Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 21:05:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Търся бели гълъби за сватбеният ден  (Прочетена 55710 пъти)
 
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« -: юли 11, 2006, 17:02:49 »

Търся бели гълъби за сватбеният ден, може ли да ми помогнете?! Трябват ми два. cray
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #1 -: юли 12, 2006, 04:59:43 »

Моята планерка намери два по 30 лв. не зная откъде, ще се поинтересувам. Като съвет, можеш да разпиташ по зоо магазините които  продават птици.
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #2 -: юли 12, 2006, 07:39:04 »

Чувала съм, че конкретно тези бели гълъбчета, които пускат са на хора, които ги отглеждат!
Тоест обучени са си като ги пуснат младоженците да се връщат обратно там, където живеят при стопаните си  blum Да няма лабаво;)
И така ... 60 лв. за няколко минути.... абе.... добър бизнес ми се струва  biggrin
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юли 12, 2006, 11:21:25 »

Вярно е това че са на хора които ги отглеждат , аз имах такъв познат но май вече не се занимава с тях и сега cray
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #4 -: юли 12, 2006, 11:31:24 »

Ние не сме се интересували, но пък защо не попитате в гражданското? Там имат достатъчна информация за всичко, свързано със сватбите - от поканите до ресторантите! Така, че ... pardon
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #5 -: юли 12, 2006, 14:10:14 »

Ихааа, това си е идея за бизнес good
Но да не се отклонявам от темата - наши познати сключиха брак в историческия музей във Варна, и от там беше организирано това с гълъбите, а не те да търсят Blush
« Последна редакция: юли 12, 2006, 14:13:06 от mariya » Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юли 13, 2006, 08:54:39 »

Благодаря , ще попитаме в гражданското kiss
Активен
joy
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #7 -: юли 23, 2006, 13:35:09 »

Добра идея е това с гълъбите! smile А в кой момент се пускат - при излизането от ритуалната зала (ние няма да имаме църковен брак)?

А откъде да се намерят... сетих се за животинския пазар в София - ходила съм няколко пъти там и винаги има много гълъби за продан, всякакви цветове и породи. Не знам какви са цените, но ако не казваш, че са за сватба, няма да надуят цената. Пазарът работи всяка събота до обяд, но не знам сега покрай птичия грип как е, май го забраняваха...
Успех! smile
Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #8 -: август 29, 2006, 11:42:57 »

Аз за първи път чувам за гълъби на сватбата, но определено ми се стори доста привлекателна идея :-))))

Би било хубаво някой да даде повече подробности относно символиката на това действие (в кой момент и от кого се пускат, какво е значението им, какво би било да се предвиди .......)

Предварително благодаря Wink
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #9 -: август 29, 2006, 13:22:27 »

Нашите кумуве скоро сключиха брак и имаше бели гълъби, които бяха осигурени от сватбена агенция. Тази същата агенция им беше организирала ритуал в двора на ресторанта (подобен на сключването на брака в гражданството, но фиктивен), но разбира се по-красив, с менделсон, с украса и т.н. Гълъбите бяха два и ги пуснаха булката и младоженеца след гореописания ритуал едновременно. После гълъбчетата естествено сами се връщат при собственика си  crazy crazy
Помислете за това предварително, защото на мен лично не би ми било приятно да ги стискам тия птички, че и едната доста яко се опъваше и искаше да излети предварително  tease tease Представям си да беше свършил нещо на роклята на булката  diablo diablo diablo
Ако все пак някой се интересува мога да попитам за агенцията (става въпрос за Варна)
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: август 29, 2006, 13:53:31 »

Много е романтично това с гълъбите!!!  heart give_rose hiphip
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #11 -: август 29, 2006, 15:46:45 »

Ей, това е страхотно! Направо си го представям-толкова е красиво и романтично!!! Чак се  cray
Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #12 -: август 30, 2006, 11:33:48 »

Нещо май ми убягва.....

Младоженците държат гълъбчетата през цялото време докато тече ритуалът ли????

Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #13 -: август 30, 2006, 13:08:32 »

Нещо май ми убягва.....

Младоженците държат гълъбчетата през цялото време докато тече ритуалът ли????


Ами според мен , някой който ще бъде отговорник по тази част, ще ги пази в кафезче или нещо подобно и на излизане ще ги пусне над главите им! Така си го представям поне аз и така съм виждала по филми. Нали се сещаш-вместо да хвърлят ориз, цветчета и т. н. -бели гълъбчета! hiphip angel
Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #14 -: август 30, 2006, 13:22:01 »

Яни, благодаря ти много за информацията :-))))

Аз твърдо реших, че на нашата сватба със сигурност ще има бели гълъби ;-)

Определено е нещо изключително романтично и поне за мен малко нестандартно :-)))
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines