Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 08, 2024, 13:57:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите слънчеви деца -родени 07-12.2014  (Прочетена 150258 пъти)
 
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #300 -: март 18, 2015, 16:07:38 »

Аличка много ми харесва твоя коментар за обличането аз съм на същото мнение,след като родих не знаех наистина как да облека детето и често изпадах в паника.Значи моята свекърва е чисто луда само повтаря на мен на мъжа ми и на всички хора облечи се ,облечи се и това ме влудяваа явно на нея и е вече навик да го казва.избягвам да оставям детето при тях защото надуват камината и става 30 градуса и може и елек д а облекат даже. smile Веднъж претоплих детето точно от нейните мисли които ми внуши че ако децата са облечени няма страшно и от тогава просто съм я игнорирала за съвети и като я викам вкъщи крия дебелите дрехи  crazy Веднъж малката заспа в количката с якето и дебала шапка така се изпоти че после май от там се разболя.До колкото съм чувала изпотяването,течението и пиенето от сламка разболява народа
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: март 18, 2015, 16:27:40 »

Изпотяването е много коварно.Реално щом се изпоти човек, около тялото се образува един тънък филм от вода и това охлажда организма и пречи да се затопли пак.И от тук много лесно се разболява човек.

Иначе и аз много внимавам как обличам детето.Дори ме обвиняват че е леко облечена, но според мен не е така.Детето си е супер.Редовно ми носят някакви елеци да и облича, да слагала съм и за да мирясат и след 10 мин се преобличаме защото цялата е вир вода.Та спряха да се притесняват колко леко е облечена.
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #302 -: март 18, 2015, 16:56:02 »

Откакто се е родила, Ния никога не съм я навличала със сто ката дрехи.
Като беше топло септември-октомври беше по боди с дълъг ръкав.
Сега вкъщи е с боди с къс и боди с дълъг ръкав, ританки и чорапки. Елече й слагам само като стане от сън, за да се регулира Т и след 10-15 мин. го махам. Вкъщи държим около 24 градуса Т.
Като излизаме навън върху домашните дрешки й слагам космонавт + плетена шапка и одеало.
Ако е много студено (0 градуса) слагам тънка плетена жилетка или тънко анораче върху изброените по-горе дрешки и после космонавта.
И на мен баща ми постоянно ми се кара, че е тънко облечена и само да кихне малката, ме гледа изпод вежди.
Аз също не се впечатлявам от хорските приказки. На детето му е добре така, а и за мен е важно да е калена.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #303 -: март 18, 2015, 19:36:50 »

Noir, аз точно по същия начин обличам Ария. Понякога обаче за навън специално се чудя дали и това не ѝ е много и искрено се надявам да не е smile

въпреки че поради АБКМ е захранен много по-късно.

Колко по-късно е бил захранен, с какво и защо, че ние сме със съмнения за АБКМ при Ария?
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: март 20, 2015, 09:35:10 »

И аз напълно споделям мнението за навличането и температурите. Ние в стаята на Дани държим температура 19-21 градуса. Чувства се добре да спи на по-хладно - не му изсъхва нослето, не се поти, спи спокойно. Той много лесно се поти и откакто веднъж го бяхме извели облечен като за световно и той се обрина по цялото гръбче след като плувна в пот, много внимаваме. Забелявах, че го навличах в периода на първото му боледуване. По-точно след него, явно на психическа основа ми е било да не го разболея пак, а то беше погрешно мислене. Направи ми впечтление в последната болница колко много навличат децата и как дори мед. сестри ти натякват да си облечеш детето. А то беше парно на 5 и супер задух. Ние с Дани бяхме по къс ръкав (а аз съм зиморничева), а в бокса до нас една майка слагаше двойни ританки на момиченцето си. Никоя крайност не е добра, но изнежването е най-вредно. Сила, и аз точно за навън много се чудя винаги.

Как точно става каляването?
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #305 -: март 20, 2015, 21:24:47 »

Ами според моите разбирания точно така - да не го навличаш много, за да не се изнежи. Но и да не е прекалено леко облечено, за да не го простудиш насила  pardon Всичко в граници, всяка майка си знае детето.
Естествено, най-важно е на бебето да му е добре. Не бих я оставила леко облечена, а тя да се къса да киха, само и само да се калява.
Много са важни разходките, по възможност всеки ден. И както ти си установила - навън също да не е навлечено детето прекалено, защото като се изпоти може да настине.
Аз лично освен описаното за дрехите и разходките, друго което съм правила:
- никога, дори и новородена не съм затопляла банята като ще я къпя
- оставям я по голо дупе при смяната на всеки памперс 5-6 минути
- за нощния сън е леко облечена и със спално чувалче
Никога каляването не ми е било целенасочено, просто са ми такива рабиранията и понеже виждам, че на Ния й е добре така, продължавам да го практикувам.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #306 -: март 20, 2015, 22:51:41 »

Имам ненаучна статия за закаляването. Ако ми дадете мейл ще ви я пратя, че е дьлга и не се сьбира тук.
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #307 -: март 21, 2015, 09:00:12 »

scilla,
започнахме със зеленчукови пюрета- първо тиква, после морков, картоф. Но ние АБКМ я открихме по много неприятен начин, дадох му една лъжичка млечна каша на 7-я месец и лицето му пламна, все едно е ужилен от коприва. Добре, че му дадох само толкова, иначе вероятно щеше да повърне на фонтан. Нямахме класически симптоми като кръв в изпражненията например. Имахме и диагноза Атопичен дерматит, те вървят ръка за ръка. Късното захранване си го направи и самото дете, той до 8-я месец не пожела да отвори хубаво уста и ядеше минимални количества.
Иначе ако те интересува нещо и мога да ти помогна, бих се радвала. Много се надявам да нямате алергия.
ПС. Сега се сетих нашите симптоми. Детето имаше страхотни газове, болезнени и с неприятна миризма. Това приключи откакто спазвам стриктна безмлечна диета вече близо 9 месеца. И до сега ако хапна малко масло например и веднага му предизвиквам газове.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: март 23, 2015, 03:46:42 »

Имам ненаучна статия за закаляването. Ако ми дадете мейл ще ви я пратя, че е дьлга и не се сьбира тук.

Ина, много ще съм ти благодарна за статията smile.
Ще ти напиша имейла си на лично съобщение.

Сила и Роксан, относно АКБМ, след като вече съм давала жълтък и не сме имали реакция, не е гаранция, че няма да имаме към кис. мляко, нали? Чудя се, защото яйцата не се водят млечен продукт. Аз си мисля скоро да му дам кис. мляко да пробва. Чела съм, че принципно към него по-рядко се получават реакции, но все пак. 

Също се чудя - кога не е прекалено рано да въведа второ хранене с твърда храна и кое е най-добре да е? закуска, вечеря?  Ние вече от около две-три седмици заменихме целия обяд.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #309 -: март 23, 2015, 13:56:32 »

За закаляването бих казала следното. Иска се постепенност в действията и не е нещо супер сложно и страшно. Избягване на (системно!) претопляне. 10 дни на море и 10 на балкан в годината като минимум, т.е. смяна на климата. Излизане на чист въздух при всяка възможност. Въздушни бани, например при смяна на памперс. Проветряване на помещенията поне 2 пъти на ден. Ако отоплението е на климатик - редовно почистване на филтрите. На две години почистване на климатика от фирма (включва разглобяване и измиване). В климатиците се задържат много прах, развиват се гъбички и затова е нужна цялата тази хигиена.
Когато детето може да се къпе седнало, т.е. е достатъчно стабилно, може да се ползва душ. Душът масажира повече в сравнение с поливане с канче например. При възможност поне веднъж седмично излизане от големия град - например отиване на планина, или в някой парк за 4-5 часа. Не се препоръчва излизане в дъжд, снеговалеж и мъгла. не се препоръчва прекарване на много време в молове и търговски центрове. Там осветлението е изкуствено, въздухът е от климатични инсталации, събират се болни хора и тн.
Аз заместих първо обедното хранене, а след това това в 18 часа. Не съм показателна и не знам дали така би било добре за друго дете. Гледах да са ми сравнително равномерни интервалите между кърменията, че ми се събираше много кърма и беше свързано с препълване на гърдите доста дълго време. Кърмех я по график - 9, 15, 21, 00 часа. Твърда храна в 12 и 18 часа. Вечерята е едно от последните за заместване хранения. Сученето успокоява.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #310 -: март 23, 2015, 14:29:46 »

Много точни и полезни сьвети !!!
 good good good
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #311 -: март 23, 2015, 15:30:30 »

Забравих да напиша... Препоръчва се масаж. Кръвообръщението при децата не е много усъвършенствано. Лек масаж, галене действат много добре. Може по гръбчето и също така на стъпалата - там има и много точки, които отговарят на различни органи от човешкото тяло.
Като цяло стъпалата, дланите, ушите и бузите са хладни. Затова най-добре се преценя температурата, ако се пипне вратлето, гушката. Температурата след сън е по-завишена (все пак детето е било завито). Беше добра идея това с елечето след сън. good
Децата ви лятото ще са достатъчно големи, за да ползвате климатик за разхлаждане. Разбира се без да е детето на течение или при нечовешко ниски температури. Нали не си мислите, че при 30 градуса вкъщи ще спи добре, дори и на отворен прозорец? Поне в Пловдив задухът и жегата са много големи. Зависи разбира се и от изложението на стаята.
При отопление на парно е добре да се овлажнява въздухът (със съд с вода на радиатора, например). Сънят е по-добър на хладно. Може вечер да намаляте отоплението.
Ина, това за мен е страхотен комплимент give_rose
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #312 -: март 23, 2015, 17:11:00 »

Ами пьк ти комплимент.

Много хубаво поднесена и синтезирана информация. И аз си я записах. Мисля, че не сьм единствената, която ти благодари за нея  give_rose
Активен
Noir
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 525



« Отговор #313 -: март 23, 2015, 17:20:27 »

Аличка, много хубаво включване за каляването  good
За храненето: месец след започването изцяло заместих обедното кърмене - това в 12 часа.
Неусетно Ния мина от кърмене на поискване на 3 часов режим. Обяда и не съдържа мляко, т.е пюрето е чисто.
Смятам след средата на седмия месец да заместя следобедното кърмене в 3, за да останат последните за деня хранения кърма.
Знам, че последни за заместване са сутрешното и вечерното кърмене, но кое е най-последно не съм сигурна.

И да добавя - от сега се чудя лятото как ще спим. Досега спяхме на отворени врати на терасата, защото на мен с климатика ми беше студено. Но кошарата й е точно до вратата и ме притеснява да я оставям открехната, за да не й духа. А апартамента ни е изцяло юг и лятото е кошмар. Климатик също ме притеснява на охлаждане и съм в голяма чуденка.
« Последна редакция: март 23, 2015, 17:27:07 от Noir » Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #314 -: март 24, 2015, 08:09:41 »

Момичета на нашите изследвания излезнаха левкоците 11,2 при норма 10,5 доки каза че е от подутите венци  girl_impossible girl_impossible дали е така и други майки са ми споделяли че са излизали по високи при тях и пак така са им казвали. а утре е 25 март благовещение ще ходим да пробиваме ушички
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines