Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 10, 2024, 01:58:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 46   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ноември 2016 - пробуди се!?  (Прочетена 171396 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #180 -: ноември 07, 2016, 09:16:01 »

Добро утро, аз днес още се чудех какво и дали да закусвам... та явно ще е кисели краставици (защото само това имам под ръка от всичко изброено), не върви много на кафе с мляко, ама кой ме кара да чета форум преди закуска ... smile  Върнахте ме в детството с това кисело зеле, дядо ми, Бог да го прости, слагаше зелето ( от нашата градина) в дървена каца, точно за коледа имаше уникален вкус и зелева чорба. Липсва ми това време...

За гласуването гласувах за най-малкото зло и от сега се почесвам по-главата следващата седмица кое ще е по-малкото зло... Политика ... пфуууу....

Тони, аз също съм фен на карфиола, а кисел чесън с джанки е някакво кулинарно чудо, с което съзнанието ми първо трябва да се справи. Не съм си и мислела за такава комбинация smile

Другата "туршия пълен абсурд" ми беше диня в саламура...  shok ... но е доста вкусно и разбира се отново спомен от детството, къде ти  в тоя град бостан, малки динчета ( слагат се последните, които нямат време да узреят) и изба с подходяща температура, че всичкото туй да втаса...

Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #181 -: ноември 07, 2016, 09:20:40 »

За диня съм чувала и виждала, че правят хората. Нямам спомен да съм яла, ама вероятно съм опитвала...аз опитвам нестандартни неща.
Но чесъна го чувам за първи път и доста ми разчовърка любопитството. Я кажи какъв е тоя чесън по-подробно, как се прави???
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #182 -: ноември 07, 2016, 09:22:04 »

Привет, привет

И ние гласувааме smile. Леле какви опашки имаше, не беше за вярване, добре че свека дойде да гледа в двора на училището малкия, че ако го бяхме замъкнали щеше да издивее.Ще стане интересно другата седмица, ББ няма да може да бяга от обещаното си за втори път.

Зеле не слагаме, свекърите слагат и ни дават. Туршийка сложихме обаче и вчера я опитахме, страхотна беше, малко киселка ми идваше. Kiwi мама е сложила също диня в туршия и любимите ми патладжани на туршия мммм, също и авокадо е слагала на туршия  crazy

Под джинджифилова бира Ginger ale ли имате предвид? Че тази година Швепс бяха пуснали Ginger Ale, много помага при бременни за гадене и болки в корема.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #183 -: ноември 07, 2016, 09:31:10 »

Хахаха, много екстремно утро - с кисело зеле и бира! Като за след изборите в понеделник сутрин е уникално!
Аз кисело зеле не обичам. Краставички обаче унищожавам. Много ги обичам в комбинация с царевица от консерва. Нашите правят зеле, свекърва ми трушии. Дини сме залагали преди години, когато гледахме на село. Сега вече няма кой.
Джинджифилова бира ще ми е интересно да опитам, ама аз съм с мъжки вкус към питиета, та се не знае? Мразя ферментирали компоти в бирени бутилки или кенчета. Бирата трябва да е истинска! Мразя и вино, мога да пия узу, уиски, все едни такива... Сега съм обаче в процес на прочистване. Имам нужда най-вече да се отърся от стрес, напрежение, лоши чувства, мисли, вътрешен бяс.
Ние гласувахме късно - след 17 чада, та сме почакали 5 мин. За сметка на това бяха издишали чистия въздух в стаята и едва издържах!
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #184 -: ноември 07, 2016, 09:35:41 »

Джинджифиловата бира не си я представям сладка, сладка ли е????
И аз като тебе, Али, по мъжките питиета. Само ти заменям уискито с ракия хахахаххахахха уискито го слагам при женските, блажи и не ми харесва.

Яко съм активна днес, изстрелях 3 поста за 15 мин., преди да потегля да се обучавам... в супер бирено настроение, ужас хахахаха
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #185 -: ноември 07, 2016, 09:35:48 »

Има ли Джинджифилова бира с алкохол? Че това което аз знам че му се казва Джинджифилова бира е безалкохолно  pardon

EDIT : някой явно и бира е измислил

http://www.thekitchn.com/whats-the-difference-between-ginger-ale-and-ginger-beer-222925
« Последна редакция: ноември 07, 2016, 09:37:37 от bulche91 » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #186 -: ноември 07, 2016, 09:40:21 »

Забравих - ММ си прави салата от пресен карфиол с начукан чесън, малко сол и зехтин май слага. Оставя го да постои в хладилника, за да омекне, а после ми умирисва душата!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #187 -: ноември 07, 2016, 09:47:40 »

Добро утро! Влизам да ви почерпя ММ днес има рожден ден!
 Нямам време да ви изчета напоследък, но се надявам всички да имате хубава седмица. Аз чакам с нетърпение петък да си идем вече с кола...
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: ноември 07, 2016, 10:01:57 »

Адиктед, да ти е здрав мъжо и много да те обича!

Има джинджифилова бира с алкохол, аз никога не съм пила, разбира се.. Мразя бири.. Ценител съм на винцето  heart

Прави се от пресен чесън, баща ми е забравил да сложи и сега нямам нито един буркан  cray cray cray cray Всичко от миналата година го опустоших  sad Рецепта не знам, защото не съм правила  blush


И ние вече си хапваме от киселата сорова туршия от бидонче.. Сложихме зелени домати, зеле, карфиол, моркови.. Обожавам и дори в момента слюнкоотделям  blum

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #189 -: ноември 07, 2016, 10:13:03 »

Да, аз точно за истинската джинджифилова бира питам. НИ2 ме навиваше да започвам да правя и да продавам, голям хит е в Америка. Също и студено кафе по нов метод някакъв. Под пари съм щяла да остана Wink Само като си се представих как надигам глава изпод купчина банкноти, завиращи ми се в нос, уста и очи, рекох твърдо НЬЕ  още на етап проучване funnytooth
Туршия от чесън се прави пролетно време, когато има джанки и скилидките още са меки, с нежни обвивки. Имат страхотен вкус, но си остава чесновият мирис Wink. То от всичко може да се направи туршия, като му се сложи вода и сол, както и от всичко, като му се добави нужното количество захар - сладко.
Хехе, аз се чудех как може да има толкова много невалидни бюлетини от референдума, ама ето - с три чертички цял приятелски кръг pardon
Снощи Родният стоя ангажиран пред телевизора, а аз четях какво върви във ФБ в долния край на екрана. Малко късно хванах едно изказване, дето яко ме развесели и вече гледам положително на изборната ситуация: Продавам телевизор, запазен! Един път е стреляно по него, когато разбрах, че /някой си/ има повече гласове от /някой си/.  Бая далавера си е, особено ако не е улучил funnytooth По принцип ми трябва сушилня и ще си отварям ушите и очите Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: ноември 07, 2016, 10:20:01 »

Добро ви утро или добър ден.От сутринта работа, работа и не мога да сколасам да се разпиша.

Трушия ям само аз, моя мъж не кусва и тази година останахме и без едно бурканче обща трушия, направо срам и позор.

За изборите гласувах, аз съм пропускала само едни избори, за кмет, но то тогава ми идеше да хвана пушката и да ги почвам под ред.От един идиот се насадихме на друг.Просто нямахме избор и дори по-малкото зло не вървеше като фраза.

Хубав ви ден, честит рожден ден на рождениците, и да сте много усмихнати!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: ноември 07, 2016, 10:44:18 »

Бира се прави доста трудно.. Кумът и негов пприятел са се запалили по крафт бирата, която е все по-популярна в България.. То са градуси, висене, бъркане, после чакане да стои на тъмно, на не знам си какво.. ужас е.. Варят в някакъв казан 40л, малък им бил, че като себестойност им излиза по 4лв/брой.. Вярно е, че ММ е тотален фен, както и всеки, който обича бира и я е пробвал.. Те са супер зарибени и много четат.. Има някакъв проблем с легализирането на крафт бира в България, обаче и повечето които варят я продават "на тъмно" или през големите пивоварни..  pardon Добре, че на тях не им остава за продаване  funnytooth
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #192 -: ноември 07, 2016, 11:09:00 »

Добро утро!

С това кисело зеле ми бръкнахте в раната! От месеци наред ми се яде, няма откъде да си набави  cray преди 3-4 години бяхме купували от един сръбски багазин зелеви листа за сърми, обаче много трагични, едва 3-4 ставаха, всички други бяха като пластмаса. Ама като няма риба и ракът е риба, та мъжо каза, че като има време ще преприеме екпедиция до там и ако има ще зарадва бедната ми душа blum
Иначе майка ми ми направи царска туршия, та малко ми хвана място smile Ама голяма ми е мъката по киселото зеле lol

Туршия от чесън не съм чувала, ама сме купували маринован чесън, много е вкусен и не мирише.

Вчера не можах да ида да гласувам, още бях с температура, ама живи и здрави на тур ще се замъкнем цялото домочадие. Аз си мислех, че трябвало да се регистрираш предварително,  нямало нужда.

Лек ден от мен и спорна седмица!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: ноември 07, 2016, 12:46:00 »

Идвам да ви се жалвам - Кико меподлуди - не ще да заспи и това си е! Чакам с нетърпение да се спрем на някоя градина и да ходи пък било то и за 2 часа. Направо съм признала Мари за герой! Как се справяш самичка,  че и готвиш!  Защо така не ме слуша това дете - не знам. Навън друг проблем - събува си обувките,  а то има сняг...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #194 -: ноември 07, 2016, 12:57:54 »

То рядко има дете, дето да не си сваля обувките smile. Имахме торба за количката и като не си виждат краката и нямат достъп до тях, номерът минава за известно време. Сигурно му са големи и лесно се справя Wink Дай му да държи нещо в ръцете и отвличане на вниманието му е майката. Той е в най- трудния период сега, ще му мине.
Мари и всички майки без явна помощ и аз ги признавам за герои good
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 46   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines