Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 08:35:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СВАТБА В ПЛОВДИВ - 9 част  (Прочетена 178766 пъти)
 
sisindora
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3



« Отговор #300 -: февруари 16, 2011, 09:52:52 »

Здравейте момичета,новичка съм във форума.Да се включа и аз,нашата сватба ще е 28.05.2011г в ресторант Хитър Петър,много ще съм ви благодарна,ако изкажете някакво мнение за там  smile
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #301 -: февруари 16, 2011, 10:41:22 »

Предварително се извинявам за дългия пост в отговор на Jasminka, но смятам, че ще е полезен и синтезира нашия опит от около 3-дневното ни обикаляне по ресторанти biggrin
За мен най-добрите такива за сватбено тържество за Тримонциум и Ленинград, като предварително уточнявам, че вариантът за градинска сватба не стоеше пред нас и съответно не сме държали на наличието на хубава градина. Управителите на всички места, които обиколихме ни посрещнаха много учтиво и предразполагащо. В Тримонциум залата е разкошна, но ни спря цената на куверта, а Ленинград не беше свободен за нашата дата, като ни пратиха във Виенския павилион в Панаира. На мен той ми хареса много - просторен, светъл, със зеленина отпред, с добро разположение на масите и голям дансинг. Условията са същите, каквито и в Ленинград - куверт минимум 35 лв, в който е включен 100 гр. твърд алкохол, 1/2 бутилка вино, 500 мл. минерална вода, 1 безалкохолно, храната (заедно с торта и мезета). Единственото, което може да се внесе, са алкохолни и безалкохолни напитки, както и ядки. Таксата за внос е 1 лв/човек.
Разходихме се и до Малкия Бунарджик, който не ми хареса като външен вид - има си една кръчмарска атмосфера (за мен), а кафето, което ни поднесоха, беше блудкаво. Другото, което не ми допадна там е, че за около 120 човека гости, половината трябваше да бъдат на втория етаж на заведението, което според мен би развалило танцувалната част на сватбата. Условията - минимален куверт 25 лв., можем да внесем допълнително алкохол, безалкохолни, мезета (задължително нарязани), ядки, торта. Заплаща се такса от 6 % върху стойността на куверта за човек, което излизало около 1.50лв/човек, освен това 30 лв такса чупливост и по 0,30 лв/човек за тоалетна (която също беше в доста окаяно състояние според мен). Предлагат безплатно водещ на тържеството, както и организиране на welcome drink - 70 лв (Двата големи плюса за мен).
След това, от любопитство, отидохме до ресторант Менделсон, който също предлага много изгодни цени (за съжаление, не си ги записах - почти веднага решихме, че не е това нашия ресторант), но ни спря разположението му на булеварда, наличието на колони вътре, скриващи гледката към дансинга и разни други дребни нещица.
Другият ми голям фаворит - хотел Екзотик, намиращ се по пътя за Марково - е, няма толкова слънчева, просторна, тежка зала - великолепна, с невероятен изглед към града, със също толкова невероятна градина с беседки, езерца и т.н. Много шик стои, но ни спря единствено проблемът, който щяхме да създадем на гостите с придвижване, както и по-трудната организация по украса и организиране на тържеството като цяло. Условия - минимален куверт 30 лв + 4% такса от оборота на ресторанта (т.е. около 120 лв) за внасяне. Могат да се внесат само торта и алкохол (голям минус за мен). Предлагат безплатно украсяване на младоженската маса, работят до 1 часа (всички други са с раб. време до 12, а след това се заплаща на час). Управителката беше много любезна, даде ни примерни менюта, от които можем да си съставим нашето, цените са сравними с тези на Лайпциг.
Това е от мен, ако някой иска по-подробни лични впечатления - мога да дам, тук се опитах само най-схематично да обобщя  give_rose
Активен
eli_belii
Ентусиаст
**
Публикации: 84



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: февруари 16, 2011, 16:16:43 »

once_upon_a Благодаря ти за информацията ще ми бъде много полезна. А къде се намира този Екзотик? Много ли е далече от Пловдив? Търсих в нета,но ми излиза някакъв на морето.  А този Виенския павилион къде трябва да го търсим в Панайра? Малък Бунарджик вече бяхме там на сватба и не ми хареса. sisindora Ние живеем до Хитър Петър и редовно ходим там. Кухнята е добра,но персонала е ужасен. Не бих си направила сватбата там. Може би защото ми е умръзнало,но и с това обслужване  NO Иначе менюто е перфектно  good.
Активен
stefania1981
Любопитен
*
Публикации: 32


« Отговор #303 -: февруари 16, 2011, 17:31:17 »

Виенският павилион е точно зад новия паркинг,който е на непомня колко етажа,близо е до пожарната.
Активен
cremy
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #304 -: февруари 16, 2011, 17:45:44 »

Здравейте момичета,новичка съм във форума.Да се включа и аз,нашата сватба ще е 28.05.2011г в ресторант Хитър Петър,много ще съм ви благодарна,ако изкажете някакво мнение за там  smile
Хубав ресторант, кухнята е страхотна,просторен ресторант с голям дансинг. Аз го харесвам този ресторант и имат много сватби там good Щом вече сте го избрали бъдете спокойни ще останете доволни Wink Павильона е по-красив да,но само толкова NO Малкия Бунарджик е един от най-добрите ресторанти за сватба в града -ест. не може да се сравнява с Ленинград, Новотела,Тримона и Марица, но лично на мен Малък Бунарджик ми харесва повече от Хитър Петър pardon
« Последна редакция: февруари 16, 2011, 18:04:12 от cremy » Активен
eli_belii
Ентусиаст
**
Публикации: 84



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: февруари 16, 2011, 18:23:04 »

Благодаря ви момичета.  give_rose  Ще се ходи тази седмица по ресторантите. А за Империал някой може ли да сподели нещо относно цените на кувертите. Вече в списъка имаме 3 ресторанта и мисля и този да прибавим.  smile
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: февруари 16, 2011, 18:44:05 »

Jasminka, от моето обикаляне по ресторанти, си избрах Лайпциг, но ти каза, че е отпаднал при вас като вариант, затова следващият, който бих препоръчала е Ленинград smile за мен от всички по-скъпи ресторанти, той е най-най за големи сватби- хубава обстановка, разположение на масите идеално (не е без значение според мен), цените са много нормални, а обслужването на ниво! Смятам, че нито Тримонциум, нито някой друг може да предложи такава обстановка и пространство, каквито предлага Ленинград и то на толкова нормални цени smile Успех с търсенето!
Активен
once_upon_a_time
Професор
****
Публикации: 421


« Отговор #307 -: февруари 16, 2011, 20:41:16 »

Jasminka, за Виенския павилион - най-добре звънни първо на управителката и се разберете да ви чака, за да ви заведе и обясни подробно. Имам телефона й, ако искаш - пиши ми на лични.
Екзотик - напиши хотел Екзотик Марково в гугъл, ще ти излезнат доста неща.
Изцяло подкрепям поста на lawyer за Ленинград, но тайно подозирам, че повечето хубави ресторанти са заети за лято/есен.... навсякъде ми казваха, че тази година щяло да има бум на сватби  Oh my ...
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: февруари 16, 2011, 21:59:17 »

Да вярно е, че ще има бум smile аз си мислех, че 6 месеца преди сватбата ще е добре, за да започна подготовка, а то се оказа, че в началото на декември резервирах за 04.09.2011г. всичко- ресторант, гражданско, фото, оператор, само църквата я капарирах преди няколко седмици. И добре, че го направих, защото само няколко седмици след моите резервации имаше познати, които искаха същите фотограф и оператор и те бяха заети! Така, че по-добре, ако има възможност човек, по от рано да започне.
Активен
juji4
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #309 -: февруари 16, 2011, 22:19:26 »

Да вярно е, че ще има бум smile аз си мислех, че 6 месеца преди сватбата ще е добре, за да започна подготовка, а то се оказа, че в началото на декември резервирах за 04.09.2011г. всичко- ресторант, гражданско, фото, оператор, само църквата я капарирах преди няколко седмици. И добре, че го направих, защото само няколко седмици след моите резервации имаше познати, които искаха същите фотограф и оператор и те бяха заети! Така, че по-добре, ако има възможност човек, по от рано да започне.

кoя църква резервирахте и колко ще ви струва църковния брак?
а някой има ли идея кой е DJ който работи с Малкия бунарджик?
« Последна редакция: февруари 16, 2011, 22:22:07 от juj4 » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: февруари 16, 2011, 22:39:34 »

кoя църква резервирахте и колко ще ви струва църковния брак?
а някой има ли идея кой е DJ който работи с Малкия бунарджик?
ДЖ се казва Галин.  good Много свястно момче. Незнам как работи не съм била на негова сватба,но е невероятно възпитан човек.  good Работи там от две години мисля и това говори само по себе си. А това е ресторант с много сватби.  smile
« Последна редакция: февруари 16, 2011, 22:41:12 от Nina Style » Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: февруари 16, 2011, 22:51:50 »

juj4, моята сватба ще бъде в Св.Йоан Рилски- 165 лв., ако искаме и хор допълнително се заплаща 20 лв., като в цената от 165 лв. влиза и украса от тях на църквата smile на мен лично ми харесва- голяма, просторна, с много хубава градина за снимки, на добро място е за паркиране и придвижване, защото за мен е важно гостите ми да не се измъчват по паветата в стария град, затова и не се спрях на църква оттам. Относно ди джея в Малък Бунарджик, мога да споделя мнение - бях кума май месец, която се проведе там и съм очарована от него, горещо го препоръчвам, само ще кажа, че сватбата приключи в 4.30, като през цялото време не седнахме от танци  yahoo
Активен
eli_belii
Ентусиаст
**
Публикации: 84



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: февруари 16, 2011, 22:55:05 »

Момичета направо ме стресирахте. Как така е бум на сватби и няма да има места ли? Аз мислех,че започваме даже много рано. Направо няма да заспя сега от притеснение. Как така за септември всички вече са си записали и оправили нещата? Ленинград е много красив и хубав,но моя и на милото  бала  беше там и сега нещо не ни се иска да сме пак там.  Ние няма да имаме църква,защото и двамата не сме кръстени.
Активен
juji4
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #313 -: февруари 16, 2011, 22:59:59 »

juj4, моята сватба ще бъде в Св.Йоан Рилски- 165 лв., ако искаме и хор допълнително се заплаща 20 лв., като в цената от 165 лв. влиза и украса от тях на църквата smile на мен лично ми харесва- голяма, просторна, с много хубава градина за снимки, на добро място е за паркиране и придвижване, защото за мен е важно гостите ми да не се измъчват по паветата в стария град, затова и не се спрях на църква оттам. Относно ди джея в Малък Бунарджик, мога да споделя мнение - бях кума май месец, която се проведе там и съм очарована от него, горещо го препоръчвам, само ще кажа, че сватбата приключи в 4.30, като през цялото време не седнахме от танци  yahoo

благодаря за информацията продалжавам да тарся царква някой ако има информация за други моля да сподели
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: февруари 16, 2011, 23:06:14 »

jasminka, той и моят не беше кръстен, но го кръстихме набързо и сега ще имаме църковен smile а относно резервациите, това, което споделихме е вярно! Аз преди време също си мислех, че 5-6 месеца са достатъчни, но като се замислиш Пловдив не е чак толкова голям град и хубавите ресторанти, добрите фотографи и оператори не са чак толкова много- броят се на пръстите на едната ми ръка, така че е нормално да са заети по-рано! Наскоро си писах с една булка, която се чудеше кой фотограф да резервира за юни месец, защото всички добри бяха заети, затова побързай!
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines