Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 05, 2024, 09:39:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 12-ТА ЧАСТ  (Прочетена 157833 пъти)
 
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #120 -: март 03, 2014, 22:37:57 »

Попринцип около 8-10 месеца най-рано, но не по-късно от 6 месеца преди сватбата. Капарото в 90 % от случаите не се връща и обикновено е около 20 - 30% от цялата сума. Ако имаш предвид конкретен ресторант, може да ти помогнем повече, ако някоя от нас е имала оферта/среща с ресторанта smile
Активен
LoveMeAgain
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


« Отговор #121 -: март 04, 2014, 01:01:36 »

То капарото не се ли взима като гаранция, че вече си решил и няма да се откажеш? Т.е. - не се връща, така мисля.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #122 -: март 04, 2014, 11:09:44 »

Да , капарото поне според мен е и за двете страни - От тяхна страна се гарантира запазването на датата, а от твоя че ще го проведеш при тях.

Все пак всичко се случва и може да отложиш/отмениш сватбата или пък в последния момент да харесаш друго място... Така ресторанта си гарантира поне някакви пари, иначе ще е на загуба защото примерно вече е отказал на други хора твоята дата и един вид ако не е капарото , той понася загуби.

В Бална зала София ни обясниха същото - капаро 30 % от сумата, не се възвръща при никакви условия.

Предполагам обаче че ако капарираш днес , сватбата ти е след 9 месеца и се откажеш другата седмица, може би има вариант за връщане на някои места
Активен
helennna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 87



« Отговор #123 -: март 04, 2014, 13:12:13 »

Хайде да се похваля и аз с резервиран ресторант - Каза Бояна ще е нашият, надявам се да сме направили добър избор lol)
Активен
jimj
Регистриран

Публикации: 3



« Отговор #124 -: март 04, 2014, 19:43:56 »

Здравейте момичета, можете ли да ми пратите офертата на бална зала София, че още не са ми отговорили. Благодаря smile
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: март 04, 2014, 21:49:25 »

jimj, виж си личните съобщения =)
Активен
Dessitka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #126 -: март 04, 2014, 23:13:59 »

Здравейте на всички smile
Ние сме Деси и Жоро и след доста четене и проучване на темите се включваме и тук.
Надяваме се както на малко помощ, така и ние да успеем да бъдем полезни с това, което сме събрали като инфо досега.
Ние имаме вече определена дата през септември, избрали сме и ритуалната зала - Красно село.
Като брой гости засега сме се спрели на 75 души.
Най-накрая се заехме и с търсенето на ресторант.
Последните два дни обиколихме 5-6 ресторанта. Два досега са заети, други два обаче засега за нашата дата са свободни. Допълнително сме предвидили да проверим още няколко.
От заетите са: ресторанта на хотел Акорд - запазени са почти всички дати за септември.
Ресторантът на хотел Централ Форум също се оказа запазен. С половинката отидохме да проверим на място и говорихме с управителя. Той ни обясни, че били доста търсени и затова всички дати били запазени едва ли не още от миналата година.
Посетихме и хотелите на Симеоновско шосе - Брод и Св. Валентин. Брод ще бъде в ремонт до есента и засега не поемат ангажименти, а Св. Валентин не ни допадна като обстановка и го отхвърлихме почти веднага.
Разгледахме и ресторанта на хотел Суит в Студентски град - ресторант Зест. Ресторантът е нов, на последния етаж на хотела. Изглежда доста симпатично, светъл и доста приятен като обстановка, има фоайе, което изглежда подходящо за питие за добре дошли на гостите.
Днес успяхме да посетим и ресторанта на хотел Галант. Беше ни харесал по снимки и веднага решихме да го разгледаме. На място също се оказа много приятен, светъл и общо взето като цяло отговаря на това, което търсим.
Момичета и момчета, надяваме се някой да може да ни помогне с мнение за хотел Галант, защото доста се колебаем за него...
Също така, приемаме и ще сме благодарни за всякакви съвети и препоръки, тъй като сме малко назад с организацията...
Извинявам се за дългия пост butterfly Но доста се вълнувам от всичко smile
Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #127 -: март 05, 2014, 10:25:18 »

Здравейте на всички smile
Ние сме Деси и Жоро и след доста четене и проучване на темите се включваме и тук.
Надяваме се както на малко помощ, така и ние да успеем да бъдем полезни с това, което сме събрали като инфо досега.
Ние имаме вече определена дата през септември, избрали сме и ритуалната зала - Красно село.
Като брой гости засега сме се спрели на 75 души.
Най-накрая се заехме и с търсенето на ресторант.
Последните два дни обиколихме 5-6 ресторанта. Два досега са заети, други два обаче засега за нашата дата са свободни. Допълнително сме предвидили да проверим още няколко.
От заетите са: ресторанта на хотел Акорд - запазени са почти всички дати за септември.
Ресторантът на хотел Централ Форум също се оказа запазен. С половинката отидохме да проверим на място и говорихме с управителя. Той ни обясни, че били доста търсени и затова всички дати били запазени едва ли не още от миналата година.
Посетихме и хотелите на Симеоновско шосе - Брод и Св. Валентин. Брод ще бъде в ремонт до есента и засега не поемат ангажименти, а Св. Валентин не ни допадна като обстановка и го отхвърлихме почти веднага.
Разгледахме и ресторанта на хотел Суит в Студентски град - ресторант Зест. Ресторантът е нов, на последния етаж на хотела. Изглежда доста симпатично, светъл и доста приятен като обстановка, има фоайе, което изглежда подходящо за питие за добре дошли на гостите.
Днес успяхме да посетим и ресторанта на хотел Галант. Беше ни харесал по снимки и веднага решихме да го разгледаме. На място също се оказа много приятен, светъл и общо взето като цяло отговаря на това, което търсим.
Момичета и момчета, надяваме се някой да може да ни помогне с мнение за хотел Галант, защото доста се колебаем за него...
Също така, приемаме и ще сме благодарни за всякакви съвети и препоръки, тъй като сме малко назад с организацията...
Извинявам се за дългия пост butterfly Но доста се вълнувам от всичко smile
Ние гледахме Галант, много е приятен като обстановка. Има и паркинг, което си е плюс. Когато ние ходихме миналия месец точно му правиха ремонт, така че ще е прясно освежен. Почти се бяхме спрели на него, единственото което ни отказа е, че за техните цени на куверта може да се направи доста по-добро меню - някак е бедничко, а  кувертите са около 40лв. Иначе те дават да си променяш менюто както искаш и ако бюджета не ви е проблем, може да си направиш доста добро меню. За сравнение в ресторанта на който се спряхме - ресторант Диана в Дианабад за 33 лв куверт менюто им е доста по-добро. Между другото, може да погледнете и Диана - има голям паркинг и голяма градина с фонтан подходяща за снимки. Може да се направи и изнесен ритуал в градината. (общо взето заради нея го избрахме). Успех!  good
« Последна редакция: март 05, 2014, 10:28:55 от Shaiya » Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: март 05, 2014, 10:49:24 »

 И аз съм с добри впечатления от ресторант Галант - като ходихме точно го освежаваха, но по снимки от техния фейбук изглежда доста свежо и приятно.
Днес с моя половин си капарирахме ресторант Стара София в хотел Вега  danceg След много дерзаене и чудене, все пак се спряхме на него понеже и на двамата много ни хареса и мястото и офертата, която ни дадоха.  girl_wink
Активен
Dessitka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #129 -: март 05, 2014, 13:10:33 »

Здравейте на всички smile
Shaiya и tinycat - много благодаря за мненията за Галант.
И на нас ни хареса много, условията им са доста приемливи, а като обстановка самата зала е точно това, което търсим (като големина, светлина, разположение на маси и т.н.). Това, което не ни хареса много е, че входът към залата е през тясно и доста тъмно стълбище, а и самият вход на хотела е неугледен и позанемарен...Още малко се колебаем и междувременно ще отидем на оглед и на ресторант Диана 3 - и той е от списъка ни с предпочитани smile
Доста ме е яд, че ресторантът на хотел Централ Форум е зает за нашата дата - бяхме го харесали и по снимки, и на живо, устройваха ни и условията.
Аз днес се присетих за още един ресторант, за който не откривам почти никакви отзиви - на хотел Триада в Гео Милев...Прегледах му снимките, симпатичен изглежда...Като мнения за сватби обаче "най-пресните" са от 2009-2010 г. - т.е. не актуални...
Успоредно с ресторантите гледаме и за фото/видео и DJ - голямо търсене, четене и ровене пада...
Отново благодаря за за всички мнения, предложения и препоръки - за нас са добре дошли smile Victory
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #130 -: март 05, 2014, 13:43:40 »

Триада е добър ресторант, но по едно време там кувертите бяха много скъпи и се получи известен отлив на клиенти.После доколкото имам инфо имаше промени в менажерския състав и нещата отново потръгнаха.
Активен
Dessitka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #131 -: март 05, 2014, 14:21:05 »

Делийски, много благодаря за инфото smile
Ще ги проверя, да видим какво ще предложат към днешна дата smile pc-mainiak writer
Активен
Blomma
Регистриран

Публикации: 3



« Отговор #132 -: март 05, 2014, 19:22:19 »

Здравейте, ние вече имаме резервиран ресторант. Спряхме се на голф клуба "Света София". Всъщност не сме разглеждали други оферти, просто от раз ни грабна. Аз като цяло се доверявам на инстинкта си, но все пак ще се радвам да чуя и други мнения за това място. 
Активен
Dessitka
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #133 -: март 05, 2014, 21:42:07 »

Привет отново от нас Flower
Пореден ден от ресторантската обиколка... Днес беше ред да проверим ресторанта на хотел Диана 3.
Първи впечатления - малко трудно го намерихме, макар че всъщност не е много забутан.
Има паркинг с бариера и достатъчно свободни места. Входът на хотела е тотално стил "хепи-соц" - доста позападнал, мрачен и неподдържан.
Веднага от фоайето се влиза в ресторанта. Положението там е същото. Доста неподдържано, иначе като цяло има капацитет, и с правилното управление би бил даже хубав. Управителката веднага ни посрещна и ни показа папка с примерни менюта и снимки от предишни сватби...от 2008 г. Точно за 1 минута ни разказа за всички условия и ни остави да размисляме. Иначе менютата са прилични, даже доста, още повече за цените - от 30 до към 35 лв. С две думи - изгодни условия, но самото място иска доста работа, за да стане наистина хубаво за едно сватбено тържество. Нас поне засега, освен с кувертите, с друго не ни грабна. Според мен даже, остава като резервен вариант.
Иначе с хотел Триада, за който се бях присетила, засега нямаме успех. Пробвах да се свържа по телефона за първоначална проверка за нашата дата и...ми затвориха. А другият телефон на хотела в продължение на 15 минути даваше заето. Определено ме подразниха....
 huhhuh.gif angry
За утре планът включва спирка в Сватбен център София и ако успеем да се класираме...още някой и друг ресторант...Чудим се дали да пробваме и Скай Уей...Макар че тяхната оферта нешщо много не ни грабна...
Стискайте палци, че досега резултатът е много гледане и обикаляне и нищо съществено.... angry Tc mega_chok
Активен
ona_neg
Гост
« Отговор #134 -: март 05, 2014, 22:55:42 »

Dessitka, кога е сватбата? Вие откъде сте-прави ми впечатление, че гледате в най-южните райони..или е случайност?

Иначе бях на сватба в Скайуей миналото лято. Не си спомням как беше храната, но залата и гадината са ок. 
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines