Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 07, 2024, 14:30:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕШЕНИЕ ЗА КОЛИКИТЕ  (Прочетена 149339 пъти)
 
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: май 09, 2008, 21:18:28 »

Искам да попитам как и по колко се дават капките Инфакол и има ли разлика в дозировката и начинът на приемане на капките при кърмени и изкуствено хранени бебчета? huhhuh.gif
Активен
doriani
Любопитен
*
Публикации: 32



« Отговор #46 -: май 10, 2008, 20:15:43 »

чета ти дословно инструкциите, защото съм позабравила как ги давах-05 мл преди всяко хранене ,ако е необходимо може да увеличиш до 1 мл давах го с пипетката която е в комплект и не забравяй да разклатиш бутилката .синът ми беше на смесено хранене, защото кърмата не беше достатъчна
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: май 11, 2008, 07:32:32 »

Искам да попитам как и по колко се дават капките Инфакол и има ли разлика в дозировката и начинът на приемане на капките при кърмени и изкуствено хранени бебчета? huhhuh.gif

Аз давам преди всяко хранене по 1 лъжичка (незнам колко ml е 1 лъжичка или пълна пипета) pardon но те са си стандартни май!Не мисля,че има значение бебето по какъв начин се храни за приема на Инфакола good
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: май 12, 2008, 14:07:26 »

Момичета да споделя. Вчера бях на лекция за кърменето, и лекторката каза че чудесен лек за коликите е, да сложите бебето между гърдите си, но на голо. По този начин вашата топлина затопля бебето, а равномерните ви вдишванията и издишванията го масажират. Това било много ефикасно, но и мъничко опасно, защото на бебетата много им харесва това "лекарство", и почват да го искат дори и да нямат колики! blum
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: май 16, 2009, 08:18:15 »

Ето че и нас ни почнаха коликите pardon 1 месец беше супер,но сега я мъчат от време на време...особено вечер sad
Да попитам колко ви държаха вас и също с кои храни трябва да внимавам аз crazy
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: май 16, 2009, 08:58:27 »

 Maйче, нашите започнаха на 10тия ден и до сега си ги има с пълна сила. Избягвай газообразуващи храни - боб, леща, грах, царевица, залеви - зеле, моркови, броколи(аз морковче ям само сготвено към супата), не пий газирано, също така. Това са основните храни, които образуват колики. Така ме съветват всиачки, вкл. и останалите мами от форума. Аз избягвам още и доматите и тиквичките. Отделно храно, които са алергени - млечни, ядки, риба.
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: май 16, 2009, 09:33:19 »

Maйче, нашите започнаха на 10тия ден и до сега си ги има с пълна сила. Избягвай газообразуващи храни - боб, леща, грах, царевица, залеви - зеле, моркови, броколи(аз морковче ям само сготвено към супата), не пий газирано, също така. Това са основните храни, които образуват колики. Така ме съветват всиачки, вкл. и останалите мами от форума. Аз избягвам още и доматите и тиквичките. Отделно храно, които са алергени - млечни, ядки, риба.
аз също не консумирам тези храни, само че без доматите и млечните - тях си ги ям  pardon Освен това, понеже не давам на Гого вода или чай, аз се наливам с чай от копър  bad Но на нас най-много ни помага Инфакола  smile Сега, да чукна на дърво, почти не усещаме коликите. Преди една седмица, обаче ми свърши Инфаколът и се видях в чудо, докато се снабдя с друга опаковка  girl_impossible Дано Хани не я тормозят много коликите  Good luck
Активен
Ел
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 999


Консултант по кърмене към НКК


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: май 16, 2009, 10:32:01 »

 Пете, защо не даваш чайче от копър на Гого? По една две лъжички преди хранене и м/у храненията не би било проблем, тъй като нито свиква с шише, нито ще му утоли глада, че да суче по-малко след това good
 А ти от къде се снабдяваш с Инфакола? Ние сме с Колийф, но не сме особено доволни..пак си има.
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: май 16, 2009, 10:36:07 »

Момичета я кажете как се слагат тия капки и кога че съм много боса
Чичо ми донесе от Алглия 2 опаковки Инфакол ама как се прилагат незнам blush blush
Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: май 16, 2009, 10:50:27 »

Диде, аз лично слагам капките в млякото, не му ги давам преди ядене с пипетата, ами капвам, но ние сме изцяло на АМ. Много съм доволна от Инфакола. Направих си един опит преди време сложих Саб симплекс в млякото и разклатих на повърхността се образуваха и задържаха доста дълго време мехурчета въздух, на следващото хранене сложих Инфаколик и като разклатих балончета НЯМАШЕ. а нали това е целта. Освен това дребничкият се орига мн лесно и постоянно подпръцква, газовете явно излизат от коремчето  blush  ами това от мен.
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: май 16, 2009, 14:05:31 »

Мерси,момичета за информацията give_rose
Аз давах Симплекса ,но дали имаше голям ефект не зная pardon тя нямаше чак много гадни колики...а вчера и сложихме една свещичка Виборкол вечерта и сякаш помогна...беше спокойна през нощта.
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: май 16, 2009, 15:37:24 »

И ние имаме колики вече ..  girl_impossible Първо давах Еспумизан ел , но от вчера почнахме с Инфакол. Давам му ги директно от пипетката преди кърмене.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: май 16, 2009, 15:41:58 »

Лъвче, нали знаеш, че Инфакола действа с натрупване и трябва да минат между 1 и 3 дни, преди да започне да се усеща ефекта им.
Ако изобщо се усеща де. Имам чувството, че тези капки са правени за наше успокоение, че правим нещо , за да облекчим болките на бебочествата.....
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: май 16, 2009, 16:11:24 »

Ние в началото ползвахме Колийф и останах много доволна, като му намаляха минахме на Инфакол и също имаха ефект smile. Първата седмица се мъчихме с  Еспумизан, но нямаше ефект. Колийфа ги смесвах с кърма, а Инфакола директно в устата с пипетката.
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: май 16, 2009, 16:58:01 »

Мерси момичета  give_rose
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines