Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 10:15:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 13 част  (Прочетена 165477 пъти)
 
Бела
Ентусиаст
**
Публикации: 124


Моят съпруг е моят свят!


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: септември 25, 2013, 07:58:23 »

Наистина в повечето ресторанти се съгласяват да помогнат малко с подреждането ,ако не е нещо много сложно ,просто заедно с чашите слагат и подаръчетата  smile,или свещи ,примерно .
Активен
Lorenna
Сватбар
***
Публикации: 229



« Отговор #121 -: септември 25, 2013, 15:22:55 »

Направо се изумявам като прочета някъде, че булка сама ще си украсява ресторанта, за да спести някой лев ли, що ли...От дългогодишен опит мога да ви кажа, че в сватбеният ден
е абсолютна глупост да се занимаваш с организационни детайли, а за украса на ресторант си е нещо като харакири smile...ще си скъсате нервите и нищичко няма да усетите от емоцията и настроението, от вниманието и възхищението на хората около вас да бъдете булка...Наемете си агенция, ако не ви стига бюджета, наемета само украса, помолете близки, които имат опит в организацията и украсата да ви помогнат, но не си проваляйте хубавия ден...Дори при най-перфектната организация се допускат пропуски, затова планирайте добре и това ще ви се отплати. Няма нищо по-хубаво от това на най-щастливия си ден да бъдете красива, спокойна и уверена, да раздавате усмивки и да се веселите до припадък...

Типично се изказа в стил българска сватбена агенция biggrin Хора с подобни възгледи сте 99% от тези в бранша, за жалост. За теб може да е глупост, но за мен не е, напротив! Да направя сама своя уникална декорация за сватбата ми е предизвикателство за креативността и способностите ми! А след сватбата, ако някой е харесал украсата и попита за нея, е много по-приятно да кажа "Сама я направих", отколкото "Наех една агенция"! Празникът е в подготовката! Самият ден минава и заминава, а аз искам да си удължа емоцията, като направя сама всичко, което мога, защото ми прави удоволствие да организирам и украсявам! Никой не говори за украса в последния момент! Денят преди сватбата е идеално време за украса на масите за гости, ако декорацията не е от балони или естествени цветя! Не искам "професионалисти" защото повечето такива в България сте с еднакво остаряло или липса на гъвкаво мислене, а искате и доста пари за тези си "качества". От хората, които съм ангажирала за сватбата, не съм чула нито веднъж "това не може да стане" и никой не ме е гледал от високо, когато е чул скромния ми бюджет за декорация! Не ми се дават много пари за самозвани експерти, когато и сама мога да направя нещо красиво, а спестените пари да добавя към фонда "Меден месец на Малдивите"!

Лори, от къде си? Ние си правихме сватбата в Русе и мисля, че за такава стена вземат 80-90 лв. Имай предвид, че ако нямаш достъп до ресторанта от предния ден, в самия ден на сватбата няма да имаш време, ако тръгнеш да се занимаваш с организация и особено украса, ще ти е напрегнато. Една приятелка така сама си мислеше да си украсява, но в последния ден и казват, че ресторанта ще е свободен чак за обяд, а тя вече трябва да си е готова по това време, че намерила една от майките на приятлека да и украси, и то съвсем семпло. И аз бях с идея сама да си украсявам, ама като ми каза, се отказах. та да ти кажа да си знаеш smile

От София съм smile Благодаря ти за добронамерения съвет (че ми писна от хубавци като този горе, които се рекламират неадекватно blum ) . Ще украсявам в деня преди сватбата. И тук в София намерих една стена на по-ниска цена.
« Последна редакция: септември 25, 2013, 15:36:21 от Lorenna » Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: септември 25, 2013, 15:55:02 »

Браво Лоренна, добре го каза!Най-хубаво е сама да си измислиш всичко и да си го направиш. И аз като Bride, реших да не действам сама за ресторанта и управителката заедно с момичетата от персонала ще ми направат украсата която искам.Давай смело и действай smile тука сме да помагаме с каквото можем  give_rose
Всички неща около сватбата които искам да направя съм получавала инфо само от съфорумките, не ти трябва агенция,преди да не би да са имали? Така че смело напред, гледай майстори  Good luck
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #123 -: септември 25, 2013, 15:59:17 »

 Lorenna , съжалявам, че се намесвам в диалога, но ти си типичен представител на български емигрант ,който не е възприел манталитета на страната, в която пребивава, а е запазил своя български МАНТАЛИТЕТ. Причина основно за това е естествено работата, която там работиш.Разбира се, че няма нищо лошо в това да украсиш ресторанта на своята сватба и сама, това естествено носи удовлетвореност и емоция. Но заедно с това си е типична българска глупост. И заради своята глупост не е необходимо да даваш грозни определения и мнение за сватбените агенции в България. Една добре възпитана и образована жена никога не би отправила подобна обида. Но жена като тебе от голямото Добро утро.....-ДА ! Една сватбена агенция не се нуждае от клиенти като теб, тя веднага надушва що за стока има и знае, че от цървулите обувки не стават. Съжалявам за сравнението, но не е отправено лично към теб , а към типажа на група от хора, към който те определям. Ние глупаците останали в България не търпим подобни сравнения и определения. Защо не направиш сватбата си в чужбина и да използваш истинските професионалисти ? Защо много често типажи като теб избиват комплексите си във форума ? Много често съм казвал на хора като теб, че е редно да тормозиш бъдещия си съпруг, а не нас. Лично аз не ям доматите с колците, за разлика от теб ! Хайде весела сватба и бедно пребиваване на Малдивите ! Трябва и аз да сваля цените, за да отида на Малдивите някой ден, явно там ходят често хора с малки доходи.
 И един съвет от непрофесионалист ,често в предния ден на сватбата не можеш да подредиш украсата си в ресторанта по масите си. Ресторантите имат или други сватби, или гости, или други събития, или служат за изхранване гостите на хотела. Масите се подреждат най-често в деня на сватбата, тогава се слагат покривките , приборите и прочие. Никой реномиран ресторант не поставя приборите и посудата от предния ден. Ако е стол -да, може. Там може да ги наредиш и седмица преди сватбата.
« Последна редакция: септември 25, 2013, 16:11:59 от Pachoran » Активен
bbride
Професор
****
Публикации: 439



« Отговор #124 -: септември 25, 2013, 16:30:42 »

Според мен една хубава украса, колкото и семпла да е, все някога опира до някой професионалист от типа на флорист примерно.
Аз също съм обмисляла много въпроса украса и съм си казвала, че няма смисъл давам пари на някого за нещо, което и сам можеш да направиш - еми не е така. Нито съм толкова креативна, нито имам времето и нервите и трето - изчислих, че ако закупя всичко, впрегна цялата рода и приятелки, скъсам и нервите ще спестя има няма 200-300 лв и едва ли ще докарам резултата и до 80% от желания.
Друг е въпросът, че има агенции с толкова ужасни украси, но затова се гледа, пита и се избира.
Активен
jully777
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 98


обичана и обичаща


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: септември 25, 2013, 22:57:06 »

Здравейте, момичета!
Ресторанта, който избрахме за нашата сватба е с доста модерна визия, цветовете му са бяло, бежово и венге. За сватбата ни предлагат калъфи за столовете в кафяво и бежово, както и бежови покривки за масите с кафяви карета. На мен ми харесват цветовете, но не мога да реша каква украса за масите би стояла добре. Моля за съвет  smile
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: септември 26, 2013, 08:57:29 »

Лично за мен да се заемеш сам с украсата си е равно на самоубийство! Такова натоварване, а последните дни са изпълнени с напрежение и нерви, винаги. Разбира се има по-сръчни хора, за които не би представлявало проблем да направят сами украсата си, но заслужава ли си? Българинът е свикнал да не оценява своето време и усилия, които влага... уж да излезе по-евтино, а колко ще спестим реално?!?
Теоретично няма нещо, което да не можем да направим сами, ама не сме тръгнали да си шием роклите, колко да е трудно - една шевна машина и се мятаме. Манталитета "аз знам по-добре, ти ли ще ми кажеш" не ми допада. Има хора с професии, които се занимават само с украси, как така ще кажете, че са ненужни... не съм съгласна.
А за това колко точно по-евтино излиза, ако си го направиш сам, мисля че ще се развие голям спор  smile
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: септември 26, 2013, 09:19:53 »

Лили да сигурно е самоубийство сам да се справиш с това но защо да не се пробва тя сама ще разбере.Според мен не е до финансите да спести лев, има агенции които са евтини но въпроса е че сама иска да даде принос за това. Ако и разреши ресторанта предния ден ще се справи.На моята кума която ще и е сега сватбата в Неделя и казаха след 1-2 може да украсява....на същия ден .Така че има мн неща от които зависи. Но всеки си знае как иска да бъде неговата сватба все пак момичетата от малки мечтаят за този ден и от малки са се обличали като булки и са си играли с роклите на майките си.lol)така че този ден е важен за едно момиче и иска да бъде както тя си го направи  give_rose Дайте да не трупаме темата с негативи а да си помагаме от опит и т.н. темата все пак е Украса на ресторанта..да не се отдалечаваме smile
Лек ден на всички. good
Активен
bbride
Професор
****
Публикации: 439



« Отговор #128 -: септември 26, 2013, 10:11:13 »

Не трупаме темата с негативи и не се изместваме от нея. Съвсем по темата сме си и даваме съвети от позицията на преживели го вече. Тя госпожицата сама ще достигне до тези изводи на някой етап от организацията. Аз се нагърбих с много от нещата сама и бързо съжалих, но мина вече.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: септември 26, 2013, 10:20:53 »

Taka e! Страхотно е да си направиш нещата сам, със старание, емоция, с любов и точно както искаш. Самият процес на правене е много приятен. НО, и то е голямо но, хвърлят се толкова нерви, има толкова стрес в самия ден - да се сложи всичко, да не се обърка и т.н. Аз нагърбих семейството да слага украсата е ресторанта. Сега ми е много скъпо и мило да гледам снимките и да си казвам - ние сътворихме това. Но, момичета, беше такова напрежение за всички. Аз бях и булка и ръководител и координатор. Баща ми и братчетата едвам смогнаха да направят всичко (и пак не успяха с някои детайли и си останаха по кутиите) и после да се освежат и облекат. Баща ми се облече буквално 10 минути преди да ме изведе за церемонията. Сега като си давам сметка, ако можех да се върна назад не бих го нагърбила с толкова. Трябваше да организирам/наема други хора - външни хора, а той само да направи проверка на изпълнението и да пипне тук-там ако нещо не е дооправено или е криво и т.н.

Така че, има и плюсове и минуси в това сам да си правиш украсата, но ако можеш да си го позволиш и се постараеш да си конкретен и ясен в това, което искаш като резултат, то е по-добре да си наемеш агенция или нещо такова, поне за слагането...
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #130 -: септември 26, 2013, 10:25:38 »

аз съм напълно съгласна с уважаемите вече госпожи bbride и Lillly,  blum ;)които вече са минали по този път както и аз. Аз до последно също си мислех че мога да си направа сама украсата докато времето не започна да ме притиска и да нямам даже и време да мисля за това. Да има агенции които взимат безумно много пари за украса, наското бях на сватба където украсата струваше 2000 лева, аз не бих дала и 20 лева за тази укараса, но аз платих 400 лева за моята, чрез агенция, за панделки и живи цветя във високи вази . И не само това и куп други малки дреболйки, с които аз едва ли бих се справила сама. На самия ден ми беше спокойно и въобще не го мислех. За тези които наистина мислят сами да се прават украсата, направете си я но намете за самия ден агенция, примерно да ви украси ресторанта с вашата украса и да добави някъкви довършителни неща. Върпеки това винаги съм се чудела какво ще я правите след това тази украса? Или ще я раздавте безплатно на бъдещи булки или праж ще събира вкъщи.

Отгоре на всичко натоварвате блиски хора да се занимават с украсата, вместо да се почувстват гости като си е подобаващо. Била съм близка която украсява не е хич приятно повярвайте ми!

yana_traeva исках да попитам от няколко дни, защо толкова ти пречи украста да е вече исползвана в ресторанта? Ти нима наистина очкаваш всичко да е ново за вашта сватба? Те всички агенции испозват вече исползвани неща. Това са неща които могат да бъдат исползвани многократно. Панделки вази камъчета мидички, циркончета камъчета. Единствено цветята са свежи . Просто седат различно зависимост с какъв цвят са комбинирани и как са аранжирани.smile , просто ми стана странно  pardon
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: септември 26, 2013, 10:50:02 »

не не ми пречи , но примерно ти казват ей за тва дадахме толкова ей за онова апак то фактически си е било при тях ей за тва неискам да се получават такива неща но няма значение . чух се  момичетата били подготвили нещо за мен lol) сега ще видим другата седмица ще ми направят "дегустация" smile дано се е получило добре по описания ми звучи мн добре:)ще кача снимка като ми я пратят или след като отида на място girl_wink
Активен
Lorenna
Сватбар
***
Публикации: 229



« Отговор #132 -: септември 26, 2013, 11:10:08 »

Lorenna , съжалявам, че се намесвам в диалога, но ти си типичен представител на български емигрант ,който не е възприел манталитета на страната, в която пребивава, а е запазил своя български МАНТАЛИТЕТ. Причина основно за това е естествено работата, която там работиш. Но заедно с това си е типична българска глупост. И заради своята глупост не е необходимо да даваш грозни определения и мнение за сватбените агенции в България. Една добре възпитана и образована жена никога не би отправила подобна обида. Но жена като тебе от голямото Добро утро.....-ДА !

Не смятах изобщо да те отразя, обаче много неподготвен се изказваш. Първо, живея в България. Второ, обичам да украсявам и организирам. Планирала съм партита на приятелки абсолютно безплатно и с огромно желание. За останалото: хайде върни се и прочети пак поста ми, дано го разбереш (макар че се съмнявам). В резюме: според мен, сватбените агенции не могат да си позволят да казват "Не можем" на клиентите си, нито да ги гледат отвисоко, особено в икономическата криза в момента! Освен това е крайно непрофесионално, защото за каквато и сума да става въпрос, парите ви ги даваме ние, които се женим! Ето например виж се ти-типичен български "бизнесмен": не знам какво рекламираш, но с това, което пишеш тук, си правиш много лоша услуга. Ако си истински бизнесмен, от тези "емигриралите", които презираш, не можеш да си позволиш да говориш по този начин за която и да е булка. И после коментираш моето възпитание  laugh С подобно отношение се сблъсках в 9 от 10 оферти за украса, които получих-е как да ги наема?! Това е много по-голям мазохизъм от решението да си украсявам аз (което в моя случай ще направя с голям кеф, защото това ми е любимо занимание). Така че хайде рекламирай се другаде, няма ли билборди и листовки за тебе (или гледаш да спестиш някой лев за Малдивите и ти  laugh )?

mariola85 , milenuity , bbride , yana_traeva , Lillly - благодаря ви за мненията, оценявам съвети от булки, които вече са се омъжили или от такива, които в момента подготвят сватбата си, вашите мнения са ценни  good , а не тези на разни саморекламиращи се свободни агенти.
Активен
yana_traeva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 784



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: септември 26, 2013, 11:19:59 »

 give_rose  браво "евала " както казват. Радвам ти се много, давай смело ще направиш всичко което си замислила щом има желание,воля и вяра в себе си. И да ти помогне някой ще си знаеш че това е твоята идея просто някой ти помага да е реализираш  smile. И аз имам доста идеи но ето ти имаш време до догодина можеш да се справиш да търсиш да намираш аз 1=во нямам времето, мога да давам идеите си  и да каже кое къде да го намерят момичетата от ресторанта т.е. пак ми съдействат а аз казвам как да е (хихи) но просто мила аз работя и ся ще почваме лекции(последна година право...държавни..) октомври и няма да имам просто това време за да се носоча само към украсата....Прсото от тук от там гледам харесвам и казвам
Браво мн ме радваш  give_rose целувкиии
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #134 -: септември 26, 2013, 12:45:50 »

 Lorenna , мисля че не е удачно да влизаме в полемика. Но никога не е срамно да кажеш "Не мога да свърша този обем работа за тези пари на тази дата ! " Много често се прави, просто защото всеки си прави сметката в икономическата криза. А и бизнеса не търпи подобни "изнудвания", изпълнителят много ясно трябва да е наясно с разходната част, защото при грешка често спонсорира от личния си джоб.
 Нямам нищо против булките работещи в чужбина, те са като булките работещи в България, с една цел и манталитет. Важното е, че сте достигнали до това радостно събитие в живота и ви предстои да изживеете хубави моменти. Със здраве !
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines