Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 19:04:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 13 част  (Прочетена 165497 пъти)
 
tatqna_dr
Ентусиаст
**
Публикации: 128



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: септември 29, 2013, 18:31:02 »

И още една която е на нашата маса


* DSC01971.JPG (73.05 KB, 389x292 - видяно 2820 пъти.)
Активен
tatqna_dr
Ентусиаст
**
Публикации: 128



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: септември 29, 2013, 18:31:38 »

И последна


* DSC01972.JPG (46.48 KB, 260x195 - видяно 2786 пъти.)
Активен
megyto
Сватбар
***
Публикации: 207



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: септември 30, 2013, 12:31:37 »

Таня, много хубава украса, цветовете са в много нежни тонове и хармонично съчетани.

Пачоран, разбирам реакцията ти, ти явно работиш професионално и си коректен, при това положение аз също бих се ядосала, но приеми, че не всички са като теб. Не слагай всички в една категория. Ето, на мен също нищо за договор не ми бе споменато, всеки път като отидех имах насреща си различен човек, съвети - никакви, на въпросите ми беше отговаряно кратко и сухо, дори половинката ми, който беше с мен, без да разбира ми каза, че не изглеждали много приветливи. Но както каза Брайд, собственичката изглеждаше симпатична, бях дала вече капаро, а и една седмица преди сватбата, къде да търся други. Да не кажа, че когато отидох да си нося нещата за поставяне (което си платих естествено, нищо безплатно не са ми направили), ме посрещнаха, че трябва да си платя остатъка, при положение че се бяхме уговорили, че ще им платя когато ги донеса, ама да ме посрещнат с това, сякъш съм измамничка или незнам какво, стана ми много неприятно. Дори и преди да погледнат какво съм им донесла и преди да им обясня, какво да напрявят. Да ти стане ясно от самосебе си. Но пак подчертавам, че дори аз да съм попаднала на такава, не значи че всички са такива, не ме разбирайте погрешно.
Тук споделяме опит, за да знаят бъдещите булки за какво да внимават, понеже на повечето това им е първа сватба и досега не са работили с агенции. Така че няма откъде да знаят, какви евентуални проблеми и недоразумения могат да възникнат, по-скоро агенциите от опит трябва да ги знаят и да договорят това с клиента, ние нямаме опита и нама откъде да го знаем. На мен нищо такова не ми бе обяснено. Но това не значи, че няма такива, които са абсолютно сериозни и работят професионално.
И да не съм съвсем  Offtopic предлагам на момичетата декорации с лимон и рози


* Petales des roses1 - Copie.jpg (29.63 KB, 309x448 - видяно 230 пъти.)
Активен
megyto
Сватбар
***
Публикации: 207



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: септември 30, 2013, 12:32:21 »

и с лимона


* Deco citronee_001 - Copie.jpg (27.95 KB, 335x448 - видяно 202 пъти.)
Активен
Бела
Ентусиаст
**
Публикации: 124


Моят съпруг е моят свят!


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: октомври 01, 2013, 08:17:27 »

tatqna_dr- МНого е хубаво !
По въпроса с договорите  ,аз неколкократно съм споделяла моето мнение- за жалост в България явно много малко агенции искат подписване на такъв документ ,но ако настоявате всичко да е изрядно и както ви е обещано ,попитайте агенциите ,с които работите ?Поне в някакъв писмен вид да се оформят нещата ,това разбира се важи както за агенциите ,така и за младоженците.
А за плащане накуп в началото на цялата сума -съм против ,но това е мое мнение  smile
А моята агенция ми сложи украсата ,която бях подготвила и им занесох предния ден ,но допълнително пари не са ми искали -но аз разбира се съм се омъжвала в далечччччното минало  girl_wink.Много хора,много булки,много агенции,много различни манталитети - много различни услуги .....
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: октомври 01, 2013, 08:57:14 »

А за плащане накуп в началото на цялата сума -съм против ,но това е мое мнение  smile
Абсолютно! И в сферата в, която аз работя се заплаща след свършена работа, в противния случай.... "иди ги търси"
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: октомври 07, 2013, 20:23:10 »

Минавам и от тук, за да изкажа мнението си за сватбена агенция кокет, които превърнаха ресторанта в деня на сватбата в слънчогледова приказка. Беше невероятно красива слънчогледова приказка и без да преувеличавам, когато надникнах вътре преди да са влезнали гостите се просълзих.
Щях да ви дам линк към украсата, но видях че са махнали албума от фейсбук страницата си, така че ако някой иска мога да пратя няколко снимки на украсата на лични.
Активен
Brightside
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #172 -: октомври 14, 2013, 10:51:13 »

Относно договорите - от моя опит (като юрист и като човек, който организира собственото си сватбено тържество) казвам, че "със" или "без договор" , ако някой в сферата на услугите е немарлив и некоректен, винаги ще намери начин да разочарова клиента. Неприятното е, че клиентът - младоженец ще го види в деня на сватбата, когато вече ще е твърде късно. Да се търси отговорност по съдебен път след това става досадно и неоправдава средствата и усилията, нито "връща деня".
В допълнение повечето договори, които се предлагат, са написани лаишки и естествено без никаква защита на клиента. Когато клиентът се опита да ги предоговори обикновено среща "стена" от пречки и оправдания, което води до напрежение в отношенията.
@ Pachoran С оглед нивото на обслужване в сферата на т.нар. "сватбен бранш" би било необходимо да ангажирам цяла кантора колеги, която да изпише всяка подробност от отношенията с всеки подизпълнител, за да имам основание да съм недоволна след това според Вас ли?
Като предистория на това - ресторантът, който харесахме първоначално ни предложи договор, в който цената (която вече беше уговорена като твърда сума) беше без ДДС и твърдеше, че ДДС няма да бъде начислен, но няма и да се промени договора и да се махне формулировката. Вторият ни избор беше ресторант "Лебед".
Относно темата за ресторант "Лебед" - точно поради горните причини не подписах договор с ресторант "Лебед". Отделно бих искала да видя куражлията, който би искал да съди собственика му.
Мисля, че е рамките на общоприетото е да няма цигански оркестър и втора музика в ресторанта по време на сватбено тържество организирано там. Смятам, че имам право да съм недоволна и като юрист, запознат с българската правосъдна система и изпълнителни способи (които не функционират или едва функционират), не приемам да ме поучават и използват за пример за наивност, поради това, че уговорките не са били обективирани писмено. 
Относно украсата - много съм доволна от Phlox Boutique. Справиха се отлично, който иска може да разгледа снимки от различни събития, които са декорирали. 
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #173 -: октомври 14, 2013, 16:46:07 »

 Brightside с пълна сила важи и обратното правило - ако някой клиент е некоректен, винаги ще намери да се хване за нещо. И да търси причина да не си заплати поръчаната услуга. Лошото е, че некоректни в по-голямата си част са клиентите. Защо ? Защото клиентите са всякакви - юристи, машинисти, учители, служители на чистота, работещи в държавна или общинска администрация, собственици на малки или големи предприятия ...... Едни са с основно образование, други с висше, едни никога не са ходили на кино или море, други са обиколили цял свят. Други са се хранили на бяла покривка, трети цял живот имат мушама на масата, за да не се цапа покривката. Всички разбира се са добре дошли при нас и никога никой няма да ги върне. Проблемът е манталитета, бедността на някои, неправилното бюджетиране. Да, всеки разполага с парите си както счете за добре, но трябва да има предварителната нагласа, че като тръгне да прави нещо, то то ще му струва определен финансов ресурс. Някои все още живеят в едни други времена, просто защото така са възпитани, просто защото са в по-малко населено място и ред други неща...
 Не е необходимо разбира се кантора да се занимава с вашите договори с подизпълнители, но никак не е трудно да се фиксират общите положения при взаимоотношенията с подизпълнителите. Черно на бяло да се види кой какво иска, какво трябва да получи и срещу каква цена. Пример ще дам с р-т Лебед, защото сте го посочили като пример. Това, че сте се съгласили да проведете тържеството си в ресторанта не означава, че градината, паркинга, частта от езерото и всичко друго е на ваше разположение. Това, че сте заплатили еди какъв си куверт не ви прави пълновластни владелци на целия комплекс. Ако искате всичко - поръчайте го и го заплатете.
 Друг пример в това отношение са ресторантите в хотелите. Пример -Принцес. Наемате зала Диамант, но това не означава, че в другите зали не трябва да се случва нищо и да не се използват. Не означава, че гостите в хотела трябва да бъдат игнорирани и тези в лоби бара на входа на залата да слушат метъл, вместо джаз. Кемпински - в няколко зали се случват няколко неща като събития, но всички се редят в една тоалетна. Да затворим хотела ли за младоженците ?
 Честно казано в резултат на емоции просто се губи земята под краката и считаме, че даваме много, а получаваме малко. Именно за това са договорите, за да приземяваме "летящите субекти". Договорът има смисъла на опис на нещата ,които се поръчват, трябва да се изпълнят и на определена цена. Изобщо не искам да твърдя, че договорът се сключва с чисто юридическа цел и видите ли с него да си потърсим правата в съда. Договорът би следвало да е в помощ на двете страни, за да сверяват "часовниците" си.
Активен
Brightside
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #174 -: октомври 14, 2013, 17:42:15 »

Т.е. според Вас е ОК в даден ресторант да има едно събитие на първия етаж, друго - на втория етаж, двата етажа да са непосредствено свързани и да не е проблем, че се чуват 2 вида различна музика, а хората от другото тържеството наблюдават и коментират Вашето тържеството?

Ако мислите, че това е ОК и проблемът е в манталитета на клиента, който не е платил достатъчно и липсата на писмен договор, не се учудвам, че мнението Ви за клиентите е, че са в по-голямата си част некоректни:)

Освен това има някои неща, които са безплатни като честност, коректност, отговорност...
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #175 -: октомври 14, 2013, 18:11:18 »

 Да, разбира се, в реда на нормалното е да има няколко събития в един комплекс с няколко зали. Това се случва всеки ден на различни събития подобни на сватбата. Да, неприятен е шума от музиката, общата тоалетна ,външните за сватбата клиенти на сватбеното тържество. Имате два варианта -наемате всичко, другият - местите се на място, където няма подобни нежелани за вас неща. Изборът е ваш ! Но със сигурност собственика няма да има пропуснати ползи. Сватбата е съвсем обикновено събитие като всички останали.
 Честност, коректност и отговорност винаги трябва да има и от двете страни. Именно за това служи договора, в него посочете своите изисквания, ще получите цена, която трябва да заплатите и ако ви харесва приемате условията или налагате вашите, като не ви харесва - продължавате с търсенето на място за тържеството си.
 В същност темата е украса на ресторанта и считам, че предложените неща по-напред от мен са съвсем коректни. Съставете си списък с нещата, които искате да имате, намерете агенция за украса, получете цената, фиксирайте място, брой и време, получавате цена, харесва ви - договор, схеми, брой...., не ви харесва - при следващата. но ниската цена е сигурен белег за проблеми и от двете страни.
Активен
Brightside
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #176 -: октомври 14, 2013, 20:49:33 »

Говорим за 2 (отворени) етажа, а не за зали и в един ресторант, а не комплекс:) Имайки предвид, че цената беше платена от нас и досега никога не е коментирана, не е Ваша работа да я коментирате. Ако търсехме ресторант с ниски цени, нямаше да отидем в този. Смятам, че темата се изчерпа, а спорът с Вас, като човек, който не е запознат и не е присъствал - е безсмислен.
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: октомври 15, 2013, 09:46:34 »

За мен това е недопустимо! От ресторанта е трябвало да ви предупредят, че е възможно организирането на друго събитие в съседната зала, тъй като вие ще имате доста пряк контакт с нея. Така отношенията за коректни и вие преценявате дали това е вашето място и дали да платите за другата зала. Доста често обаче това не се споменава точно, за да не се откажете и после има неприятна изненада.
Доста популярна практика, трябва изрично да попиташ дали има възможност да организират друго събитие в съседната зала, за да ти го споменат.
Активен
aninini
Ентусиаст
**
Публикации: 62


« Отговор #178 -: октомври 16, 2013, 13:20:43 »

Ние сме доволни от ресторанта, където беше нашата сватба във Варна. Всичко, което искахме го бяха направили, както трябва. Мениджърката е истински професионалист. Благодарни сме й от сърце.
Активен
megyto
Сватбар
***
Публикации: 207



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: октомври 18, 2013, 11:38:08 »

От ресторанта е трябвало да ви предупредят, че е възможно организирането на друго събитие в съседната зала, тъй като вие ще имате доста пряк контакт с нея. Така отношенията за коректни и вие преценявате дали това е вашето място и дали да платите за другата зала. Доста често обаче това не се споменава точно, за да не се откажете и после има неприятна изненада.

Точно така, това зависи от коректността на ресторанта. Нашия коктейл беше във външния бар на ресторанта и бяхме предупредени, че може да имат и други клиенти в бара. Това го знаехме, така че 2-3 маси, които бяха заети от техни клиенти в градината, не ни изненадаха, мястото е доста голямо, така че никой не ни е пречел, а и ставаше въпрос за горе долу 30-40мин. Дори имаше една клиентка, която дойде да ме поздрави, защото тя се беше омъжила преди някоко дена и сега беше на меден месец. Стана ми толкова приятно и мило, за което много й благодаря.
Исках просто да кажа, че когато сте предупредени и знаете какво да очаквате, няма неприятни изненади,
дори понякога се случват приятни такива.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines