Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 16, 2024, 11:04:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 9 част  (Прочетена 131803 пъти)
 
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #30 -: март 31, 2009, 07:02:38 »

valka27 със сигурност не можеш да забременееш, ако нямаш овулация. Това, че твоята приятелка е провила секс в първия си чист ден означава, че е имала ову същия ден или няколко дни след това.
Ако под период на "неовулация разбираш правенето на секс в дни които няма ову, да тогава може. Защото сперматозоидите живеят няколко дни.
gucci  Good luck
Активен
Armanii
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 181



« Отговор #31 -: март 31, 2009, 08:30:22 »

Здравейте,
искам да попитам момичетата, които са тук от дълго време и са минали през много неща...какво мислите за приема на дуфастон при доказана овулация? Има ли някакви странични ефекти? Защото аз си следя ову вече 6 месеца подред, цикълът ми е точен всеки месец и лекарката без да ми е пуснала изследвания за прогестерон ми изписва дуфастон?? 
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: март 31, 2009, 08:57:13 »

Здравей armani_code, първо да ти кажа добре дошла при нас.

За приема на Дуфастон - Аз го пиех 8 месеца, не ми помогна никак, само за осемте месеца качих доста кг., направо ме е срам да кажа колко. Сега се боря с тях, доста успешно. Дуфастонът се изписва при проблем с втората фаза на цикъла и при проблем със задържането на оплодената яйцеклетка.
Едно нещо разбрах от здравната система в България лекарите изписват дуфастон на всяка втора жена, без дори да проверят дали има нужда от него. Моят съвет към теб е да се посъветваш и с друг лекар и тогава да приемаш дуфастона. Най-добре е да си направиш хормонални изследвания, за да се види дали въобще имаш нужда от него.

Късмет в бебеправенето!
Активен
Armanii
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 181



« Отговор #33 -: март 31, 2009, 09:07:03 »

Благодаря ти Рени за посрещането!
Надявам се и аз и всички други скоро да сме в другите темички.
Правих си хормонални изследвания преди два месеца, както и спермограма на мъжа ми. Резултатите бяха добри, нямаше нещо съмнително. Единствено прогестерона  не съм си пуснала, доколкото знам той се изследва 7-ми - 9 ти ден след ову... Тези месец ще си пусна пак изследвания, просто защото не виждам смисъл да пия лекарства без основателна причина... А и това, което казваш за кг -те е доста притеснително, като си има напредвид, че и при бременнност доста ще се качва... Търпение, повече позитивизъм  и смело напред  smile
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: март 31, 2009, 09:16:10 »

armani_code, моите поздравления за правилната посока, в която си тръгнала. Щом останалите ти изследвания са добри и прогестерона ти би трябвало да е добър. При мен опасенията бяха, че ми е нисък естрадиола, а се оказа, че е в норма. Така, че би трябвало всичко да е наред. Ще следя с интерес темичката, за да видя какво се случва с теб.

Гучи, прави ли си тест? Какво е положението?

Аз да ви се оплача болна съм от три-четири дни и не сме да пия нищо, защото след тази стимулация може да е станало най-хубавото и изчакам да ми дойде. Ако някоя от настоящите мами прочете поста ми, моля да ми даде съвет може ли да пия нещо, защото се чувствам много зле. Страх ме е, обаче, че имам някакви симптоми, които не мога да различа ПМС ли са или нещо друго да не направя поразия, че втора загуба няма да мога да понеса и моля за помощ. Една мама ми каза, че мога да пия по един парацетамол на 24 часа, обаче не ми помага много.
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: март 31, 2009, 09:28:12 »

Рени стискам палци да е станало този път good
а за настинката защо не пробваш с "бабини" методи. повече чайчета с мед и много лимон, краката на топло, гаргара със сол....разни такива.
дано се възстановиш бързо.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #36 -: март 31, 2009, 09:48:14 »

Рени първо   много Good luck
Аз съмсем в началото на бременността също бях болна. Важно е да не вдигаш температура. Аз съм пила осцилококцимум и съм пръскала в носа Стеримар. Много чайчета с мед и лимон и фрешчета  good
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: март 31, 2009, 09:50:24 »

Стискам силно палци момичета!!!!! good good good Good luck Good luck Good luck
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: март 31, 2009, 09:51:45 »

Рени мила за парацетамола е таак може ама постоянно  sad
Аз тесъветвам по бабишки да се лекуваш и с чайове лимони компрес и таива по добре е де се рискоува че......
Успех мила и дано тази настинка е най сладката good
Активен
miminka
Ентусиаст
**
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: март 31, 2009, 12:20:39 »

здравейте на всички дами,чета редовно темата,но не съм писала досега,по повод настинките пъровото е осцилококцинум през 8 часа по една доза,другото което правих цяла зима  против грип е:консумирах две дози мед с пчелно млечице,това беше декември/януари,цяла зима не съм изкарала и една настинка,докато всички покрай мен не спряха с гриповете.Целта на тази терапия беше,че ние с моя съпруг бебеправим и не исках да боледувам,защото моите боледувания са свързани с гнойни ангини всяка зима и неминуемо антибиотик.Е засега бебе още няма,но не съм била болна(дано да  е така и през пролетта,но аз сега пак направих една доза от меда и пчелното млечице)Това е от мен,дано съм ви  била полезна.поздрави на всички
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: март 31, 2009, 12:28:53 »

Момичета, говорих с лекаря си и той ми каза да си взема осцилококцинум и капки за нос на билкова основа или някакви, който им казвали сребърна вода. Те можело да се използват в ситуация подобна на моята. Дори реших да си взема един тест престо, той би трябвало да покаже, ако има нещо и да съм спокойна. Все пак мина цяла седмица откакто бях в овулация. Каза ми да си взема и витамини и повече цитрусови плодове. Направих си лимон със захар. Дано да ми помогне. За меда и аз съм чувала, че е много добре да се приема в подобни ситуации,но аз съм алергична.

Надявам се, че модераторите ще ми простят ако съм  Offtopic, но мисля че много от момичетата тук трябва да знаят как да реагират в подобна ситуация.

Късмет на всички! kiss
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: март 31, 2009, 12:46:19 »

Момичета и аз като вас продължавам с опитите.Засега сме с тестове за овулация всеки месец, ще изчакам така половин година и ако не стане тръгвам по доктори и аз, че половин година преди да почнем с тестовете си бебеправехме без тестове.И така откакто започнах да си правя тестове цикъла ми откачи и реши, че е удачно ту да закъснява ту да подранва, а преди беше като часовник.

Късмет на всички вас.Стискам силно палци на Рени и Гери, знам колко много искате да е станало сега момичета.Късмет  Good luck Good luck Good luck
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: март 31, 2009, 15:22:43 »

Не бих искала да противореча на Gucci, но са ми познати доста случаи на забременяване в период на "неовулация".Моята най-добра приятелка забременя в първия си чист ден!!!.Така, че според мен си правете любов когато ви се иска!Както казват много момичета тук...Това си е Божа работа!А пък не дай Боже няма резултат до 6 месеца може да се замислите и за овулация и за всичките останали глупости... Не разбрах от колко време опитвате, но съм сигурна, че и без следене на овулация ще се получи, така, че ... обичайте се и правете любов когато си искате good  good  good
Мила дори и да е станало на първия чист ден това не значи че жената не е имала овулация.Всяка жена овулира различно.Но съм почти 100% сигурна че не може да се забременее без овулация.Естествено не е наложително да се правят тестове за овулация а и както в мн случаи те не показват правилно и аз съм доказателство за отрицателни тестове за ову а доказано ову с фоликуметрия.

Момичета стискам ви палци да се похвалите.Тест не съм правила щото нямам време и е лудница.Но днес ще го взема и утре ще ви пиша какъв е резултата.

Рени доколкото знам в началото на бременноста плода се храни от жълтото тяло и няма проблем относто пиенето на лекарства и алкохола и цигарите.Но най добре е да те посъветва лекар.

armani_code лекарката по какъв повод ти изписва Дуфастон.Просто ей така ли.Прогестерона са пуска след доказано ову.Дано всичко е наред.Стискам ти палци
Активен
Armanii
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 181



« Отговор #43 -: март 31, 2009, 15:40:46 »

Gucci първо да ти кажа, че искрено се надявам този път при теб да се е получило, отдавна следя темичката, просто не съм писала досега... blush
След като бебеправихме няколко месеца и не се получи, аз реших да си направя изследвания за хормони, просто да се уверя, че съм здрава и да се уверя, че нямам някакво заболяване...нали при нормален цикъл и доказана ову не би трябвало да има проблем..Направих си изследванията на 3-ти ден от цикъла само, че без прогестерона..показах ги на лекарката, каза че са даже идеални и вика ще ти изпиша дуфастон "да те подсилим малко"... понеже тук във форума съм срещала противоречиви мнения относно дуфастона и още не съм решила дали да го пия без да е наложително...

Само да допълня още нещо, че под доказана ову имам предвид две еднакво наситени черти на теста за ову някъде 13-ти 14-те ден след цикъл....иначе не съм  пробвала другите методи за доказване на ову при лекар...
« Последна редакция: април 02, 2009, 17:40:43 от Bulechka™ » Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: март 31, 2009, 15:50:31 »

armani_code,не виждам за какво ти е тоя дуфастон,при положение че всичко ти е наред nea Като чуя такива съвети от доктори и чесно да ти кажа иде ми да  beating crazy
Продължавайте с любовта  girl_wink и бебо ще си дойде когато му е писано...А ако наистина не става-може и мъжа ти да е причината.След като твоите изследвания са ОК...
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines