Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 10, 2024, 01:29:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 63   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна Тема - Февруари 2016 - Make Love  (Прочетена 207315 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #555 -: февруари 17, 2016, 13:49:21 »

Миме, скоро ще се появи един, дето съвсем ясно ще ти диктува какво да готвиш и няма да ти позволява да се моткаш Wink.
Аз съм ви казвала за нашата схема на готвене, та в общи линии сме вкарани в някакви релси. Когато имам време, гледам Fiesta, 24kitchen, Travel и следя предавания за бързи вечери и ястия. Най- много време отнемат печивата и десертите, та затова вече не се хващам да ги правя.
По отношение за варене в микровълновата на някои продукти не искам да убеждавам никого. Родният е завършил Обществено хранене и все още се интересува от технологични процеси при готвене, та знаем плюсове и минуси и не залитаме в крайности.
Пак станахме готварска тема Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #556 -: февруари 17, 2016, 13:54:15 »

Готварската тема не е лоша, ама ептен се битовизирахме днес  tease
И аз готвя за не повече от 30 мин, по същия начин ползвам микровълновата за същите нужди като теб, Свекс. И аз не залитам по крайно здравословното , убедена съм вече, че боледуваме и умираме от стрес и злоба, не от вещества  pardon pleasantry.
Тенджера под налягане нямам, малко ме е бъзе от такива, че две гръмнаха при майка ми и таванът стана на мармалад. crazy

Палитри имам две и ги ползвам от години, както споменах по рано, срок на годност не спазвам, докато ми изглежда ок продукта, на око. Обожавам ярките тонове, керемидените, кафявите не ми отиват ич.

АЛи, този твой шеф си проси боя, от два дни насам чак мен дразни, като те слушам beating beating
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #557 -: февруари 17, 2016, 13:59:19 »

И аз овкусявам пържолите като Тони и понякога слагам мед, резултатът е  heart

Али, аз разбирам да взимаше пари дето не можеш да ги изхарчиш и да си винаги на линия, ама като те слушам хич не е така, та започвай да му свиваш перките отсега  beating

И мен ме е страх от тенджерите под налягане, готвене, отопление, кола и каквото още съществува на газ 

: [
И аз не залитам по крайно здравословното , убедена съм вече, че боледуваме и умираме от стрес и злоба, не от вещества  pardon pleasantry.

   good
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #558 -: февруари 17, 2016, 14:31:56 »

Ние неска сме на боб,ама забравих да го накисна снощи, та чак довечера ще го варя. Аз обичам да готвя,щото ММ чисти след мен. В началото правех доста странни манджи и екзотични -сега сме на по-традиционна вълна,а и аз спрях да експериментирам. Трябва да подновя,ама те опитите бяха инспирарани точно от това,че гледахме 24kitchen само. После почнаха да се повтарят епизодите и спряхме да го следим. Сега сме на "Мама готви по-добре",което нещо не ми допада,ама му давам шанс до края на седмицата и "Черешката на тортата",когато са интересни гостите.

Пържоли сега като се замисля никога не си правим. При свекървата обикновено това е основното ядене и ни сипва,докато се пръснем,та явно затова не изпитваме глад за такива неща. И ние да минат почивните дни Март почваме пак 90 ДД,доволни сме си от нея,че чак и гъдел си е да си търсиш рецепти,подходящи за конкретен ден.

Аз покрай еуфорията от подаръка забравих да кажа,че снощи гледахме новия сериал Винил,дето е на Скорсезе и Миг Джагър -хареса ми и ще го следим сигурно. Много готино пресъздават 70-те и музиката е супер (то и няма как да е иначе), малко прекалено се набляга на наркотиците,но предполагам че предвид тематиката и времето си е на място.

Али, не знам какво да кажа,но както ти пожелах и преди дано намериш нещо,което ти е удовлетворяващо, че това е направо нечовешко,детето ти е болно все пак не си останала вкъщи за кеф,че да те юрка heart
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #559 -: февруари 17, 2016, 14:49:02 »

A за да разнообразим малко разговора за манджите, някоя от вас ползва ли мултикукър? Много ми ги хвалят и много съм се замислила....Аз не мога да готвя толкова бързо, не ползвам микровълнова заради Бубет и в общи линии хич не ми се получва бързото готвене, що се отнася до по-течни гозби. Последният път готвих една мусака повече от 3 часа и накрая Бубулина отказа да я опита, а уж обичаше......
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #560 -: февруари 17, 2016, 15:01:12 »

Аз имам мултикукър, използвахме до 2 пъти и си стои в кашона.. От хубавите уж си взехме, според форумите.. Всички са много доволни, но както казах аз съм свикнала на газов котлон да гостя до 30-40минути, а това бавно готвене ме утрепва и не е за мен.  nea
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #561 -: февруари 17, 2016, 15:05:47 »

И аз имам, до скоро готвехме на него, ама докато ни стане готова кухнята...Бавно се готви, по-здравословно е защото почти няма нужда от мазнина, удобно е защото тенджерата вътре се мие много лесно, но и аз си го прибрах в кашона, защото бавното готвене не е за мен  NO Вкусно стават нещата вътре, особено нещо на пара или задушено става супер, о си трябва време smile Каква е тая мусака 3 часа  girl_impossible аз слагам всичко заедно да си се готви и хич не се занимавам докато стане време за заливката  blum
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #562 -: февруари 17, 2016, 15:30:58 »

Аз правих пилешка кавърма почти 3 часа и половина... Обикновено ми отнема към 30минути.. Като вкус.. месото беше по-скоро варено (защото самото месо пусна много вода и няма къде да ходи) и не мога да кажа, че ми хареса повече от моята си..
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #563 -: февруари 17, 2016, 15:32:43 »



Вярно, че цитатите за деня ги пускаме сутрин, ама честно казано чувствам се сутрешно, вчера ви обяснявах за совата, днеска не мога да я накарам да отлети и май нещата към второ кафе отиват. А този цитат ми попадна току що и мисля, че е много подходящ поздрав за всички девойки тук, които сте изказали покупателни мечти. Имате одобрението ми, купувайте Wink

Бързи на мен са ми салатите с месце, риба тон, ала бала... ама не е проблема в рецептите явно, защото половината неща или единия или другия няма да ги погледне, три отделни менюта на този етап не смятам да готвя, но никой не знае какъв филм ме очаква,че може и да почна.

Мисля, че е много крайно, но същевременно страшно детоксикиращо суровоядството. На етап проучване съм сега, за такова хранене си трябват последователност, мотивация и планиране. Някой тук с опит?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #564 -: февруари 17, 2016, 15:44:31 »

Когато чуя за суровоядство се сещам за една моя колежка от работа по морето (като сервитьорка).. Аз съм била 18г., тя беше на 34-35.. Най-кльощавият човек, който съм виждала през житова си.. Храненията й се състояха в салати.. Някакви топчета от мед и ядки, смачкани като за супа топчета.. и имаше още нещо, но не помня какво беше наистина.. Работехме по 9-10 часа и постоянно насам натам.. Често и прилошаваше.. Не знам правеше ли се, за да я съжаляваме или какво, ама много страшно беше... Виждала съм и нормално изслеждащи суровоядци, ама винаги го свързвам с нея.. Страшно промит мозък беше и постоянно развиваше някакви теории.. Не е за мен със сигурност. Месо не ядях 5-6 години, но това не бих го предприела никога  nea
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #565 -: февруари 17, 2016, 15:53:50 »

Алексче, това е крайност, което описваш. Аз нямам такива идеи, просто малко разнообразие.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #566 -: февруари 17, 2016, 15:54:50 »

Много ми е хард това суровоядство, преди време фитнес треньора ми беше суровоядец и направо ми беше надул главата, та оттогава хич не желая и да се информирам по темата.....
На мен основният ми проблем е, че трябва да готвя за Бубет - много държа да яде хубава домашна храна, и като размятам едни тенджери и манджи, моите планове за лека салатка за вечеря стават на пух и прах....А Бубет признава само домати и краставици за салата.....любимите зелени салатки хич не ги поглежда....
Та, по-скоро въпросът ми е дали трябва да стоя над това нещо (мултикукърът) "да го пудя" докато готви или слагам продуктите и натискам копчето....Не ме притеснява, че готви по-бавно (това даже е плюс), просто когато готвя по конвенционалните методи все трябва да вися над тенджерата, а през това време едно гърло реве: "Мамооооооо, дойдиииииии!!!!". Освен това нали мултикукърите имат отложен старт?! Не мога ли да го заредя сутринта и като се прибера да ме чака топла гозба???

Киви, много хубава сентенция, само дето сърцето не пълни портмонето  Плачещо момиче

Внимание - 2 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #567 -: февруари 17, 2016, 16:10:28 »

Освен това нали мултикукърите имат отложен старт?! Не мога ли да го заредя сутринта и като се прибера да ме чака топла гозба???

Можеш, това му е идеята, ама мисълта за още един уред в кухнята мен лично ме дразни. Другият недостатък на тези джаджи, е че вкусът не е точно същия като при традиционното готвене ( с баене над тенджерата) и ако си имаш работа с претенции, не се знае дали ще се изплати инвестицията.
« Последна редакция: февруари 17, 2016, 16:12:23 от Kiwi » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #568 -: февруари 17, 2016, 16:11:51 »

Хахаха, този цитат ми трябва за утре tease Нахвърляла съм очи по разни работи из Лидл, а и трябва да излезем с дребната да й купуваме ново шише за вода. Предпочитам да й давам планинска вода, лично сипвана, вместо да пие в яслата от гадната чешмяна. Ако вместя и зюмбюли в бюджета, ще е супер. Wink
Моят шеф се отказа да ми звъни. Мих банята, после се къпах и съответно поне 6 пъти не му вдигнах моментално на позвъняванията. Да прощава! Аз съм вкъщи не по желание, че днес не ми се ходи на работа, а по необходимост.
Фери, то моето заплащане си е резил. Добре, че е мъжо! До март цяла заплата няма да взема. Отпуската ми я плати не на това, което взимам, не на това, на което ме осигурява, а на минимума, че и отдръжки ми начисли... С други думи взимах по 300 лв crazy Колежката напусна внезапно именно заради подобни простотии.
Аз само една суровоядка съм срещала. Жената беше на около 60. Тя си е отгледала децата, не гледаше внуци, че са далеч, и "готви" за себе си. Иначе вариант трима-четирима вкъщи, ходещи на работа, градина, училище - не го виждам като опция nea
Хехе, кумицата ми подари нейното ренде Виорнер. Да ви кажа - разгледах го в детайли и после 5 минути сглобявах пъзел как да го прибера обратно в кутията funnytooth
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #569 -: февруари 17, 2016, 16:16:20 »

Киви, за разнообразие направи житния режим Wink. 10 дни не мислиш за готвене. Иначе е мор, нужни са доста уреди. Имам роднина суровоядец - цял ден все нещо се готви, кълне, накисва, суши и отглежда. Има си сушилна вместо печка и откарва по един ден готвенето. Един път се беше скарал смъртно с майка си, че му изхвърлила нещо, което сметнала за мухлясало. В къщата им е като лаборатория. Аз само от пулпа на ядковото мляко правя бонбони и като ми идва на гости го мисля.
Активен
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 63   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines