Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 04, 2024, 14:22:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 36   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ 3  (Прочетена 216588 пъти)
 
Draga
Регистриран

Публикации: 2



« Отговор #15 -: юли 03, 2008, 22:12:34 »

Здравейте,
някой има ли впечатления за р-т Диана 3 и р-т Спортна среща?
Активен
smiling rain
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 175


Magic everywhere


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 05, 2008, 16:50:48 »

Ние днес обиколихме всички ресторанти в Бургас и няма нито един свободен за нашата дата - 6ти септември sad. Някой да знае прилично място около Бургас, в това число и Поморие, където да може да празнуват 100 души. Благодаря!
Активен
gladiator
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #17 -: юли 07, 2008, 10:42:07 »

Здравейте, ако някой има сватба на 27.09.2008 и още няма ресторант или иска да си го смени с много луксозен '' Festa Sofia'' за около 150 души нека се обади на 0896/895 810.
имам платено капаро за за ресторанта, но гостите стигнаха 230 човека и няма как да се поберем в него. Бяхме 200 и мислехме да затворин и лоби бара , т.е. фоаето пред ресторанта което е добър вариант, тъй като вратите на ресторанта се отварят и се получава портал, но станахме 230 души. Платеното капаро е 500лв. Договорен е коверт за 44 лв., което включва:

Меню за един човек:                        Цена: 38,00лв.
1.   Салата – ''Гръцка'' 450гр.
2.   Предястие – ''Панирано филе от бяла риба с картофен тартар'' 250гр.
3.   Основно – ''Пилешка пържола на скара(руло), пълнена със зеленчуци'' 250гр.
4.   Гарнитура – ''пресни сотирани картофи'' 250гр.
5.   Мезета – колбаси асорти 50гр., кашкавал и сирена 50гр.
                 
Напитки :                                         Цена: 6,00лв.
1.   Мин. Вода - 1бр.
2.   Безалкохолни - 2бр.

Готвачите са на изклющчително високо ниво. Договорено е след коверта вкарването на всякакъв алкохол, безалкохолно и торта без такси плюс най-хубавия апартамент в хотела за първата брачната нощ =320евро. Ресторанта може да работи до 3.00 през ноща без такси, но с бакшиш на сервитиорите. Началото е от 14.00 на 29 септември, което означава че ресторанта е запазен изцяло за една сватба.
Ако ви харесва, обадете ми се.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юли 09, 2008, 14:43:54 »

Можете ли да споделите как сте процедирали като отидете да уточнявате менюто и останалите подробности с управата на ресторантите? Аз дотук единственото за което се сещам да питам е:
1. Уточняване на меню
2. Уточняване на гостите
3. Разположение на гостите по масите
4. От колко часа е удобно да се отиде да се украсява?
5. Кое в колко часа да се сервира, ако изобщо се прави такова нещо.
Активен
krasy_kosatkata
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31


our love is just heaven sent


« Отговор #19 -: юли 09, 2008, 15:49:18 »

Здравейте отново и от мен!
Вече съм си в България  goody и работя по организаторските въпроси с пълна пара!
Вече имаме ресторант! chee
Много е готин - Арт-хотел Стара Загора ако някой се интересува от повече инфо насреща съм!
Управителя е много точен!
Активен
shaska
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 238



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юли 10, 2008, 10:04:40 »

kiksiсватбата е в събота....демек не е в делничен ден...ресторантът е Копривщица а ето и снимчици да видиш..на нас ни харесва...


* restorant_2.gif (65.33 KB, 494x256 - видяно 489 пъти.)
Активен
shaska
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 238



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юли 10, 2008, 10:05:27 »

ето още едничка


* restorant_1.gif (49.73 KB, 494x256 - видяно 450 пъти.)
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юли 10, 2008, 10:14:43 »

shaska, страхотно място сте избрали. Съжалявам за  Offtopic! много е сладурско ресторантчето и отвън, и отвътре!
И нашето заведение е тип "битово", но ми се иска вътре да беше по-подходящо, като вашето, иначе отвън е чудесно.

Браво и за мястото  Bravo, и за цената на ритуала, и за куверта като - уцелила си бинго направо!
Аз обожавам Копривщица и атмосферата там и ме е яд, че от 3 години не съм стъпвала, но сега ме подсети, че една медена седмичка през есента или зимата там (защото след сватбата няма да стане, аз отпуска лятото не мога да ползвам) не би било лошо да си спретнем!

Съжалявам, че съм  Offtopic и го обърнах на чат, ама защото за цените говорихме ....  blush
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юли 10, 2008, 12:18:35 »

Ние днес обиколихме всички ресторанти в Бургас и няма нито един свободен за нашата дата - 6ти септември sad. Някой да знае прилично място около Бургас, в това число и Поморие, където да може да празнуват 100 души. Благодаря!
smiling rain,намерихте ли си ресторант в Бургас?
Активен
smiling rain
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 175


Magic everywhere


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юли 10, 2008, 21:39:29 »

никакъв ресторант в Бургас няма свободен и то до декември ...
обикаляме Слънчев бряг и Несебър ... засега сме се спрели на х-л Оазис - имат 4тири звездна версия в Слънчев Бряг и 3-звездна версия в Несебър, но още не са ни пратили предложения за куверти, а вече е
четвърти ден откакто ги посетихме. Големите хотели са all inclusive и не приемат сватбари, малките са пък малки за 100 души. Както се казва: в неизвестност вече 96 часа :Р.
 
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юли 10, 2008, 21:51:42 »

smiling rain, ти обиколи ли ги всичките в Бургас - те не че са много, ама все пак - "България" (там няма свободни дати до догодина всъщност), "Мираж", "Аква", "Университета", "Атаген" (последните май не побират 100 човека), в краен случай "Космос" - след ремонта е добил доста приемлив вид, "Форс" (и той май не побира много). Друго не се сещам, освен "Божура" - до Средец, там и за външна сватба е подходящо, и за вътре също.

Успех!!!
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юли 10, 2008, 22:00:47 »

Можете ли да споделите как сте процедирали като отидете да уточнявате менюто и останалите подробности с управата на ресторантите? Аз дотук единственото за което се сещам да питам е:
1. Уточняване на меню
2. Уточняване на гостите
3. Разположение на гостите по масите
4. От колко часа е удобно да се отиде да се украсява?
5. Кое в колко часа да се сервира, ако изобщо се прави такова нещо.


Zahira, всичко е индивидуално. Ние 1-вия път като отидохме, питахме какъв е минималния куверт, после 2-ия път го уточнихме (ама отне много време), питахме и за евентуално разпределение на масите, казахме ориентировъчна бройка, после пак ходихме да уточняваме бройката и други подробности като колко ще е дълга булченската маса, кога да се сервира всяко от нещата, колко ще е висока тортата и дали искаме да режем най-горното парче, за да ни я сложат на по-ниска масичка, чаши искаме ли да чупим (те ще ги осигурят), пилето за кумовете те да ни приготвят, допълнителният алкохол и безалкохолно  как ще се сервират, кой ще ни настанява гостите (в нашия случай 2-те управителки), кое от нас, кое от тях и т.н., в колко часа да дойдат хората с украсата, в колко часа най-рано гостите могат да влизат, в колко часа да донесат тортата от сладкарския цех, можем ли от предния ден да си донесем алкохола, безалкохолното и другите неща.

Това е, за което се сещам. Имаме още едно ходене да уточним окончателно бройката и другите дреболии, да кажем окончателното разпределение на масите и да дадем тейбълките. И деня преди сватбата сда си занесем допълнителните неща.
Активен
smiling rain
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 175


Magic everywhere


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юли 10, 2008, 22:24:09 »

Благодаря ти Кикси, но опитахме НАВСЯКЪДЕ в Бургас, даже в местата, които само допускахме, че ще съберат 100 човека, и дори в ГОЛЕМИЯ КОМПРОМИС Космос - на нашите приятели ТИМ-аджиите. Хората си казаха - до края на годината съботи и недели няма, в х-л България са заети и четвъртъците и петъците, даже ... Без да се сърди любимия (и всички от града)  Бургас е просто една огромна липса на места за забавление, особено в съчетание обслужване+обстановка+кухня.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юли 10, 2008, 22:35:24 »

Благодаря ти Кикси, но опитахме НАВСЯКЪДЕ в Бургас, даже в местата, които само допускахме, че ще съберат 100 човека, и дори в ГОЛЕМИЯ КОМПРОМИС Космос - на нашите приятели ТИМ-аджиите. Хората си казаха - до края на годината съботи и недели няма, в х-л България са заети и четвъртъците и петъците, даже ... Без да се сърди любимия (и всички от града)  Бургас е просто една огромна липса на места за забавление, особено в съчетание обслужване+обстановка+кухня.

Абсолютно няма място за сърдене - и аз си обичам родния град, но няма какво да се лъжем - в това отношение е пълна скръб. Особено откакто "Приморец" е в ремонт и някои хора съвсем взеха да се изживяват като монополисти. то не че преди биваше, де. Все повече се радвам, че избрах "Под липите" - макар и нетрадиционно, заведението е супер, само дано не вали, защото вътре не е подходящо въобще, но иначе обслужване и кухня - просто са перфектни, управителката е номер 1!!!
А ти за "Божура" пробва ли? Там няма много сватби по принцип.
Активен
smiling rain
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 175


Magic everywhere


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юли 10, 2008, 22:38:08 »

Амелия, можеш много неща да уточниш ... кой ти е крайния час за напускане на ресторанта, трябва ли допълнително плащане за сервитьорите, ще ти приготвят ли тортата и питата в ресторанта, ще ти сервират ли топла храната или менюто трябва да се приготви предварително, за да се поднесе, напитките , които си поръчала дали ще са изнесени в хладилник или някъде другаде предварително, за да може да се следи количеството, което е потребено. Аз например не исках безалкохолни в куверта, нито бира. Само минерални води и айран по масите. Безалкохолно и бира изнасят на допълнителна маса (или хладилна витрина) в определено договорено количество и се плаща само изконсумираното. Аз например искам голям грамаж салата и основно в рамките на куверта, който договарям. Предястия и следястия - просто са маркирани в плата на всяка маса. Можеш да си договориш и собствено меню извън стандартното такова в рамките на сумата, която си готова да отделиш за куверт. И им обясни, че всичко над този куверт ще си го внесеш и толкова. Украсите можеш да ги направиш ти - помоли приятелки да ги наставят по масите. И си определи човек, който ще следи обслужването в ресторанта, в това число и алкохола. Защото има легенди за някои места  и особеностите на "доенето на сватбарите и техните гости ЕДНОВРЕМЕННО". Дано не ти звучи прекалено мрачно. Успех!
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 36   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines