Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 10, 2024, 19:32:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: АСЕНОВГРАД!!!! ЧАСТ 5  (Прочетена 207259 пъти)
 
megan_n
Ентусиаст
**
Публикации: 144



« Отговор #255 -: март 17, 2013, 11:21:32 »

 Poli_87 обиколих всеки магазин за рокли, но аз търсех определен модел, който го нямаше или ако имаше подобен беше много обемна, а аз неисках. И бях решила да отида пак май месец, понеже казаха, че тогава ще излезе новата колекция. Но по средата на обиколката си видях моята рокля в Булвеси, поразгледах останалите магазини и се върнах. За разнообразието зависи какво търсите. Най-много са обемните рокли с 2 и 3 обрача. Моята е с един обрач и почти никаде нямаше такава и все ме обеждаваха, че ако ми я направят с един нямало да стои добре. Иначе навсякуде ви предлагат да ви ушият по ваш модел, но аз исках да се вида, а не да шия smile
Активен
IvaGeorgieva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 132



« Отговор #256 -: март 22, 2013, 11:48:41 »

Да споделя и аз мнение от голямото обикаляне в Асеновград. Добре, че имам време до сватбата, защото аз лично нищо не си харесах от там...не знам дали причината беше, че магазините бяха заложили главно на балните рокли и нямаше много булчински....но това което масово се предлагаше беше обилно обсипани рокли с камъни. Вярно - всеки си има вкус и на някой ще им хареса, но да кажеш на продавачка, че не харесваш камъни и тя да те убеждава, че една булка трябва да блести и затова са толкова много.....нещо не ми допадна...Рокли, които ми хванаха окото имаше само във Версай и Соня стил..отделиха ни достатъчно време за проби....обясняваха много...и всичко беше чудесно. В крайна сметка сестра ми си поръча роклята в Соня стил - надявам се да я изработят както трябва и всичко да е нормално.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: март 22, 2013, 15:07:08 »

да кажеш на продавачка, че не харесваш камъни и тя да те убеждава, че една булка трябва да блести и затова са толкова много.
funnytooth Много ме разсмя, но е самата истина навсякъде всичко блести и ти обясняват как трябва да си като кристален полюлей на сватбата си /не съм ходила до Асеновград, но в Сф по Пиротска е същото/
Активен
IvaGeorgieva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 132



« Отговор #258 -: март 22, 2013, 19:06:40 »

Даааа, определено много от магазините се опитаха да ни убедят в това. В други магазини пък ни трябваше голямо въображение, за разберем каква точно рокля ще се получи....там работеха само на принципа "Представи си..." Не спираха да ни повтарят: Представи си, че от тази рокля ще вземем този елемент...после си представи, че от другата рокля ще вземем другото....
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #259 -: март 22, 2013, 22:30:54 »

Да споделя и аз мнение от голямото обикаляне в Асеновград. Добре, че имам време до сватбата, защото аз лично нищо не си харесах от там...не знам дали причината беше, че магазините бяха заложили главно на балните рокли и нямаше много булчински....но това което масово се предлагаше беше обилно обсипани рокли с камъни. Вярно - всеки си има вкус и на някой ще им хареса, но да кажеш на продавачка, че не харесваш камъни и тя да те убеждава, че една булка трябва да блести и затова са толкова много.....нещо не ми допадна...Рокли, които ми хванаха окото имаше само във Версай и Соня стил..отделиха ни достатъчно време за проби....обясняваха много...и всичко беше чудесно. В крайна сметка сестра ми си поръча роклята в Соня стил - надявам се да я изработят както трябва и всичко да е нормално.

И аз се спрях на Соня стил smile След обикалянето в цял Асеновград само там имаше нещо като за мен, ненатруфено, изчистено и семпло. Искам да направя някои промени по нея, а и продавачките са много готини и обясняват доста подробно кое как ще се получи. Аз все още не съм си я поръчала роклята, мисля след средата на април (тъкмо да реша какво и как точно го искам). Вашата рокля за кога ще е готова? Дано всичко да е наред  good
Активен
IvaGeorgieva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 132



« Отговор #260 -: март 22, 2013, 22:47:22 »

Ами те се разбраха в началото на май месец-първите дни, че ще бъде готова. То всичко е както се разберете. Понеже сватбата на сестра ми е в средата на май, затова прецениха, че първата седмица от месеца е най-удачно да се вземе, за да не се притесняват в последния момент smile
Активен
stasynka
Сватбар
***
Публикации: 172


06.09.2013 - THE BIG DAY


Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: март 23, 2013, 07:07:03 »

Здравейте, аз също си избрах рокля от Асеновград - магазина е Алис стил, отстрани в уличката до Сияна, понеже ние обикаляхме преди месец почти и само там имаше това което исках. За отношението на момичетата нямам думи - очарована съм. Лично собственичката ме облече и ми обясни абсолютно всичко. Накрая естествено капарирах и поръчах роклята - ще се шие някъде след баловете или по-късно, тъй като сватбата ни е през септември.
Активен
megan_n
Ентусиаст
**
Публикации: 144



« Отговор #262 -: март 23, 2013, 10:26:30 »

За това, че повечето рокли са натруфени съм съгласна, но всеки си има вкус. Но прдавачките на някои места са просто уникални: аз и казвам, че не искам да е много обемна роклята и предпочитам да е само с един обрач тя ми предлага все по големи рокли и ме убеждаа, че една булка трябва да е с такава голяма рокля smile
Радвам се, че си намерих рокля и не трябва да обикалям отново smile
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: март 23, 2013, 20:47:12 »

Да споделя и аз моите впечатления от Асеновград. Днес ходих до там, не обиколих всичко, влезнах в 5 магазина, бях ги набелязала предварително  writer

Най-напред влезнах в Сияна - кич и лошо отношение - роклите бяха само с обръчи, попитах дали има модели на "русалка" дори и абитуриентски рокли. Отговорът беше ами има, ама те са на втория етаж и отново ме питат ама какво рокля търсите. Отново обяснявам - търся "русалка" и пак получавам отговор ми нямаме такива сватбени. Питам, може ли да видим абитуриентските, еми те са на втория етаж?!!? След още 2 мин безсмислен разговор благоволиха да ме пуснат на втория етаж, за да видя абитуриентските  Oh my ... А самите продавачки бяха току що фризирани - с букли и топирани коси до тавана  tease

След това отидохме до БулВеси - много мили и компетентни момичета. Като модел нищо не ми направи силно впечатление. Има различни варианти на платове - освен лъскавите има и не лъскави  =]Премерих 3 рокли. От тях 1-та ми хареса. Любезно обясниха за срокове, аванс и т.н.

След това влезнах в магазина на Стоян Радичев - има интересни модели. И там премерих 3 рокли. Въпреки, че имаше и други булки и абитуриенти, момичетата бяха търпеливи и отзивчиви. Хубави рокли, интересни модели, имаше и некичозни smile

След това влезнахме във Версай - също имаше хуваби рокли. Мерих 2. Дизайнерката малко прекаляваше с коментарите  pardon Но имаше и не кичозни рокли, без мъниста и пайети.

И последното място беше Fortuna Style - там наистина има мнооого, много добри неща  Girl_hide. Модели по-интересни от другите магазини, без кич и претрупани неща. Бях харесала няколко техни модела от последните броеве на списание Булка. Имат и много добри абитуриентски рокли. Цените са малко по-високи от другите в Асеновград - от 700 до 1300-1400лв/. Премерих 4 рокли и едната беше ТЯ  Girl_hide
Всъщност моята рокля беше абитуриентска рокля в телесен цвят и ще я изработят в бяло.

Така, че ако сте решили да ходите до там отидете, може и да намерите Роклята  smile
Активен
Crave
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: март 24, 2013, 10:45:56 »

Да споделя и аз мнение от голямото обикаляне в Асеновград. Добре, че имам време до сватбата, защото аз лично нищо не си харесах от там...не знам дали причината беше, че магазините бяха заложили главно на балните рокли и нямаше много булчински....но това което масово се предлагаше беше обилно обсипани рокли с камъни. Вярно - всеки си има вкус и на някой ще им хареса, но да кажеш на продавачка, че не харесваш камъни и тя да те убеждава, че една булка трябва да блести и затова са толкова много.....нещо не ми допадна...Рокли, които ми хванаха окото имаше само във Версай и Соня стил..отделиха ни достатъчно време за проби....обясняваха много...и всичко беше чудесно. В крайна сметка сестра ми си поръча роклята в Соня стил - надявам се да я изработят както трябва и всичко да е нормално.

Аз също си харесах две рокли точно в Соня Стил и Версай. Накрая избрах Версай. Дизайнерката ни направи отстъпка 60 лева, може би защото поръчахме и чантичка с плат и мотиви от роклята, воал и наметало за църквата. И в двата магазина има хубави рокли и отношението е отлично! smile
Активен
Nine
Ентусиаст
**
Публикации: 146



« Отговор #265 -: март 25, 2013, 13:45:04 »

Момичета и аз  вече си имам рокля. В събота бях в Асеновград  и си  поръчах моята рокля в Модна къща Катерина. Роклята ще е шият те, по техен и мой модел. В цвят шампанско с дантелка и един обръч. Нямам търпение да ме  викнат на първа  проба. yahoo
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #266 -: април 01, 2013, 23:39:08 »

Аз се отказвам от Соня стил  sad Не знам какво им беше станало ,но като отидохме вече да уговаряме подробностите около роклята (аз исках да променят някои неща), те явно не бяха в настроение...10 пъти им обясних какво искам, а те 10 пъти ми отговаряха "ама как..ама няма да стане..ама това ще увеличи цената с 200лв. ама това,ама онова..." а цялото нещо, което исках беше да се скрият обръчите на бюстието на роклята (не знам дали така се наричат). Роклята е цялата от тюл, и тези обръчета направо прозираха,все едно ,че роклята има незавършен вид. Попитах ги дали не може да се сложи някоя друга подплата или друг по-масивен тюл,но явно не говорехме на един и същ език с продавачката. И в края на краищата доста ме разочароваха sad и вместо да стоя на тръни до сватбата в очакване каква рокля ще ми измайсторят, реших да си поръчам първата,която харесах в Турция,дори да е на двойна цена. Не че нещо точно против тях, но като цяло ми омръзна от неприветливите асеновградски продавачки...Дано да съм само аз разочарованата от тях.
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: април 02, 2013, 09:05:48 »

hulcy, хубаво си постъпила според мен. Щом така си го почуствала и не си била сигурна в тях е било по-добре да се откажеш, отколкото да си притесняваш до края. Явно роклята от Турция е твоята рокля!

Аз още не съм ходила до Асеновград, но то май навсякъде има неприветливи продавачки.
Не мога да ги разбера, вместо да се опитват да привлекат клиенти, те с глупостта си ги отблъскват!
Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #268 -: април 02, 2013, 15:49:22 »

Ели, наистина са доста странни. Имаше и един друг булчински магазин (не помня,май ,че се казваше "Моника", в една малка уличка се намираше), в който също роклите им бяха страхотни. Поне едната рокля беше уникална - бюстието цялото беше с камъчета, ръчна изработка. И цената беше само 600 лв. (което е доста добра цена,като се има в предвид ръчната изработка). Пробвах я роклята и много ми хареса и обяснявам на продавачката,че трябва да се смени деколтето,искам да е сърцевидно, по-изрязано, а не толкова затворено. Но тя тръгва да ме убеждава ,че така било по-хубаво. Чак ми се разсърди като й казах ,че така не ми харесва. Казах й ,че има време до сватбата,чак август месец ще е,а тя: "Ми тази рокля е ръчна изработка,става бавно,няма как за август да Ви се направи друга", и аз: "Има цееели 4 месеца до август?!?!" ,тя: "Ми лятото излизаме в отпуск." Пффф, с други думи, или купувай тази,или не ни занимавай. Търговският им нюх (на някои) е просто УНИКАЛЕН... Иначе, наистина има добри места, с качествени материали и качествено си работят хората, но доста е трудно да се уцели усмихнат персонал...Май доста се пооплаках  blush Какво да правя...дразнят ме  pardon И Ели, благодаря за подкрепата  girl_wink
Активен
Evriala
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: април 03, 2013, 22:22:31 »

Да ви се похваля и в тази тема - имам си  рокля и то от асеновград, там където смятах, че не би могла да е моята рокля, но трябва да ви кажа, че при мен стана точно така както говорят за сватбената рокля.Когато я облякох разбрах, че е тя.Бях я мернала с крайчето на окото, тъй като хич не е това което търся, но когато я облякох просто разбрах.
Като я снимам ще кача снимки. Що се отнася до отношението на магазинерките, единствено в Сияна гледаха начумерено, в останалите магазини бяхме приемани радушно даже в някои много ни се радваха и падна голям смях в един, когато едната ме обличаше и пита - кога го очаквате (бебето), а аз "моля, не съм бременна. Просто съм си дебела".Жената започна да ми се извинява, но след  5 минути ме облича другата и казва" няма да пристягам, че има бременност", след което ние с другата продавачка прихнахме в бурен смях.В следващите салони предупреждавах, че не съм бременна и така, общо взето мина добре. Почти на всякъде ни правиха големи отстъпки, стигащи до 100 лева.
А роклята ми изобщо не отговаря на това, което търсех.Открих я в едно малко магазинче, стоеше си на манекена и ме чакаше. Зърнах я с крайчето на окото си на излизане. Когато я облякох разбрах, че е тя - великолепна е, напомняща за испанските ритми и страсти. Тази рокля ми стоеше сякаш беше шита за мен и единствено с нея не изглеждах дебела, а напротив фигурата ми стана елегантна и женствена. това беше 2 рокля, която мерих, но все пак реших да обиколя и да разгледам всичко, заради многото изминати километри.След часове мерене и разглеждане се върнах отново да  я пробвам и тогава ми се насълзиха очите - тя беше , никоя друга не можеше да се мери с нея, никоя друга не предизвикваше такова вълнение в мен и я купихме.
Съжалявам за големия пост, но исках да споделя това преживяване с вас. Пожелавам на всяка от вас да намери своята рокля и да я носи с гордост и самочувствие!
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines