Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 08, 2024, 10:56:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Покупки за бебето и детето" 12  (Прочетена 160231 пъти)
 
loni6666
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #30 -: септември 17, 2010, 22:15:06 »

Пак да се включа за бибите. Никой не може да ти каже кой вариянт е по-добър, т.к. си зависи от детето.
Казвали са ми, че ако дадеш на дете силиконова биба и после каучук и то хареса каучука, може изобщо да откаже силиконовите. Незная доколко е вярно, но ми подариха една хубава каучукова биба, а аз несмея да я пробвам на Дея да не би да ми откаже силикона, че всичко ми е силикон.  pardon
Сигурно звучи глупаво, но знам ли.
При нас има друго нещо - купих на беба биба на Томи Типи - ортодонтска, а Дея не я харесва, прави една гнуслива физиономия. Взех от магазина една най-обикновенна биба на Камера - кръгла и тя не я пуска. Сега се чудя дали да взема на Авент, че балона им не е толкова сплескан. Оказа се, че само Камера имат кръгли биби. huhhuh.gif
Активен
matsinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 571



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: септември 17, 2010, 22:23:46 »

Цитат
Иначе това, че майките дето живеят в чужбина и в страната използват различни термини е несьмнено и неизбежно, ама затова се мьчим тука, да намерим общ език, пьк и това е най-важното  good good good
inaxastra , напълно си права,може би аз не се изразих правилно,но друго имах предвид като попитах за порт бебетата и незнаех че може нещо друго да се разбере под това.Както и да е,ако някой има от тези одеалца с цип ,в които се пъха бебето нека каже дали са удобни и практични,виждам че в Бг много ги продават и тук са между 20 и 30 лева ,а в Германия са ми кам 30-40 евро и си мислех колко да си вземем едно имаме подарък ,но ако са практични ще купя още едно.
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: септември 18, 2010, 17:07:39 »

Момичета днес за пореден път разглеждах бебешки магазини и ми възникнаха въпроси pardon Исках да попитам защо в болницата ни искат 2 помплекта за новородено - ако го обличат с тях те няма да са достатъчни май, а ако е само за исписването то тогава стига и 1  crazy Питам, понеже ми се насабраха достатъчен брой бодита и ритънки за новородено и се чудех дали да не си взема само одеалце  и да си направя комплектчето, също си мислих ако трябва да са 2 комплекта 1-я да ми е с по - плътна пеленка , а другич с одеалце, което да си ползвам и после в количката като излизаме на разходки... Ох много се обърках  blum Някои комплектчета имат и нещо, което май наричат камизолка, но някои нямат. Може ли нчкой , който има наблюдения да ми помогне  give_rose
И по въпроса с космонафтчето се чудех ние като ще сме много малки и няма да може да стъпваме по снега , а само в количката ще си лежим по време на разходките дали ако бебчето е добре облечено с боди, мекичко гащиризонче и жилетчица примерно и като го завия и с одеалце дали не е достатъчно или ще ни е студено. Питам, понеже се чудихме с една приятелка като влезем на закрито - примерно мол и ще му стане много топлои май ако е космонафтче ще трябва да се разсъбличаме...
Още въпроси имам - за у дома олекотена завивка или памучно одеалце? Чувала съм, че естествените материи са за предпочитане, но пък масово се предлагат олекотени в комплект с чаршафшетата.
Последно да попитам какъв прах за пране ползвате - аз видях на няколко места някакъв МАКСИ, като от него имаше концентриран, обикновен и течен?
Много дълго стана, но колкото повече наближава времето наистина да взема решение за нещата и се обърквам smile
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: септември 18, 2010, 17:31:38 »

момичета, аз искам друго да попитам..вие ползвате ли някаква подложка за къпане във ваничката?
защото ние имаме ваничка с анатомични отливки, но шушана е още мъничка да се впише в тях и се хлъзга горкото и гледа едно уплашено  cray, та се чудех гледам има някакви хавлиени подложки за къпане.. crazy
някой да даде мнение ако използва   girl_impossible
Активен
kokiche
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 312



« Отговор #34 -: септември 18, 2010, 17:38:07 »

Здравейте мами,
По повод бибите - акушерката на лекцията за бременни каза, че до към 3 месец е добре да се ползва каучукова. Тя е по-мека, от естествен материал и на бебо му е по-лесно да я ползва/силиконовата му идвала твърда/. Недостатъка на кааучука било, че много бързо се раздувал и обезформял. На 1-2 месеца се налагало смяна. Когато поотрасне вече може да се ползва силиконов биберон - тогава бебчо има сила да го засмука.
Тя коментираше и пластмасовите и стъклените шишета. Стъклените са по-добрият избор, тъй като няма как да има отлагания от пластмасата. /Аз и на други места съм чела, че пластмасовите шишета не са никак полезни за бебтата./ Тук недостатъкът е, че бебо може да счупи шишето, когато то самичко почне да си държи шишето. Затова когато вече е голямо да си държи и размяхва шишето, не е желателно да се ползват стъклени шишета, тогава трябвало да се мине на специална безвредна пластмаса. Кой марки имата такива шишета, знаете ли?
Активен
*trinity*
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: септември 18, 2010, 23:24:27 »

  И аз да се обадя за това порт бебе.Моя приятелка миналата зима с такова одеалце си завиваше бебчето когато излизаха зимата(родено е през лятото така че беше на 3-4 месеца)одеалцето и отгоре чувалчето на коша за новородено.Та и аз мисля така понеже при нас студената зима се появява след деквмври обикновено.
   svetla_ety според мен това дето ти искат по два комплекта за бебето е за ден престой.Поне в болницата в която аз мисля да раждам искат по два комплекта на ден следователно си смяташ според това колко дена ще те задържат  в болницата.Зависи от болницата в която ще раждаш  какво ще ти искат,попитай.Някъде не искат дрешки,а където искат обикновено са ританки и камизолка или блузка + жилетка ,може и гащеризонче за по-голямо улеснение.
  wanting продават хавлиени шезлоги за ваничка ето ти пример http://www.pakostnik.com/bg/pics/9164936874.jpg .И аз мисля да си взема такова за ваничката и тя да не е анатомичка с вградена подложка.
   kokiche относно стъклените шишета аз съм виждала на Чикоhttp://smehurko.com/catalog/product_info.php?cPath=3_10&products_id=2584,Нук http://smehurko.com/catalog/product_info.php?cPath=3_10&products_id=371и на Канпол http://smehurko.com/catalog/product_info.php?cPath=3_10&products_id=2361.
   Аз съм си взела едно малко на Канпол за в началото и после ще видим какво ще му хареса на бебчо.Подариха ми и едно голямо пластмасово на Чико и двата биберона ги прбвах на различните бутилки и си паснаха.Мисля да взема и на Нук биберно да видя дали ще стане.

  За сега
Активен
krisssy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 694


Мога да ти обещая утрото,но не мога да върна вчера


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: септември 19, 2010, 01:52:59 »

wanting,аз слагам кърпи,като под главичката ги навивам,та да му се задигне и си го къпя детето легнало и не се хлъзга,само първата седмица съм го къпала като го държа.
Аз пък искам да попитам мамите,които ползват кенгуру,от кой месец може да се ползват,дали в действителност,тези,на които пише,че са от 0 месеца могат да се ползват още от новородено,Деян е на месец и половина и понеже сме много на ръце,та се замислям да взимам такова нещо.
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: септември 19, 2010, 05:43:26 »

Аз слагам една дунапренена подложка в коритото и Алекс не се плъзга.

А за кенгуруто, ние вече го ползвахме 2-3 пъти  good
« Последна редакция: септември 19, 2010, 05:48:09 от emili85 » Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: септември 19, 2010, 07:04:32 »

Здравейте бъдещи мамчета! Въпросите наистина са много и изникват постоянно нови.
За бибите - ние и до сега сме си с каучукова бибреона-залъгалка. На шишетата в началото бяха каучукови, но много бързо се раздуват и си минахме на силиконови. Не ми е отказала силиконова заради каучуковата си залъгалка.
За дрешките в болницата - зависи от болницата и от начина на раждане. Ако е нормално ще ви трябват по-малко дрешки, защото по-малко ще ви държат в болницата. Но ако е секцио поне 5 дена ще сте там, така, че повече дрешки. И не ги слушайте, че трябвало камизолки, както на вас ви е удобно. Ако искате с боди - боди да е! В крайна сметка вие ще си го обличате, преповивате и т. н.
За космонавтите и зимните бебта - ние сме зимно бебе и си имахме космонавт. От долу си беше облечена с боди, гащеризон, шапка и ципа до горе. Когато влизахме на закрито, откопчавах ципа, махах одеалото и готово. Имайте предвид, че не е хубаво да сте само по моловете. При всеки удобен момент /не вали, няма мъгла и е над 0 градуса/ трамбовайте улиците. Добре е за дребосъците.
И най-важното не се презапасявайте с дрешки! Бързо стават малки и почти всички подаряват дрешки, които обикновенно не успяваме да облечем на дребосъците!
Активен
krisssy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 694


Мога да ти обещая утрото,но не мога да върна вчера


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: септември 19, 2010, 21:25:47 »

Emili,аз досега никъде не съм попадала на такава подложка,от къде я купи?
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #40 -: септември 20, 2010, 07:56:45 »

krisssy ,има в Джъмбо!
Ние сме с тези излятите подложки във ваничка и е мн удобно.Но като сме на гости на свеки и там я къпем в бебешко обикн корито и постиламе хавлии.Едната я навиваме като възгл за главичката и й е супер удобно.Даже там я слагам и по коемче и е голям кеф,което тук не мога да го направя.
Мисля след 6-7 месец да й купим столче за вана.Някои използвал ли е?


* 20100129223901-FLIPPER%2036.jpg (22.03 KB, 400x322 - видяно 3297 пъти.)
« Последна редакция: септември 20, 2010, 08:43:53 от Капризче » Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: септември 20, 2010, 08:57:32 »

Както Рубин е казала от Джамбо е подложката, но тази не е от наи-хубавите, за6тото ве4е се скъса, с Ивон имах пак от там, но за 2 год не мръдна good
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: септември 20, 2010, 11:41:49 »

Хайде и аз да попитам нещо.Искам да си взема слинг но незнам какъв,незнам също дали въобще Рая ще седи в него.Някои ми препоръчват кенгуру дръги не.Моля за съвет мамите които ползват слинг за мнение и препоръки от къде мога да си заупя.Разгледах в нета има доста модели но все пак друго е човек да поразпита и по опитните мами  smile
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: септември 20, 2010, 13:30:15 »

Айде и аз влизм с поредния въпрос за колички  sarcastic..
Някои то вас имат ли количка Zooper WALTZ - тази се продава с кош за новородено; Hauck Condor 3 в 1; Cosatto Swift ; Chipolino  „ДЖЕМА” 3 в 1..Последно това са моделите, на които съм се спряла.Единствено имам голяма питанка за Cosatto Swift, защото тя е само с чувалче за краката, пък в характеристиките пише, че става за новородено...
Ох, аз сигурно ви писнах с  моите колички, ама няма с кого да се консултирам....
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: септември 20, 2010, 13:47:53 »

Дидка, аз личен опит със слинговете нямам, обаче май е по-добре от кенгуро и май моделът без халки е по-удачен. Така съм чувала поне. ina_lemon има този и горещо го препоръчваше преди време (а аз я имам за гуру в бебешкото пазаруване, 'щото я знам, че щателно ги проучва нещата):

http://slingi.multiply.com/?&show_interstitial=1&u=
Та тя каза, че бил удобен и не натоварвал кръстът въобще, което си е важно.

Относно космонавтите и порт-бебетата (тип одеяло с копчета, не кошницата) имам ги и двете. Ползвала съм ги, особено космонавта, него най-вече в периода декември-февруари и без проблем си извеждах детето в снега, включително и на -2 градуса (тогава Малена беше на във възраста между 20ри и 5-ти/6-ти месец). В МОЛ-а на разходка не съм ходила - не смятам, че там е разходка, но ако все пак ви се ходи - не е толкова труден за събличане.

Одеялото порт-бебе съм го ползвала по-рядко като такова, най-вече ако ходим до консултацията с колата и от колата до поликлиниката в студените дни ми е било супер удобно да е увита с него или до близкия магазин, ако трябва да отскоча да пазаря един хляб примерно - бебето в порт-бебето и готово.
Но пък не е излишно, защото като се разкопчее то си става най-обикновено одеяло и аз съм го ползвала и за завиване навън, а вкъщи, където все пак е по-топло (а то е дебело) първите месеци го слагах отдолу под бебето в кошарата да спинка на по-мекичко.

svetla_ety, олекотеното според мен е за по-голямо дете. Моето още седи прибрано.
Аз лично се бях заредила с няколко памучни одеалца, поларени пелени, две по-дебелички одеялца плюс въпросното порт-бебе и няколко съвсем тънки пелени за завиване, които също ми вършеха работа, а и това лято си ги ползвах.

wanting, винаги съм подлагала най-обикновена бяла пелена в коритото (от тези, дето едно време са ни повивали) плюс възглавничка от тези за баня и вършеха работа, купих и такъв хавлиен шезлонг, но нещо не ни беше удобен.
Но нашата бебка баща й от 4-тия месец я къпе под душа и така ни е много по-лесно и удобно, отколкото всеки път да се занимаваме с корита и поставки.

За количките аз мога с две ръце да препоръчам моята Jane Nomad, малко е скъпичка, но си струва, освен това от време на време изскачат намаления, ние така успяхме да вземем нашата по-евтино, така че трябва да се следи. Просто вече се убедих, че това въобще не е бил излишен разход.  good
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines