Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 12, 2024, 05:54:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема на сватбата......  (Прочетена 199574 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #30 -: май 03, 2008, 11:26:00 »

За да не остана по-назад се включвам и аз :
Нашата тема в Париж :
Цветове - бяло, розово и бледолилаво.
Вятърни мелнички-символ на нашата връзка-уравновесена, равномерна, постоянна, хармония като форма и движение; защо не и намек за Дон Кихот де Ла Манча (каквито сме идеалисти и вярваме, че ще променим света)

Бонбони guimauves (marshmallows)-сладки и меки като живота, който си пожелаваме.

Бонбоните ще бъдат затворени в прозрачни сфери и ще висят от тавана на розови и лилави панделки. Още не съм го направила, но ще пусна снимки веднага щом стане. Декорацията е за вкъщи, тъй като у дома е коктейлът след подписването.
Нашата тема в Благоевград :
Цветове - слонова кост и бордо;
Отново вятърни мелнички (потвърждава темата от Париж). Перли (благородство, вярност, дълъг живот, здраве);

Инициали; Дражета с бадем;

Бадемът сам по себе си е символ на тайната и на неразрушимото ядро; в древна Гърция символизира плодовитостта-свързано е със семето на Зевс, съзидателната сила; в някои страни се смята дори, че ако девойка заспи под бадемово дърво ще забременее без да е докоснала мъж; Розово цъфтящото бадемово дърво е символ на вечната любов. То е посадено и на гроба на Свети Валентин. С цъфтенето на бадемите започва пролетта, съвокупляването при птиците и събуждането на природата за нов живот. Дражетата са символ на сладостта(захарната обвивка) и горчилката(бадемът), които поднася животът и за които трябва да бъдем подготвени. Подаряването им на някого носи също значението на споделена тайна т.е. ще споделим с гостите си тайната на любовта.
Дали не съм  Offtopic  ???




Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: май 03, 2008, 13:50:52 »

kopche - благодаря за аватара, а за шишарките - да, сега има. Но когато ба мен ми трябваха, Коледа беше отдавна минала, а шишарки още нямаше. Но мисля, че вече се ориентирах какво искам и е ОК - подаръчетата за гости са мечета, за родителите са мечета, поканите са с мечета, тейбъл картичките са с мечета, благодарствените картички ще са с мечета и на всяка маса ще има по един балон с мече, а на балона ще стои номерът на масата ;-)
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #32 -: май 03, 2008, 15:53:25 »

skylife идеята ти за тема с мечета е супер оригинална ! Много ми допада. Особено това за номерата на масите, които са на балоните... Аз все още нямам идея как да ги сложа номерата на масите.
Пусни моля те като можеш снимки да видим "на живо" как става  blush
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: май 05, 2008, 16:58:16 »

ОК - само да ги направим и ще пусна снимки веднага, аз и без това си правя снимки на всииичко
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: май 08, 2008, 11:30:16 »

Моля ви помагайте, защото не стига, че нямам настроение за подготовката на сватбата, почти нищо не съм свършила, а време няма, а сега взех да се чудя отново и за темата.

След много чудене бях се спряла на темата за слънчогледите - подходяща според мен за лятна сватба в заведение със зеленина.

Но тотално се обърках вече къде трябва да присъства тази тема - на поканите, ясно, в украсата - добре, в дреболийките - кошнички и т.н. - пак ясно.
И тъй като смятам да заложа на живи цветя и свещи за украсата, реших, че слънчогледите са идеален вариант, да не говорим, че ги има през сезона и няма да ми излезе много скъпо.

Обаче като всичко е в слънчогледи, аз къде съм в цялата работа? Знам, че не съм част от украсата, ама все пак...
Букет от слънчогледи, твърдо не ми харесва, трябва да търся вариант с някакви цветя, които да пасват на слънчогледите, които ще бъдат около нас на сватбата.

Да не говорим, че искам живи цветя в косата - мислех си за миниорхидеи, ама как тези изискани цветенца ще се вържат с букета и с многото слънчогледи наоколо, хич не ми е ясно.

Та въобще съм в голямо чудене - когато темата е някакво цвете, както в случая със слънчогледите, как би следвало тя да се върже с украсата от живи цветя, с букета и с живите цветя в косата на булката?

Аз не искам да съм "слънчогледова", може би трябва да търся цветя за косата и букета, които да не са във фрапиращо противоречие със слънчогледите - примерно тип полски цветя.
Въобще не знам какво да правея, ще съм ви благодарна, ако споделите идеи.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: май 08, 2008, 11:44:18 »

Ами ето моето скромно предложение - аз съм се спряла на някакъв такъв букет. Та какво искам да кажа - можеш да сложиш в букета даже и 1 слънчоглед (ако е по- големичък) и отстрани пак да има някакви други цветя, които примерно да се връзват с цветето в косата ти.


* Buket1.JPG (55.19 KB, 558x674 - видяно 355 пъти.)
Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #36 -: май 12, 2008, 05:53:44 »

Приятелко, ти съвсем си се шашнала, честна дума!
Кой ти каза, че е задължително и ти да си слънчогледова!???!
Нищо не пречи просто букета ти да е някаква жълто-оранжева гама, защото това със слънчоглед в него малко не ми се връзва на мен лично.Като ходиш да си поръчваш сватбения букет ще обясниш на флористите и ако са разбрани и професионалисти, веднага ще ти предложта вариант.а и нали по принцип пак такива хора трябва да ти правят украсата в ресторанта, така че ще ги съгласуваш.Ти докъде стигна с подготовката?




Моля ви помагайте, защото не стига, че нямам настроение за подготовката на сватбата, почти нищо не съм свършила, а време няма, а сега взех да се чудя отново и за темата.

След много чудене бях се спряла на темата за слънчогледите - подходяща според мен за лятна сватба в заведение със зеленина.

Но тотално се обърках вече къде трябва да присъства тази тема - на поканите, ясно, в украсата - добре, в дреболийките - кошнички и т.н. - пак ясно.
И тъй като смятам да заложа на живи цветя и свещи за украсата, реших, че слънчогледите са идеален вариант, да не говорим, че ги има през сезона и няма да ми излезе много скъпо.

Обаче като всичко е в слънчогледи, аз къде съм в цялата работа? Знам, че не съм част от украсата, ама все пак...
Букет от слънчогледи, твърдо не ми харесва, трябва да търся вариант с някакви цветя, които да пасват на слънчогледите, които ще бъдат около нас на сватбата.

Да не говорим, че искам живи цветя в косата - мислех си за миниорхидеи, ама как тези изискани цветенца ще се вържат с букета и с многото слънчогледи наоколо, хич не ми е ясно.

Та въобще съм в голямо чудене - когато темата е някакво цвете, както в случая със слънчогледите, как би следвало тя да се върже с украсата от живи цветя, с букета и с живите цветя в косата на булката?

Аз не искам да съм "слънчогледова", може би трябва да търся цветя за косата и букета, които да не са във фрапиращо противоречие със слънчогледите - примерно тип полски цветя.
Въобще не знам какво да правея, ще съм ви благодарна, ако споделите идеи.

Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: май 12, 2008, 09:58:35 »

Приятелко, ти съвсем си се шашнала, честна дума!
Кой ти каза, че е задължително и ти да си слънчогледова!???!
Нищо не пречи просто букета ти да е някаква жълто-оранжева гама, защото това със слънчоглед в него малко не ми се връзва на мен лично.Като ходиш да си поръчваш сватбения букет ще обясниш на флористите и ако са разбрани и професионалисти, веднага ще ти предложта вариант.а и нали по принцип пак такива хора трябва да ти правят украсата в ресторанта, така че ще ги съгласуваш.Ти докъде стигна с подготовката?

Ами, Калинче, никой не ми е казал, просто колкото повече мисля, толкова повече "задълбавам" и тотално се обърквам. Всъщност не ми допада идеята за слънчогледи в букета, но реших, че все пак трябва да се вързват нещата с темата, а не да са в крещящо несъответствие.
Сега се поуспокоих, защото ми даваш добър съвет - букет в жълто-оранжева гама, а и ако цветята са тип "полски", имам предвид не супер-изсикани като рози, калии и т.н., ще стане добре.
Смятам, че като поговоря с флористи, ще ми се изяснят нещата. Благодаря ти!
Активен
moiatasvatba
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 100



« Отговор #38 -: май 12, 2008, 10:03:45 »

Не се шашкай толкова много-всичко ще бъде наред!
Има начини и начини нещата да се вържат, така че не се притеснявай!Какво ти остана още и имаш ли някой като идея,който да се погрижи за украсата ти?ако искаш пиши на лични после-да не се сметне като реклама нещо, знам ли!
айде,чакам:)smilesmile
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: май 12, 2008, 14:13:34 »

За всички "слънчогледени" мацки:


* Large Sunflowers.JPG (18.69 KB, 300x400 - видяно 3210 пъти.)
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: май 12, 2008, 14:35:54 »

 pardon на нашата сватба калиите бяха основен елемент  pleasantry имаше ги на поканите, в косата ми, в букета ми, на чашите, на възглавничката за халките, на свещите, на сватбената книга, на кутията за парите и картичките, на подаръчетата на гостите, на тортата и разбира се в украсата на ресторанта  yahoo а много се радвах, че повечето от гостите се бяха сетили, че обожавам тези цветя и голяма част от подарените букети пак бяха от калии  Girl_hide yahoo


Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: май 12, 2008, 17:30:52 »

Момичета за букета и украсите си има тема.Моля ви пишете по темата.Моля Ви без мнения тип чат.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: май 13, 2008, 18:44:19 »

gucci, съжалявам много!

Но смятам, че си разбрала погрешно посоката на разговора. Когато се обсъжда темата на сватбата, неминуемо е да се обсъждат и нещата, в които тя присъства и нещата, с които тя би трябвало да е в синхрон, а не в несъответствие - букети, украси, покани и т.н., а в моя случай - дори и с прическата.

Знам, че има правила на форума, знам, че не е хубаво да "разводняваме" темите, но все пак си зависи и от типа тема - в случая тази е такава, че предполага да се обсъждат много повече неща, особено когато се касае за синхрона на темата с останалите сватбени елементи, не е редно модераторите да правят подобни забележки.
В противен случай - заприличва на цензура или на налагането на субективното мнение на определен модератор върху хода на обсъждането.
По същата логика например е нормално пускането на снимки на рокли в темата за Асеновград, а не в темата за роклите всеки път и т.н.

Не се заяждам, дано не си ме разбрала погрешно, просто искам да кажа, че е неизбежно понякога темите да се припокриват и смесват.
А ако сме го превърнали на чат - съжалявам, но мислех, че под чат се рабират постове от типа на: "Мерси", "Браво не теб", "Прекрасно" и т.н.

Съжалявам, ако съм подразнила модераторите с този пост, не ми е била в никакъв случай това целта, напротив - смятам, че благодарение на тях този форум е толкова приятно място, в което витае дух на подкрепа и сътрудничество, че даже и на приятелство и не се допуска лош тон, заяждане, груби думи и т.н.
Знам и че те познават правилата много по-добре от мен например и са по-наясно как трябва да бъде, но
просто изказвам мнение - по-скоро с цел да обясня защо изместихме малко темата.
Надявам се, че няма да бъда санкционирана за това, че изказах мнение и се защитих срещу неоснователната, според мен, критика.
Активен
tsvetiiva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 52



« Отговор #43 -: май 13, 2008, 23:59:42 »

Моля ви помагайте, защото не стига, че нямам настроение за подготовката на сватбата, почти нищо не съм свършила, а време няма, а сега взех да се чудя отново и за темата.

След много чудене бях се спряла на темата за слънчогледите - подходяща според мен за лятна сватба в заведение със зеленина.

Но тотално се обърках вече къде трябва да присъства тази тема - на поканите, ясно, в украсата - добре, в дреболийките - кошнички и т.н. - пак ясно.
И тъй като смятам да заложа на живи цветя и свещи за украсата, реших, че слънчогледите са идеален вариант, да не говорим, че ги има през сезона и няма да ми излезе много скъпо.

Обаче като всичко е в слънчогледи, аз къде съм в цялата работа? Знам, че не съм част от украсата, ама все пак...
Букет от слънчогледи, твърдо не ми харесва, трябва да търся вариант с някакви цветя, които да пасват на слънчогледите, които ще бъдат около нас на сватбата.

Да не говорим, че искам живи цветя в косата - мислех си за миниорхидеи, ама как тези изискани цветенца ще се вържат с букета и с многото слънчогледи наоколо, хич не ми е ясно.

Та въобще съм в голямо чудене - когато темата е някакво цвете, както в случая със слънчогледите, как би следвало тя да се върже с украсата от живи цветя, с букета и с живите цветя в косата на булката?

Аз не искам да съм "слънчогледова", може би трябва да търся цветя за косата и букета, които да не са във фрапиращо противоречие със слънчогледите - примерно тип полски цветя.
Въобще не знам какво да правея, ще съм ви благодарна, ако споделите идеи.

kiksi, на теб маргаритките не ти ли изглеждат като минивариант на слънчогледите, но са по-нежни и според мен са супер за сватба.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: май 14, 2008, 00:38:07 »

Ами да, tsvetiiva, хубави са маргаритките и сигурно щях да се спра на тях, но някак си не ми пасват на идеята за лятна сватба. Ако имах сватба през пролетта - със сигурност щях да си ги избера за тема.

Всъщност според мен темата трябва да се съобрази с няколко неща - сезона, стила на сватбата, типа на заведението и съответно желанията на младоженците.

На мен слънчогледите не ми бяха фаворит за тема, аз обожавам морето и исках морска тема.

Ама като отпадна идеята за сватба на плажа (понеже милото се тръшкаше, че ако задухал силен вятър, какво сме щяли да правим), се спряхме на заведение тип "битово" и реших, че морската тема въобще няма да подхожда и слънчогледите, които също много харесвам, са идеалния вариант за заведение с "дървенийки" и зеленинка, а и подходящи за сезона.

Мислила съм си и за пеперуди, но ми се струват малко изтъркани, а аз нали не искам да съм типичната булка и се отказах.

Та не знам колко съм права, но поне при мен това беше водещо при избора на тема.
 
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines