Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 02, 2024, 11:00:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Честита новогодишна седмица 31.12 - 06.01.2013  (Прочетена 18742 пъти)
 
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: януари 02, 2013, 10:27:06 »

Аз бях на работа до 2 вечерта, после се бяхме разбрали да отида у свекърите - мъжът ми и малката бяха там от по-рано. Ама като съм с ваучер и никой не иска да ме вземе - около 40 минути ми отне да си намеря такси!  sad А като знам, че ме чакат и кой ме чака, толкова ми беше гадно и нервно... ама карай да е весело.

А пиратките ги намирам за гадни - не ги харесвам. Честно казано, много се радвам, че точно в голямата дандания не ми звънна телефонът - колегата ми нямаше този късмет...  pardon

Иначе занесох баница с късмети и сладкиш в работата - поне като сме на работа да си похапнем малко, ако не друго...  girl_wink
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 02, 2013, 10:35:54 »

menyanthe аз на моя персонал ,които са на работа на Нова Година винаги им правя или печено пиле или торта им купувам каквото им се яде.Ама нали и те са хора и е Нова Година все пак .Аз съм им казала само да не се напиват и да не пушат цигари вътре ,защото си е забранено ,де smile.
emmmmmy аз на вили ходя винаги екипирана като за ски - пуловери ,дънки и ски яке smile.Иначе за сухият въздух е можело лесно да оправите нещата с една купичка вода на камината .
Ние тази година минахме само с бенгалски огън и това е.
Времето тук е разкошно ,само за разходки smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #17 -: януари 02, 2013, 11:17:20 »

От дългогодишен опит за посрещане на Нова Година с пораснали деца съм стигнала до извода че най- добре е в ресторант. Виждаш други хора, има кого да обсъждаш, сервират ти, имаш стимул да се издокараш...., абе има тръпка. Колкото е по- хубав ресторантът, толкова по- добре се прекарва.
Тази година бяхме с близки приятели, че половината доктори от тайфата или бяха на разположение, или на работа. Едното семейство бяха карали Коледа в Германия и показваха и разказваха, аз също показах снимки от екскурзията в Израел. Стана така, че много се смяхме. Мъжете забравили да купят пиратки, та бяхме само на бенгалски огън. Нямаше танци, дори едно хоро не изкарахме, поради липса на място. Но приказката тръгна и чак до 4 часа го откарахме. Спомнихме си и Нови Години от младостта и как ни ядосваха свекървите Wink, съответно "подредихме" снахи и кандидат снахи и видяхме, че нищо не се е променило в отношенията. Теглихме късмети и на мен се падна любов, на съпруга - екскурзия за двама /дано да е с мен/. Добре се получи, аз не очаквах. Получих си и онзи забравен подарък за годишнината от сватбата - кристална купа с капак Xixixi Нямам никакви угризения и не ми е гузно  Wink за онези приказки  Wink. Та така, ще тегля една м...на на деца и го удрям на любов!
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #18 -: януари 02, 2013, 11:31:52 »

Добро утро и честита Нова година! smile
Нека 2013 донесе на всички много здраве, късмет, любов, сбъднати мечти и желания smile

Ние бяхме с близки на НГ, изкарахме много весело, надявам се цялата година да ни е весела smile
Дадохте ли си новогодишни обещания? Аз да, но ще видим дали ще успея да ги спазя smile

Свекърва, хубаво късметче ти се е паднало, в комбинация с това на съпруга ти, може да се очерае една романтична екскурзия Wink
На мен ми се падна нова работа и здраве smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #19 -: януари 02, 2013, 11:42:16 »

Честита Нова Година! Да е щастлива, здрава, мирна и успешна!

Аз още съм в отпуск  yahoo и ви поздравявам почти на обяд, до преди малко бях по пижама. Хич не  ми го побира акъла как ще вляза в ритъм за работа след някой друг ден!
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: януари 02, 2013, 11:57:26 »

Свекърва хубава нова година сте изкарали.Друго си е като се начешите езиците на тема снахи и свекърви tease.Как му олеква на човек само .Аз също много се кефя някой като ми разказва за пътешествия ,особено ако може и да пише добре или да говори добре ,направо се пренасям там.А те вашите приятели на хартия ли си бяха извадили снимките ,защото майка ми напоследък все ми се кара,че не вадя снимки на Явор на хартия.
Кивчо ще влезеш в час много бързо ,то като те налегне работата няма накъде :)Ти сега не мисли за това ,а си разхождай пижамката колкото се може по дълго.
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 02, 2013, 12:30:16 »

свекърва, мерси за темата и пожеланията, нека се сбъднат!

Весела нова година на всички!
Да сте живи, здрави и много щастливи !!!
  give_rose

Аз тези дни свикнах да спя до късно, понеже и имам нужда и ставам към обяд  nea в сесия съм, ходя по два дни в седмицата на работа... Празниците ги прекарах хубаво у дома със семейството  heart , ходихме и до свекитата с мъжа ми, общо взето се отчетохме и на двете места. пожелавам си другата година да нямаме проблеми и да я отпразнуваме само двамата, като съм спокойна че мама е добре, пък дано и да не сме само двамата  girl_wink

Сервирам ви едно кафенце и отивам на зъболекар след малко...
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 02, 2013, 13:16:40 »

Честита Нова Година на всичкиииии! yahoo Нека тя да бъде изпълнена с много щастливи мигове и да е много успешна за всички и нека да бъдете много здрави и усмихвати и най-вече в хармония със себе си и късметът бъде непрестанно с вас  give_rose

Аз не може да се каже, че почувах много тъй като бях на работа на 24.12 и на 31.12 ама нямаше как.
Та с две думи искам почивкааа..ама свърши  blum

Кивчо завиждам ти за разхождането по пижама..а както и Фийби е казала после като те натисне работата бързо ще влезеш в ритъм  give_rose

Свекърва много готини късметчета..пожелава ви тази година да си направите екскурзия до някое екзотично място  give_rose

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #23 -: януари 02, 2013, 13:27:14 »

fiibi_bg, ние, хората с деца в чужбина, сме много напреднали с технологиите Wink. Снимките ги носехме на флашки и ги включихме към екрана на телевизора. Носехме и "нагледни материали" - аз вино и разни сувенири от Израел, те- глювайн и щолен. Снимки на хартиен носител вадя много рядко, а би трябвало, за да ги слагам в албумите на децата. Сега уж имаме хиляди снимки, от папките ги прехвърлям на дискове, но друго си е, като отворя албум. Макар да съм толкова компютъризирана, че ако трябва да запиша нещо, посягам към клавиатурата, а не към молив или химикал, хартията си е хартия и чувството е по- друго. Не обичам вкъщи да слагам снимки по стените, само в стаята на майка ми има колажи на тримата и внука, които обновявам годишно. Не зная, децата ми са по един особен начин пред очите и в сърцето и не изпитвам нужда да ги гледам в рамка.
То приказката така се завъртя, че като попадне човек в чужбина, все му се случват необичайни неща и повече се смяхме на самите нас и поведението на българина по принцип. Много ме е срам, но от кръщаването в река Йордан помня как една рибка ми се завря на едно деликатно място и как се стисках да не издавам криворазбрани звуци, а не си спомням нищо духовно. И от там като тръгна.......кой как се изложил, просто не ми остана въздух от смях.
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: януари 02, 2013, 14:03:06 »

Честита Нова Година на всички и от мен , бъдете живи и здрава, нека новата 2013г. бъде по-добра, по-щастлива и по-благодатна за всички.
И ние оцеляхме след празниците, както казва Свекърва с няколко килца отгоре, но какво да се прави, трябваше да се яде.
Аз вече съм си в къщи няма да ходя на работа и ще мързелувам, дано не ми доскучае smile
Лека седмица на всички! give_rose
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: януари 02, 2013, 14:57:42 »

Фийби, купичката я сложих още вечерта,но уви- пак пресъхнах като риба на сухо. А някак предполагах че вилата е нормално обзаведена, с вътрешна тоалетна. И се облякох празнично. Хубаво че иначе си знам като ходя с мъжете по състезания да съм спортна и с дебели дрехи, но този път ме подведоха добрите им намерения beating.
И аз съм съгласна за ресторанта, омръзна ми от това слугуване точно по празници, искам да ида на фризьор един път и аз за официален случай , извънсватбен. както се ядосах и намръзнах, веднага го споделих вкъщи- от следв година живот и здраве искам на ресторант, пицария или там където други ще чистят и готвят. pardon
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: януари 02, 2013, 15:13:17 »

Аз пък не съм фен на ресторантите...ми то като хапнеш и почнат да ти стягат гащите нито може да се опънеш, нито да се разкопчееш. Да не говорим, че е една такава какофония дето никъде я няма. А и за 50 лв. куверти ние си правим по 3-4 дневни партита извън града.
Но пък от друга страна и на мен ми втръсна от готвене и сервиране всяка година. Мислех, че тази като бременна ще мина по тънката лайсна, ама си готвех редом с всички/да не кажа повече от тях/ и накрай ме заболя кръста!  sad
Еми и аз съм била в такива полеви условия, но аз си бримча печката с дърва и не ми пука. Ако няма дърва не могат да ме накарат да отида!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: януари 02, 2013, 15:21:57 »

ох то дърва имаше, ама кумът не пуснал предварително печките, ами разтребвал (мъжка му работа) и като му казах вика- аз да нямам сто ръце, досега чистих. Оставете се, беше купил само пластмасови чинии, а там няма къде да се мие. не се и сетил да купи или да ме накара мен да купя и прибори и чаши, че после му се напукаха ръцете от миене със студена вода.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 02, 2013, 16:08:26 »

Да ви кажа имах една Нова Година ,за която една компания си бяхме наели малко семейно хотелче в Бели Искър.Там собствениците ни готвеха като ни бяха съставили предварително меню и ни го бяха калкулирали на съвсем нормални цени.Имаше и каминка ,имаше планина и уют и така хем се възползвахме от домашният уют на хотелчето ,хем хапнаме домашно приготвена храна ,хем не михме чинии и се излежавахме по диваните с разкопчани панталони както казва Пънки .Та това ми е една от най-сполучливите нови години .А и една сполучлива имах в Прага,но за мен е идилия просто да изкарам празниците в зимна приказка като Прага.Иначе съм тествала  ресторанти ,домашни обстановки ,ски курорти и все нещо има куца.Може би трябва да пробвам една Нова Година на топло,ей това не съм имала време да направя smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #29 -: януари 02, 2013, 16:25:18 »

Нещо ми се върти из главатар че миналата година, пак по това време се оплаквахме кой къде е прекарвал най- зле Нова Година и аз бях писала за моето преживяване на село. Ама хем нямам време да ровя, хем и не виждам седмичните теми от първите месеци на 2012г. Имаше интересни неща  Wink
Активен
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines