дубай, когато може да ме помолят да използвам 20 дни отпуска за да им помогна преди или след евентуално раждане. Макар че няма непрецакан план...Когато се роди моят дълго чакан /10 години/ племенник, майка ми беше на 83 години и съответно аз трябваше да поема отговорностите на свекърва. Точно тогава свекър ми се разболя тежко и дойде при нас да прекара последните си дни. Намеренията ми за помощ при малкия отидоха "на кино".
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines