Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 04, 2024, 05:14:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 64   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна Тема Март 2015. Честита Баба Марта  (Прочетена 225153 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #825 -: март 26, 2015, 10:36:51 »

джози, браво за старанието и усилието , което ще вложиш. smile
Аз като знам ква е лудница преди Великден , ще го пусна на 1 ви примерно, за да стигне преди 10ти април.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #826 -: март 26, 2015, 10:37:17 »

В темата за форумските бисери мисля, че беше... О, наистина беше казала, че ще пътува. Дано се зареди с интересни теми, които да ни поднася с чувство за хумор.
То откакто много съфорумки спряха да работят по една или друга причина, се изгубиха тук beating Ех, този служебен интернет!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #827 -: март 26, 2015, 11:16:33 »

Ехоууу, много ми се е дояло ориз сьс спанак на фурна.
Мариола писа наскоро за такова ядене, ама досега й рових в постовете и не го намирам. Кой ще ми помогне да ми каже как се прави, че двете с леля Здравка сме се наточили тука… Моля ви  give_rose give_rose give_rose
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #828 -: март 26, 2015, 11:36:02 »

Аз запържвам лук, слагам ориза да поври малко.. Подправки слагам риган, черен пипер, сол.. Нарязвам спанака и го слагам в тава с полуготовия ориз, сипвам съвсем малко вода и запичам.. Довечеря мисля да правя точно това  good Правя го без месо.. понеже не обичам много, а специално на ориз и спанак, изобщооо не ми се вписва  pardon
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #829 -: март 26, 2015, 12:48:21 »

Ина, аз запържвам ориз и после с 2 супени лъжици дом. пюре, добавям връзка зелен лук нарязан на колелца и спанака. Добавям вода в съответствие с ориза 3/1 (на котлона го правя, Не в фурна), 2 захарчета за неутрализиране на киселината, 1 суп лъжица зеленчукова подправка и оставям до увирането на ориза. Слагам кърпа за да пръхне и обере останалата течност. Става идеално, тази вечер пак ще правя, ама май ще е за утре, че вчера открих в магазина воденички, а това тук си е цяло богатство
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #830 -: март 26, 2015, 12:49:43 »

Ехоууу, много ми се е дояло ориз сьс спанак на фурна.
Мариола писа наскоро за такова ядене, ама досега й рових в постовете и не го намирам. Кой ще ми помогне да ми каже как се прави, че двете с леля Здравка сме се наточили тука… Моля ви  give_rose give_rose give_rose
E Инче , beating това лесно ядене да не знаеш.
Мариола беше писала ,че слага и кайма.
Иначе,както ти е написала и alexandrova_90,кромид ,морков подправки на вкус и накрая добавяш спанака ,накрая ,за да запазиш свойствата му.1 към 3 е пропорцията ,но си зависи и от ориза който ти ще ползваш.
Ти му поръси и малко пармезан преди ядене,а с този спанак ме зарибихте и аз утре да си го приготвя
Сега по Нова Бон апети правиха  салатка с бейби спанак,и сушени боровинки ,богати на витамин С били.А бейби спанака на фолиева киселина.
Сега се сетих ако искаш и ти харесва комбинацията ,добави и едно две яйца отгоре да се запекът /ако го правиш във фурна./
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #831 -: март 26, 2015, 12:55:15 »

Пече се вече  danceg danceg danceg

Здравка изтича до магазина в адския студ да купи кисело мляко и сега ще се разпукаме. Мерси ви много  give_rose

Оооо, умирам от глад, направо не мога вече. Това им е проблема на тия манджи, че много бавно се правят. Нашите пасти, 10 мин и айде  pardon
« Последна редакция: март 26, 2015, 13:02:54 от inaxastra » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #832 -: март 26, 2015, 13:11:09 »

Аз също много го обичам постен на фурна. Лично аз разлика между спанак и лапад не правя blush Много го обичам отгоре с гнезденца за яйца. Майка пък го прави със заливка като мусака. Сега има ориз из хладилника и скоро няма да го правя, че ще ни се дръпнат очите shok

П.П. Забравих да кажа: Фиби, много се радвам, че пак ни навестяваш give_rose
« Последна редакция: март 26, 2015, 13:15:22 от Alichka » Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #833 -: март 26, 2015, 13:15:52 »

Аз такива зелении по принцип не обичам много. Но виж - ориз с гъби, с домати, със зеленчуци - много обичам. Ама и оризът трябва да е специален. В момента ям само един-единствен вид на пазара - Noe - купувам си ги от Кауфланд - няма го по другите магазини. pardon
Но не ми харесва запечен на фурна и не съм фенка и на запържаването на каквото и да е.
Та най-обичам да направя ориза в тенджера - слагам ориз, 3 пъти повече вода, зеленчуци, гъби, подправки, сол, каквото реша и за около 20-тина минути е готов.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #834 -: март 26, 2015, 13:16:13 »

Alichka,за мен лапада е с малко по наситен вкус,по специфичен,ама сега не намирам точната дума
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #835 -: март 26, 2015, 13:17:45 »

О да, сьс заливка сигурно ще е трепач !!! Мен покрай леля Здравка ми дойде вдьхновение за бьлгарска кухня, а и сьм отвратена от сандвичи, вече ми се по…ща от тях. Довечера ще правя мусака  danceg

Аз ориза на фурна го харесвам, такьв мек варен-не. Иначе го попреправих малко яденето. Сложих му всякакьв зарзават какьвто използвам по принцип (зелен лук имах, целина, пащьрнак, морков) и ги задуших под капак на слаб огьн. Като е запьржено е по-вкусно, ама е по-вредно и сьм го отказала. Ама сега докато се изпече, лигите ми изтекоха.
« Последна редакция: март 26, 2015, 13:19:54 от inaxastra » Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #836 -: март 26, 2015, 13:20:06 »

Вчера, между другото, покрай 90-дневната диета, правих един страхотен гъбен пастет - остана малко и ще си го хапна утре като пич. smile girl_wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #837 -: март 26, 2015, 13:27:54 »

Как се прави?
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #838 -: март 26, 2015, 13:34:43 »

Лесно - задушавам 500г гъби с малко сушени зеленчуци (купих си такава подправка), но предполагам може да се добавят истински, ако нямаш подправка - примерно 1 морков, малко лук, малко целина, нещо такова. След това ги пасирам с 1 авокадо и сокът от 1 лимон и сол. Супер бързо става! smile И вкусно и може да се ползва като гарнитура почти на всичко!

П.П. Аз вчера си го мазах на филийки във въглехидратния ден - толкова ми се услади, че щях да изям повече филийки, отколкото ми се полагат.  blum Ако, обаче, не сте фенове на киселото (оцет, лимон, каквото и да е), може да сложиш сок от половин лимон.
« Последна редакция: март 26, 2015, 13:36:39 от menyanthe » Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #839 -: март 26, 2015, 18:56:39 »

Гледам за ядене говорите smile аз днес спретнах на мъжо пълнени чушки ама по мой си начин. Каймата я омесих с лук и магданоз и подправки, поседя около 3 часа в хладилника и после на слаб огън на котлона,  добавих ориз и домати и оставих да къкри на слаб огън като разбърках отвреме нареме. Подле само напълних чушките и сега се пекат.
Държа да кажа че принципно аз това не го обичам чак толкова, но Фил го обожава а днес имаме мини празник (2 години и 7 месеца заедно heart) и затова реших да му направя,но по мой си начин.

Напоследък мастършефа ме вдъхновява да обръщам обичайни ястия в нещо по- различно. Wink

Аз пък си имам букетче и винце от мойто меченце... Божеее семейния живот е нещо прекраснооо heart
Активен
Страници: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 64   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines