Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 10:05:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Библиотека: полезно да се знае за бебето/детето  (Прочетена 85294 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« -: януари 07, 2007, 18:21:50 »

Имало някога една акушерка прочута с това, че винаги предсказвала абсолютно точно дали новороденото ще е момче или момиче.

Достатъчен бил един бърз (разбира се, добре платен) преглед, след който дори записвала в една дебела тетрадка датата на прегледа, името и адреса на родителите и пола на бъдещия „наследник".

След доста години обаче се оказало, че тя била не само добра акушерка, но и добра психоложка, защото работела с двойна осигуровка. Просто водела две тетрадки и ако в едната записвала „момиче", в другата - записвала „момче". Blush И когато при нея пристигали доволни и весели родители, приемала благодарностите, а ако се появявали недоволни - изваждала втората тетрадка и казвала: „Няма никаква грешка. Вижте сами какво е записано тук!"  pardon


Теглото на майката, замърсяването на околната среда и даже икономическите условия влияят върху пола на детето.  shok

Момче или момиче?
Майката природа не се съобразява с желанията на родителите. Тези, които мислят, че шансовете за двата пола са еднакви, грешат.
Никога съотношението между новородените момчета и момичета не е 1:1 и върху това влияят многобройни фактори.
Теглото на майката преди зачатието има решаващо влияние върху пола на детето. Италианският изследовател Анжело Ганячи е наблюдавал 10 хиляди бременни жени. Според него жените с тегло под 54 кг по-рядко раждат момчета, отколкото останалите (на 98 момчета в тази група се падат 100 момичета), докато в другия случай обикновено момчетата преобладават.
Затова много слабите жени трябва да са готови за вероятността да родят момиче.
Американски изследователи са установили, че след екстремни периоди на глад, суша и други бедствия животните също по-малко раждат потомство от мъжки пол.

Сперматозоидите и ембрионите от мъжки пол са особено възприемчиви не само към недостатъчното хранене, но и към другите неблагоприятни фактори. Институтът за световното население и глобалното развитие в Берлин също отбелязва забележимата промяна в съотношението момчета/момичета в Източна Германия след падането на Берлинската стена. През 1991 година са се родили няколко стотин момчета по-малко и учените обясняват това с факта, че през тази година хората са били повече подложени на стрес под влияние на конкретното политическо събитие.
След земетресения или стихийни бедствия броят на родените момчета също намалява. Стресът отново е посован като причина за това.

Върху съотношението на половете влияе е сезонът. Доктор Ганячи подчертава, че при зачатие през есента се раждат повече момчета, а шансовете да се роди момиче се увеличават при зачатие от март до май.
Мъжките ембриони имат предимство в стадия на попадане в матката. “Клетките на мъжките ембриони се делят по-бързо, при тях процесите, свързани с обмяната на веществата, протичат по-бързо”, пише доктор Ганячи.
Учените спорят дали химическото замърсяване на околната среда се отразява на съотношението между родените момичета и момчета. Някои вещества също влияят върху сперматозоидите и възпрепятстват развитието на ембриона в матката. Никотинът е едно от тези вредни вещества. Японски и датски учени са установили, че пушенето преди зачатие и по време на бременност силно намалява вероятността за раждане на момчета. А ако и двамата родители са пушачи, вероятността за раждане на момиче се повишава с 1/3 в сравнение с непушачите.  Girl_sing
« Последна редакция: януари 07, 2007, 18:32:37 от Bulechka_TS » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: януари 07, 2007, 21:30:49 »

Ами ние много искаме а и имаме генетична предпоставка за близнаци - момче и момиче! :girl_wink:Големи изчисления ще падат като гледам!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: януари 07, 2007, 21:33:21 »

Ами ние много искаме а и имаме генетична предпоставка за близнаци - момче и момиче! :girl_wink:Големи изчисления ще падат като гледам!

Ха-хахааа, ами мила имаш време, да изчисляваш, докато се върне любимия!!! girl_in_love

Ние нямаме предпоставка за близнаци, но много искаме!!! Curtsey А казват, че когато силно искаш нещо то се сбъдва!!! Дано!!! yahoo puppets
« Последна редакция: януари 24, 2007, 21:33:15 от Bulechka_TS » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 19, 2007, 15:08:39 »

Споделете как и дали е настъпила прамяна в навиците ви и начина ви на живот след като малкото човече си е вече в къщи!!! Ако - ДА, каква е тя?
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #4 -: януари 24, 2007, 17:27:53 »

явно промяната е огромна,завърташ се на 360 градуса,хайде да се нахрани бебчето,да се изкъпе,сперилизация на шишетата,пране ,гладене,чистене,готвене........и майките нямат време да пишат във форума....точки точки запетайки,къде е сега Фиби  да ми каже че са прекалено много...  blum
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 24, 2007, 19:47:04 »

На миличкия му се пада в рода той да има близнаци blum Аз толкова искам *YAHOO*Дано щъркела да ни чуе!!! yahoo
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 24, 2007, 21:34:56 »

... Дано щъркела да ни чуе!!! yahoo

Еееех, дано и нас ни чуе, поне за момченце!!! puppets
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 05, 2007, 15:27:52 »

Когато двойката е влюбена, при интимен контакт тя излъчва енергийно поле. То е толкова силно, че от него започва да вибрира спермата и яйцеклетката.

Тази вибрация има огромно значение за физическата красота на бъдещето дете.
Децата, заченати без любов или случайно, се раждат хилави и грозновати.

Как се раждат щастливи бебета?

Плодът постоянно улавя усещанията, мислите и чувствата на майката. За това знаели още в древния Китай. Преди 1000 години там създавали специални заведения, където бременните жени живеели в атмосфера на красота и покой.
Към тези неща трябва да се стреми всяка бъдеща майка.

Сега вече е доказано, че стресът предизвиква изработване на отровните хормони катехоламини, които могат сериозно да навредят на бебето, но когато майката е обградена с грижи, усмивки и покой, мозъкът и изработва много полезни за детето епофини - хормоните на щастието
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 05, 2007, 17:10:45 »

ЕТО ТУК!!!

Дали е вярно споделете вие!!! любов заедно look
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #9 -: февруари 05, 2007, 20:02:17 »

Аз още не мога да се изкажа по въпроса, но се сетих за един виден варненски гинеколог, който много обича да шашка бъдещите мъжки майки, че жените на синовете им щели да ги командват, защото второто им пръстче на крака било по-дълго от първото  shok. Кой вярва-кой не, май го разконспирираха, че масово на всички едно и също казва  ROFL, щото то сега форуми-интернет, бременните активно си общуват  look
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 16, 2007, 14:10:39 »

Само да вметна, че наскоро разбрах, че на бебето първо се купувала шапчица, за да излезело с главата напред. А пък ние също първо купихме буйки (аз им викам на майтап папучки), тъй че не знам какво ни чака, както бебето още е седалищно  diablo

Ммм, дааа и аз това го знам!!! girl_wink И даже смея да твърдя, че е вярно!!! Girl_sing

Мама като забременя с брат ми и веднага му изплете едни много сладки терлички girl_in_love и познай... бебо беше седалищно, та роди със секцио...

Но при теб, denisimo, може и да се обърне бебчето!!! good
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #11 -: февруари 16, 2007, 14:30:26 »

Мале Танче, наистина ли  shok Жалко, че не съм знаела предварително  cray То наистина бебо има още време да се обърне, аз затова още съм спокойна, но след две седмици съм на преглед и ако дотогава не е ще почна да психясвам. Нещо хич не ми се ражда със секцио  bad
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 16, 2007, 14:36:26 »

Мале Танче, наистина ли  shok Жалко, че не съм знаела предварително  cray То наистина бебо има още време да се обърне, аз затова още съм спокойна, но след две седмици съм на преглед и ако дотогава не е ще почна да психясвам. Нещо хич не ми се ражда със секцио  bad

Ми при мама така се получи! Girl_sing

Но доколкото знам има едни специални упражнения, за да се обърне бебо, ама на мама никой не й ги казал Oh my ..., та ако искаш питай лекарят ти може и да знае!!!
« Последна редакция: февруари 16, 2007, 16:07:36 от Bulechka_TS » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 16, 2007, 16:07:07 »

Ето едни много сладурски шапчици!!! girl_wink

« Последна редакция: февруари 26, 2007, 18:48:56 от Bulechka_TS » Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #14 -: февруари 18, 2007, 14:57:18 »

леле...откога не съм писала, но пак се връщам yahoo
та ...нашето момченце си е по поръчка.... girl_in_love
по всички китайски таблици гледахме да е момче и също зачевахме го по време на овулация
и ... air_kiss kezz dirol good
а за близанци и аз исках, но сега като тръгва да върви... добре че е само едно Bravo
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines