Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 14, 2024, 09:36:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани зимно-пролетни бебета - Януари, Февруари, Март  (Прочетена 171490 пъти)
 
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: юли 29, 2013, 07:22:28 »

 По спомен - взимаш направление от личния лекар и го носиш на гинеколога, а той ти издава направления за изследвания. Няма друго.
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: юли 29, 2013, 07:42:45 »

иначе за записването, повечето лекари записват след 12г.с., но все пак твоя лекар може и да не е такъв, отиваш и той ще ти каже. Моя в 8г.с. ме записа за ЖК smile
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: юли 29, 2013, 08:44:20 »

Привет и от мен smile

Относно завеждането на бременността - при мен на първия преглед още беше рано и само се установи бременността и къде е разположено сакчето.
Имам направление от личната за завеждане на бременност, гинеколожката ми каза да отида на 20.08, ако чуем сърчице и всичко и наред, тогава ще ме заведе.
Иначе да ви попитам как се чувствате вие. Аз от петък насам вече не съм себе си sad Постоянно ми е лошо, днес едвам се домъкнах до работа, повръщах сутринта...сега ям по една бисквитка през 10 мин. и се опитвам да се нормализирам.
Хубав ден от мен момичета smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: юли 29, 2013, 09:18:54 »

На мен ми се гади от почти месец и половина.Повръщам рядко, но гаденето си е на лице от рано сутрин, понякога до късно вечер.Започна да ми е гадно от топла вода, от сладко от какво ли не.В момента пия газирана вода с лед и лимон, ям сухоежбина и много плодове.Сутрин и вечер карам моя мъж да ме кара и взима от работа, защото миризмите ми действат убийствено, а и жегата ми тежи.
« Последна редакция: юли 29, 2013, 09:59:34 от магито » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #49 -: юли 29, 2013, 09:51:50 »

Съчувствам ви гадничко е първите месеци nea На мен освен от миризми, ми се гадеше и от определени цветове. Не понасях лилаво и розово и хора с пъпки по лицето. След четвъртия месец всичко отшумя изцяло. Дано и при вас мине скоро!
Активен
Scarlett
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: юли 29, 2013, 10:24:52 »

angel4e, честити сини гащи!  give_rose

Аз в края на тази седмица съм на преглед и се надявам вече да видим пола. Не че имам предпочитания, ама ей така от любопитство. Имам си вътрешно усещане какво е бебето, с предната бременност не ме излъга, дано и този път да позная.  blum Всички познати ми пожелават момиче, та чак почвам да се дразня понякога, не знам защо така.  blush

Иначе пу-пу, до тук без никакви неразположения бременея. Дано и занапред да е така. Първата ми бременност беше доста лека, тази засега още по-лека се очертава.  blum
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: юли 29, 2013, 11:52:39 »

Маги, мъчно ми е да прочета поста ти. Аз с първата бременност нямах нито една от екстрите, които съпътстват периода. Но ела виж сега. Гадеше ми се денонощно до края на третия месец без да повърна нито веднъж. Ужасно гадно е това. Добре , че мина, ще мине и при теб.

В момента организмът малко действа защитно от новото нещо в него и се нагажда към промените. Хормоните са луднали и оттам идват всички странности и неприятности. Казват, че отшумяването, в повечето случаи, на гаденето и свързано с образуването на плацентата и това, че тя после поема пречистването и бля бля на хормоните. Това се случва към 3-4 месец и затова тогава сякаш нещата просветват.
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: юли 29, 2013, 12:50:01 »

Маги, за ЖК на мен ми искаха освен направлението от джипито и ЕКГ, което тя ми прави, защото си имат апарат при тях и също бележка от стоматолог за състоянието на зъбите.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: юли 29, 2013, 13:11:19 »

Ина, аз ги знам тези неща, но преди да ми се случи не съм предполагала, че може на човек така просто да му се гади постоянно.Седиш си и ти се гади, и ти е кофти и няма какво да направиш smile Но знам че отминава, а и като не ми се гади пък се шашкам дали всичко е наред.Луда работа.

Благодаря за насоките.Мисля в сряда да отида до личния и тогава ще го искам това направление за ЖК.
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: юли 29, 2013, 13:22:55 »

това с гаденето е наистина ужасно. Аз понеже съм върл противник на повръщането, много го мразя и съответно стискам и правя всичко възможно да не повърна когато ми се гади, та така тази бременност я изкарах с гадене до към 14г.с., адско гадно зверско денонощно гадене което направо ме съсипваше. И изведнъж дойде блажения момент в който просто ми мина към 14г.с. Така че момичета стискайте още малко и ви желая гаденето да отмине по-скоро smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: юли 29, 2013, 13:31:05 »

Съжалявам за гаднето.Пийте айранчета ,хапвайте препечени филийки и леки летни храни и бройте седмиците до третия месец.Вторият триместър е най-прекрасната част от бременността.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #56 -: юли 29, 2013, 13:42:47 »

Маги, стана ми хубаво като писа, че си блокирала като си чула за пулса. smile Какво нещо е вълнението на майката. Направо човек не може да се познае от преди това. Аз първата бременност задължително ходих с придружител майка ми, моята приятелка или мъжа ми, защото се хванах, че и аз като теб абсолютно нищо не помнех от казаното от доктора, та после да ги разпитвам какво е казал. smile
svekarva, ти ме разби с това гадене от цветове и пъпки smile И то като каза от кои цветове, ясно е било, че ще си имаш момчета. blum
Дано ви мине момичета по-бързо гаденето и наистина да е само до края на 3 месец. На мен все още ми се гади от доста неща. Добре, че си ги знам и избягвам и така е поносимо. Най-големият ми ужас е миризмата на таблетките от миялната. Чак сега имам чувството, че я долавям от другата стая. crazy Смених марката, но пак ми е ужасно.
Активен
Nine
Ентусиаст
**
Публикации: 146



« Отговор #57 -: юли 30, 2013, 11:38:52 »

Ох това гадене и повръщане..... искам вече да минава, така ми писна не излизам никъде от страх, че  в най-неподходящия момент ще повърна. На мен ми се  гади много от миризмата на печен хляб и мъжа ми гледа през нощта да пуска хлебопекарната. Също така от многото хора на едно място за това не мога да пазарувам и да  ходя на заведение.
Аз намерих лек за повръщането. Всеки път като започне да ми се  повръща ям маслини и пия газирана вода. Наистина ми помага много, вече повръщам не повече  от 1-2 пъти на ден.
Искам да  ви  попитам нещо свързано със басейните, сауни, парна баня и минералната вода. Предстои ми няколко дни да  почиваме в любимия ми хотел. Обожавам сауна и парна баня и не знам сега дали мога да  ги посещавам. Да не навредя нещо на бебо а и от басейните да не хвана някоя гадина..... Нямах възможност да  питам доки. Вие на какво мнение сте? Да посетя ли любимите ми местенца  или да  гледам жално как мъжо се глези.....
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: юли 30, 2013, 11:50:32 »

Nine,сауната и парната баня са забранени за бременни.Колкото до обществените басейни е въпрос на личен избор.Вярно е,че са поддържани,но все пак трябва да внимаваш да не си докараш някои бактерии ,тъй като имунната ти  система е много отслабена и много бързо се развиват.Чистата микробиология от друга страна е от съществено значение за нормална бременност.Така,че ти си избираш.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: юли 30, 2013, 12:36:26 »

И аз знам, че парната баня и сауната са забранени.За басейните ти прецени колко е чист басейна и дали е добре поддържан.

Аз мисля за море края на август.То е ясно че ще седя малко на плажа и ако се изкъпя във водата ще е инцидентно, но ще го видим smile
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines