Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 13, 2024, 03:14:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата - как точно протича всичко ?- III -та част  (Прочетена 148769 пъти)
 
Shide
Сватбар
***
Публикации: 163



« Отговор #390 -: януари 19, 2014, 00:18:14 »

Здравейте, исках да питам в темата за координатора, но там не мога. Реших, че и тук става. Искам да намеря координатор, който да се погрижи всичко да протече нормално. Но не ми трябва такъв за ресторанта, а преди това. От тръгването на младоженеца, през кумовете, булката и църквата( ще сме с изнесен ритуал). Искам някой, който ще се погрижи на всички да ни е спокойно и така да се каже, ще подбутва нещата. Кой да закичвам, кой не, кога, кое след кое е  и т.н. Дали изобщо се пледлага такава услуга или се наемат основно за ресторанта. Някой ползвал ли е такива услуги? Някакви координати? Всичко ще ми е от голяма полза. Благодаря!
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #391 -: януари 19, 2014, 02:19:42 »

Добрият стар видеооператор, ако попаднеш на такъв, и ако има желание да ти помогне. Има печени координатори, но за жалост познавам и такива, който ще объркат нещата още повече smile
Активен
Sunshine87
Сватбар
***
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: януари 21, 2014, 10:54:46 »

Здравейте, бихте ли споделили от колко часа са Ви били изнесените ритуали лятото. Примерно август месец. Мисля моя да е около 18.30 изнесен в ресторана, но не е ли късно според Вас???
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #393 -: януари 21, 2014, 11:01:34 »

Здравейте, бихте ли споделили от колко часа са Ви били изнесените ритуали лятото. Примерно август месец. Мисля моя да е около 18.30 изнесен в ресторана, но не е ли късно според Вас???

нашият изнесен беше в 18:30 на 1ви юни, въобще не е късно, самият ритуал отнема около 20-30 минути, след това снимки и поздравления с гостите и влезнахме в ресторанта в 19:30.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: януари 21, 2014, 11:21:32 »

И нашият ритуал започна в 18.30ч. Сватбата ни беше на 15.06.
В поканите бе обявено 18.00ч за начален час, като имаше коктейл за гостите до началото на церемонията. В ресторанта влезнахме към 19.30ч.
За нас беше супер като час - вече беше преваляло и температурите бяха идеални smile
Активен
Sunshine87
Сватбар
***
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: януари 21, 2014, 11:24:10 »

Да, часа значи е добре избран. Все се чудя дали да не го дръпна в 18,00, защото 19,30 ми е късно за влизане. Но пъ цялата дандания трябва да започне от 12,00, тъй като ще има взимане на булка от разстояние 40 км от Пловдив. Още го умувам. стана само да подбера час за църквата и съм почти готова- или 16 или 16,30. Не дават след 17,00 повечето, тъй като е петък и се влизало в съботата.
Активен
Мрявка
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 775



« Отговор #396 -: януари 21, 2014, 15:14:07 »

Здравейте, бихте ли споделили от колко часа са Ви били изнесените ритуали лятото. Примерно август месец. Мисля моя да е около 18.30 изнесен в ресторана, но не е ли късно според Вас???

Нашият започна в 18:30 на 24.08, дори всъщност започна почти в 19:00, защото закъсня булката, т.е. Аз  pleasantry. Продължи не повече от 20 минути, но нашият беше не театър а стандартния от държавна служителка воден :-)
Активен
Lorenna
Сватбар
***
Публикации: 229



« Отговор #397 -: януари 21, 2014, 15:23:36 »

Някой може ли да ми обясни какво представлява ръченицата с пиле, кой я играе, каква е целта на ритуала, има ли торта в него, или е само пиле, трябва ли ми нещо друго, освен пиле, прави ли се задължително този ритуал, какво означава и кога му е мястото в сватбената програма (преди или след кой друг ритуал се прави)? Много благодаря на отзовалите се  give_rose Пълна мъгла ми е този ритуал!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: януари 21, 2014, 15:42:46 »

Лори, това е ритуала с даровете за кумовете. В него /по принцип/ се избират двама танцьори, които танцуват ръченица с даровете, пред кумовете. Целта е кумовете да вземат даровете, като ако ги вземат, чрез надиграване ще помагат на младото семейство морално, ако ги откупят с пари ще помагат материално.
Ритуала, по принцип се прави във втората част от тържеството в ресторанта, т.е. след като е поднесена вечерята. Обикновено е след разчупването на питата.
Надявам се да съм обяснила разбираемо.
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: януари 21, 2014, 15:45:38 »

Знам, че тортата била по южна България. Ние ще го правим с погача. Тортата ми е твърде европейска.
Активен
Shide
Сватбар
***
Публикации: 163



« Отговор #400 -: януари 21, 2014, 15:47:02 »

В ритуала освен пиле има и торта. За едното играе кума, за другото кумата. Може да си наемеш някой, който да играе с тях- момче и момиче, а може и някои твои приятели. Аз неведнъж съм играла. Целта е кумовете да си ги заслужат или с много танци, или с достатъчно парички. Пъхат парите около ястията и се опитват да ги откраднат. Естествено твоите хора не им дават, докато не съберат достатъчно. През цялото време се танцува.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #401 -: януари 21, 2014, 15:54:00 »

Да добавя, че традицията е шаферът и шаферката да се надиграват с кумовете. Ако те откажат, тогава се търсят други танцьори. Кумът се бори за пилето, кумата - за тортата. Както и всичко останало, изобщо не е задължителен ритуал. Получава се забавно, ако има добри танцьори, които "мамят" /поднасят близко до кума и бързо отдръпват даровете/, а пък кумът се опитва да открадне , за да не плаща или да не играе.
Shide ме изпревари, но няма да трия
Активен
Lorenna
Сватбар
***
Публикации: 229



« Отговор #402 -: януари 21, 2014, 15:57:10 »

ratatui, blackisback, Shide, svekarva - златни сте, много ви благодаря   kiss2 Идеално ми го обяснихте! Сега ще мога в детайли да го обясня на френските си кумове, да знаят какво здраво танцуване ги чака (добре, че и на ръченица лесно мога да ги науча)  tease  Той бил много забавен този ритуал, не знам защо не съм го виждала по сватби на познати досега.
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: януари 21, 2014, 16:01:54 »

Ти им покажи и какво е кумското пиле, за да видят, че ще си заслужава танцуването biggrin
Активен
Lorenna
Сватбар
***
Публикации: 229



« Отговор #404 -: януари 21, 2014, 16:14:13 »

ХАхахаха, по време на уроците по ръченица добре ще им се отрази пилешката мотивация  lol
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines